SPIN

Pierwszy koncert dla chorej Weroniki JUŻ DZISIAJ

Aneta Borkowska piątek, 15 lutego 2013, 12:15 Kultura, Wydarzenia

Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce włącza się w akcję na rzecz ratowania życia Weroniki Wadas.

Weronika jest uczennicą kl. IIIa Publicznego Gimnazjum w Strzale. Od roku choruje na chłoniaka złośliwego typ z deplecją limfocytów. W lipcu ubiegłego roku po 6 blokach chemioterapii nastąpił powrót choroby. Lekarze z Kliniki Hematologii i Onkologii w Warszawie po konsultacji z lekarzami z Niemiec podjęli decyzje o nowym leczeniu łącznie z przeszczepem szpiku.

Choroba jest oporna na leczenie, dlatego też potrzebne jest podanie przeciwciał monoklonalnych sprowadzonych z zagranicy nierefundowanych przez NFZ. Koszt przeciwciał wynosi ok. 400 tys. złotych i jest ogromna szansa na wyleczenie Weroniki. Jest to kwota, która przekracza możliwości finansowe Rodziców. Dlatego bardzo prosimy o pomoc w zgromadzeniu pieniędzy na leczenie.
Darowizny prosimy wpłacać na konto: CARITAS BS Siedlce 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010 z dopiskiem „Leczenie Weroniki Wadas”.

W ramach pomocy artystycznej dla Weroniki, Centrum Kultury i Sztuki organizuje 4 koncerty charytatywne. Specjalnie dla dziewczynki wystąpią między innymi: TEATR TAŃCA CARO DANCE, TEATR ES oraz znany wokalista KUBA BADACH.

15 lutego (piątek) godz. 19. – „Tańczące wiersze dla zakochanych”, teksty o miłości największych polskich poetów opowiedziane tańcem, ubrane w formę melorecytacji i wokalu. Tańczą tancerze Teatru Tańca Caro Dance. Choreografia: Iwona Maria Orzełowska,

18 lutego (poniedziałek) godz. 18. – wieczór bardów „… a przecież mi żal”. W programie m.in. Ballady Okudżawy w wykonaniu Doroty Todorskiej, Krzysztofa Tomaszewskiego i Piotra Gozdka oraz wiersze Wysockiego w interpretacji Siedleckiej Grupy Literackiej „Witraż”. (Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS – podczas koncertu możliwość zakupu cegiełek na rzecz Weroniki),

19 lutego (wtorek) godz. 18. – koncerty siedleckich zespołów: Norvid, PodobaMiSię i Upstream, gwiazda wieczoru KUBA BADACH w recitalu Tribute to Andrzej Zaucha.

27 lutego (środa) godz. 19. – prapremiera koncertu promującego najnowszą płytę Teatru Es z Psalmami Tadeusza Nowaka; Muzyka i aranżacja: Waldemar Koperkiewicz.

Sprzedaż cegiełek upoważniających do uczestnictwa w koncertach prowadzona będzie od 11 lutego w CKiS przez wolontariuszy CARITAS Diecezji Siedleckiej, rezerwacji miejsc dokonywać można już od 31 stycznia tel. 25 644 68 00 w. 37.

źródło: CKiS

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?