SPIN

Czy Siedlce doczekają się biletomatów?

Aneta Borkowska wtorek, 29 stycznia 2013, 11:02 Siedlce, Wydarzenia

Mamy do wyboru kartę miejską lub jednorazowy bilet papierowy zakupiony w kiosku. Do tego w ostateczności bilet można nabyć u kierowcy. Wydaje się, że to całkiem sporo możliwości jak na  miasto Siedlce. Jednak zdaniem niektórych mieszkańców w ostatnim czasie biletów w miejscach dystrybucji było zdecydowanie za mało.

W związku z tym na ostatniej sesji rady miasta radny Jacek Garbaczewski zapytał czy jest możliwość aby MPK zakupiło biletomaty, które ułatwiłyby życie naszym mieszkańcom.

– Do nas żadne skargi od pasażerów na temat braku biletów w kioskach nie wpłynęły – mówi Krzysztof Dębiński, prezes MPK Siedlce. – O większą ilość biletów upominali się sami dystrybutorzy. W związku z tym uważam, że ten system jaki mamy na dzień dzisiejszy jest wydolny i w pełni zabezpiecza potrzeby naszych klientów – dodaje.

Jak tłumaczy prezes zamieszanie z biletami w grudniu mogło wynikać ze zmian jakie podjęła rada miasta, a mianowicie, że bilet kupowany u kierowcy ma inną cenę niż ten zakupiony w kiosku. Nie oznacza to jednak, że biletomatom mówi absolutne nie. Jak podkreśla sprawę trzeba przemyśleć, ale nie jest to ona pilna.

– Myślę, że byłoby to dobre rozwiązanie w momencie całkowitej rezygnacji z biletów papierowych – tłumaczy Dębiński. – Trzeba byłoby się też zastanowić czy taki biletomat stanąłby na przystanku czy byłby w autobusach. Ja osobiście jestem za autobusami – dodaje.

ab

14 komentarzy

 1. siedlce dodano 11 lat temu

  Dębiński !!! Jasne , że w autobusach.

 2. tylko... dodano 11 lat temu

  Tylko kto to sfinansuje???? Na mój gust wyposażenie autobusów MOK w biletomaty to kosz ca 1,5-2,0 mln. zł. Za to można kupić 3 nowe (średnie) autobusy/ Trudny wybór.

 3. D jak Dębiński dodano 11 lat temu

  wam uciekło ze słowa radny…

 4. Aneta Borkowska dodano 11 lat temu

  Dziękuję D już na swoim miejscu 🙂

 5. rep dodano 11 lat temu

  i znowu ceny biletów wzrosną…

 6. mieszkaniec dodano 11 lat temu

  w Du… a nie autobusie… Dębiński chyba nigdy nie jechał 3 w godzinach "szczytu" Niech się przejedzie w dodatku normalnym, a nie przegubowym to zobaczy jak "dużo" miejsca ludzie mają w autobusie !

 7. tylko na przystankach dodano 11 lat temu

  panie Dębiński – tylko na przystankach, w autobusach to porażka… trzeba byłoby wyposażyć wszystkie autobusy w biletomaty a to mega kosztuje! lepiej postawić pięć biletomatów w centrum miasta i będzie super!

 8. pasażer dodano 11 lat temu

  Mogliby postawić np. na przystankach Unitów Podlaskich, Kurpiowska, Piłsudskiego Urząd Skarbowy, Piłsudskiego Bank, Armii Krajowej i Sokołowska Chemia i Warszawska Zalew

 9. do tylko... dodano 11 lat temu

  no prosze jaki zdolniacha! To lec i kup 3 autobusy nowe za 1,5mln 😀 chyba, ze takie "nowe" ze szwagrem z Holandii sciagniecie.

 10. y. dodano 11 lat temu

  Nie spotkałem się z problemem dostępności biletów. A jeśli nie ma problemu to po co kombinować i generowac koszty, stwarzając kolejne impulsy do podwyżki ceny biletów?

 11. Rockendroll dodano 11 lat temu

  Proponuje wprowadzić bilety w komórkach taki system działa m.in w Warszawie Ostrołęce i w innych miastach naszego województwa

 12. kasia dodano 11 lat temu

  Panie Debinski. Nie ma pan juz co wymyslac, niz te biletomany. Bez sensu. Idz pan sie napij wodki.

 13. @Rockendroll dodano 11 lat temu

  Człowieku o jakich rzeczach Ty wypisujesz ?! Zdecydowana większość ludzi nie ogarniała przycisku do otwierania drzwi w nowych autobusach a Ty o takich rzeczach 😀

 14. Maria dodano 11 lat temu

  Juz lepiej zastanowić się nad liniami nocnymi autobusow niz nad biletomatami, ktore sa zbedne skoro kierowcy i tak maja swoj wlasny w postaci paragonow.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?