SPIN

Recital akordeonowy Macieja Frąckiewicza

Aneta Borkowska czwartek, 11 kwietnia 2013, 21:56 Kultura, Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 21 kwietnia (niedziela) o godz. 17. do Białej Sali na recital akordeonowy Macieja Frąckiewicza z cyklu Niedzielny Salon Muzyczny.

Maciej Frąckiewicz jest zwycięzcą jednego z najbardziej prestiżowych konkursów akordeonowych na świecie – XX Międzynarodowego Konkursu „Arrasate Hiria” w Hiszpanii (2012). W 2013 roku otrzymał PASZPORT POLITYKI „za bardzo dojrzałe i wyraziste interpretacje muzyki współczesnej, i nie tylko. Za odwagę, ryzyko i konsekwencję. Za budowanie repertuaru. Za koncertowe kreacje, pobudzanie naszej wyobraźni i siłę przekonywania.”

W 2012 ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu prof. Klaudiusza Barana, gdzie obecnie również wykłada. Jest laureatem prestiżowych międzynarodowych konkursów akordeonowych w Polsce, Niemczech, Słowacji, Włoszech i Hiszpanii. W 2008 roku był jednym z 7 finalistów Krajowych Eliminacji do Konkursu Eurowizji dla młodych muzyków podczas których wystąpił z Polską Orkiestrą Radiową pod batutą Łukasza Borowicza. Otrzymał prestiżowe stypendium Ministra Kultury „Młoda Polska” na nagranie płyty z polską muzyką współczesną (w duecie z Magdaleną Bojanowicz).

W czerwcu 2012 wystąpił jako pierwszy akordeonista w historii jako solista z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej. Występował na festiwalach w Polsce i za granicą (m.in. „Warszawska Jesień”, „Musica moderna” w Łodzi, Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie, „Dwa dni i dwie noce nowej muzyki” w Odessie na Ukrainie, „Musique au Leman”w Thonon Les Bains we Francji). Nagrywał dla Polskiego Radia, TVP Kultura czy dla WDR3.

Podczas koncertu usłyszymy:
Georg Kajzer – Toccata,
J. S. Bach – Preludium i fuga cis DWK II,
Zoran Bozanic – Toccata,
Sofia Gubaidulina – De profundis,
Luciano Berio – Sequenza XIII „Chanson”,
Domenico Scarlatti – Sonata d K 141,
Andrzej Tuchowski – Te lucis ante terminum,

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 oraz przy ul. Sienkiewicza 63 

źródło: MOK (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?