SPIN

Pracownicy ”Kolejówki”: Martwi nas wprowadzanie w błąd opinii publicznej

Aneta Borkowska czwartek, 10 stycznia 2013, 15:07 Aktualnie, Wydarzenia

Wczoraj (9 stycznia) pracownicy siedleckiej „Kolejówki” przysłali do naszej redakcji maila, w którym odnoszą się do wypowiedzi rzecznika miasta odnośnie pisma, które złożyli do Biura Obsługi Interesanta. Pracownicy uważają, że magistrat ma złe dane dotyczące średniej liczby uczniów w klasie czym wprowadzają mieszkańców w błąd. 

Przypomnijmy, że nauczyciele i pracownicy „Kolejówki” pismo, w którym proszą o niezamykanie ZSP nr 6 złożyli 20 grudnia. Dyskusja o nim wywiązała się podczas ostatniej sesji miejskiej. Wtedy to prezydent stwierdził, że żadnych oficjalnych pism zaadresowanych na swoje nazwisko nie otrzymał, a do nieoficjalnych wypowiedzi nauczycieli odnosić się nie będzie. Wówczas pracownicy „Kolejówki” przynieśli do naszej redakcji skan złożonego pisma. Wtedy nasza redakcja poprosiła rzecznika magistratu Pawła Mazurkiewicza o komentarz i wyjaśnienie sprawy. Wyjaśnienia można przeczytać TUTAJ.

Mail od pracowników „Kolejówki”

W nawiązaniu do wypowiedzi pana Pawła Mazurkiewicza – rzecznika siedleckiego magistratu, która ukazała się na www.spin.siedlce.pl w dniu 07.01.2013 r. o godz. 23.47 pragniemy wyjaśnić i sprostować nieścisłości zawarte w tej wypowiedzi.

1) Nikt nie żądał natychmiastowego ustosunkowania się p. Prezydenta Wojciecha Kudelskiego poprzez prasę do naszego pisma. Chodziło jedynie o odparcie zarzutu skierowanego wobec nas na posiedzeniu Rady Miasta Siedlce w dniu 28 grudnia 2012 r., że pan Prezydent nie otrzymał żadnego pisma, a o problemie dowiedział się z mediów. Dbamy o dobry wizerunek szkoły i miasta, dlatego pierwszą osobą, do której skierowaliśmy pismo w dniu 20.12.2012 r. był pan Prezydent Wojciech Kudelski.

2) Martwi nas wprowadzanie w błąd opinii publicznej odnośnie liczebności klas pierwszych w naszej szkole. Stan faktyczny w dniu 08.01.2013 r. wygląda następująco :
– klasa 1a – 18 uczniów,
– klasa 1b – 17 uczniów,
– klasa 1c – 28 uczniów,
– klasa 1d – 27 uczniów,
– klasa 1 technikum – 29 uczniów.
Łatwo obliczyć, że średnio daje to około 24 osób w klasie.

3) W wypowiedzi p. P. Mazurkiewicza padły słowa „tylko jedna to technikum”, które nie oddają właściwego charakteru tej klasy. Młodzież kształci się w tej klasie w dwóch odrębnych zawodach: technik dróg i mostów kolejowych i technik drogownictwa. Uczniowie obu specjalności uczęszczają w ramach oszczędności wspólnie na zajęcia z przedmiotów ogólnokształcących, a na przedmiotach zawodowych funkcjonują jako dwie odrębne grupy.
Wobec takich nieścisłości prosimy o podanie do publicznej wiadomości informacji o liczebności klas pierwszych we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych w Siedlcach.
Pracownicy ZSP Nr 6 w Siedlcach

ab

8 komentarzy

 1. Pracownicy... dodano 9 lat temu

  Pracownicy kolejówki zamiast pracować piszą listy i e-maile. Nie pozostaje nic ja ROZWIĄZAĆ ten najwyraźniej chory organizm. Im wcześniej tym lepiej. Może cokolwiek zrozumieja.

 2. mordka dodano 9 lat temu

  Pracownicy klejówki mają rację, niech miasto poda liczebność klas. Wtedy dopiero okaże się o co chodzi prezydentowi. Może jeszcze doda prezydencja komu obiecała tą nieruchomość.

 3. Adam dodano 9 lat temu

  Dlaczego w tytule pisze ( Kolekówki ) ?

 4. mordka dodano 9 lat temu

  i jeszcze jedno. To kolejówka, a nie kolekówka, jak jest w tytule.

 5. Aneta Borkowska dodano 9 lat temu

  Przepraszam za błąd, już poprawione

 6. zniesmaczony rodzic dodano 9 lat temu

  "Ludzie kolejówki" trzymajcie się, nie dajcie się tej nagonce na Was i waszą placówkę, nie dajcie zniszczyć Waszej szkoły, ani wykupić placu. To co się dzieje wokół szkoły świadczy o niedorosłości naszych władz o niewiedzy i braku zainteresowania wiedzą, która dotyczy liczby uczniów. Prezydent Kudelski w tej kadencji stracił już dużo w oczach mieszkańców, min. przez takich ludzi jak jego rzecznik i niektórzy Radni z jego "opcji kolesiów"

 7. to ja dodano 9 lat temu

  o co chodzi?, o budynek chodzi z fajną działką ok 1ha, ścisle centrum. Wiec mozna zrobic Muzeum diecezjalne, tak by chciał biskup , ale tez mozna zrobic siedzibę caritasu tak by chcial caritas, jak dowiem sie o innych chetnych na nieruchomość za 1 zł, to dam znać . jesli juz to składam oferte 150 tys zł, tyle mam i na tyle mnie stać , ale wiem ze to pryszcz z prawdziwą wartością , no i najwazniejsze ze nie jestem……..no, nie mam sutanny wiec nie kupię:) ( taki mały żart)

 8. Sławomir Kurpiewski dodano 9 lat temu

  Szanowni Państwo!

  Coroczne niedoszacowanie subwencji na zadania oświatowe oraz zmniejszenie możliwości budżetu Miasta Siedlce w 2013 roku bilansowania faktycznych wydatków na oświatę środkami własnymi wymusza poszukiwania obszarów umożliwiających racjonalizację wydatków oraz oszczędności. Analizy i dyskusje nad źródłami koniecznych zmian w oświacie mają charakter ogólnopolski i są prowadzone wielopłaszczyznowo z zaangażowaniem wielu stron. Pojawiające się doniesienia medialne o zapadłych decyzjach dot. choćby Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 im. Gen. Józefa Bema nie znajdują odzwierciedlenia w prowadzonych analizach i działaniach mających na celu urealnienie w Mieście Siedlce nakładów finansowych ponoszonych na oświatę.

  W dniu 10 stycznia Pan Prezydent Wojciech Kudelski zatwierdził "Analizę organizacji i kosztów funkcjonowania szkół prowadzonych przez Miasto Siedlce w kontekście subwencji na zadania oświatowe" przygotowaną w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Siedlce.
  Opracowane materiały zostały opublikowane na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Siedlce w ogłoszeniach w dziale Edukacja.

  Analiza została przekazana już do wiadomości dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oraz przedstawicieli związków zawodowych. Dziś odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Siedlce z przedstawicielami związków zawodowych, podczas którego rozmowy miały merytoryczny przebieg i koncentrowały się na rzeczywistych problemach zdiagnozowanych w analizie oraz kierunkach i sposobach ich rozwiązywania.
  W najbliższą środę 16 stycznia temat będzie omawiany na posiedzeniu Komisji Oświaty Rady Miasta Siedlce.
  Zachęcam zainteresowanych do zapoznania się z analizą. W przypadku pojawienia się problemów interpretacyjnych uprzejmie proszę o kontakt: sławomir.kurpiewski@um.siedlce.pl

  Z poważaniem

  Sławomir Kurpiewski
  Naczelnik Wydziału Edukacji

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?