SPIN

W nowym roku nagrody za miniony rok

Beata Głozak środa, 2 stycznia 2013, 23:02 Siedlce, Wydarzenia
Łączna pula nagród w magistracie ma wynieść ok. 180 - 200 tys. zł

Łączna pula nagród w magistracie ma wynieść ok. 180 – 200 tys. zł

Mimo trudnej sytuacji finansowej w jakiej znajduje się miasto początek roku 2013 dla pracowników urzędu miasta i jednostek mu podległych będzie lepszy niż pierwsze miesiące minionego roku.

Władze miasta podjęły decyzję o przyznaniu nagród pracownikom siedleckiego magistratu i wszystkich jednostek organizacyjnych z wyjątkiem oświaty. Jak powiedział nam Kazimierz Paryła, skarbnik Siedlec nagrody zostaną wypłacone w styczniu za „dobrą pracę w roku 2012”.

To będzie w granicach 30 procent miesięcznego uposażenia, czyli od 600 do 800 zł brutto szeregowi pracownicy. Ogólna pula jeżeli chodzi o Powiatowy Urząd Pracy to ponad 30 może 40 tysięcy. Podobnie będzie wyglądać to w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie zaś w Domu Pomocy Społecznej będzie to mniej o około 10 tysięcy a jeśli chodzi o Urząd Miasta łączna pula wyniesie około 180 – 200 tysięcy złotych. Urzędnicy to też ludzie.

W innej sytuacji są nasze ośrodki kultury. Te, jak przekonuje Paryła miały podwyżki w roku 2012, więc u nich o nagrodach się nie mówi.

One z kolei mają coś takiego, co wynika z ustawy o kulturze, że po skończonym roku, w miesiącu lutym mają prawo do nagród rocznych, bo oni nie mają trzynastek, ale nagroda roczna jest  praktycznie równa wynagrodzeniu miesięcznemu.

Od 1 stycznia 100 złotych podwyżki, podobnie jak w minionym roku, dostaną pracownicy obsługi i administracji w szkołach i wszystkich placówkach podległych miastu.

bg

20 komentarzy

 1. efaster dodano 11 lat temu

  i znów leżę, teraz "Kaźmiż" poleciał tekstem miesiąca

  cyt.:
  " (..) Urząd Pracy to ponad 30 może 40 tysięcy (..)"
  no tak urząd który naj mniej robi, petent to tylko "zło konieczne" dostaje 30 tys, za nic, a bezrobocie wzrasta, a jak dla "Kaźmisza" 10 tys. w tą czy w tą to małe piwo (jak się tyle dostaje co miesiąc) to teżbym nie robił afery, co tam "marne" 10 tys. zł

  dolejny cyt.:
  "(…) Podobnie będzie wyglądać to w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie zaś w Domu Pomocy Społecznej (…)"

  dwie kolejne instytucje, które dostają premie za nic, za swoją statutową (ustawową dziłalność) łaski nie robią, dostają co miesiac za to pieniądze. Premie dostaje się za coś ekstra, wychodzacego po za zwykły zakres obowiązku, tutaj takich 'ekstra nie widzę" a sorry zapomiaałem o Sprawie dla Reportera na TVP1.

  cyt:
  "(…) jeśli chodzi o Urząd Miasta łączna pula wyniesie około 180 – 200 tysięcy złotych (…)"

  no tak miernyś, biernyś, ale wiernyś, tą zasadą kieruje sie UM, urzednik nie musi być poliglotą, wykształcony i pracowity, wazne aby był wierny "jedynie słusznej partii" (w naszy wypadku pis). Nie dziwne, że "Kudi" dostaje 60 % głosów w pierwszej turze, sam bym tak zrobił, jeśłi miałbym stracić pracę, za 4-5 tys. zł miesiecznie.

  no i najlepsze na koniec, (wg. mnie) powinna być nominacja do tekstu roku

  a mianowicie:

  " (…) Urzędnicy to też ludzie"

  No patrz nie możliwe, a myślałem, że ufoludki, bo prawo tworzą, jakby kompletnie z innej palnety.

  O "Kaźmiż" chcesz przegonić mistrza, a "Kudli" nie lubi jak ktoś jest mądrzejszy od niego, oj nie lubi. Ale Pana w sumie lubie, więc może nie będzie tak źle :))

 2. koli dodano 11 lat temu

  TAK……TU NAGRODY ,A W SZPITALACH LUDZI POD ŚCIANĘ…..ALBO MNIEJSZE POBORY, ALBO ŻEGNAJCIE……

 3. Andy dodano 11 lat temu

  Potrafią wQwić ludzi od początku roku, 2 lata do wyborów

 4. osa dodano 11 lat temu

  A czy przypadkiem nie jest to wywołanie tematu? Przecież Prezydenci i Prezesi spółek(kilkanaście osób) dostaną niż te szaraczki po te śmieszne 600-800zł. Proponuję również żeby Radni w tym roku zrezygnowali ze swoich diet.

 5. pracownicy szpitala tez zasluguja na nagrody i podwyzki dodano 11 lat temu

  A moze tak o nas pomyslalby ratusz, mamy mnostwo pacjentow ,zostalismy wyroznieni nagroda Perly Medycyny, pacjenci chca i lecza sie w naszym szpitalu, dyrekcja madrze zarzadza mimo trudnosci z nfz, a innidostana kase , a juz nagrody dla prezesow ktorzy lupia mieszkancow podwyzkami to granda, ludzie obudzcie sie

 6. ILE? dodano 11 lat temu

  600-800 brutto tj 400-550 netto.
  Licząc dalej skoro nagroda to 30 % wynagrodzenia to wynagrodzenie łapie się w kwotach 2000-2500 brutto czyli 1300 – 1700 netto

  Już w Biedronce lepiej zarabiają ; ) hihihi

 7. bb dodano 11 lat temu

  No i git. Nagrody będa wypłącone z puli następnego kredytu, który my spąłcimy.
  Ostatnie wyglupy – nie nazwę tego inaczej – naszych włodarzy pokazują, że o zarządzaniu i ekonomi pojęcia nie mają. Czy oni sa od tego, aby dbać o interesy swoich pracodawców – czyli nasze, podatników – czy o włąsne kieszenie?

 8. Bramek dodano 11 lat temu

  Zastanawiam się czy nie będzie głupotą z mojej strony jako wyborcy i mieszkańca Siedlec głosowanie kolejny raz na kogokolwiek z obecnych radnych. Wyczerpały się już moje nadzieje, że jakiś radny będzie działał w interesie dobra mieszkańców, a nie w interesie osobistym.
  Już się przekonałem że ci ludzie chcą być radnymi tylko dla pieniedzy i dla załatwienia pracy swoim.
  Przyznanie sobie nagród w kryzysie w sytuacji dużych zwolnień ludzi z pracy w Mostostalu w Szpitalu , to już nie tylko wyraz arogancji ale braku jakiejkolwiek solidarności z innymi mieszkańcami. tak samo jak w Amber Gold, z tą różnicą że tam ludzie powierzyli swoje pieniądze a my tutaj powierzyliśmy im swoje zaufanie. Czy ci ludzie zasługują też na nagrodę od nas ? Zastanówmy się w najbliższych wyborach nad tymi nazwiskami.

 9. siedlczanin dodano 11 lat temu

  A co tu mają radni do gadania. Nagrody przyznaje Prezydent swoim przydupas…….m i żaden radny nawet o tym nie wiedział

 10. Fan Pawła Zarzecznego dodano 11 lat temu

  I bardzo dobrze,że są nagrody przyznawane jestem za a nawet jestem za tym aby donald tusk podwyższył podatek vat i nie tylko vat ale inne opłaty skoro wam się nie chce protestować a tylko narzekać potraficie ludzie jak piosenka zespołu Kult-"Po co wam wolność" jak macie media żyć nie umierać.Polacy nie zasługują na najlepsze rządy nie potrzeba nam zewnętrznych wrogów sami do tego polacy doprowadzili,że jest jak jest na szczeblu centralnym,samorządowym,gminnym więc po co narzekać żle wybieracie,albo wcale nie chodzicie na wybory więc dlaczego narzekacie ?.

 11. aga dodano 11 lat temu

  W Gminie Siedlce ludzie dostali od 1500 do 4000…. i nie robi się afery,gmina jeszcze bogata,póki nie zwraca za kanalizację niesłusznie pobraną kasę, ale miasto chyba bogatsze….Włodarze dbają o przyszłych wyborców.Ha

 12. Farsa dodano 11 lat temu

  Po co przyrównywanie się do gminy, dbajmy o swoje podwórko, mamy o co bo już nie dużo zostało jak tak dalej pójdzie to znajdziemy się z ręka w nocniku. Wybory niedługo wyjdzcie ze skorupy i dobrze wybierzcie to najlepsza kara dla zuchwałych
  Ignorantow.

 13. hm dodano 11 lat temu

  W gminie mają więcej, a nikt nie interesuje się tym. Ale może mają więcej dlatego, że Wójt docenia to, że potrafią mu doradzić jak wykorzystać bezpłatnie to co ma miasto (szkoły, przedszkola itp). Mają więc więcej w kasie.

 14. bb dodano 11 lat temu

  gmina to jemiołą na pniu miasta. Sztuczny twór żerujący na miejskiej infrastrukturze.

 15. zyt dodano 11 lat temu

  piszecie takie pierdoly ze zal
  a sami nie wiecie o czym piszecie

 16. Wyrzykowski dodano 11 lat temu

  A tymczasem "Ulice muszą poczekać" bo nie ma pieniędzy i są robione oszczędności. Litości, jeśli TO mają być oszczędności, to strach pomyśleć, co by było, gdyby mieli wydawać… Czyżby na horyzoncie migało coś skłaniającego do jak najszybszego, wręcz bezczelnego rozdawnictwa wśród "swojaków"? A może to premie za komentarze w Internecie np. o mnie, albo takie jak użytkownika "zyt".

 17. Wyrzykowski - do Bramkarz dodano 11 lat temu

  "tak samo jak w Amber Gold, z tą różnicą że tam ludzie powierzyli swoje pieniądze a my tutaj powierzyliśmy im swoje zaufanie."

  Tutaj TEŻ powierzamy swoje pieniądze, z tą różnicą, że w Amber Gold każdy ryzykował DOBROWOLNIE, a wszelkie podatki, m.in. te przeznaczone na te nagrody (rozdawane arbitralnie przez jedną osobę) płacimy pod PRZYMUSEM.

 18. do siedlczanin dodano 11 lat temu

  Prawie masz rację. Radni w sprawie nagród dla pracowników UM nie mają nic do powiedzenia. Pamiętać trzeba, że na grudniowej sesji to oni przyjęli budżet na 2013 rok, z którego środki na te nagrody będą pochodzić.Jestem pewien jednak, że nawet gdyby mieli informacje o zamiarze wypłacenia w styczniu nagród dla pracowników to budżet przyjęliby takim samym wynikiem głosowana. Bo działa koalicja strachu. Strachu przed nie umieszczeniem na dobrym miejscu na liście partyjnej w zbliżających się wyborach, przed wywaleniem członków Zarządów Spółek Miasta z tej czy innej partii, przed utrata pracy przez córki,żony czy synów pracujących w UM lub w spółkach czyli przed utratą pieniędzy a w wielu przypadkach również pracy.Utrata pracy jest tragedią nie tylko dla zwykłych ludzi, dla nich również też.
  Wasz, mieszkańców los tyle ich obchodzi co zeszłoroczny śnieg.

 19. Trzynastka dodano 11 lat temu

  Mam przeczucie ,że Prezydent otrzyma 13 pobory.

 20. Filomen24 dodano 11 lat temu

  tak nagrody obiecane a na koncie nic nie widać, tylko to chyba na złość zrobione bo klienci bardziej nas przez takie puste gadu gadki wyklinają ale od czego mamy marketing…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?