SPIN

KONCERTOWO w MOK

Aneta Borkowska środa, 13 lutego 2013, 14:43 Kultura, Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza w najbliższych tygodniach na trzy koncerty rockowe. Jako pierwszy zagra siedlecki zespół PodobaMiSię promując swoją płytę „Zabiorę ciebie tam”, parę dni później wystąpi Czesław Mozil, a na koniec doskonale znany naszym mieszkańcom zespół Happysad.

 23 lutego (sobota) o godz. 19

PodobaMiSię (gościnnie Romantycy Lekkich Obyczajów) – Sala  „Podlasie”

Bilety: 12 zł; kasa MOK przy ul. Pułaskiego 6 oraz Sienkiewicza 63

PodobaMiSię powstało w 2007 roku aczkolwiek skład ustabilizował się w połowie 2010. Muzycy mają za sobą występ na przystanku Woodstock oraz udział w pierwszej edycji Must be the Music, gdzie dobrnęli do finału, zdobywając przyznaną przez internautów dziką kartę. Od 2011 systematycznie koncertują w całej Polsce.
„Zabiorę ciebie tam” utrzymany będzie przede wszystkim w stylistyce SKA, ale nie zabraknie brzmieniowych eksperymentów,
rocka, a nawet reggae („Leki”) czy folku (Zwariowana podróż”). Płyta została zarejestrowana na tzw. setkę, przy użyciu analogowych urządzeń, dzięki czemu udało się realizatorom uchwycić emocje i klimat, jaki towarzyszy graniu na żywo. Album
„Zabiorę ciebie tam” to już druga płyta siedleckiego zespołu PodobaMiSię, pierwsza płyta „Niepełnoletnie Dziewczęta” niestety
nie została oficjalnie nigdy wydana, aczkolwiek muzycy głośno mówią o reedycji w przyszłości.

Skład zespołu:
Michał Wyrzykowski (śpiew, git.)
Marek Stańczuk (cyja, śpiew.)
Piotrek Sidorowicz (perkusja)
Maciek Złoch (git.)
Łukasz Maciborski (saks., piano)
Kamil Jastrzębski (git. bas.)

Romantycy Lekkich Obyczajów to alternatywny duet, który powstał w marcu 2011 roku. Tworzą go Damian Lange i Adam Miller. Obaj muzycy mieszkają na stałe w Olsztynie, tam też najczęściej tworzą i nagrywają piosenki. Styl w jakim grają to połączenie folku, piosenki kabaretowej i melodramatycznego popu. Siłą olsztyńskiego składu są teksty, które pisze Damian. Muzykę i teledyski tworzy Adam. Pod nazwą zespołu kryją się miłość, która inspiruje ich sztukę, oraz młodość, która objawia się w piosenkach energią i dystansem do poważnych tematów. RLO 16 grudnia 2011 roku wydali swój pierwszy album o tytule
„Lejdis&Dżentelmenels”.

 

28 lutego (czwartek) o godz. 20:15

Mozil „Czesław Śpiewa nie tylko Miłosza” – Sala Widowiskowa „Podlasie”

Bilety: 40 zł (przedsprzedaż), 50 zł (koncert); kasa MOK przy ul. Pułaskiego 6 oraz Sienkiewicza 63

Czesław Mozil – wokalista, kompozytor, producent i akordeonista. Absolwent Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze. Założyciel Tesco Value i Czesław Śpiewa. Mieszkający w Danii, obecnie w Krakowie, niepokorny twórca alternatywnego popu. Na repertuar składać się będą wybrane piosenki z trzech płyt artysty. Czesław gra muzykę trudną do zdefiniowania, ale jak twierdzi jest to połączenie tanga, pop kabaretu, punka i inteligentnego rocka. Koncerty Czesław Śpiewa są energetyczne i pełne zaskakujących dźwięków, które elektryzują widzów. W towarzystwie barwnych przyjaciół z Dani Czesław urzeka publiczność swoimi monologami na temat naszej polskiej rzeczywistości.

 

10 marca (niedziela) o godz. 19.

Happysad w ramach trasy2013 (gościnnie Lorein) – Sala „Podlasie”

Bilety: 40 zł (przedsprzedaż), 45 zł (koncert); kasa MOK przy ul. Pułaskiego 6 oraz Sienkiewicza 63

Happysad jest zespołem rockowym, założonym w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Muzyka happysad to regresywny rock, dopełniony charakterystycznymi tekstami. Zespół ma na koncie ponad 750 koncertów w całym kraju.
W lutym 2012 roku zespół zaszył się w oddalonym od zgiełku cywilizacji domu w Nowym Kawkowie, gdzie wraz z Leszkiem Kamińskim – kolejny raz w roli producenta i realizatora – nagrywał materiał na kolejną płytę. Wydawnictwo nosi nazwę „Ciepło/Zimno” i znajduje się na nim 12. piosenek plus ukryty utwór ,,Stare miasto”. Autorem okładki płyty jest rysownik Dawid Ryski. Premiera płyty miała miejsce 5. września 2012 r. i w pierwszym tygodniu zawitała na pierwsze miejsce OLIS – najlepiej sprzedających się płyt w Polsce, a na początku listopada uzyskała status złotej płyty.

Skład zespołu:
Kuba Kawalec – vocal, gitara
Łukasz Cegliński – Pan Latawiec – gitara, vocal
Artur Telka – bas
Jarek Dubiński – Dubin – perkusja
gościnnie na koncertach: Daniel Pomorski – trąbka, klawisze

Grupa LoREiN powstała w 2009 roku. Członkowie zespołu to mieszkańcy Suchedniowa i Skarżyska-Kamiennej. Wiosną 2010 roku zespół nagrał pierwsze demo (4 piosenki) i zdobył kilka ogólnopolskich nagród.
W muzyce zespołu można odnaleźć inspiracje indie rockiem (The Killers, Interpol, Kings of Leon, Arcade Fire, Kent). Piosenki LoREiN są przyjmowane bardzo entuzjastycznie, co powoduje, że zespół zdobywa coraz większą popularność.  Grali z happysad,
Myslovitz, koncertowali z kultową czeską formacją Please The Trees, odwiedzili kluby w wielu miejscach w Polsce. Zagrali też na największym studenckim festiwalu muzycznym w kraju – Ursynalia 2011, Warsaw Student Festival. Wystąpili na jednej scenie z grupami: Simple Plan (CAN), Young Guns (UK), Oedipus (USA). Pierwszy singiel promujący album nosi tytuł „Krótkowzroczność”.

Skład zespołu:
Łukasz Lańczyk (Lanietz; śpiew, gitary, cymbałki),
Tomasz Dorobczyński (Tomek; perkusja),
Sebastian Szczepański (Jabber; gitara basowa, chórki),
Roland Langer (LaDY; gitary, mandolina, syntezator, harmonijka).

tekst oraz zdjęcia zespołów RLO oraz LoREiN: MOK (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?