SPIN

CKiS schodzi z ceny i znowu sprzedaje Halę

Beata Głozak środa, 10 kwietnia 2013, 23:01 Siedlce, Wydarzenia

Centrum Kultury i Sztuki ogłosiło kolejny przetarg ustny (licytacja) na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Armii Krajowej 5, czyli „Hali Targowej” i … zeszło z ceny o kilkaset tysięcy.

Cena wywoławcza to tym razem 3 370 429 zł. Do niej zostanie doliczony podatek VAT. Warunkiem, aby wziąć udział w przetargu należy wpłacić wadium w wysokości ponad 300 tys. zł. Przypomnijmy, że poprzednio za zabytek chciano uzyskać 4 mln zł. Przetarg odbędzie się 25 kwietnia o godz. 14. w siedzibie CKiS.

bg

13 komentarzy

 1. okm dodano 11 lat temu

  a czy ckis sprzedalo dworek a woli suchozebrskiej??? przetarg byl chyba ogloszony w zeszlym roku i nie ma informacji nawet kto kupił

 2. Lukrecja dodano 11 lat temu

  Jak można do tego dopuścić. Wspaniały zabytek na wystawy, pokazy, muzeum ale nie na sklep. Na terenie PKS nie wolno ale w Hali Targowej zabytkowym budynku tak. Jak to możliwe, gdzie jest opozycja, gdzie jest PO.

 3. Pan M dodano 11 lat temu

  Co do pytania z komentarza wyżej: gdzie jest PO. Odpowiedź brzmi: jeśli juz budynek zostanie sprzedany, dopiero radni PO pokażą na światło dzienne projekt, że można było zagospodarować Halę Targową inaczej, ale z wielkim hukiem wykrzyczą,iż nie dopuszczono ich do głosu w sprawie wyżej opisanej. Celowa zagrywka tej śmiesznej partii na arenie regionalnej, jak i krajowej, która skrytykuje posunięcie PiS i STS, ażeby tylko wiekszość poparcia zabrać. Pozdrawiam

 4. warszawiak dodano 11 lat temu

  Macie największą bazę na kulturę ze wszystkich powiatowych miast w Polsce.
  Kto do tej hali będzie chodził na wystawy? Na wernisaż to i owszem kilku przyjdzie aby pojeść i wypić. W gumniakach oczywiście, jak te dwie panie w
  czasie promocji książki pani Marioli Z. Moda wzięta od tych krów w gumofilcach ? Wielki świat- profokacja albo bezguście.
  Halę i pracowników trzeba utrzymać. Zapomniałem dodać, że jakiś dyrektor społecznie nie będzie pracował.

 5. Realista dodano 11 lat temu

  Ludzie, spokojnie, bez paniki. Nikt rozsądny nie kupi hali za taką kasę. No chyba, że trafi się jakiś napalony kretyn. Cena wywoławcza to marzenie oderwanego od życia i realiów bufona MO.
  Poza tym to jest zabytek, Topaz ma zawartą na 20 lat umowę najmu, a pan ZP (właściciel Topaza) prawo pierwokupu.

 6. mordka dodano 11 lat temu

  Znowu mierny bezradny Dobijański stwierdzi, że oczywiście byli przeciw, ale nie chcieli przeszkadzać koalicjantowi. W imię zachowania stołków banda nieudaczników (Dobijański, Garbaczewski i Karaś) pójdzie na każde świństwo.

 7. uważaj mordko dodano 11 lat temu

  żeby i tobie ktoś MORDY nie dorobił

 8. ledo dodano 11 lat temu

  W tym przetragu nikt nie weźmie udziału i Centrum jeszcze raz znacznie opuści cenę, a wtedy znajdzie się kupiec – Topaz. Dzięki cierpliwości kupi budynek za mniej niz połowę piwerszej ceny i wszyscy będą zachwyceni.

 9. do warszawiaka dodano 11 lat temu

  porównaj miasto powiatowe Sokołów albo Mińsk, zobacz sokołowską bibliotekę i naszą Bibliotekę Publiczną. Porównaj powierzchnie bibliotek w stosunku do mieszkańców. Co wyjdzie? W Mińsku Ośrodek kultury jest w zabytkowym pałacu w pięknym otoczeniu, w S. Teatr gnieździ się skulony pomiędzy tymczasowym "parkingiem", Pogotowiem i kamieniczkami zabytkowymi ale obdrapanymi.I teraz miasto pozbywa się ostatniego zabytku- hali żeby zasposkoić ambicje obecnego i przyszłego Pana Prezydenta.

 10. czy "cierpliwość"? dodano 11 lat temu

  "– Topaz. Dzięki cierpliwości kupi budynek za mniej niz połowę piwerszej ceny i wszyscy będą zachwyceni."
  Dobrze by było gdyby to była "cierpliwość" właściciela TOPAZ.
  Tu się nasuwa inny wyraz "zmowa".

 11. SKANDAL dodano 11 lat temu

  Skandalem i wielką niegospodarnością można nazwać sprzedaż hali targowej,która była od lat własnością wszystkich mieszkańców aby zaspokoić chore ambicje dyrektora pseudo teatru.Jak można sprzedać jeśli ma sie podpisaną umowę najmu na 20lat i co miesiąc do kasy ckis wpływa 20tys.zł.Cena wywoławcza jest o prawie 1,5mln niższa niż wpływy z czynszu przez okres dzierżawy.Najemca zobowiązał się do wykonania remontu-czego chcieć więcej-można tylko kiedy poprawi sie koniunktura w handlu podnieść czynsz i nadal korzystać finansowo ze swojej własności.W wypowiedzi na tym portalu pan dyrektor kiedyś mówił,że hali nie sprzeda bo jest kryzys w nieruchomościach,potem mówił,że z ceny nie zejdzie i widzimy ,że zszedł i to bardzo dużo ,bo ponad 600 tysięcy.Czy naprawdę Siedlczan trzeba traktować jak idiotów i opowiadać im różne rzeczy ,a później robić swoje???Oj niepoważne to i pachnie niegospodarnością.WYPRZEDAŻ TRWA -trzeba sprzedać bo kadencja sie może nie powtórzyć.Radni PO myślą,że jak będą siedzieć cicho to potem przed wyborami powiedzą ,że oni to byli przeciwko-ale nie panowie jesteście za tą niegospodarność tak samo odpowiedzialni,bo nie umiecie zawalczyć o coś dla tego miasta.Sprzedadzą kasę przeznaczą na rozwój teatru ,a inwestycji,które dałyby pracę w Siedlcach jak nie było tak nie ma.

 12. bigzbig dodano 11 lat temu

  topaz kupi, inaczej być nie może

 13. Adam dodano 11 lat temu

  Realna cena nie przekracza 2 mln.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?