SPIN

Kolejne zwolnienia w Mostostalu. Czy dotyczą siedleckiego zakładu?

Aneta Borkowska wtorek, 16 kwietnia 2013, 12:16 Aktualnie, Wydarzenia

 Na stronie siedleckiego oddziału Solidarności pojawił się wpis na temat grupowych zwolnień w Mostostalu:

W piątek 12.04.2013 roku przed południem otrzymaliśmy od Pracodawcy zawiadomienie o zamiarze dokonania w Polimex-Mostostal zwolnień grupowych. Tym razem zwolnieniem ma być objętych łącznie 1194 Pracowników, praktycznie ze wszystkich grup zawodowych. Zwolnienia miałyby być dokonane w okresie od 01.06.2013 do 30.09.2013 roku.

Nasza redakcja próbuje właśnie ustalić czy te zwolnienia obejmują siedlecki zakład, a jeśli tak to ilu osób mogą dotknąć.

ab

12 komentarzy

 1. siedlce dodano 8 lat temu

  A dzisiaj brak informacji o obrocie akcjami na stronie ??? A co z ludzmi z kredytami na nieruchomości – sporo ich pobrało z końcem roku wobec zakończenia programu rodzina na swoim?

 2. kadet dodano 8 lat temu

  500

 3. Rexen dodano 8 lat temu

  około 500 osób( na razie ) , kolejka do urzędu pracy będzie duża .

 4. Zorro dodano 8 lat temu

  od pracownika Mostostalu w Siedlcach słyszałem, że około 350 osób z produkcji i 100 z administracji (różne szczeble). A zamówienia, których nie brakuje do podwykonawców, są wtedy rentowniejsze.

 5. do `siedlce` dodano 8 lat temu

  Odpowiem tak… Ja pracuję już 15 lat na stanowisku `specjalisty` z zarobkami rzędu 3800 zł brutto (ok. 2600 zł na rękę) i mam wielkie obawy do wzięcia kredytu. Dlaczego? Bo właśnie co by było gdybym stracił pracę? Myślę, że pracując w obecnym P-Mostostalu jest wielkim ryzykiem branie kredytu długoterminowego i biorą je zwykle osoby mało odpowiedzialne.

 6. siedlce dodano 8 lat temu

  Sorki że Ci wejde w zdanie ale myśle, że wiecej zarabiasz mam na myśłi premie ewentualnie 13, nagrody itp.

 7. Pxms dodano 8 lat temu

  Pani redaktor, wystarczy znaleźć pierwszego lepszego znajomego z biura Polimexu i poprosić o wewnętrzny biuletyn rozsyłany mailem. Tam jest wszystko czarno na białym…

 8. siedlce dodano 8 lat temu

  Mailem – czyli macie internet?!

 9. re: siedlce dodano 8 lat temu

  w Mostostalu umysłowi nie maja premii od dwóch lat , 13 -ta pensja 🙂 nagrody nie ma od 3 lat , i nie pisz bzdur ze słyszenia .

 10. obserwator II. dodano 8 lat temu

  Czy Prezesów też zwalniają?Ta ekipa nie do ruszenia.Plebs na bruk i nie pomogą aktywiści z Solidarności,taka jest kolej rzeczy i kapitalizm-co mnie obchodzi ktoś ważne aby prezesa nie ruszyć i znajomka.

 11. pxms dodano 8 lat temu

  Prezes to prezes, niech ktoś się przyjrzy ilości dyrektorów w niektórych zakładach (np. 8 szt. w Budownictwie). Nie mówiąc już o kierownikach, którzy: 1) Utrzymali stanowiska kierownicze nie mając już ludzi pod sobą. 2) Zostali zdegradowani utrzymując takie same pensje (mniej odpowiedzialności, a kasa taka sama).

 12. marecki34 dodano 7 lat temu

  Polimex mostostal chyba chce upaśc, a nie może. Oby nie upadli, bo to miejsce pracy dla wielu ludzi, widac to np. po forach pracy jak gowork.pl/opinie_czytaj,817148 .

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?