SPIN

Całkiem siedlecka Zaczyńska promuje „Szkodliwy pakiet cnót”

Beata Głozak poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 20:38 Kultura, Wydarzenia
Zamiast melexa traktorek z dyrektorem. Fot. AB

Zamiast melexa traktorek z dyrektorem. Fot. AB

Na scenę miała wjechać melexem, ale złośliwość rzeczy martwych nie zna granic i melex przy Mariolce po prostu się wyłożył. Pewnie nie udźwignął tego całego pakietu cnót.

– Potem miał być traktorek z pługiem, bo wiadomo – zima, ale okazało się, że musiałabym jechać w pozycji otwartej księgi i z komedii zrobiłby się dramat – powiedziała z rozbrajającą szczerością Mariola Zaczyńska na premierze swojej najnowszej książki „Szkodliwy pakiet cnót”. W efekcie traktorek był, ale bez pługa a zamiast paliwa napędzała go siła ludzkich rąk.

„Szkodliwy pakiet cnót”, trzecia z kolei książka Zaczyńskiej to komedia kryminalna. Podczas przygotowań do tygodnia mody na podwórku starej kamienicy ktoś odkrywa setki starych kości a wśród nich jedne współczesne. Jeżeli dołożymy do tego mocno amatorskie śledztwo, dziennikarzy, modelki, psy, miłość, rany i blizny dzieciństwa, konflikty, humor to  możemy stwierdzić, że jako tako „Pakiet” opisaliśmy. Podobnie jak w dwóch wcześniejszych powieściach tak i tu akcja toczy się w Siedlcach.

– Obiecałam sobie, że wszystko co napiszę osadzę w Siedlcach, bo ja po prostu kocham to miasto. Ono ma takich wspaniałych bohaterów i tak zmieniło się na przestrzeni lat, że nie mogłabym zrobić inaczej –  twierdzi pisarka.

Podczas piątkowej promocji, na deskach Centrum Kultury i Sztuki było wszystko: od minipokazu strojów autorstwa Małgorzaty Jarosławskiej (pierwowzór książkowej Tosi), przez muzyczny występ zespołu PodobaMiSię, po występ (mówiony) starosty sanockiego i prezydenta Siedlec. Przede wszystkim jednak z całej piątkowej imprezy intensywnie sączyły się Siedlce. Były siedleckie modelki, siedlecka projektantka, siedleccy muzycy i jak najbardziej siedlecki prowadzący imprezę (Mariusz Orzełowski).

Publiczność, która niemal do ostatnich rzędów wypełniła salę CKiS obejrzała nie tylko filmowy zwiastun „Cnót” z muzyką PodobaMiSię w tle, ale i krótkie rozmowy z osobami będącymi bohaterami powieści: znanym SIEDLECKIM weterynarzem Krzysztofem Majchrzakiem i antropolożką Hanną Mańkowską – Pliszką z UPH Siedlce. Wieczór zakończyła lampka szkodliwego ponczu i kolejka po autograf.

„Szkodliwy pakiet cnót” już tydzień po premierze znalazła się na 5. miejscu bestsellerów Wydawnictwa Prószyński i S-ka, zawędrowała też na 2. miejsce w rankingu popularności najlepiej sprzedających się książek na nokaut.pl, gdzie rywalizowała z polskimi i zagranicznymi powieściami.

Od red. My gratulujemy Mariolce sukcesu i prosimy o kolejny… trójpak.

bg/Fot. Aneta Borkowska

10 komentarzy

 1. Rajca dodano 9 lat temu

  KOCHAM LUDZI

 2. Abonent dodano 9 lat temu

  Tekst bez autora, a od redakcji pochodzi tylko PS. To sugeruje, że "artykuł" powstał przy ul. Świrskiego 31.

 3. Pan Prezydent dodano 9 lat temu

  Pan Prezydent kiedyś ręki nie chciał podać Pani Redaktor a teraz robi sobie reklamę przy Pani Redaktor. Tygodnik już nie pisze krytycznie o Siedleckiej Władzy i wszystko jasne.

 4. Aneta Borkowska dodano 9 lat temu

  Do abonent
  Tekst napisała Beata Głozak i na pewno w innym miejscu 🙂

 5. ciekawostka dodano 9 lat temu

  A jedna z modelek ma za małe buty, bo jej palce wystają 😉

  Sukcesu książce również gratuluję…tylko po co ta cała zrobiona wg mnie "na siłę" szopka wokół tego… ale jeśli ludzie się dobrze bawili to nie zabraniam. Mnie to śmieszy. Ot tak, po prostu.

 6. bankier dodano 9 lat temu

  hehehehehehehehehe, trza promować, nie wiadomo czy za chwilkę nie będzie się potrzebowskim… Tylko gdzie w tym rzetelność?

 7. beata dodano 9 lat temu

  i już już miałam kupic te ksiązkę ale przeczytałam gdzies fragment o jabłku które chciała zjesc modelka i …czar prysł:)Zreszta czytalam poprzednie dwie "atrakcje" to nie mogłam sie niczego dobrego spodziewac przecież;o

 8. promocja dodano 9 lat temu

  Byłem na promocji książki przyjaciółki w Wawie było syper ( Justyna Zbik prowadziła ), ale w tym przypadku ksiażke firmują czołowi działacze siedlec, , on aż taka dla Siedlec "dobra"?.

 9. y. dodano 9 lat temu

  Ktoś mi wytłumaczy o co chodzi z tym traktorkiem?

 10. xxx...... dodano 9 lat temu

  Kolejny chocholi taniec.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?