SPIN

”Kamień Wiary” – na przekór tandecie [zdjęcia]

Beata Głozak niedziela, 27 stycznia 2013, 19:09 Kultura, Wydarzenia

– Najważniejszą wartością tego spotkania jest chyba to, że wiecie, a przynajmniej staracie się wiedzieć, co to są te większe wartości niż bezmiar tandety, który nas otacza – powiedział Waldemar Koperkiewicz do uczestników 22. „Kamienia Wiary”.

14 recytatorów, 7 wykonawców poezji śpiewanej i 2 zwycięzców. Tegoroczny 22. Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej „Kamień Wiary” stał się imprezą dwóch województw. W miniony piątek na scenie Centrum Kultury i Sztuki. im. Andrzeja Meżeryckiego oprócz reprezentantów naszego regionu byli także przedstawiciele Lubelszczyzny, ale pierwsze miejsca pozostały na Mazowszu. Największe wrażenie na jurorach: Macieju Czapskim, Waldemarze Koperkiewiczu i Robercie Protasewiczu wywarli: Eliza Szewczyk z Garwolina w kategorii recytacji i Weronika Kowalska z Trąbek k. Pilawy w kategorii poezji śpiewanej.

– Najważniejszą wartością tego spotkania jest chyba to, że w ogóle tu jesteście, że wiecie, a przynajmniej staracie się wiedzieć, co to jest język, co to jest sztuka, co to są te większe wartości niż bezmiar tandety, który nas otacza, że może troszeczkę różnicie się od waszych rówieśników, których jedynym światem jest Facebook i inne podobne formy aktywności – powiedział do uczestników Turnieju Waldemar Koperkiewicz, zastępca dyrektora CKiS im. A. Meżeryckiego STM Siedlce.

 Jedyną wyróżnioną siedlczanką była Iza Niedziółka, zdobywczyni 3. nagrody w kategorii poezji śpiewanej. Iza jest na co dzień studentką bialskiego AWF-u na kierunku wychowanie fizyczne a to było jej kolejne, tym razem udane, „podejście” do „Kamienia Wiary”. W piątek zaśpiewała „Piosenkę na Nowy Rok” z muzyką Macieja Turkowskiego i utwór „Wrony” Piotra Roguckiego.

– Muzyką interesuję się w zasadzie od klasy trzeciej gimnazjum, a zainspirował mnie pan Maciej Turkowski. Najbardziej pociąga mnie w niej to, że można tak łatwo wyrazić siebie samego, że można przekazać wszystkie emocje, które są wewnątrz na zewnątrz a wszystko w obecności publiczności, która to rozumie – powiedziała nam krótko po ogłoszeniu wyników.

bg

LAUREACI:

Recytacja
1. nagroda: Eliza Szewczyk/ Garwolin
2. nagroda: Karolina Borkowska/ Warszawa
3. nagroda: Wioletta Socha/ Sokołów Podlaski

Poezja śpiewana
1. nagroda: Weronika Kowalska/ Trąbki k. Pilawy
2. nagroda: Emilia Śliwoska i Jarek Gołoś/ Łochów oraz Monika Kowalczyk/ Świdnik
3. nagroda: Iza Niedziółka/ Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?