SPIN

OCZAMI KOBIET: Tam, gdzie rosną grzyby

Aneta Borkowska środa, 20 lutego 2013, 22:06 Kultura, Wydarzenia
Kadr z filmu "Tam, gdzie rosną grzyby" Fot. NoveKino Siedlce

Kadr z filmu „Tam, gdzie rosną grzyby” Fot. NoveKino Siedlce

„Tam, gdzie rosną grzyby” to opowieść o miłości, która zobowiązuje do szanowania wolności drugiego człowieka. Cortlund i Halperin w swym filmie sięgają do kulinarnej metafory, by opowiedzieć o międzyludzkiej bliskości, w której symbioza od czasu do czasu przeradza się w emocjonalne pasożytnictwo. (Bartosz Staszczyszyn/filmweb)

W najbliższą środę (27 lutego) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat „Tam, gdzie rosną grzyby”.

Regina i Lucien starają się żyć spokojnie poza miejskim pędem. Zbierają grzyby, które potem sprzedają w nowojorskich restauracjach. Nie jest to jednak zajęcie, które daje stabilizację i poczucie bezpieczeństwa, o czym marzy Regina. Kiedy pojawia się możliwość stałego zatrudnienia, kobieta korzysta z niej. Nie podoba się to Lucienowi, który jest wolnym duchem i woli życie bez zobowiązań. Między małżonkami dochodzi do poważnego konfliktu. Rzucani przez los z kąta w kąt przewartościowują swoje życie i pojęcie dojrzałego związku.

Tam, gdzie rosną grzyby
reżyseria: Jason Cortlund, Julia Halperin,
scenariusz: Jason Cortlund,
aktorzy: Tiffany Esteb, Almex Lee,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Polska, USA,
rok produkcji: 2012,
czas trwania: 93 minuty

źródło: NoveKino Siedlce, filmweb

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?