SPIN

Afera o ”Upadek Koppera”, czyli (nie)kulturalne wydarzenie roku [aktualizacja]

Beata Głozak środa, 16 stycznia 2013, 17:53 Siedlce, Wydarzenia

 – Z racji popularności internetowej ten film wybrałem by zbojkotować lobbowanie plebiscytu Kultury Siedleckiej. Tak, klip jest chamski, wulgarny, i obrażający bo taki miał być. A jak ktoś tu widzi promocję nazizmu, bo widzi aktorów w strojach Hitlera, to niech się zastanowi w czyich wypowiedziach tak naprawdę ciągle ten faszyzm ma miejsce – piszą na portalu społecznościowym twórcy klipu „Upadek Koppera”. 

Ośrodki kultury działające w mieście i poza nim bojkotują plebiscyt „Kulturalne Wydarzenie Roku 2012” zorganizowany przez miesięcznik „Kultura Siedlecka” i wycofują z udziału w nim swoje produkcje.

Wszystko po tym jak na jednym z portali społecznościowych walczący w plebiscycie teatr studencki „ResoR” umieścił parodię fragmentu filmu „Upadek” z 2004 roku przedstawiającego ostatnie chwile z życia Adolfa Hitlera. Klip ma zachęcać do oddawania głosu na studencki teatr. W kilkuminutowym materiale Hitler nazywa się „Kopper” a spotkanie fuhrera ze swoimi dowódcami i najbliższymi współpracownikami pokazano jako sytuację, w której „Kopper” dowiaduje się, że teatr ResoR wygrał plebiscyt „Kulturalne Wydarzenie Roku 2012”. Pod postacią „Koppera” kryje się zaś Waldemar Koperkiewicz, zastępca dyrektora Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego.

Filmik wywołał burzę. Dzisiaj na stronach internetowych ośrodków kultury do publicznego wglądu pojawił się list protestacyjny skierowany do Agnieszki Janiszewskiej, prezeski stowarzyszenia tutajteraz i twórczyni plebiscytu „Kulturalne Wydarzenie Roku 2012”, w którym czytamy:

W związku z promowaniem przez stowarzyszenie tutajteraz oburzającego, haniebnego, skrajnie nieetycznego oraz niezgodnego z prawem materiału promocyjnego plebiscytu „Kulturalne Wydarzenie Roku 2012” organizowanego przez miesięcznik Kultura Siedlecka, Miasto Siedlce wycofuje się na znak protestu z dalszej współpracy ze stowarzyszeniem, ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Żądamy natychmiastowego wycofania wydarzeń kulturalnych finansowanych i organizowanych przez Miasto Siedlce biorących udział w Plebiscycie Kulturalne Wydarzenie Roku 2012.

Dyrektorzy ośrodków apelują także do osób o niegłosowanie na wycofane imprezy. Żaden z organizatorów na znak protestu nie przyjmie nagrody.

Jednocześnie informujemy, iż odwoływanie się do treści faszystowskich, nazistowskich w celu osiągnięcia korzyści osobistych lub majątkowych jest dla nas nie do zaakceptowania.

Ponieważ w liście protestacyjnym podpisanym przez dyrektorów ośrodków kultury zawarta jest informacja, że to Miasto Siedlce wycofuje się ze współpracy ze stowarzyszeniem o komentarz w tej sprawie poprosiłyśmy rzecznika siedleckiego ratusza Pawła Mazurkiewicza. Ten w rozmowie z nami powiedział, że prezydent Siedlec Wojciech Kudelski czuje się zaniepokojony całą sytuacją i w pełni solidaryzuje się z listem. Zaznaczył jednocześnie, że w liście nie ma żadnej pieczątki siedleckiego ratusza zatem wszelkie pytania należy kierować do osób w nim podpisanych. Grzegorz Orzełowski, naczelnik biura siedleckiego prezydenta potwierdził, że wczoraj ws. klipu w magistracie doszło do spotkania wszystkich dyrektorów ośrodków kultury.

Mariusz Orzełowski,  dyrektor Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego komentować sprawy nie chciał twierdząc, że wszystko jest zawarte w opublikowanym na stronie liście.

Kilka godzin po opublikowaniu listu Agnieszka Janiszewska, prezeska stowarzyszenia tutajteraz, redaktorka naczelna miesięcznika Kultura Siedlecka i twórczyni plebiscytu „Kulturalne Wydarzenie Roku 2012” przeprosiła za

„niedopuszczalny i karygodny incydent związany z plebiscytem „Kulturalne Wydarzenie Roku 2012”. Oświadczamy, że naszym celem nie jest promocja treści faszystowskich i nazistowskich ani też sprawienie przykrości żadnemu z uczestników. W związku z Waszym protestem, który uważamy za słuszny i zasadny postanowiliśmy (…) zobligować Teatr Resor do usunięcia w trybie natychmiastowym filmu promującego ich udział w plebiscycie.

Teatr ResoR twierdzi z kolei, że klip powstał, aby zbojkotować lobbowanie plebiscytu Kultury Siedleckiej do czego jego zdaniem dopuściło się Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego. Instytucja zachęcała bowiem do głosowania na swoje produkcje w plebiscycie „Kultury” w następujący sposób:

Każdy, kto wyśle minimum 50 smsów na podane wydarzenia (premiera „Moralności Pani Dulskiej”, premiera „We Are”, I Ogólnopolski Festiwal Teatrów Prywatnych „Sztuka plus Komercja” i benefis Waldemara Koperkiewicza w ramach „Recitalu”- od red.), weźmie udział w losowaniu 3 karnetów na wszystkie wydarzenia sceniczne organizowane przez Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce w 2013 roku.

Na swoim facebookowym profilu ResoR przyznaje, że klip jest chamski, wulgarny i obrażający, ale… taki miał być.

„Upadek” i ta konkretna scena to jeden z najchętniej przerabianych filmów ostatnich lat przez internautów. Śmianie się z zakompleksionego karła ze śmieszną grzywką i wąsem pozwala internetowi mniej się go bać i dbać o to by nikt już nie głosił i nie naśladował poglądów jego i podobnych mu polityków. Z racji popularności internetowej ten film wybrałem by zbojkotować lobbowanie plebiscytu Kultury Siedleckiej. Tak, klip jest chamski, wulgarny, i obrażający bo taki miał być. A jak ktoś tu widzi promocję nazizmu, bo widzi aktorów w strojach Hitlera, to niech się zastanowi w czyich wypowiedziach tak naprawdę ciągle ten faszyzm ma miejsce. Za duże słowa wobec za małych ludzi – napisał pod filmikiem ResoR.

Daniel Pugacz, autor filmiku jak mówi nie rozumie całej tej nagonki i uważa, że to jest zabawne oraz pokazuje nastawienie niektórych siedlczan do amatorskich teatrów.

Nie chcieliśmy nikogo skrzywdzić tym nagraniem, to był głupi filmik dla znajomych, a został odebrany przez wielkie osobistości siedleckie jako chamski i obrażający, propagujący nazizm, faszyzm.

Autor nagrania jak podkreśla filmikiem chciał zwrócić uwagę na jego i jego kolegów z teatru zdaniem niemoralne zachowanie Centrum Kultury i Sztuki na sposób pozyskania głosów na swoje typowane w konkursie wydarzenie.

Kiedy niechcący okazało się, że zaczęliśmy wygrywać bo mamy wielu znajomych wówczas w CKiS powiedziano, że za oddanie na nich 50 głosów otrzyma się karnet na ich wydarzenia. Co jest kpiną ze strony pana Koperkiewicza. My się wkurzyliśmy, bo inne kandydatury nie mogły czymś takim przekupić głosujących i uważam, że to jest niemoralne. I z tego zrobił się pomysł na filmik.
Błędem było to, że Kultura Siedlecka umieściła ten filmik na stronie na jakieś dwie godziny. Okazało się wtedy, że mały amatorski teatrzyk z Siedlec jest wielkim problemem. Myślałem, że siedlecka scena jest otwarta dla wszystkich, że wszyscy tworzymy kulturę, a nie. Na tej scenie jest tylko jeden pan i źle patrzy na każdego kto chce na ta scenę wejść.

Aktor z teatru ResoR jeśli otrzyma pismo z prośbą o usunięcie filmiku może to zrobić, ale jak podkreśla większego sensu w tym nie widzi.

Uważam, że to głupota aby usuwać filmik bliżej nieznanemu nikogo teatru tylko dlatego, że zdecydował się ruszyć osobistość siedlecką, która nie zachowała się jak osobistość. Słyniemy z przekory i jeśli teraz miałbym zadecydować czy jeszcze raz ten filmik udostępnić to bym to zrobił. Obecnie mam zaproszenie do pani prorektor, mamy usunąć logo peHa z filmu, jest propozycja aby nas usunąć z plebiscytu. Trudno, ale ważne że ktoś nas zauważył. Miało być śmiesznie, na razie się śmiejemy.

bg

97 komentarzy

 1. jekie???? dodano 9 lat temu

  Co oni paplają. Czy oni są Miastem Siedlce? Jakim prawem mieszają w to Kudelskiego. Hipokryci. Zero pokory. A może sodówka im odbiła????

 2. MW dodano 9 lat temu

  Jak patrzę na tę ilość pieczątek od czerwonych po błękitne, podpisy urzędników państwowych( podpisy dyrektorów i jeszcze zastępców) To jest po prostu inkwizycja i sąd kapturowy. Znam te przeróbki filmu "Upadek" , który nie gloryfikuje nazizmu, a pokazuje żenujący upadek największego zbrodniarza XX wieku. Przeróbki jeszcze bardziej poniżają tego oprawcę Europy i Świata. Wy tymi podpisami przyznajecie trafność i prawdziwość tego podłożonego tekstu. Doskonale wiem jak nie lubicie "konkurencji" ,ludzi tworzących wolną sztukę, bez państwowych pensyjek. Nie znam właścicielki Stowarzyszenia TU TERAZ i ludzi Teatru ResoR , ale protestuję na chłostanie ich jak Czarownice. Dopiero to jest faszyzm i nazizm w jednym, że o innych porównaniach przypominających średniowiecze już nie wspomnę. Jako podatnik mam prawo wyrazić swoje oburzenie pismem jaki wystosowaliście do Pani Janiszewskiej!!! ..dlaczego się oburzam? bo znam Was doskonale tzw. "urzędnicy kultury" Mam nadzieję,że SPIN nie jest w tej grupie CENZORÓW i dopuści ten komentarz na swoje stronie.

 3. Wyrzykowski dodano 9 lat temu

  Istny Kulturkampf 🙂 Nie wiem, czy można uznać za promowanie faszyzmu WYŚMIEWANIE się z Hitlera i robienie z nim przeróbek. Jeśli wyśmiewanie się z Hitlera/Stalina/Mao to jest promocja, to strach pomyśleć, czym jest w takim razie film fabularny "Upadek" albo filmy dokumentalne, w których Hitler często jest wybielany.

  Myślę, że po prostu znaleziono dogodny pretekst, aby zaszkodzić niezależnej grupie artystów.

 4. xxx dodano 9 lat temu

  ale na pewno jest to wyśmiewanie się z Koperkiewicza i nie jest to "super", ten "upadek kopera" jak napisała, publikując film na swojej stronie, "Kultura…"

 5. X dodano 9 lat temu

  Wolność mówili, demokracja. Ale tylko mówili.

 6. mambo dodano 9 lat temu

  O zgrozo co się dzieje w Sdl sprzedajny Woszczu i Orzeł podpisali się na tej samej kartce, kto by pomyślał. Zapewne ktoś z GÓRY im to zlecił, nie ma się czemu dziwić jeden i drugi ośrodek jest zakłamany, chodzi im tylko o kasę pięcie się do góry a nie żadne promowanie kultury.

 7. Siedlce to mieszkańcy, a nie urzędnicy dodano 9 lat temu

  Siedlce to My nie urzędy, urzędnicy i politycy wątpiwej jakości i reputacji. Dalczego p. Orzełowski powołuje się na miasto Siedlce, niech mówi za siebie i CKiS póki jesze jest jego dyrektorem.

  Nawet Kudelski stwierdził, że niech wypowiadają się osoby zainteresowane (podpisane pod nim) a UM do tego nie mieszać.

  Chyab zauważył, że Orzełowski robi mu recią robotę, a i wcale się nie zdziwie, że wsokczy na fotel prezydenta tylnymi drzwiami. Bo Kudeski jakby nie liczył 67 lat skończył, czas najwyższy na emeryturę.

 8. ...? dodano 9 lat temu

  Proszę przeczytać wyraźnie ten list. Uderz w stół a nożyce sie odezwą. Czy w tym liscie sformuowane jest, że zarzucane jest promowanie nazizmu? Cyt: "W związku z promowaniem przez stowarzyszenie tutajteraz oburzającego, haniebnego, skrajnie nieetycznego oraz niezgodnego z prawem materiału promocyjnego plebiscytu „Kulturalne Wydarzenie Roku 2012″ organizowanego przez miesięcznik Kultura Siedlecka…" nic nie ma mowy o promowaniu nazizmu tylko promowaniu materialu promocyjnego, czyli o filmie, który Kultura Siedlecka umieściła na swoich profilach internetowych. Nic takiego nie ma. To prokuratura zadecyduje czy ten materiał promocyjny promuje treści faszystowskie!!! A wg protestujacych niezgodne z prawem jest poniżanie człowieka, naruszenie dóbr osobistych!!! …i chyba nikt z oglądających nie ma co do tego wątpliwości. A użyte słowa : " odwoływanie się do nazizmu i treści faszystowskich …jest nie do zaakceptowania" …i nie ma słowa promowanie, ani też podanych jakichkolwiek przepisów Kodeksu Karnego!!!. Tyle – proszę czytać z uwagą i zrozumieniem.
  Pan Daniel P. autor tego dubbingu podpisał się, że film powstal na skutek jego dawnych zaszłości z p. Waldemarem K.
  A teraz jakieś dziwne tłumaczenie, że na skutek lobbowania? Jakiego lobbowania? Zwyczajnie ogłoszono konkurs promowania w wygranej swoich imprez (…i też nie wszystkich, bo wybrano tylko cztery, które wybrano za szczególne)!!!. Tak, żeby ludzie, ktorzy głosują na te wydarzenia, inwestując swoje pieniądze, przynajmniej w ten sposob czuli satysfakcję, że coś za to będą mieli. Nikt tym konkursem nikogo nie lobbowal, nie zmuszał, a wybór należal do samych głosujących. Czy kogokolwiek w ten sposob urażono?, deprecjonowano?, zhańbiono, naruszono jego dobra osobiste?, zanegowano dorobek życia? Nie!!! I to jest zasadnicza różnica.
  Tego czego dopuścił Pan Daniel P. (student UPH, byc może przyszły pedagog i może nawet nauczyciel Waszych dzieci) i jego teatr jest nie do przyjęcia i nie do zaakceptowania.

 9. mieszkANIEC małego miasta dodano 9 lat temu

  tak czy siak, konstytucja gwarantuje obywatelom wolność słowa – w obrębie sztuki jest ona rozumiana znacznie szerzej niż w "normalnym" życiu. Ten kto się czuje urażony ma prawo się bronić – przed sądem
  trochę refleksji i dystansu życzę, a dziennikarzom solidarności

  słabo:)

 10. Michał dodano 9 lat temu

  Rzeczywiście uderz w stół – a odpisze wielkie O. Te wielokropki, te potrójne wykrzykniki, ta megalomania, to samouwielbienie…!!!

 11. Wyrzykowski dodano 9 lat temu

  Ja miałem na myśli tę wypowiedź:
  http://podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/m.orzelowski-zostaly-pogwalcone-fundamentalne-wartosci–cf0c.html

  Wypowiada to osoba, która się podpisała pod listem i która do haniebnego zachowania zaliczyła w tym przypadku również rzekome postawy "faszystowsko-nazistowskie". Na szczęście jak widać postanowiła ograniczyć swoje przesłanie do treści w liście, ale i tak już po portalach społ. śmiga że nazywanie młodych ludzi "faszystami" wystąpiło również w "prawicowych" Siedlcach i nie dotyczy już tylko działaczy społecznych i politycznych, ale również niezaangażowanych w takie ruchy artystów. To się już stało, niestety, słowa padły, łatki zostały przypięte.

  Nie wnikam czy filmik był obrazą p. Koperkiewicza bo on sam się jeszcze na ten temat nie wypowiedział, a luźne, często samokrytyczne stosunki w procesie wychowawczym są dziś powszechne. Poza tym z tego co mówią autorzy, film nie miał nikogo obrażać.

  On miał być WYRAZEM SPRZECIWU WOBEC KUPOWANIA GŁOSÓW PRZEZ CKiS za roczne karnety (finansowane z naszych podatków). To jest dopiero afera, nieudolnie zasłaniania zmasowanym atakiem wszelakich namnożonych ośrodków kultury!

  Zresztą, czy stać nas na tyle ośrodków, nagrody dla urzędników itp.? No jasne, że stać, "drogi muszą poczekać".

 12. u.jankowiec dodano 9 lat temu

  niewątpliwie studenci przegięli, niewątpliwie Koperkiewicz został obrażony, niewątpliwie kultura siedlecka opublikowała ten film na swojej stronie podpisując wówczas "super", niewątpliwie teraz dziwna atmosfera, niewątpliwie jest czepialstwo, bo na papierku podpisali się wszyscy jak jeden mąż, a ataki idą w kierunku jednej osoby, a papierek mimo wszystko słuszny, bo są pewne granice dobrego smaku i przyzwoitości; to wszystko składa się na siedleckie bagienko, ja wysiadam; p.s. jak zawsze można znaleźć wypowiedzi specy od wszystkiego, jakie ten świat mały

 13. dr house dodano 9 lat temu

  Mam wrażenie, że ten temat jest tzw. tematem zastępczym, aby przykryć dzisiejsze spotkanie lekarzy, pracowników służby medycznej MSW w Siedlcach z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego, Adamem Struzikiem. Po spotkaniu cisza, a problem pozostał. Większość lekarzy nie zamierza w dalszym stopniu podporządkować się wskazaniom Prezesa. Kto więc będzie leczył?

 14. lisek dodano 9 lat temu

  Twórca "Upadku Kopera" ewidentnie podpisał, że chodzi o jakiś dawny spór. Szkoda, że zrobił coś, co publicznie obraża osobę publiczną, która na szacunek pracowała latami. Pan Waldemar Koperkiewicz to wyjątkowo poczciwy człowiek. A ten student widocznie chciał przykozaczyć przed znajomymi czy z tego "teatru" czy też z uczelni. Może chciał poprostu zabłysnąć bo przecież spodziewał się, że jego przeróbka może stać się hitem lokalnych internautów. Mam nadzieję, że kultura siedlecka dostanie po nosie bo udostępnienie tego na swoim oficjalnym profilu z komentarzem "Super!!!" to przegięcie pały. Skończy się lewactwo i wolna amerykanka. Porządek musi być:) PEACE!

 15. peter dodano 9 lat temu

  Niestety widać tutaj kompromitacje CKiS. Widać jak bardzo filmik udeżył w ego osób które te wydarzenia dotyczą. Bojkot oznacza wg mnie to ze Teatr Resor w większym stopniu ma rację a Centrum jeśli było by bez skazy to puściło by teń filmik mimo oczu i uszu. Szkoda gadać. W TYM MIEŚCIE NIE MA WOLNOŚCI SŁOWA, A COKOLWIEK POWIESZ ZOSTANIE UŻYTE PRZECIW TOBIE!!!

 16. jak się...... dodano 9 lat temu

  Jak się patrzy na ta ilość pieczątek dyrektorów, ale i o zgrozo zastępców – tylko po co oni – to podchodzi do gardła przedwczorajszy obiad. Obrażone przedszkolaki. Mówią w imieniu Miasta Siedlce. Kto im na to pozwolił i czemu Kudelski milczy. Skowyt przypominający dawne czasy. Takich dyrektorów trzeba pognać na zbity…..

 17. bb dodano 9 lat temu

  Kto rządzi w Siedlcach – Orzełowski. Ustanawiający dla wszystkich mieszkańców zasady postępowania "wg. fundamentalnych zasad moralnych". To jest forma nowej cenzury – mamy oglądac to co pan Orzełowski uzna za stosowne. Nie ma wazniejszej osoby w Siedlcach od pana O.
  Ta sprawa nie jest śmieszna, ta sprawa jest tragiczna. mamy do czynienia z cenzurą jakiej nie bylo chyba nawet w PRL. A kto na marszach zdziera buty walcząc o wolność słowa? To przeciez prawicowe partie twierdzą, że wolność słowa w Polsce jest zagrożona. Moralność Kalego? myślę, że tak i to w najczystszym wydaniu. Wolność słowa nalezy się tylko TV Trwam, tam można mówic co sie chce, reszta – niestety – mordy w kubeł.
  A film wg. mnie nie propaguje wcale faszyzmu, Hitler sie w grobie przewraca jak widzi takie jaja ze swojej osoby.
  Ciekawe swoja droga, gdyby ten film powstał w celu osmieszenia Tuska, Komorowskiego czy np. Niesiołowskiego, czy pan Orzełowski tez by był taki oburzony i mówił o naruszeniu "fundamentalnych wartości".

 18. yeti dodano 9 lat temu

  Film dotyczy i atakuje p. Koperkiewicza, natomiast z jakiś dziwnych przyczyn ataki lecą w stronę p. Orzełowskiego, który jest jedną ze stron, które podpisały ów protest (jedną z ośmiu). To jest doprawdy dziwne. Studenci chcieli i chcą wygrać ten konkurs (co nie jest grzechem, to naturalne), ale stosując taką metodę promocji swojej kandydatury – poprzez zrównanie p. Koperkiewicza do takiej osoby etc. – wymaga jedynie potępienia, a nie przemilczenia. I dobrze, że nie przemilczał tego MOK, CKiS, MBP, GOK, MOPR i UM.

 19. wołajmy: król jest nagi dodano 9 lat temu

  Obnażona prawda. Kto tu chciał wygrać konkurs za wszelką cenę? Wstyd CKiS! Proponując za 50 smsów karnety? Wstyd i hańba. To jest poniżej pasa. I nikt tu nie widzi z pogwałcenia zasad ? A film ten przerabiano już na tysiąc sposobów w internecie. Tu nie ma żadnego poparcia dla nazimu i Hitlera. To wyśmiewanie się z metod CkiS. Film posłużył jako lont zapalny dla nowej roli wiadomo kogo. On podpierając się wszystkimi wartościami jakie świat i nasze zaściankowe Siedlce widziało, wszystkimi instytucjami i dyrektorami z Urzędu (bo nie mieli innego wyjscia) znowu występuje. Zero dystansu. Proste jak drut. I tyle w tym temacie. Na to nie można już patrzeć. Ale metoda zdobywania smsów za wszelka cenę jak widać podziałała w obie strony. Trafił swój na swego. Szkoda mi tylko zastępcy dyrektora CKiS, którego dotknęło to personalnie

 20. SC dodano 9 lat temu

  Zabawny filmik propagujący teatr Resor w internecie, na bazie filmiku o upadku Fuhrera (który miał jedynie humorystyczny wydźwięk), z którego powstały dziesiątki, powtarzam; dziesiątki zabawnych skeczy, określili jako nawoływanie do Faszyzmu oraz plugawienie polskich wartości?
  Jak bardzo przypomina mi to obraz pewnego europejskiego artysty, który stworzył wiele karykatur narodów europejskich, a naród Polski przedstawił jako "Księdza w kartoflisku". Nie jestem osobą sprzeciwiającą się polskim tradycjom. Jestem jednak osobą, która uważa, że wolność myśli i słowa w naszym kraju, jest ważniejsza niż urażona duma jednego artysty, gdy ten akt kulturalnej brutalności dotknął z kolei tą ambitną młodzież. Byłem na spektaklu "Welcome to Tijuana" i wbrew pozorom nie propaguje on żadnych negatywnych treści ani tym bardziej nie jest, jak to określił jeden z panów, którego pieczątka tak bije po oczach, sztuką mocno alternatywną, w negatywnym tego słowa znaczeniu. Chyba, że za "mocno alternatywny" uznamy fakt trudnych warunków scenicznych z jakimi borykają się artyści do tej pory. Panowie, nie macie co robić tylko męczycie młodych i demonizujecie całą sytuację. Przypomina to szturchanie na poziomie przedszkola. Jak dla mnie tylko się ośmieszacie.

 21. czy??? dodano 9 lat temu

  Czy wszystkie nagrody pan O. kupuje???? Bo to nic innego. Zero zasad i zero klasy.

 22. ...i znowu poszkodowany jest winien...że nie zgadza sie na zdeptanie jego godności... dodano 9 lat temu

  Pan Daniel Pugacz autor tego dubbingu podpisał się, że film powstał na skutek jego dawnych zaszłości z p. Waldemarem Koperkiewiczem, na innym filmie powołuje się jeszcze na inne zdarzenie, zresztą mija się z prawdą.
  A teraz jakieś dziwne tłumaczenie, że na skutek lobbowania? Jakiego lobbowania? Zwyczajnie ogłoszono konkurs promowania w wygranej swoich imprez (…i też nie wszystkich, bo wybrano tylko cztery, które wybrano za szczególne)!!!. Tak, żeby ludzie, którzy głosują na te wydarzenia, inwestując swoje pieniądze, przynajmniej w ten sposób czuli satysfakcję, że coś za to będą mieli. Nikt tym konkursem nikogo nie lobbował, nie zmuszał, a wybór należał do samych głosujących. Czy kogokolwiek w ten sposób urażono?, deprecjonowano?, zhańbiono, naruszono jego dobra osobiste?, zanegowano dorobek życia? To CKiS zaatakowało pierwsze Teatr Resor????Nie!!! I to jest zasadnicza różnica.
  Tego czego dopuścił Pan Daniel Pugacz (student UPH, być może przyszły pedagog i może nawet nauczyciel Waszych dzieci) i jego teatr jest nie do przyjęcia i nie do zaakceptowania.
  Nikt z Was nie chciałby obejrzeć takiego filmu o sobie. To oni odwołali się do treści (czyt. film) skrajnie negatywnych w celu uzyskania korzyści, gdyż kończą film: …jeśli chcesz doprowadzić do Upadku Kopera głosuj…" i tu podano jak najbardziej prawdziwy i właściwy nr telefonu operatora i hasło wskazujące na Teatr R., a nie fikcyjny numer…, który wskazywałby faktycznie zaplanowaną konwencje żartu.
  Wszystkim tym, którzy "biją teraz pianę" życzę odnalezienia takiego filmu, przepraszam!!! "żarciku" o sobie w necie, który zrobi Wasz nieprzyjaciel i zachowania fantastycznego humoru…a może filmiku porno z podłożonym głosem, który będzie wskazywał, że chodzi o Waszą żonę…ech!!!to tylko przecież żarcik…trzeba zachować dystans do siebie…no przecież!!!

 23. Wierszowaty dodano 9 lat temu

  Pewien "ptaszek" z Jacka miasta
  Z Woszczem rzekli – Lewym basta!
  I te wszystkie brudne treści!
  W głowie to nam się nie mieści!
  A te wszystkie internety
  Godzą w nasze komitety
  Miała być kultura, brawa
  Wino, garniak, dobra strawa
  Zamiast tego, studenciaki
  Głupie wredne resoraki
  Ośmieszają, publikują
  Z nikim się nie patyczkują
  To nas w nasze serca bodzie
  Zobacz! Nasz polski narodzie!
  Jak plugawią twoje łono
  Jak nam prawość poniżono!
  Lecz na szczęście i dla hecy
  Mamy całkiem mocne plecy
  Zaraz w mig się tym zajmiemy
  Z podium ich pozdejmujemy
  Ocenzurujemy – wiemy,
  że nam teraz nie zabronią
  Się młodziki nie obronią!

 24. Daniel P. - naga prawda...(scenariusz własny) dodano 9 lat temu

  …wszystko wskazuje, że to Daniel P. jest emocjonalnie niezrównoważonym człowiekiem. Był przez chwilę w Teatrze ES, później grał Żeromskiego w tamtym roku na otwarciu biblioteki, biblioteka wygrała – chociaż twierdzą, że nic nie zrobili, żeby wygrać. Jednak Pan Daniel P. z teatru "Chwila" (Prawdziwy Teatr UPH i ten teatr m.in. przygotowywał widowisko na otwarcie biblioteki), w którym był tylko podrzędnym aktorem odchodzi z "Chwili" i zakłada swój własny teatr Resor. Uważa, że jest tak już doświadczony, że będzie kierownikiem, reżyserem, scenarzystą. Co zrobić żeby zwrócić uwagę na siebie? zrobić widowisko o zabarwieniu skandalizującym, robi "Welcome …". Na premierze jest może na widowni 60 osób. Promocja tego wydarzenia – żadna. Po ogłoszonym plebiscycie, robi podobnie wszystko, żeby wygrać, jak w tamtym roku, kiedy mógł się podpisać, że on jako Żeromski wygrał. Wtedy powie "Jestem najlepszy". "Autorytet nie do podważenia".
  Dalej – CKiS organizuje Dni Teatrów Siedleckich, zaprasza Teatr Resor, bo Teatr Chwila ma małe tymczasowe problemy, a chcą żeby był siedlecki teatr studencki. Dzień wcześniej, przed opublikowaniem tego obrzydliwego filmu, jego aktorzy spotykają sie na zebraniu organizującym Dni Teatrów Siedleckich w CKiS, spotkanie przebiega w miłej i z humorem atmosferze. Teatr Resor dostaje od dyrektora CKiS nawet propozycję honaraium finansowego za spektkal na deskach CKiS. Rozchodzą sie podając sobie ręce. Jednak Pan Daniel P. nie uczestniczy w spotkaniu, bo tworzy już dubbing, gdyż okazuje się, że jego startery nie dadzą rady pokonać CKiS (konkurs ogłoszony, przez CKiS, był 7 dni wcześniej), wkurza go, że ktoś wymyślił taki konkurs. Rok wcześniej nie mial z tym problemu. Zatem w nocy wprowadza w ruch film podpisując go, że to jego zaszłości z Panem Waldemarem K., zaś w poniedzialek 14.01.13r. na 2. spektkalu w PeHa mówi, że Pan K. żadał zapłaty od Resora za udział w Siedleckich Dniach Teatrów, gdzie mija sie z prawdą (bo było to powiedziane w totalnych żartach …i czyżby nie znał się na żartach? lub jego koledzy i koleżanka mijaja sie z prawdą).
  Biorąc pod uwagę powyższe, wniosek nasuwa sie jeden.
  Inną sprawą jest to, że kultura siedlecka jako organizator tego konkursu umieściła ten film na swoich profilach internetowych z podpisami SUPER!!! i To sie nazywa promocja!!! (zdjęła to po paru godzinach i dniach) i w tym chodzi o ten fakt, że jako organizatorzy nie pownni tego robić, a ten materiał promowali z tymi podpisami!!!. Inną kwestia są chore treści przedstawione w tym filmie UWAGA!!!nie zrealizowane przez kulturę siedlecka!!! tylko przez Daniela P. celem osiągniecia korzyści osobistych.

 25. MW dodano 9 lat temu

  do Teatru "ResoR" gdzie się podział Wasz filmik????!!!! ,Cenzura osunęła? czy przypadkiem się przestraszyliście??? Jeżeli to drugie to nie ma co się nad Wami litować "papierowe tygrysy" .

 26. ???? dodano 9 lat temu

  co to znaczy "Daniel P" czy już jest o coś oskarżony? Jeszcze umieśćcie jego fotkę z czarną opaską na oczach. Pan Waldemar K. to jak się domyślam "bohater" filmiku…. którego już nie ma.

 27. :D dodano 9 lat temu

  NO WŁAŚNIE, GDZIE JEST FILMIK? W PROKURATURZE??:) Dobrze, bo tam jest jego miejsce;0

 28. KB dodano 9 lat temu

  Starzy pieniacze się pienią, młodzi się śmieją…

  A filmik obejrzałem dosłownie przed chwilą na YT wpisując imię i nazwisko autora. Nie wiem o co tyle szumu. Propagowanie nazizmu? Faszyzmu? Ktoś ma chyba problemy z dedukcją.

 29. Znalazłem :D dodano 9 lat temu

  https://www.youtube.com/watch?v=dqH–i6G3Ws 😀

 30. Wiesz Kto dodano 9 lat temu

  siedlce to małe miasto.
  wszyscy wiedza że pan O. uważa ze jego teatr trzyma poziom jako jedyny w miescie a reszta to niestety "pod-artyści" wszyscy znamy jego stosunek do innych placówek kulturalnych jak M.O.K czy PeHa
  prezydent nawet nie wie o co chodzi z tym filmikiem i całym konfliktem… prezydent jako człowiek powazny nei ma czasu sie wszystkim imtetresowac dlatego polega na dobrych radach najbliższych współpracowników;)

  no i nie moge oprzeć się wrażeniu ze w CKiS są etaty które w umowie o prace mają "siać ferment na forach internetowych" poszperajcie po forum a znajdziecie.

 31. ... dodano 9 lat temu

  wieszkto wiesz co?
  PeHa podlega Centrum i to należałoby wiedzieć mądralo;)

 32. Xs dodano 9 lat temu

  Hahaha! komedia! Jaśnie Pan nam się obraził! Bo studenci żart zrobili i teraz Jaśnie Pan Dyrektor knebluje media! A wszyscy dyrektorzy skaczą jak marionetki, za które Dyrektor Mariusz pociąga. Boki zrywać! Orzeł poderwał się do lotu i atakuje! Bogu ducha winną Kulturę

 33. Daniel Pugacz dodano 9 lat temu

  http://www.youtube.com/watch?v=dqH–i6G3Ws

  Przepraszam, musiałem wnieść kilka poprawek na prośbę uczelni. I usunąć stary filmik na prośbę p. Janiszewskiej.

 34. dr dodano 9 lat temu

  Wszyscy (czy dwóch, trzech?), którzy uważają się za wszystkich atakuje MO, bo co, bo się podpisał pod tym? Ano podpisał, bo dobra osobiste p. Koperkiewicza zostaly naruszone, podpisał jak wszyscy pozostali przedstawiciele ośrodków kultury w Siedlcach. Komu zależało na wygranej w tym konkursie? Ano atakujacemu, tj. studenci oraz atakowanemu, tj. p Koperkieiwicz, który za swój benefis jeszcze do wczoraj w tym konkursie prowadził (przypadek? czy jednak komuś na tym zależało?). Powstał więc spór, który rozdmuchuje ww. wymienione strony. To nie służy kulturze – ani studenckiej ani tej miejskiej. Nie doszukiwałbym się tutaj niczego więcej, to zwykła awantura, gdzie obrywają wszyscycinni niż Ci, których dotyczy główny spór o te dobra osobiste. Osobiste animozje rozrozły się do debaty miejskiej.

 35. dr raz jeszcze dodano 9 lat temu

  Więc strony sporu, tj. autor filmu oraz atakowany p. Koperkieiwicz powinni sobie osobiście, na forum prywatnym wyjaśnić te zaszłości z przeszłości. A do swojego sporu nie mieszać wszystkich innych. Natomiast na pewnoe niefajne jest to, że organizator opublikował ten film z takim podpisem jaki wówczas widniał na ich stronie. Film został zdjęty wówczas, bo posypały się negatywne komentarze pod tą publikacją, inaczej pewnie widniałby do dzisiaj.

 36. Xs dodano 9 lat temu

  Do: Dr
  dlatego że to on trzęsie całą aferą (i miastem też). Znasz pojęcie "Szara eminencja"? To on kazał całej reszcie podpisać.
  Wracamy do komuny, niech żyje cenzura.

 37. dr dodano 9 lat temu

  Jaki ty zorientowany. Nie wiem czy przyklaskać czy pogłaskać, piękny donos. Natomiast nie jest tajemnicą kogo film dotyczy, kogo atakuje, do kogo były jakieś osobiste animozje, co tu jest niefajnego. Rozumiem, że Koper w wersji Mein Koper to istny szał dla niektórych.

 38. hołd dodano 9 lat temu

  Podpisując to pismo uznali kto jest ich Panem, kto rządzi.

 39. Rot dodano 9 lat temu

  Student źle wybrał. Pan Koperkiewicz to dobry znajomy Pana Prezydenta.

 40. bb dodano 9 lat temu

  durektor gabinetu prezydenta: Grzegorz Orzełowski. dyr. CKiS – Mariusz Orzełowski, jest jeszcze pani Orzełowska. Siedlce Orzełowskimi stoją i będzie tak, jak oni sobie życzą.
  Zobaczcie, ze z tej zgrai klakierów popierających klan O. wyłamał sie dyrektor GOK z Chodowa. On wycofał sie z konkursu dlatego, że nie zgadza się z możliwościa wielokrotnego głosowania przez jedna osobę, czyli z tym, co promował CKiS.
  Straszny syf ta nasza kultura.
  A swoja droga ciekawe co by było gdyby studenci w ten sposób sparodiowali Tuska lub Komorowskiego. Czy ktoś z naszego światka byłby oburzony? Watpię, wtedy "fundamentalne wartości" nie zostałyby naruszone.

 41. tagi dodano 9 lat temu

  koper jest koszer:)

 42. Kombatant dodano 9 lat temu

  Szanowni przedstawiciele kultury siedleckiej przyjmijcie z godnością słowa krytyki z ust młodszego pokolenia. Moje pokolenie protestując za czasów komuny stosowało niekiedy podobne albo jeszcze mocniejsze w wyrazie formy środki protestu i nie było wtedy takiego larum, jak Wy to teraz czynicie. Pokory Panowie i trochę dystansu od własnego EGO! Swoim postępowaniem nie dawajcie powodów do takiej krytyki. Jesteście Osobami publicznymi i liczcie się z tym,że podpadacie pod pręgierz opinii społecznej. Prawdziwa cnota, krytyki się nie boi – Ignacy Krasicki

 43. Klopser dodano 9 lat temu

  Wielka afera,bez powodu.Poronione jak Siedlce

 44. Andrzej W. dodano 9 lat temu

  SIEDLCE MIASTEM PRZYJAŹNI
  Między Koperkiewiczem, Orzełowskim i Kudelskim

 45. JanekWisniewski70 dodano 9 lat temu

  Jeśli ma się trochę bardziej otwarte oczy – to z tego "mało kulturalnego zamykania ust w białoruskim stylu" wyciągnie się głębsze wnioski. Pan O. wręcz udowodnił całemu światu, że media i kultura w Siedlcach jest po prostu "opłacana" z kasy miasta. Nie dotowana lub wspierana nie, ona jest "O-płacana".
  Ogłosił, że jak będą niepokorni to się im zakręci kurek. I to jest właśnie faszyzm w czystej postaci. Zastraszanie i kneblowanie ust pod groźbą zabrania kasy. Tylko jak może inaczej myśleć i funkcjonować ktoś, kto został na dyrektora namaszczony, a nie wybrany w drodze konkursu? Czy to jeszcze Siedlce czy już Orłowo Białoruskie? Sprzedać wszystko i wybudować CYRK czyt. Ratusz, pałac dla nowego O-dyktatora.

  A Koperkiewicz powinien pierwszy obrócić wszystko w żart i śmiać się z całego zamieszania najgłośniej.

 46. absolwent dodano 9 lat temu

  Witam, komentarzy się narobiło. I opozycja się pokazała. Więc:
  Filmik był obraźliwy na poziomie kabaretowych występów Roberta Górskiego paradującego premiera Tuska. Jeżeli ktoś w nim widział porównanie Pana Koperkiewicza do A. Hitlera to powinien go obejrzeć tyle razy, aż przejrzy na oczy. W filmie chodzi o pastisz oraz komediowy rozrachunek z kulturalnym establishmentem miasta Siedlce. Oczywiście wyśmiewane jest też amatorskie podejście studentów do teatru i powiedział bym jest w tym całkiem sporo autoironii. Jeżeli ktoś nakręcił by taki filmik o mnie, to bym się nad tym zastanowił dlaczego to zrobił itd. (na pewno by mnie to bawiło). Ale spójrzcie jak łatwo poruszyć Wasze miasto. Przeciwko biednym studentom wytoczone zostały działa (prawnicy, prezydent, gazety). Opozycja węszy spiski. A powiedzieć wam co studenci z Teatru ResoR robią teraz zapewne: śmieją się z Was, mają taki ubaw że mało nie pospadają z krzeseł (podobnie wielu studentów i młodych ludzi w Siedlcach). Aż się boje, że Daniel Pugacz napisze z tego jakąś koszmarną sztukę, pełna sucharów, reprezentującą najniższe instynkty sztuki teatralnej. A najgorsze będzie to, że na tą sztukę do PeHa przyjdzie wielu studentów i będą się bawili znakomicie (i nie tylko dlatego, że za darmo). Niektórzy nawet będą rechotali w nieśmiesznych momentach…

 47. ... dodano 9 lat temu

  do absolwent: ten się śmieje kto sie smieje ostatni – stare powiedzenie… Zobaczymy czy będzie sie śmiał ten cały Pugacz, przybyły do naszego miasta ch.olera wie skąd, jak usłyszy wyrok sądu. W Polsce zakazana jest nawet sprzedaż książki Hitlera Mein Kampf a cóż dopiero mówić o wykorzystywaniu jego postaci do nagrywania takich głupot! Można było sparodiować pana K. ale inna postacią! Ale nie! "Młode< nad zwyczaj zdolne pokolenie wybrało Hitlera. Pozyjemy, zobaczymy co z tego wyniknie, myślę konsekwencje beda i bardzo na to czekam

 48. młodzież dodano 9 lat temu

  Czy chodzi o kulturze? czy może jedynie o wygłupach?
  Wydarzenie kulturalne Siedlec . Propozycja Teatr Resor
  http://www.facebook.com/events/242540212545101/246304752168647/?ref=notif&notif_t=plan_mall_activity
  Sam Pugacz określil swój cel (w tym filmika, nie chodzilo o klarnetach)
  "POMÓŻ WYKURZYĆ LEŚNYCH DZIADKÓW!
  Pokaż że nasze wygłupy mają sens.
  Niechaj przeciwnikom opadną Kopery! 🙂 " (c)

  Nie podoba nam sie, ze Pugacz ze sceny PeHa propaguje marihuane, mówiąc,że jest nieszkodliwa. Jesli sam ja pali, to niech pali. Nie ma co gadac tak ze sceny. I nie jest smaczne to,że robi filmiki, wykorzystujac logo , kt.nie mial prawa wykorzystac, ruwalizuje z Koperkiewiczem w taki podly , agresywny i niski sposob. Tym bardziej, ze nie ma co wkurzac i az tak rywalizowac – nikt nie chcial obrazic tetr. Już wiadomo,że ze strony Koperkiewicza to byl mily zart. A Pugacz zareagowal stworzeniem klipu , kt. "jest chamski, wulgarny, i obrażający bo taki miał być" (c). Jesli chodzi o klarnetach – ok, to jak łapowka, ale też nie oznacza,że Pugacz mial az tak sie bulwersowac, obrazac sie. Czyzby az byl subtelny?
  Moze ktos powie, ze Koperkiewicz nie jest fajny, Orzelowski tez. Ale i Pugacz jest chsmski i podly. Ale zawsze dumny z siebie i pewny siebie. I gdyby byl na stanowisku p.O. lub p.K., nie bylby lepszy, wrecz przeciwnie – jestesmy przekonani w swojej racji.

 49. jestem z przyjaznego miasta Siedlce dodano 9 lat temu

  ach ten resor … ach kameleony.. no…. napisali list otwarty , a w nim:
  "Spot był naszą reakcją na sposób promowania się innych uczestników plebiscytu". A wczesniej , przed burzą, "to był głupi filmik dla znajomych i przez chłodną reakcję p.Koperkiewicza"….

 50. ... dodano 9 lat temu

  o właśnie… skoro ktoś jeszcze zauważył że Pugacz jest chamski i podły to tym bardziej zacytuję:

  " chamstwu trzeba się przeciwstawiać siła i godnoscia osobistą! Znamy? Znamy! A Pugacz pewnie nie zna bo jeszcze w zębach pieluch nie nosił wtedy…

 51. Anatol dodano 9 lat temu

  Hmm… Zdaje sie, ze obie deklaracje teatru sie pokrywają. W filmie postac "Kopera", neonsi sie do pana Waldka, bo pokazuje niechęć studentów do niego, a w filmie omawia sie sposób promocji jego benefisu. No, równa wpadka jak film. Tylko, ze w nim to raczej ten "Koper" obraża teatr ResoR a nie odwrotnie. Nawet, co zabawne podkreśla sie tam dokonania pana Koperkiewicza ! A ze Hitler, a że SS… Słyszałem opinię ze gdyby wybrano inna postac to byłoby ok. Studentom polecam na przyszłość Kubusia Puchatka do przeróbek. Tylko gdzie jest granica między Puchatkiem, a Hitlerem ? 😀

 52. boa dodano 9 lat temu

  to, co ostatnio robi Resor (studenci naszego UPH) jest smutne i przykre. Jesli scenarysta teatru chcial wykazac swoja obraze i oburzenie, mial na to 1000 sposobow , ale wybral film z Hitlerem. Gadac , ze marihuana jest nieszkodliwa tez lepej w swoim kregu, a nie ze sceny naszego PeHa.

 53. my dodano 9 lat temu

  apropo artykulu w najbliższym, papierowym wydaniu "TS". Wiemy,że bedzie pozytywnym dla D.Pugacza. Przeczytalismy komentarz dziennikarki Tygodnika Pani
  Marioli Zaczyńskiej na fb pod filmikiem, ktory jest zamieszczony na stronie Resora "Oglądałam spot i bardzo mnie rozbawił. Cenie, że śmiejecie sie w nim także z siebie, lubie takie poczucie humoru. Co więcej, nie uważam, aby obrażał, tu żart jest bardzo wyraźnie zaznaczony."

 54. my dodano 9 lat temu

  Anatol, ale z madre pytanie, 'gdzie jest granica między Puchatkiem, a Hitlerem " 😀 sa multum sposobow wyrazic swoja obraze. nie koniecznie w podly sposob. niech bedzie ironiczny. ale nie CHAMSKI i OBRAZLIWY. Ludzie, nie damy sie zwarjowac!!!

 55. dd dodano 9 lat temu

  zgadzam sie z autorem posta "Ostrzegam!!!, że jak napiszecie o premierze Teatru Resor złe zdanie, to może czekać Was podobna reakcja Pana Daniela P. i UWAGA!!! filmik "żarcik" na face o Was samych lub Waszej Rodzinie czy Redakcji "piękny" zobaczycie. Bo jeżeli jego "wkurzył" konkurs CKiS to strach pomyśleć co będzie, jak źle napiszecie o jego aktorstwie. Pamiętajcie, że ostrzegałem Was." Dlaczego tak mlody chopak ma w sobie tak duzo agresji , chamstwa i podlosci?… 🙁

 56. dziennikarka z Siedlec dodano 9 lat temu

  Dziwne jest to,ze D.Pugacz w swoim filmiku mowi,ze to on jest zalozycielem teatru Resor. Tak nie jest. Zalozycielem jest wylacznie P.Dzido.

 57. absolwent dodano 9 lat temu

  do …: skoro tak to proszę zgłosić to na prokuraturę, mogę podać adres najbliższego.
  "
  W Polsce zakazana jest nawet sprzedaż książki Hitlera Mein Kampf a cóż dopiero mówić o wykorzystywaniu jego postaci do nagrywania takich głupot!"

  ile razy mam powtarzać, że ten filmik nie propaguje faszyzmu.

  "
  Można było sparodiować pana K. ale inna postacią! Ale nie! "Młode< nad zwyczaj zdolne pokolenie wybrało Hitlera. Pozyjemy, zobaczymy co z tego wyniknie, myślę konsekwencje beda i bardzo na to czekam"

  Bo to jest standardowy filmik do przerabiania za względu na charakterystyczną grę Bruno Ganza. Proszę niech Pan/Pani zerknie na taką stronę: http://www.youtube.com.

 58. tagi dodano 9 lat temu

  jest koszer, czyli jest dobry, własciwy etc. zostawcie kopera bo tworzy swietna muzyke. sam widziałem jego spektakl "w tandzbudzie tango" i bardzo mi sie podobał.

 59. aktor dodano 9 lat temu

  Do dziennikarka z Siedlec to nie do końca tak. P. Dzido założył teatr Reso, który poźniej przekształcony został w teatr ResoR i D. Pugacz wtedy juz był jednym z głównych postaci do tego przyczynionych.

 60. ha dodano 9 lat temu

  No to wyszło szydło z worka .Miastem rządzi Mafia

 61. dd dodano 9 lat temu

  do aktor: co nie zmienia faktu, ze Pugacz nigdy nie byl byl zalozycielem i rezyserem teatru Resor (oraz Reso) 😀 ale czasem byl scenarysta oraz zawsze aktorem :P.

 62. dd dodano 9 lat temu

  jesli Pugacz da inna nazwe teatru i oglosi siebie rezyserem, to wtedy tak…juz inna sprawa, a zalozycielem oraz rezyserem i reso , i resor zawsze byla inna osoba, tak wszedzie pisano ,

 63. smiech dodano 9 lat temu

  tak!!! Koperkiewicz, Orzełowski to sa dykatatorze, nie znają się na kulturze, stare dziadki, kt.maja juz dawno siedziec w domu z wnuczkami. Niech młody, kontrowersyjny, chamski, ze swietnym poczuciem humoru, obrazliwy, agresywny Pan Pugacz rządzi kulturą w naszym miascie! 100% będzie lepiej! I tu poczytalem na tmat jego opinii o marihuane:) to niech jeszcze legalizuje marihuane! wszyscy będą szczęśliwi! 🙂

 64. aktor dodano 9 lat temu

  dd Myślę, że Daniel nie mógł powiedzieć, że to Patryk jest założycielem i reżyserem bo wszystkie gromy poszłyby na niego. A on nawet juz nie jest w teatrze.

 65. Daniel Pugacz dodano 9 lat temu

  1. Dajcie link do mojego oświadczenia, ze sam założyłem Teatr Reso. Teatr ResoR założył skład spektaklu "Law Law Law" w czasie obchodów Jackonaliów. 2. Ani moja postac w ostatnim spektaklu ani ja publicznie nigdy nie nawoływaliśmy do legalizacji marihuany. Puentę wyjaśniłem w oświadczeniu przed powtórką spektaklu w ostatni poniedziałek. Przykro mi. Jeśli myślicie, ze każdy scenarzysta odpowiada prawnie za wypowiedzi postaci to jesteście bardzo dojrzałymi odbiorcami. 3. Do grudnia 2012 nie miałem zielonego pojęcia, ze istnieje coś takiego jak plebiscyt "wydarzenie kulturalne roku". To, ze kiedyś wygrało otwarcie biblioteki gdzie zagrałem Zeromskiego to zbieg okoliczności. 4. Odszedłem z teatru "Chwila" bo nie było co tam grać. Jak twierdzi sama reżyser "nie ma grupy". 5. Odpowiedzialny za film jestem ja, do mnie należą wszystkie głosy i tekst. Jedyne osoby obrażane w tym filmie to członkowie teatru ResoR. Jeśli według was p. Koperkiewicz jest Hitlerem to radzę odwołać sie do jego daty urodzenia. Chociaż możliwe, ze broda Go postarza. Wybór filmu nie pozostawią wątpliwości dla osób szukających w internecie czegoś więcej niż połączeń kolejowych i prognozy pogody. Czekam na konstruktywną krytykę.

 66. memo dodano 9 lat temu

  do dd: skąd młody chlopak ma w sobie tyle agresji, chamstwa i podłości?? Stąd skąd przybył – obejrzyjcie jego profil;) Zero wychowania bo z buszu prawie, liznął trochę sceny i jest przekonany o swoim aktorstwie:) Widzę że ma dziewczynę…Boże boże kochaniutka zwiewaj gdzie pieprz i wanilia…Marihuana też wywołuje agresję czyli…alles klar;)

 67. ... dodano 9 lat temu

  do my: i to jest tragedia, że tak bardzo naszej rodzimej dziennikarce spodobał sie ten filmik! Chyba już naprawde nie ma sie czym cieszyć i bierze co popadnie albo chce sie wkupić w łaski studentów. Ja jestem tym bardzo oburzona, bo jak można podziwiać tak osmieszający dyrektora CKIS spot reklamowy?! Osobę szanowaną, z ogromnym dorobkiem artystycznym dla naszego miasta? A przeciez pani Zaczyńska często bywa w ckis, spotyka sie z tymi ludźmi…Okropne to jest dla mnie! Niedługo tylko takie chamy będą podziwiane ale myślę że może chociaż juz nie za mojego życia bo z tym sie nigdy nie zgodzę. Może jestem z innej gliny ale na pewno z tej lepszej:D

 68. ... dodano 9 lat temu

  krytyka dotyczy wyboru postaci Hitlera! Dlaczego właśnie Jego wybrałeś i włożyleś w"jego usta" słowa które potencjalnie wypowiada Pan Waldemar K.? To chyba ty nie rozumiesz o co chodzi wszystkim tym którzy sa oburzeni !
  Hitler jest najwiekszym zbrodniarzem naszych czasów! Samo wykorzystanie tej postaci do CZEGOKOLWIEK powinno skutkować konsekwencjami! O to tu chodzi! Mogłes wybrać kogos innego ale NIE ZBRODNIARZA!! Kapujesz koleś?

 69. Daniel Pugacz dodano 9 lat temu

  Sądziłem, ze pochodzenie i moja rodzinę będziecie obgadywać gdzieś w okolicach niedzieli, ale trudno. Piszcie, piszcie, bo jeszcze za mało na moją magisterkę. Spytam czy może być z przekleństwami.

 70. Do memo dodano 9 lat temu

  Do memo: odwoływanie się do najniższych pobudek…jakie to uczciwe i obiektywne. Starałem się przełożyć to co Pan napisał na płaszczyznę rzeczywistości niestety nie jestem w stanie. Jak to mówią "Dzwon głośny bo wewnątrz próżny". A kłamstwo ma krótkie nogi. Daniel Pugacz to porządny chłopak z poczuciem humoru. Każdy kto ko zna, potwierdzi to co piszę.
  Dobrze, że w naszym mieście znalazł się w końcu ktoś z jajami

 71. poczytałem dodano 9 lat temu

  i widzę, że komórka odgryzania się w …… działa prężnie.

 72. no proszę dodano 9 lat temu

  z jajami? 😀 "porządny chłopak z poczuciem humoru. Każdy kto ko zna, potwierdzi to co piszę." JA go znam. Poczucie humoru ma, co z tego,że gnojem jest.

 73. bb dodano 9 lat temu

  No to się zaczęło. Ruszyli do boju internetowi pretorianie pana Dyrektora. Autor fimu jest juz narkomanem, juz wiemy, ża ma dziewczynę, teraz czas na sięgniecie do zasobów IPN i zlustrowanie jego rodziny przynajmniej do pradziadków. Zarzuca mu sie nawet to, że nie jest rodowitym siedlczaninem.
  Jutro niedziela, w niektórych parafiach – zaklądam sie o nie wiem co – głos w tej sprawie zabiora księża. Ogólne potepienie i ostracyzm. Młody człowiek w Siedlcach będzie zaszczuty, zniszczony, ciekawe czy uda mu sie obronic magisterke – sądząc po reakcji UPH będzie ciężko.
  I to jest demokracja? Nie to jest PRL w najczystszym wydaniu. I syf, którego nie chce się komentować.
  Istotą problemu jest klip, który odnosi sie do konkursu, a nie do prywatnego życia Koperkiewicza. Mogę zgodzic sie z krytyka dokonań artystycznych jego autora, ale pisanie na forum o jego życiu osobistym jest świństwem. Pisanie o zażywaniu przez niego marihuany – przestępstwem.
  Czy dla poniżenia przeciwnika mozna używać wszelkich chwytów? jak widac można, tylko trzeba stac po "właściwej stronie" i wyznawać "fundamentalne wartości".
  `

 74. muaddib dodano 9 lat temu

  No cóż, małomiasteczkowe, zaściankowe, konserwatywne bagienko. Oto obraz ośrodków kulturalnych w "mieście" Siedlce. Trzymam kciuki za panią Agnieszkę Janiszewską.

 75. Kodeks Karny : patrz 3 dodano 9 lat temu

  Kodeks karny

  Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny
  Stan prawny: 19.01.2013
  Art.256 Propagowanie faszyzmu lub totalitaryzmu

  § 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  § 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.
  § 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.
  § 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.

 76. Kodeks Karny : patrz 3 dodano 9 lat temu

  http://www.arslege.pl/propagowanie-faszyzmu-lub-totalitaryzmu/k1/a292/

  Dla niedowiarków link do powyższego komentarza, jak widać klip teatru ResoR nie jest propagowanie faszyzmu, a jego autor może oskarżyć dodatkowo towarzystwo które podpisało protest, że zarzucają mu przestępstwo nie majac pojęcia co o tym mówi Kodeks Karny. Mam nadzieję, że w Siedlcach stosowany jest taki sam kodeks jak w Polsce.

 77. efaster dodano 9 lat temu

  Panie Danielu (do autora filmiku o Koprekiewiczu)

  Jestem z Panem, już działam zainteresowałem sprawą już kilka mediów ogólnopolskich. Nie dam Panu zrobić krzywdu.

  Niech się Pan trzyma.

  Efaster działa 🙂

 78. hh dodano 9 lat temu

  Tak czytam i czytam. Piłsudski powiedział: Naród piękny, tylko ludzie ch**e. Miał racje.

 79. młodzież dodano 9 lat temu

  elita kulturalna Siedlce ma racje – autor filmika nie ma racji.

 80. inna młodzież dodano 9 lat temu

  Elita kulturalna nie ma racji. Autor filmika ma rację

 81. al dodano 9 lat temu

  Jednej rzeczy nie rozumiem: pojawiają się tu głosy, że "staruchy" próbują kneblować usta "młodym twórcom kultury". Jakiej kultury? Mówimy o filmiku, w którym zakompleksiony student opluwa starszego człowieka, szanownego artystę z pokaźnym dorobkiem (chciałbym przypomnieć, że pan Waldemar Koperkiewicz jest dwukrotnie odznaczony medalem "Zasłużony dla kultury polskiej"), porównując go do największego zbrodniarza w historii. W dodatku przyznając się do tego, że film jest zainspirowany dawnymi urazami, i że jego zamiarem było właśnie obrażenie tej właśnie konkretnej osoby. CO TO MA WSPÓLNEGO Z KULTURĄ? Filmik jest kwintesencją chamstwa i totalnego braku kultury właśnie. A protest przeciwko filmikowi to nic innego jak obrona elementarnych zasad kultury, które niestety odchodzą w zapomnienie.
  Nie rozumiem też, dlaczego za decyzję CKiSu (swoją drogą głupią, mówię o losowaniu karnetów) autor filmu postanowił mścić się na tylko jednym pracowniku tej instytucji, stosując chamski atak personalny na bardzo niskim poziomie. Przykro na to wszystko patrzeć.

 82. Siedlczanin 1 dodano 9 lat temu

  Można było zamiast tych postaci podłożyć dubbing pod folwark zwierzęcy . może nikt by sie nie obraził. Siedlczanie mają dość oglądania tylko jednej słusznej twarzy, która podpierając się wartościami świata, Polski, Europy, kościoła a jak się wali na głowę świat to i prezydentem wskazuje siebie jako wyznacznik drogi kultury. Siedlczanie to nie stado baranów. Też jeżdżą do stolicy i po świecie i czytają książki , kitu nikt nie będzie im wciskać. Odkręćcie w końcu wentyl tej bufonadzie. Aferę nakręcił sobie sam największy bufon w Siedlcach kosztem swojego zastępcy i tyle w tym temacie

 83. Siedlczanin 7 do siedlczanina 1 dodano 9 lat temu

  Każdy sadzi wg siebie,bufon bufona rozpoznał ? innych oceniasz swoja miarką?

 84. bigzbig dodano 9 lat temu

  …obejrzałem, świetny filmik, informuję jednocześnie że wycofuję się ze współpracy z CKiS i MOK, nie będę korzystał z oferty kulturalnej tych instytucji dopóty dopóki będą tam rządzić mali ludzie którzy podpisali się pod pismem adresowanym do p. Agnieszki Janiszewskiej.

 85. Ludzie dodano 9 lat temu

  Spać, jutro trzeba tworzyć kulturę wg. hasła "Tworzymy dla Ciebie".

 86. bb dodano 9 lat temu

  Mnie przy okazji tej sprawy nasunęło się kilka pytań: ile nas, mieszkańców ta siedlecka "kultura" kosztuje? Ilu jest wszelkiego rodzaju dyrektorów – patrzac na ilośc pieczątek – i jakie biora za swoje dyrektorowanie pensje? Ile kosztuje nas zaspokajanie fanaberii artystycznych w CKiS? Czy Siedlce stac na utrzymanie dwóch ośrodków kulturalnych, czy nie jest to przypadkiem sposób na zapewnienie stołka dobrze płatnego dla kolesi z partii? Może zamiast wyprzedawac co sie da, poszukajmy oszczędności. Ile procent mieszkańcow Siedlec korzysta z tej sowicie opłacanej "kultury"? Mysle, że najwyższy czas zastanowić nad tym. Ja juz wielokrotnie pisałam – najpierw chleb, igrzyska mogą poczekać.

 87. do "siedlczan" 1 i 7 dodano 9 lat temu

  Panowie bez kłótni wsiadajcie w autobusy i "wracajta na swoje wioski". MPK Numer 1 to Opole, numer 7 to Zachojniak. Zabierzcie także ze sobą "siedlczanina" z Rozbitego Kamienia. Tyle w temacie. hahahahaha
  Jestem pełen optymizmu, że cenzura SPIN-u to przepuści.

 88. lyki dodano 9 lat temu

  do ludzi mediów. To wy rządzicie – 4 władza. Wyobraźcie sobie, że to to wy robicie "ban" na konkretne nazwiska (nie wydarzenia kulturalne), komu zmięknie …. wiadomo, że wygracie z ludźmi, którzy mają wygórowane ambicje polityczne:) Niech się odcinają, zobaczymy na jak długo!

 89. pacek dodano 9 lat temu

  popieram filmik studentów, jest obiektywnie śmieszny, znam Waldemara, moim zdaniem jest spoko! wie co robi, serio, głupia rzecz ze tak bardzo to się rozkręciło, myślę że to przez O:(

 90. nasz dodano 9 lat temu

  dla mnie jest tak, kto wymyslił, że CKIS jest sceną wyłącznie udostępnianą teatrom z Warszawy bądź sekcjom CKiS, moim zdaniem każdy dzieciak w tym mieście jak założy kapelę ma prawo tam grać i korzystać z pomocy instruktorów, tego nie ma, to oznaca że teń ośrodek kultury nie spełnia swoich podstawowych zadań, naprawdę jesteśmy miastem, w którym jest b. wiele sal koncertowych, kicha!

 91. ledo dodano 9 lat temu

  Zadziwia mnie to oburzenie urzędników od kultury, a i samego pana Koperkiewicza. Ludzie, gdzie tu lansowanie faszyzmu, oleju! To tylko satyra, ale chyba za bardzo obrośliście w piórka, skoro nie można się z was pośmiać i pokpić.
  Przestaliście być artystami, staliście się urzędasami. A urzędas swój "honor" ma!
  Natomiast niejaki Orzełowski powinien się wstydzić tego, że przekupuje głosujących karnetami. Gdzie pańska godność moćpanie?
  Została ino pycha, ale tak to jest z ludźmi małego ducha ale przesadnie dużej ambicji.

 92. la dodano 9 lat temu

  Pugaczu pal więcej marihuany, rób więcej filmików! więcej chamstwa! więcej sztuki! więcej Pugacza!

 93. do nasz dodano 9 lat temu

  owszem, scena jest dla wszystkich , nawet dla wrażliwego Pugacza 😀 każdy kto powie chłodne słowo (o mistszu Pugaczu) , ten zostanie bohaterem filmik

 94. marek dodano 9 lat temu

  jednak ci młodzi z teatru RESOR sa bardzo złosliwi,przegrali wydaje sie że z honorem a jednak nie obylo sie bez wsadzenia szpili" zabraklo słuzbowych telefonów do wyslania SMS-ów'… Ludzie pamietajacy komunę- rozumiem , sa złosliwi ale tak mlodzi ludziE? Skąd to sie bierze?

 95. Daniel Pugacz dodano 9 lat temu

  Naprawdę trzeba pamiętam komunę żeby być złośliwym ? Myślałem, że jest konieczna do wyzywania od nazistów 🙂

 96. Daniel Pugacz dodano 9 lat temu

  Naprawdę trzeba pamiętać komunę, żeby być złośliwym ? Nie wiedziałem, ze ustrój kształtuje charakter. No to pewnie pamięć o komunie uprawnia też do nazywania ludzi nazistami. Jestem zachwycony, ze nawet po wyciszeniu sprawy i ogłoszeniu wyników ludzie zaglądają na tą stronę. You make my day, punk 🙂

 97. do Pugacza dodano 9 lat temu

  widzę,że ty super dowcipnY Pugaczu sam tu zaglądasz 😀 może sprawa wyciszona jest, a ty napewno byles i jesteś **** i **** i nawet jaj nie masz zeby to przyznac 😀

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?