SPIN

Klip pod sąd i co to jest „Miasto Siedlce”, czyli o kulturze siedleckiej

Beata Głozak czwartek, 17 stycznia 2013, 22:00 Kraj i świat, Siedlce, Wydarzenia
Wojciech Kudelski: W żadnej wypowiedzi ja nie zajmuję stanowiska w tej sprawie jako prezydent. Fot. BG

Wojciech Kudelski: W żadnej wypowiedzi ja nie zajmuję stanowiska w tej sprawie jako prezydent. Fot. BG

– W żadnym piśmie, ani w żadnej wypowiedzi ja nie zajmuję stanowiska w tej sprawie jako prezydent – powiedział Wojciech Kudelski. – Ja mogę prywatnie jako Kudelski powiedzieć, że to nie jest fair, ale jako prezydent czekam na wyrok sądu – dodał.

Takie słowa padły z ust prezydenta podczas dzisiejszej konferencji, której jednym z tematów było zbojkotowanie przez siedleckie ośrodki kultury plebiscytu „Kulturalne Wydarzenie Roku 2012” po tym jak uczestniczący w konkursie teatr ResoR na facebookowym profilu zamieścił zrobioną przez siebie parodię fragmentu filmu „Upadek”. W klipie Hitler nazywa się „Kopper” a spotkanie fuhrera ze swoimi dowódcami pokazano jako sytuację, w której „Kopper” dowiaduje się, że teatr ResoR wygrał plebiscyt „Kulturalne Wydarzenie Roku 2012”. Pod postacią „Koppera” kryje się Waldemar Koperkiewicz, zastępca dyrektora CKiS im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce.

Przypomnijmy, że zbulwersowane klipem ośrodki kultury wystosowały list protestacyjny skierowany do Agnieszki Janiszewskiej, prezeski stowarzyszenia tutajteraz, redaktorki miesięcznika Kultura Siedlecka i twórczyni plebiscytu „Kulturalne Wydarzenie Roku 2012”, w którym nominowany był teatr ResoR. Mimo iż list podpisali m.in. dyrektorzy siedleckich ośrodków kultury w liście czytamy: „W związku z promowaniem przez stowarzyszenie tutajteraz oburzającego, haniebnego, skrajnie nieetycznego oraz niezgodnego z prawem materiału promocyjnego plebiscytu „Kulturalne Wydarzenie Roku 2012″ organizowanego przez miesięcznik „Kultura Siedlecka”, Miasto Siedlce wycofuje się na znak protestu z dalszej współpracy ze stowarzyszeniem, ze wszystkimi tego konsekwencjami.”

I o te dwa słowa „Miasto Siedlce” podczas konferencji… poszło. Zebrani na spotkaniu dziennikarze zapytali prezydenta dlaczego miasto zabiera stanowisko w sprawie i czy władze Siedlec sprzyjają cenzurze. Prezydent twierdzi, że „Miasto Siedlce” stanowiska nie zajęło.

– A widzi tam pani mój podpis? – zapytał naszą dziennikarkę Wojciech Kudelski. – Tak ośrodki napisały, ale ja się pod tym nie podpisałem – dodał.

Władze się nie podpisały, ale słowa pozostały, bo jak tłumaczył rzecznik miasta ze sformułowania „Miasto Siedlce” nie wynika, że „Miasto Siedlce” to siedleckie władze, prezydent, Siedlce, miasto tylko … instytucje kultury.

– Użycie słów „Miasto Siedlce” określa, w moim przekonaniu, instytucje kultury działające na terenie miasta, ale i poza nim, bo przyłączył się do nich także Gminny Ośrodek Kultury w Chodowie. Nikt z władz nie zabierał głosu i nie firmował tego co jest w tym liście. Treść powstała z inicjatywy ośrodków – tłumaczył Paweł Mazurkiewicz, rzecznik prasowy miasta. – Prezydent nie inicjował tego, natomiast wyraził swoje zaniepokojenie porównywaniem niektórych artystów siedleckich do Hitlera i wyraził zrozumienie takiej inicjatywy obdarzając artystów zaufaniem.

Wszystko wskazuje też na to, że sprawa dalszy ciąg będzie miała poza murami siedleckich instytucji kultury i skończy się w sądzie. Kto z kim się w nim spotka? Tego podczas spotkania nie ustaliłyśmy, a komentarza odmówił nam Waldemar Koperkiewicz, zastępca dyrektora Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego. Można jedynie domniemywać, że chodzi o twórcę kilkuminutowego nagrania. Wiadomo jednak, że bez względu na to o kogo chodzi prezydent miasta od wyroku sądowego uzależnia dalszą współpracę ze stowarzyszeniem tutajteraz i „Kulturą Siedlecką”. Dlaczego?

– Kultura Siedlecka jest organizatorem tego plebiscytu a na swoim Facebooku pani redaktor bije brawo pod filmikiem. Nie powinna jako organizator tego robić, bo jest nieobiektywna. Ja widziałem to co na Facebooku ona napisała – stwierdził prezydent. Przyznał, że „podjął z zadowoleniem informację, że sprawa zostanie skierowana do sądu cywilnego”. – Jeśli wyrok sądu będzie negatywny to ja jestem za tym, aby wszystkie dotacje ze strony miasta dla tej Kultury zatrzymać. Bo co jam mam promować chamstwo, finansować? Ale jeśli sąd powie, że to nic złego to nie mamy nic do siebie – dodał.

bg

O godz. 15.53 do naszej redakcji dotarło przesłane przez rzecznika miasta oficjalne oświadczenie ws. protestu siedleckich ośrodków kultury i wycofania się z plebiscytu „Kulturalne Wydarzenie Roku 2012”.

56 komentarzy

 1. Paweł dodano 9 lat temu

  Panie Waldku pan się nie boi, cały ratusz za panem stoi 😉 STRASZNO I SMIESZNO

 2. Wacław Klaus dodano 9 lat temu

  Nowy Rok to czas szopek – więc szopkowy wierszyk
  – poszło w komentarzu pod poprzednim artykułem – ale warto to powtórzyć i tu:

  AUTOR – Wierszowaty: opublikowano: czwartek, 17 stycznia 2013, godz.11:07
  Pewien "ptaszek" z Jacka miasta
  Z Woszczem rzekli – Lewym basta!
  I te wszystkie brudne treści!
  W głowie to nam się nie mieści!
  A te wszystkie internety
  Godzą w nasze komitety
  Miała być kultura, brawa
  Wino, garniak, dobra strawa
  Zamiast tego, studenciaki
  Głupie wredne resoraki
  Ośmieszają, publikują
  Z nikim się nie patyczkują
  To nas w nasze serca bodzie
  Zobacz! Nasz polski narodzie!
  Jak plugawią twoje łono
  Jak nam prawość poniżono!
  Lecz na szczęście i dla hecy
  Mamy całkiem mocne plecy
  Zaraz w mig się tym zajmiemy
  Z podium ich pozdejmujemy
  Ocenzurujemy – wiemy,
  że nam teraz nie zabronią
  Się młodziki nie obronią!

 3. bb dodano 9 lat temu

  Czyżby Kudelski nie wiedział, że liczy sie to co powie Orzełowski, a nie on? A Orzełowski powiedział Miasto Siedlce, mając na myśli urząd miasta, bo tylko tak nalezy rozumieć stwierdzenie, "Miasto Siedlce wycofuje sie itd. ze wszystkimi konsekwencjami" tzn. z odcieciem finansowania. Pan Orzełowski pokazał dobitnie, że to on ma w Siedlcach pierwsze słowo, że jest od prezydenta wazniejszy.
  Moim zdaniem Orzełowski wyszedł przed szereg, ale jest pewny, że może sobie na to pozwolić. W końcu to kto faktycznie włada Siedlcami od kilku lat – Orzełowscy. Tyle, że sie stołkami zamieniają.
  Trzeba też podkreślic, że GOK nie dlatego zrezygnował z udziału w konkursie, ze oburzył się razem z Orzełowskim. Wręcz przeciwnie, dyrektor GOK napisał, że odstepuje od konkursu z powodu regulaminu dopuszczającego wielokrotne głosowanie przez jedna osobę – czyli, to co promował CKiS. Nie wiem dlaczego łączony jest z protestem przeciwko temu filmikowi.
  Dla mnie ta sprawa jest bulwersująca. Czyzby wracała komuna, tak przez "prawicowców" krytykowana za cenzurę? Ja tak nie chcę. Po to walczylismy o wolność słowa, aby teraz wybierac to co chce obejrzeć, przeczytać itp.
  Za tę walke kolega partyjny pisowców (Romaszewski) otrzymał ostatnio sowita zapłatę. Czyzby o tym zapomnieli? Przecież sztandarowym hasłem wszystkich antyrządowych manifestacji pisowskich w Warszawie, jest nadal walka o wolność słowa. to jak tę wolność pojmuje pan Orzełowski, pan prezydent Kudelski? Wolność słowa tak, ale w granicach przez nas ustalonych. Boże chroń nas przed taka hipokryzją.
  Fakt, że pan Orzełowski udziela się jako organista i dyrygent w kościolach siedleckich nie upowaznia go do sterowania moim sumieniem, czy światopoglądem. Za duzo sobie ten pan opłacany sowicie z naszych pozwala. Kto mu dał prawo decydować za Miasto Siedlce? Kto, pytam? Nawet w najbardziej słusznej sprawie, to ja mam prawo wyboru jak żyć, co robić, to sprawa mojego sumienia i moich wyborów. Nie życze sobie, aby ktoś kto mógłby byc moim synem decydował za mnie.
  Tu nie chodzi o ten film. Film co najwyżej naruszył dobra osobiste jednej osoby i rzeczywiście zostawmy tę sprawę sądowi. Chodzi o to, że nasi wlodarze, opłącani z naszych podatków zajmuja się duperelami, osobistymi rozgrywkami. Moze by pan Kudelski powiedział raczej dlaczego w ostanich dniach mamy na ulicach szklanke, a na chodnikach zaspy? CKiS swoja kultura ludzi nie nakarmi.

 4. i znów... dodano 9 lat temu

  Ponownie wsadzili Kudelskiego na minę. Kto??? Jego podwładni, miedzy innymi Pan O.

 5. y. dodano 9 lat temu

  Tam na górze (w tych wszystkich urzędach i instytucjach) to nawet jak ktoś ma inne zdanie to się nie wyłamie, bo zaraz koledzy go od koryta odciągną…i stąd ten hipokrytyczny tłum urzędników, który atakuje jednego człowieka, bo nie mają dystansu żadnego do satyrycznych przedsięwzięć. Jakby tak każdy jeden polityk kabarety sądził to by tylko się po sądach ciągali…

 6. Mieszkaniec dodano 9 lat temu

  Wstyd i żal za ośrodki kultury. Pan Orzełowski swoim zachowaniem pokazał jak jest mały i niedowartościowany. WSYTD dla tego miasta. WSTYD że jestem siedlczanką jak czytam takie rzeczy. Do sądu???? przecież to już nawet śmieszne nie jest. A to, że MOK się pod tym podpisał to naprawdę mnie powaliło i jeszcze GOK??? To jest wstyd.
  I ja się czuję urażona, bo słowa MISATO SIEDLCE to również mieszkańcy, a ja się nie podpisuję pod tymi idiotyzmami więc prosze w to mnie nie mieszać. A prezydent który nie reaguje jak ktoś używa tych słów pokazał jedno, że się właśnie pod tym podpisał. Bo czy to znaczy, że jak ja napiszę pismo i użyję zwrotu Miast Siedlce żąda np legalizacji marihuany to czy by mnie pan Kudelski nie ciągał do sądu, że się za niego wypowiadam? Na pewno bym miała sprawę.
  Wywołać aferę z takiej sprawy to jest żałosne, a oskarżanie Pani Janiszewskiej o jakieś propagowanie faszyzmu to szczyt idiotyzmu i niewiedzy. Miasto, które zabroniło Pani Janiszewskiej wyświetlenia w miejskim kinie filmu o prawach człowieka (tematem było życie lesbijek) teraz ją oskarża o takie coś. Sami się nad sobą zastanówcie. WSTYD.
  Mam nadzieję, że się dowiedzą o tym media ogólnopolskie i zrobią WAM wstyd.
  Więcej napisać nie mogę bo to już niecenzuralne.

 7. Zaskoczony dodano 9 lat temu

  Jedna osoba wykazała brak poczucia humoru i luzu w stsunku do siebie. Jak to sie teraz mówi "strzeliła focha". Cóż nic wielkiego, zdarza się. Jednak to co zrobiły ośrodki kultury to już naprawde przesada. Może to tylko nadgorliwość, a może… Jeden z szefów tych ośrodków wypowiadał się publicznie, że szkoda iz kiedyś nie kupili gazety. Więc może te kłody rzucane pod gazete to nie tylko nadgorliwość i nie bójmy sie tego słowa głupota, a coś więcej. Udowodnić sie tego oczywiście nie da.
  W każdym razie cała sprawa to wstyd. Wstyd dla wielu osób i instytucji. Wstyd dla miasta. Tak dla miasta! Może faktycznie sąd byłby kułbłem zimnej wody. Pytanie tylko jak bojkotowana gazeta wytrzyma i jakie straty poniesie? I czy przypadkiem nie o to chodzi?

 8. Mieszkaniec Siedlec dodano 9 lat temu

  Wstyd dla Siedlec! O. nie bez powodu śpiewał na placu Sikorskiego "Moje Siedlce" Ludzie to się w głowie nie mieści co tu się dzieje. Popieram przedmówców

 9. WSTYD dodano 9 lat temu

  Twierdzenie że Miasto Siedlce to ośrodki kultury jest najbardziej żałosnym twierdzeniem. WSTYD mi za Miasto Siedlce bez względu na to czym a może raczej kim jest "Miasto Siedlce". To ich Miasto Siedlce jest miastem małych, śmiesznych, napompowanych ludzików z rozdmuchanym EGO. Zbłaźnili się wszyscy. Artyści z d***y wzięci. Prawdziwi artyści załatwiają takie sprawy w inny sposób. Jako siedlczanka z dziaada pradziada i matka dwójki dzieci oraz wnuczka mężczyzny, który walczył także o wolność słowa napiszę jedno: WIELKIE DZIĘKI dla studentów że zdemaskowali ten siedlecki ściek a p. Agnieszce dziękuję za to, że jej stowarzyszenie tyle razy udwodniło, że walczy o prawa człowieka. Pani Agnieszko ja pamiętam jak to zapyziałe miasto odmówiło Pani organizowania pokazu filmów o tematyce antydyskryminacyjnej i też sie wstydziłam. Niech Pani nie pozwoli żeby mali śmieszni i nadęci ludzi wycierali swoje gęby Pani stowarzyszeniem i żeby obok jego nazwy pojawiały sie sformułowania typu "faszystowskie, nazistowskie" itp. Półinteligenci żalośni. MOK, GOK, CKiS i MBP jesteście wszyscy siebie warci. Bez wzgledu na to jakie GWIAZDY i ARTYSTÓW do siebie zaprosicie to zawsze i tak będzie PROSTAKAMI.

 10. WSTYD dodano 9 lat temu

  dopiszę jeszcze jedno: Panie prezydencie chamstwo to Pan sam propaguje takimi wypowiedziami i ja to finansuję ze swoich podatków.
  Tak jak finansuję rzecznika, ktory w oficjalnym piśmie robi ortograficzne błędy.

 11. Litości dodano 9 lat temu

  Do inspektora ds komunikacji społecznej Pawła Mazurkiewicza
  Na pewno piszemy oddzielnie. No matko oficjalne pismo i błąd. Miasto Siedlce jest oburzone. Zaznaczam, że słowa "Miasto Siedlce" to ludzie z mojej pracy 🙂

 12. To jakieś jaja dodano 9 lat temu

  Waldemar Koperkiewicz… wstyd mi za niego, niby osoba która powinna być bogata kulturowo a parodię nazywa propagowaniem idei nazistowskich itp. zamiast się pośmiać i zajmować dalej swoimi sprawami. Nie przyznaje się do tego Pana, oby jak najszybciej zleciał ze stołka i nie robił szopki! Swoją postawą ośmiesza scenę kulturową w Siedlcach.

  WSTYD i HAŃBA !

 13. kibic dodano 9 lat temu

  Obserwując rozwijanie się tematu , cieszę się ,że w powyższych komentarzach wypowiadają się ludzie normalni.W internecie jest mnóstwo filmików na you tube, również bardzo "odważnych ".Taki jest internet, jak na razie jedyna enklawa wolności słowa i zwycięstwo ducha nad materią. Wszyscy oburzeni tematem najchętniej ukamienowaliby Daniela P. i p. Janiszewską. Niedawno gościliśmy znakomity i popularny Kabaret Absurdu"Łowcy .B" -klimat spektaklu pozostał i obudził upiory? W filmie p.Pugacza, nie zastosowano żadnego fotomontażu , posłużono się się tylko pseudonimem ( który można przypisać każdej osobie) ,personalnie nie padło żadne nazwisko !Lecz wyobrażnia niektórych od razu skojarzyła sobie z konkretną osobą i rozpętało się piekło.Gdyby nasz Premier reagował na wszystkie filmiki w internecie typu:( w hełmie, w geście powitalnym, w samochodzie z eses), to nie wychodziłby z Sądu .Jak do tej pory pan W.K. zachował klasę i nie wypowiada się w tym temacie. Problem powstał, jako wyraz buntu nie przeciwko komuś , tylko przeciwko czemuś ! A mianowicie przeciw dowolności Sms-ów wysyłanych z 1-ego numeru. Jest to nieuczciwa forma zdobywania tytułów zwycięstwa, lecz nabijająca Kasę.

 14. obserwator II. dodano 9 lat temu

  Nie od dzisiaj wiadomo,że politykę można przyrównać do prostytucji i wszystko zależy kto jest alfonsem i jakie ma poglądy,natomiast pracującym to wszystko jedno kto płaci,aby płacił dobrze.

 15. TVN 24 się może zainteresuje dodano 9 lat temu

  Zaścianek zaścianek ta siedlecka kultura. Dyrektorzy opłacani z waszych pieniędzy poczynają sobie niczym na własnym folwarku. Któryś z nich się orientuje, że żyjemy w XXI wieku? Feudalizm w Polsce się skończył dawno temu i PRL też się skończył. A z drugiej strony to ciekawe obserwować jak Naczelny Dyrektor Siedleckiej Kultury już czuje się Prezydentem Miasta Siedlce. Obecny Prezydent tego nie widzi a szkoda. W programach TVSiedlce Dyrektor przemawiał jak to zależy mu na młodzieży, a tu skądinąd dość głupi odzew studentów na bezczelność CKIS z tym konkursem spotkał się z takim Frontem Jedności Dyrektorów Kultury. Może jak przeczytają uniewinniający wyrok sądowy na twórcę strony Antykomor to może otrzeźwieją.

 16. Siedlczanin dodano 9 lat temu

  Co za banda De***i siedzie w tym CKiS oraz w Urzędzie Miasta 😀 😀 😀 Nie wygracie tej sprawy to jedno bo nie ma podstaw do tych zarzutów które przestawia UM 😀 Tylko koszta sądowe pójdą i wrogów sobie narobi UM oraz CKiS 😀 Co jak na stołkach jesteście to już was ruszyć nie można ??!!! Ostatnia kadencja wasza trzeba was rozliczyć!!!!

 17. efaster dodano 9 lat temu

  dokładnie sprawą zainteresowałem TVN24 (mówie naprawdę serio) mam info zwrotne, że przyjżą się sprawie, ale no narazie wstępnie więc nie wiadmo co z tego wyjdzie.

  Jestem w trakcie pisania maila do RMF FM i Gazety Woborczej.

  Zobaczymy czy się tym zainteresują.

  Chciało miasto rozgłosu, to będzie go miało.

  Serdecznie Pozdrawiam 🙂

  póki co wpis na Kontakt24
  http://kontakt24.tvn.pl/artykul,jak-miasto-siedlce-cenzuruje-kulture,866300.html

 18. Krzysztof Chromiński dodano 9 lat temu

  GOK swoje stanowisko nt. plebiscytu wyraził dużo wcześniej na łamach swojej strony. Ostatni akapit:
  http://www.gok.gminasiedlce.home.pl/aktualnosci-gok/disco-mazovia-w-finale-plebiscytu-katolickiego-radia-podlasie-34127/
  Moje prywatne zdanie zamieściłem też tutaj:
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,262,140309005,141784512,Re_Czy_.html
  Tyle.

 19. emil myrcha dodano 9 lat temu

  kiedy władza mówi z czego mamy się śmiać, należy zacząć się bać

 20. voila dodano 9 lat temu

  Jednak po 1989 bardziej niż przed możliwa jest niezależna opinia publiczna, media i sztuka – chociaż tyle… Pani Agnieszko oraz Panie Spinki – proszę nie przestawać wierzyć w niezależność. Oni jak byli młodzi też walczyli o niezależność 🙂 Teraz im się mieszają pojęcia – ale to należy zrozumieć, wywalczyli sobie swoje chleby z masłem, chcą się spokojnie cieszyć.

 21. Do zaskoczonego dodano 9 lat temu

  cyt: "Jeden z szefów tych ośrodków wypowiadał się publicznie, że szkoda iz kiedyś nie kupili gazety. " – ciekawe. Czy mogę prosić więcej szczegółów?

 22. Siedlczanin dodano 9 lat temu

  Prezydent Kudelski jest jak Gomułka, identyczny iloraz inteligencji. Mówi z podobnym akcentem. Powtarzam Pan Kudelski to obciach dla mojego miasta. Moje miasto Siedlce stało się małą zapyziałą dziurą z hymnem disco polowym.

 23. alejaja dodano 9 lat temu

  Pomijając nieumiejętność wysławiania się prezydenta (co to za język? nie umie, jako głowa miasta wypowiedzieć się ładnie, po polsku? gada jak prostak). Cały cyrk i konflikt jest śmieszny. Miasto nie powinno się mieszać w tego typu sprawy. CKiS od lat są świętymi krowami tego miasta i w tym przypadku pokazują, kto tu rządzi. Niestety… Dla mnie parodia filmu jest zabawna, nie przekracza standardów reklamy, w której od lat stosuje się tzw. czarny PR i nikt nikogo za to d sądu nie pozywa. CKiS zadziałało nie fair, że obiecało jakieś karnety. To nie jest uczciwe, więc niech się nie dziwią reakcji konkurencji. To jest właśnie demokracja. Ale nie, Siedlce to towarzystwo wzajemnej adoracji ludzi, którzy siedzą na swoich stołkach od lat i mają tak zamknięte hermetycznie mózgi, że żadne słowa krytyki do nich nie docierają. Obrażają się i ośmieszają, traktując parodię filmu, jakby to był prawdziwy Hitler i prawdziwy nazizm. Brak dystansu boli…

 24. obserwator dodano 9 lat temu

  Wiele wpisów popieramm o taka wolność nie walczylismy.
  Lecz jesli chodzi o zasady głosowania, że można z jednego numeru wiele smsów wykonac to jest nieuczciwe. Bogaty gdy się uprze wysle i tysiące a przecietny smakosz kultury wykona jeden. Czy tak powinno być?
  Decyzja GOKu w tej sprawie jest zrozumiała, popieram.

 25. voila dodano 9 lat temu

  Może Spinki powinny jednak nie cytować dosłownie słów samorządowców (zwłaszcza Prezydent i Skarbnik na tym tracą) a jakoś to… redagować? Z drugiej strony – nadawcy wypowiedzi mogliby mieć żal o przeinaczanie ich języka… Może wypowiedzi Prezydenta powinien autoryzować i redagować ktoś z magistratu (ale nie inspektor, bo choć dr nauk humanistycznych – byki sadzi) kto zna zasady poprawnej polszczyzny???? Dlatego, że zobaczcie – oddalamy się od treści na rzecz formy wypowiedzi… Chociaż – kultura języka też jest ważna…

 26. And dodano 9 lat temu

  KTO PODNIESIE RĘKĘ NA WŁADZĘ LUDOWĄ, MOŻE BYĆ PEWIEN, ŻE WŁADZA MU TĄ RĘKĘ ODRĄBIE!

 27. może i tak dodano 9 lat temu

  Może o to chodziło. CKiS będzie teraz gazetę wydawało. Reklmy też będą przynosiły zyski.

 28. a dodano 9 lat temu

  Może pan rzecznik Mazurkiewicz nauczyłby się pisać. "Na pewno" pisze się NA PEWNO oddzielnie, proszę pana. Zastanawiam się też dlaczego "prezydent" – słowo występujące w środku zdania napisane zostało raz małą a raz wielką literą. Jaka zasada ortograficzna tłumaczy taką pisownię?

 29. dosc dodano 9 lat temu

  Efaster ty konfidenciku. Szczujesz na własne miasto, by w złym świetle pokazywano je w telewizji czy radio. Był spokój na stronach, odkąd postanowiłeś zaprzestać działania w pisaniu głupkowatych postów. Widzę że znowu powróciłeś do żenującej działalności pseudo dziennikarza. Zamiast zająć się poważnymi sprawami, to pewnie za miedziaki od Palikota szczujesz na władze miasta i na swoje miasto.

 30. gruda dodano 9 lat temu

  Ten człowiek się nie zmieni, była już ignorancja w jego wykonaniu na sesji olał wszystkich radnych. Pewny siebie. Czas z tym skończyć.

 31. peter dodano 9 lat temu

  W tym mieście nie da się żyć normalnie. Czy jak w wiadomościach pokarzą Hitlera, to znaczy że wiadomości te są haniebne, skrajnie nieetyczne i niezgodne z prawem? Litości, 0 jakiejkolwiek interpretacji. Baardzo jestem ciekawy co orzeknie sąd. Ale od tej pory będę bał się publicznie powiedzieć coś obraźliwego na władzę. Kto wie, może sam trafię pod sąd… Bardzo się źle dzieje w mieście Siedlce, mam nadzieje że to co się teraz stało da do myślenia innym.

 32. aza dodano 9 lat temu

  Panowie dyrektory niech się za pracę wezmą, mamy demokrację,każdy wybierze coś dla siebie,chce ogląda nie chce nie ogląda.A co do tego ma GOK w Chodowie,czyżby to już filia MOK, nic mi nie wiadomo###podpisuje się pod Miasto Siedlce.Ostatnio Trzecie Oko ..Wójt Siedlce cieszy się że miasto wcieli gminę..no nie wiem czy mieszkańcy gminy zadowoleni z takiego myślenia.pozdrawiam

 33. Wojownik dodano 9 lat temu

  Filmik z hitlerem w tle nazywacie propagowaniem faszyzmu?! ŻAŁOŚNI STRACHULCE! Tymi oskarżeniami pokazujecie, że boicie się jego wizerunku! Ja z tej satyry się tylko śmiałem nic więcej. Boicie się dawno już struchlałych kości nic więcej! Darzę nienawiścią faszystów (tych prawdziwych) jak i tych którzy się faszystów boją! Nienawidzę też cenzury, zniewolenia myśli i słowa. A czucie i wiara silniej mówi do mnie niż pieczątki strachulców na byle papierku.

 34. artysta dodano 9 lat temu

  Siedlce to dziwne miasto. Jeden Orzełek najpierw koło prezydenta, a teraz dyrektorem CKiS, to brat poszedł do UM…
  Rzeczywiście, i "Kultura Siedlecka", i wszystkie podpisujące jednostki kultury wyskoczyły przed orkiestrę. Pani prezes nie powinna publikować filmiku na FB. A dyrektor CKiS powinien mieć troszkę więcej poczucia humory i zdystansowania się, gdyż brak perspektywy to największy grzech artysty.
  Jeśli prezydent Kudelski mówi tu o jakimś wyroku sądu, będąc jednocześnie prawnikiem, to chyba mu się coś pomieszało w głowie, angażując się w konflikt urażonego PSEUDO artysty ze studentami, nabijającymi się z nieetycznych metod jego pracowników (jakby nie było).

 35. Miasto Siedlce dodano 9 lat temu

  Jeśli prawdą jest, że CKiS będzie wydawało czasopismo, to nie mam wątpliwości o co tu chodzi.
  W życiu nie widziałem aby w takich sprawach brał udział nawet radny miejski, a co dopiero prezydent miasta.
  Zwróćcie uwagę, że nawet sam zainteresowany się nie wypowiada, tylko w jego imieniu wszyscy dyrektorzy instytucji kulturalnych. Trzeba dodać, iż nie ma mowy o tym "kto komu" będzie robił sprawę… I o czym ma orzekać sąd…bo za nieobiektywność, jeszcze nikt nikomu nie zrobił sprawy, no chyba, że to dotyczy prezydenta miasta i jego jednostronnej polityki przyznawania grantów tylko kolegom partyjnym.
  Moim zdaniem, chcą po prostu zamknąć tytuł Janiszewskiej aby znalazło się miejsce na wydawnictwo CKiS. To co się wydarzyło jest tylko pretekstem i to bardzo słabym. Kudelski mówi, że niezależnie od wyroku, on nie będzie PROMOWAĆ/FINANSOWAĆ CHAMSTWA. To jasny komunikat o odebraniu dotacji miejskiej Janiszewskiej na działalność wydawniczą!
  Mam wrażenie, iż klan Orzełowskich opanował już dosłownie wszystko nie bojąc się pisać "MIASTO SIEDLCE" we własnym imieniu. A reszta dyrektorów tak się boi o własne życie, że się pod tym podpisuje.

 36. Siedlczanin dodano 9 lat temu

  Dyrektorzy nie byliby już pewnie dyrektorami, gdyby nie podpisali. Siedlce to Orłowo Wielkie" ja wam mówię co jest dobre a co złe" – w skrócie. Teraz czas na gazetę. Kto inny miałby ją wydawać? przydarzyła się ku temu okazja ,żeby wyrwać jeszcze Kulturę – pismo.Co się dziwić. Cały czas aprobata prezydenta dla wszystkiego co Orzeł powie i chce. W Siedlcach KULTURA to POLITYKA. Ile osób z CKiS startowało z ramienia PiSu?

 37. efaster dodano 9 lat temu

  do dosc

  jaki konfidencik ?? Bo napisałem maila do TVN24 ??? no proszę cię. Sama się władza prosiła, było nie zaczynać. Teraz widzę musiał być tel. z Wiertniczej bo dziwnie znikają strony www. z pismami czy info o głosowniu (50 sms-ów na CKiS), czyżby "orzeł" się wystraszył jak kiedyś "ruskiej mafi co go rzekomo sąsiedzi chcieli na niego nasyłać" (słowa wypowiedzine na żywo w programie Prosto z Polski na atenie TVN24 sprawa dotyczyła ul. Mazowieckiej).

  Ale ja nie odpuszcze, poszedł już rano mail do RMF FM, właśnie pisze do Gazety Wyborczej, Wirtualnej Polski, Onetu, Faktu i Super Expresu

  Chciało miasto smrodu, to ja mu je zapewnie.

  A co do Ruchu Palikota, i owszem chciałem napisać do Posła na Sejm RP tej partii w naszym okręgu tj. Pana Bartłomieja Bodio.

  Bo kto mógłby tą sparwę pociągnąć dlalej ?? Może Poseł Tchórzewski z pis-u ?? A może Poseł-Prezes Kozaczyński z PO. Nie bo obydwaj są "umoczeni" Trchórzewski bo to kolega Kudelskiego, a Kozaczyński szkoda gadać woli syna w bramce stawiać i też jest "umoczony" w różne ukłądy i ukłądziki w tym z Kudelskim.

  Dziękuje, Pozdrawiam Serdecznie

 38. obserwator dodano 9 lat temu

  A dlaczego tylko jedno pismo lokalne ma dotację od Urzędu Miasta a inne nie?
  Kultura tylko przedstawia wydarzenia kulturalne i czasem wywiady z ludzmi, których i tak mozemy ogladac i czytac w plotkarskich pismach. Dlaczego np. Info Siedlce, Tygodnik Siedlecki czy Prestiż nie otrzymuje dotacji? Przecież te pisma szeroko opisuja to co sie dzieje w Siedlcach i powiecie. Duzo więcej dowiadujemy sie z tych pism a kultura jest tam w określonej części. Kultura tylko to powiela na kolorowo co jest i tak w innych pismach. Ośrodki kultury też wydają swoje informatory zresztą bardzo atrakcyjne. Coś mi tu nie gra z tym dofinansowywaniem jednego wybranego kolorowego pisma, które i tak na siebie zarabia z reklam. Mam dość juz reklam!

 39. Agnieszka Janiszewska dodano 9 lat temu

  Informuję, że na BIP UM Siedlce można zapoznać się z listą dotowanych organizacji. Wśród nich jest również stowarzyszenie tutajteraz, które nie otrzymało ani razu dotacji na wydawanie "Kultury Siedleckiej". Owszem były dotacje z UM Siedlce ale na inne projekty, nie związane z miesięcznikiem "Kultura Siedlecka". "Kultura Siedlecka" w CAŁOŚCI jest utrzymywana z reklam. W roku 2013 otrzymaliśmy dotację na zorganizowanie finału plebiscytu. Środki finansowe w ten sposób pozyskane miały zostać wydane na imprezę (opłacenie zespołu, druk plakatu), nie ma opłacenie kosztów druku miesięcznika.

  Pismo jest bezpłatne, o imprezach dziejących się w mieście piszemy bezpłatnie.

  Powierzchnia reklamowa jest dostępna również dla podmiotów organizujących wydarzenia kulturalne (w tym ośrodki kultury). Jeśli podmioty te płacą to w tej sytuacji tekst/materiał promocyjny jest odpowiednio oznakowany. Jeżeli nie jest zaznaczone reklama/artykuł reklamowy/tekst sponsorowany/artykuł sponsorowany (napis umieszczany przy publikacjach) znaczy to, że są to materiały publikowane nieodpłatnie.

 40. mieszkanka dodano 9 lat temu

  Trzeba było widziec jak na koncercie WOŚP upojony szczęściem dyrektor Orzełowski wprowadził na scene aktorów Koroniewską ,foremniak i Jankowskiego i zaczął ich przedstawiać zaczynająć od najbliżej stojącgo Jankowskiego .Wprawił tym w osłupienie obie panie,a mi było tak bardzo wstyd że jestem siedlczanką i takich mam urzedników co to podtawowych norm dobrego wychowania nie mają.Jaki prezydent tacy urzędnicy -jeszcze chcą sobie pałac postawić za 70mln z moich podatków .WSTYD

 41. al dodano 9 lat temu

  Jednej rzeczy nie rozumiem: pojawiają się tu głosy, że "staruchy" próbują kneblować usta "młodym twórcom kultury". Jakiej kultury? Mówimy o filmiku, w którym zakompleksiony student opluwa starszego człowieka, szanownego artystę z pokaźnym dorobkiem (chciałbym przypomnieć, że pan Waldemar Koperkiewicz jest dwukrotnie odznaczony medalem "Zasłużony dla kultury polskiej"), porównując go do największego zbrodniarza w historii. W dodatku przyznając się do tego, że film jest zainspirowany dawnymi urazami, i że jego zamiarem było właśnie obrażenie tej właśnie konkretnej osoby. CO TO MA WSPÓLNEGO Z KULTURĄ? Filmik jest kwintesencją chamstwa i totalnego braku kultury właśnie. A protest przeciwko filmikowi to nic innego jak obrona elementarnych zasad kultury, które niestety odchodzą w zapomnienie.

  Nie rozumiem też, dlaczego za decyzję CKiSu (swoją drogą głupią, mówię o losowaniu karnetów) autor filmu postanowił mścić się na tylko jednym pracowniku tej instytucji, stosując chamski atak personalny na bardzo niskim poziomie. Przykro na to wszystko patrzeć.

 42. !!!!!!!!!!!! dodano 9 lat temu

  Pewnie powołana zostanie jakaś grupa pod brnią, która wyłapie wszystkich niezadowolonych z siedleckiej kultury, a szczególnie tej ze Świrskiego.

  Rozmowa konrolowana, myślenie rejestrowane, ruchy śledzone i nagrywane.

 43. CenZor dodano 9 lat temu

  "Użycie słów „Miasto Siedlce” określa, w moim przekonaniu, instytucje kultury działające na terenie miasta" – powiedział pan rzecznik prasowy.
  Panie rzeczniku, a "moje miasto to Białystok". Pańskiej wypowiedzi nie powstydziłby się może pan Krzysztof Kononowicz, ale jeśli pan ma opowiadać takie rzeczy, to może lepiej niech pan zamilknie. Przynajmniej do czasu powrotu lepszej formy. Pozdrawiam.

 44. ewa dodano 9 lat temu

  ''film'' był o panu Koperkiewiczu a cięgi zbiera Orzyłowski ???Czasami trzeba ''kariery filmowej ''żeby przypomniec sobie że ludzi trzeba szanować.Orzyłowski może zbyt emocjonalnie podjął decyzje ,może powinien poczekać ,ochłonąć .Jako dyrektor broni swojego pracownika, to chyba dobrze.Zwykłych, szarych pracownikow też potrafi bronic nawet przed ''nowym odkryciem aktorskim''.

 45. @Agnieszka Janiszewska dodano 9 lat temu

  Jeśli można proszę podać ile kosztował lans na 6-7 stronie Styczniowej KULTURY.

 46. asia dodano 9 lat temu

  Jeden z uczestników konkursu obraża drugiego, a organizator na to: super!…
  Pamiętacie tego nauczyciela, któremu parę lat temu dzieciaki nałożyły na głowę kosz na śmieci, a potem wrzuciły filmik do neta?
  No tak, teraz dopiero rozumiem: te dzieciaki to byli po prostu młodzi artyści, a publiczne upokorzenie nauczyciela to był taki ich performance. No ale widocznie jestem stara i nie znam się na sztuce…

 47. Daniel Pugacz dodano 9 lat temu

  Niech pani poda cytat z filmu w którym personalnie obraża sie pana K. Nie skarżył mi sie osobiście. Niech mi pani poda jakąkolwiek wypowiedź z ostatniego tygodnia w której obraziłem pana K. W filmie postac która dubbingowałem, obraża mnie, nazywając "beztalenciem", klub PeHa (brudny bardak i melina do chlania), Teatr ResoR (banda teatralnych niedorobów), repertuar Teatru (kabareciki dla degeneratów) i hmm… Nie, pana K. nie ma na liście obelg. Podkreśla sie tam jego dorobek artystyczny, zaplecze twórcze, estetyke plastyki twarzy, rozpoznawalność w środowisku kulturalnym. Jeśli to jest obraza, to naprawdę dziwne. Jestem osobiście zgorszony jak do Pana K. porównuje sie Hitlera i odwrotnie. Fragment nazwiska pana K. został wybrany spośród przedstawicieli promowanych wydarzeń, a przede wszystkim dlatego ze to jego benefis był głównym przeciwnikiem. A nasza przewaga to wynik naszej prowokacji "trollingu" wydarzenia, zapowiadany w momencie ogłoszenia pierwszych wyników :-). Wierchuszka Siedlec popełniła gafę miesiąca. Co do mnie – ja po prostu nie lubię pana K., co tu kryć. Ma trudny charakter i chór, który z przyczyn mi nieznanych nazywa teatrem. Pani Agnieszka niepotrzebnie nagłośniła filmik, ale to nie nasza inicjatywa. Zresztą, nie rozumiem zarzutu o subiektywność, skoro o ile dobrze pamiętam informacje o karnetach też wrzucono na profil Kultury. Dobrze, ze już sie wam sie powoli nudzi nas obrażać. Za to dziękuję ;-).

 48. asia dodano 9 lat temu

  Drogi Panie Danielu, jest pan potwornie cyniczny. Jeśli tacy właśnie są młodzi "twórcy kultury", to jestem przerażona. Pozdrawiam.

 49. iwona dodano 9 lat temu

  Panie Danielu proszę się nie przejmować i robić swoje. Trochę przewietrzenia zduszonego, zamkniętego słoika nie zaszkodzi.

 50. obserwator dodano 9 lat temu

  cały ten konkurs Kutury Siedleckiej na wydarzenie Roku poddaje w watpliwość. Idea ciekawa ale nie okreslona do końca zasadami.Wszystkie wydarzenia i te duże i te małe, i te dotowane przez miasto i te realizowane praktycznie bez pieniedzy, i wielkie koncerty i jednoosobowe recitale to wszystko wrzucone do jednego kubla gdzie mozna wysyłać tysiace smsów z jednego numeru telefonu. Wolna amerykanka i o co to zabiegac, jaka to ranga wygranej?! Dziwię się, że CKiS walczy o takie wygrane i jeszcze nagradza karnetami tych, którzy wysla powyżej 50 smsów z jednego numeru. Taki CKiS robi tak duże imprezy, tak prestizowe i wazne i oczywiście ma na to pieniadze w dużej części w Urzędu Miasta, że nie powinien sie nawet bawić w taka dziecinade jaka jest konkurs Kultury Siedleckiej na wydarzenie roku.

 51. obserwator dodano 9 lat temu

  I jak mozna zestawiać wielkie imprezy CKiS oraz MOK z amatorskimi działaniami indywidualnych twórców takich np. jak teatr ResoR?
  Chyba ten konkurs jest po to by jątrzyć w światku kultury siedleckiej.

 52. bigzbig dodano 9 lat temu

  … ale łże ten rzecznik

 53. do Pugacza dodano 9 lat temu

  Panie Pugaczu, jeśli piszesz:"Co do mnie – ja po prostu nie lubię pana K., co tu kryć. Ma trudny charakter i chór, który z przyczyn mi nieznanych nazywa teatrem." , to wyobrażam jaką osobą jesteś. I jestem przerażony. A to, co nie udało Ci się grać w jego teatrze nie oznacza, że musisz "go nie lubić" – wyobrażać,że on Cie nie lubi i natychmiast robić "klip chamski, wulgarny, i obrażający".
  Chór, który z przyczyn Ci nieznanych nazywa teatrem… Tragedia z Tobą. Przykro mi. I przykro,że udało Ci się dołączyć do studenckiego teatru.
  Pan K. ma trudny charakter? To Ty dopiero masz trudny charakter. Niestety. Jeszcze nic w życiu nie zrobiłeś, ale już pozwalasz sobie na takie chamstwo. Mądrość, szacunek, miłość, śmiech, radość, uczta… Wiesz, co to jest?

 54. Daniel Pugacz dodano 9 lat temu

  Sprawa wyciszona, dziękuję za uwagę.

 55. :) dodano 9 lat temu

  my dziękujemy również. pokażałeś miastu swoją brzydką twarz i chorą duszę. nie pokazuj się więcej. a jak chcesz się pokazać, to trzymaj swoje g***o w sobie. jesteś potworny. nie przerażaj miasto. nie pisz głupich komentarzy, nie rób wstydu.

 56. he-he dodano 9 lat temu

  Nie potrafi odpowiedzieć co to jest mądrość, szacunek, miłość, śmiech, radość, uczta 😀 😀 Tak,wyciszona, o tobie już nikt nie pamięta 😀

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?