SPIN

Czy władze pozwolą wybudować dworzec PKS?

Aneta Borkowska piątek, 25 stycznia 2013, 15:14 Siedlce, Wydarzenia

Zarząd oraz pracownicy spółki PKS Siedlce S.A. 24 stycznia wystosowali do prezydenta Wojciecha Kudelskiego pisma z prośbą o uruchomienie procedury zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu obecnego dworca PKS.

Przypomnijmy, że obecny plan zakłada, że w miejscu obecnego dworca PKS przy ul. Sienkiewicza mogą powstać jedynie obiekty kultury. Władze spółki tłumaczą, że zmiana planu i wydanie pozwolenia na budowę umożliwi im szybką realizację projektu i uruchomienie dworca już we wrześniu 2014 roku.

Spółka ma w planach by na dworcu oprócz typowych pomieszczeń jak poczekalnia, kasy czy dyspozytornia znajdowały się również kawiarnia, kiosk, punkt gastronomiczny, bank czy drogeria. Planowany dworzec będzie dostosowany dla osób niepełnosprawnych, a ilość stanowisk odjazdowych dla autobusów i busów spółka chce uzgodnić z siedleckim urzędem. Dworzec przy ulicy Sienkiewicza będzie wybudowany wyłącznie ze środków własnych spółki.

Co powinno przekonać nasze władze aby odpowiedziały pozytywnie i wsparły plany inwestycyjne firmy Retail Provider Wrocław? Jak czytamy w piśmie do naszych władz: „Planowana inwestycja zapewni powierzchnię usługową co wygeneruje nowe miejsca pracy oraz zapewni dodatkowe wpływy do budżetu miasta z tytułu podatków”.

ab

17 komentarzy

 1. :)) dodano 11 lat temu

  No mają prawo wybudować kolejne punkty handlowe. Galeria S , Atlas, PKS i zapewne jeszcze nie jeden taki obiekt handlowy powstanie. Tradycją Siedlec jest "handełe,handełe". "Handełes" to potoczna nazwa przedwojennych sklepikarzy, który w znacznej ilości mieszkali w naszym mieście. Siedlce to miasto na tzw. Trakcie Brzeskim, miasto przy drodze. Hm.. bo cóż tu można innego robić ? na wschodzie Polski. Fabryk nie będzie, ropy nie mamy. Ziemia na wschodzie to tylko do zalesienia się nadaje. Handełe jedyna możliwość. Byle by sklepikarze byli, jacyś tacy nasi ;). Wystarczy, że naszą kuchnią regionalna stają się Kebaby!!!!!!
  pozdrawiam Siedlecki Spin

 2. Mieszkaniec Siedlec od pokoleń mówi "Nie" dodano 11 lat temu

  Nigdzie na świecie w samym centrum miasta nie ma dworców? Kiedyś to był plac z boku centrum miasta teraz jest inaczej. Taka ilość autobusów smrodzi i komplikuje tam ruch. Więcej jak połowa musi przejechać przez pół miasta a większość nie ma ochraniaczy na spaliny ,na ołów,czy jak to się tam nazywa .
  Co się tam dzieje około 15.00 ,po pół godziny,ostatnio 40 min trzeba stać za autobusami do świateł koło więzienia ,do centrum miasta . A co się komu stanie jak Dworzec zostanie przeniesiony niemal Vis a Vis Dworca PKP ? W miejsce gdzie teraz stoją puste ,byłe hale PKP ? Stamtąd autobusy mogą wyjeżdzając bokiem na swoje trasy. I też budując Dworzec PKS muszą tam na takim dworcu poczekalnie ,kawiarnię etc , zrobić ,czyli miejsca pracy. Kryzys się skończy a Siedlce zostaną z okropnym dworcem autobusowym w środku .Czy centrum miasta nie zasługuje na to ,żeby wyglądać jak pięknie odrestaurowane "Podlasie".Jakieś bohomazy znowu pobudują jak ten obrzydliwy bordowy Rossman na rogu..

 3. do Mieszkaniec Siedlec dodano 11 lat temu

  Człowieczku, kup bilet do Warszawy, to niedaleko, niecałe 100 km, w centrum Polski, wsiądź do pociągu, wysiądź na Śródmieściu, to centrum W-wy, i tam jest dworzec, przejdź kawałek na zachód, drugi dworzec Centralna. A tak poważnie mówiąc nie widziałem miasta, w który dworzec PKS jest poza centrum. Nie rozumiem, o jakim świecie piszesz?

 4. Fred dodano 11 lat temu

  Jeżeli jednemu pozwalamy w centrum miasta wybudować hipermarket, to dlaczego drugiemu nie pozwolić wybudować dworca. Swoją drogą od lat lokalizacja dworca komunikacji autobusowej jest obok dworca PKP

 5. ztejsamejstrony dodano 11 lat temu

  Kto rano wstanie temu nowy plan zagospodarowania. Byłbym może za zmianą ale projekt jednokondygnacyjnego pawilonu (baraku) w środku miasta wcale mi się nie podoba. Ktoś powie,że dużo szkła i świateł ale pawilon to pawilon. W Siedlcach pawilonów kilka mamy.

 6. mieszkaniec dodano 11 lat temu

  Ja osobiście do miejsca PKS nic nie mam. Wolę kolejne sklepiki niż te obskurne 'daszki' jak to wygląda ludzie! Nie oszukujmy się ale to min. szpeci Centrum miasta… To jedna sprawa. Druga, wkur… tak wkur… mnie jak np. Ja muszę czekać 10 i więcej minut bo pod 'Podlasiem" wpakuje się taki ledwo jeżdżący bus do którego ustawia się kolejka osób które muszą kupić bilet! Dlaczego busy w ogóle się tam zatrzymują ?! Czy tym ludziom z prowincji jest aż tak ciężko przejść 50m, żeby stać gdzie ich miejsce ?!
  Pozdrawiam.

 7. efaster dodano 11 lat temu

  w zabytkowej "Hali Targowej" (przeznaczoną na kulturę) jest (na razie remont) handel, a na dworcu PKS ma być "kultura". Takie "rzeczy" TYLKO w Siedlcach.

  Wiem, a może by tak kancelarię notarialną taką ogromną wybudować, wszak żona prezydenta na ul. Świrskiego ma złe warunki jak na I notariusza miasta. A może Konstanty, się buntuje wszak kupił plac za 30 mln. teraz działkę pod hotel przy stadionie, ratuje Kudiemu skórę, inaczej już dawno w fotelu prezydenta siedział by zarządca komisaryczny wyznaczony przez Premiera (przekroczenie 60 % długu).

 8. Mieszkaniec Siedlec od pokoleń mówi "Nie" dodano 11 lat temu

  Człowieku pracuje w Warszawie i jak co dzień widzę to ulice koło dworca w Warszawie są dużo szersze .Co najmniej po 2 pasy w jedna stronę.Może zechcesz to zauważyć ,że w Siedlcach mamy wąskie drogi i korki które robią się przy dworcu, w całym tym kwartale są głownie przez autobusy i busy ? Żadnych maszkaronów więcej w środku miasta

 9. Tak? dodano 11 lat temu

  Ale czy nas stać na kolejny ośrodek kultury w tym miejscu?

 10. Wawer dodano 11 lat temu

  Róbcie tak by ludzie mieli prace! a wydaje mi sie ze PKS w nowym wydaniu bedzie bardzo trafnym rozwiązaniem.

 11. Romi dodano 11 lat temu

  Jak porozmawiaja odpowiednio z prezydentem to na pewno wybudują oby zdążyli.

 12. Jaś Fasola. dodano 11 lat temu

  Zgoda na budowę nowego kościoła będzie,dotacja do budowy kościoła będzie ale pozwolenia na budowę nowego dworca PKS nie będzie bynajmniej za tej judaszowej ekipy,która dla kościoła jest zdolna oddać wszystko za bezcen lub za symboliczną złotówkę a póżniej podatkami odbierzemy co nam się należy.

 13. ex-siedlczanka dodano 11 lat temu

  w każdym porządnym mieście dworzec autobusowy jest w pobliżu dworca PKP, ale nie w Siedlcach…. Siedlce muszą mieć galerie, bo przecież wszystkich trzeba ubrać, wyszpanować.

 14. mieszkaniec dodano 11 lat temu

  Już krążą plotki, że provider wycofuje się z inwestycji i sprzedaje wszystkie udziały Siedleckiego PKS. Tak więc jeżeli to prawda Pracownicy nie mogą nic zrobić jak tylko 'podziękować' Naszemu jakże "kochanemu" Prezydentowi za zwolnienie z pracy… A ja jako mieszkaniec od urodzenia dziękuję, że ten obskurny blaszak będzie dalej tam stał.. 🙂
  Pozdrawiam.

 15. mieszkaniec dodano 11 lat temu

  JA CHCE ABY DWORZEC BYŁ NA UL SIENKIEWICZA TZN TAM GDZIE JEST OBECNIE!!!
  PROSZE USZANOWAC TO!
  STARSI LUDZIE NIE MAJA SILY CHODZIC DALEKO A DWORZEC PKS POWINIEN BYC BLISKO!!!

 16. mlody dodano 8 lat temu

  prywatnij busiarze z siedlcach chca zbudowac nowy dworzec autobusowy dla swojch przewozoww w siedlcach przy ulicy sienkiewicza terz dla busow przewozowych mogli zniego korzystac normalnie . bo pks siedlce rad odnich oplat za wiazd na dworzec pks siedlce 47 zloty za kazdy wiazd , on sobie chca zbudowac maly dworzec autobusowy przy ulicy sienkiewicza idac do dworca pkp ..

 17. xxx dodano 3 lata temu

  poch…a bylo budowac te wielki dworzec przesiadkowy pkp i pks w siedlacach poch…a jasnego bylo wywalic tyle kasy w bloto wywalil prezydet siedlec i radnij po , psl , sld i pisowscy radnij w brali w tym udzial nielegalny budowniu tego dworca przesiadkowego tyle kilometrow zadworcem pkp poch…a tyle trzeba za….ac piechota od szpitala do dworca pkp i pks w siedlcach i poch…a wywalac jezor na gebe i zp….c pichota do stacji kolejowej ludziom nie znajacym miasta siedlec wogule , czy ten pi….ety prezydet miasta sie dobrze zastanowil nad taka jnwestycja nie udana i jdiotyczna wogule …

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?