SPIN

OCZAMI KOBIET: Rust and Bone

Aneta Borkowska czwartek, 11 kwietnia 2013, 19:44 Kultura, Wydarzenia
Kadr z filmu "Rust and bone" Fot. NK Siedlce

Kadr z filmu „Rust and bone” Fot. NK Siedlce

Prostej w sumie historii reżyser nadał ogromną siłę oddziaływania. Duża w tym zasługa dynamicznych zdjęć oraz ścieżka muzyczna, w której dominują popowe i elektroniczne dźwięki. Te dwa elementy sprawiają, że film staje się bardzo rockandrollową historią miłosną, bez jakichkolwiek śladów sentymentalizmu i ckliwości. (Malwina Grochowska/filmweb)

W najbliższą środę (17 kwietnia) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to melodramat „Rust and Bone”.

Ali (Matthias Schoenaerts) musi zająć się swoim pięcioletnim synem, Samem, który do tej pory wychowywał się bez ojca. Nie posiadając pieniędzy ani przyjaciół wyjeżdża do Antibes do siostry. Znajduje tam pracę jako ochroniarz w lokalnym klubie nocnym. Pewnego wieczoru, poznaje Stephanie (Marion Cotillard), która zajmuje się tresurą orek w lokalnym oceanarium. Ali jest pod urokiem pięknej kobiety. Następnego dnia mężczyzna dowiaduje się o tragicznym wypadku.

Rust and Bone
reżyseria: Jacques Audiard,
scenariusz: Jacques Audiard, Thomas Bidegain,
aktorzy: Marion Cotillard, Matthias Schoenaerts, Armand Verdure,
gatunek: melodramat,
kraj produkcji: Belgia, Francja,
rok produkcji: 2012,
czas trwania: 120 minut

 

źródło: NoveKino Siedlce, filmweb/opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?