SPIN

OCZAMI KOBIET: Kurczak ze śliwkami

Aneta Borkowska poniedziałek, 18 lutego 2013, 10:21 Kultura, Wydarzenia
Kadr z filmu "Kurczak ze śliwkami" Fot: NoveKino Siedlce

Kadr z filmu „Kurczak ze śliwkami” Fot: NoveKino Siedlce

„Kurczak ze śliwkami” to melodramat totalny, w którym bohaterowie kochają całym sercem, pozbawieni miłość zmieniają się  w ludzi o sercach z kamienia bądź też poświęcają własne uczucie dla dobra innych. Nic nie dzieje się tu „na pół gwizdka”. Nikt nie idzie na kompromis.(Marcin Pietrzyk/filmweb)

W najbliższą środę (20 lutego) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat „Kurczak ze śliwkami”.

Teheran, koniec lat 50. Wirtuoz tary Nasser Ali stara się o rękę pięknej Irane . Dla jej rodziny nie jest jednak odpowiednim kandydatem na męża i Irane pod przymusem poślubia lepszą partię. Nasser rozpacza, z czasem jednak również zakłada rodzinę, choć w skrytości serca wciąż rozpamiętuje przeszłość. Kiedy pewnego dnia ukochana Irane obojętnie mija go na ulicy, a żona niszczy jego ukochany instrument, Nasser Ali podejmuje dramatyczną decyzję…

Kurczak ze śliwkami
reżyseria: Marjane Satrapi, Vincent Paronnaud,
scenariusz: Marjane Satrapi, Vincent Paronnaud,
aktorzy: Mathieu Amalric, Edouard Baer, Maria de Medeiros, Golshifteh Farahani,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Francja, Niemcy,
rok produkcji: 2011,
czas trwania: 93 minuty.

źródło: NK Siedlce, filmweb

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?