SPIN

NEWS: Topaz kupił Halę Targową

Aneta Borkowska czwartek, 25 kwietnia 2013, 14:07 Siedlce

Dzisiaj w Centrum Kultury i Sztuki odbywał się przetarg ustny (licytacja) na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej położonej w Siedlcach przy ul. Armii Krajowej 5, wpisanym do rejestru zabytków „Hala Targowa”.

Jak poinformowała nas dziennikarka, która jest na miejscu nowym nabywcą budynku jest właściciel sklepów marki Topaz, który jako jedyny zgłosił chęć kupienia hali. Cena wywoławcza hali wynosiła 3 370 429  zł. netto. Nabywca zgodnie z regulaminem musiał zaoferować cenę wyższą co najmniej o kwotę postąpienia od ceny wywoławczej. W tym przypadku było to 80 tys. Firma Topaz zaoferowała 3 450 429 i po krótkiej licytacji została nowym właścicielem siedleckiego zabytku.

Marcin Lawędziak: hala sprzedana

Waldemar Kosiorek, pełnomocnik prezesa Topaz

Wcześniej nie startowaliśmy w przetargu bo cena była dla nas za wysoka. W tym podejściu była już do przyjęcia, więc postanowiliśmy spróbować. Obecnie podczas remontu hali wyszło, że jest tam do zrobienie więcej niż początkowo zakładaliśmy i pochłonie to dużo środków. Dlatego postanowiliśmy nabyć nieruchomość, bo zawsze lepiej inwestować w swoje niż remontować komuś. Hala nie może się bardzo zmienić bo to zabytek, ale mam nadzieję że będzie się podobała mieszkańcom.

ab

14 komentarzy

 1. m. toszkiewicz dodano 11 lat temu

  A jednak. Byłem przekonany, że nikt nie da takiej kasy za tę ruderę. Piwnice jedynie wartościowe, reszta tylko na zdjęciach przypomina dawną świetność tego budynku.

 2. bankier dodano 11 lat temu

  I teraz grzecznie podziękować panu P. że zechciał sobie wziąć na głowę tę budę. Ja bym tego i za darmo nie chciał.

 3. SZYTE NA WYMIAR dodano 11 lat temu


  Czy jest tu jakiś przedsiębiorca o zdrowych zmysłach, który zatrudniłby u siebie w firmie managera na podobieństwo aktualnego zarządcy CKiS?

  nie sądzę….

 4. SKANDAL dodano 11 lat temu

  WSTYD DLA RZADZĄCYCH,ŻE POZWOLILI NA UBICIE TAKIEGO INTERESU.TO DZIAŁANIE NA SZKODĘ MIASTA,PRZECIEŻ Z CZYNSZU MIASTO MIAŁOBY DUŻO WIĘCEJ NIŻ TE 3,5 MLN.Tym sie powinny zająć chyba jakieś służby ,przecież to nie prywatny majątek pana dyrektora.Teraz można sie tylko domyślać dlaczego cena w drugim przetargu tak bardzo sie różniła od tej w pierwszym??? mimo tego,że pan dyrektor zapewniał,że z ceny bardzo nie zejdzie.

 5. Dworek, dlaczego cisza? dodano 11 lat temu

  Dlaczego nie piszecie o Sprzedaży posiadłości w Woli Suchożebrskiej.
  Ogłoszenie w TS 14.04.2013r., a sprzedany 16.04.2013r.

 6. Dworek, dlaczego cisza? dodano 11 lat temu

  Prezydent powinien chyba powiadomić odpowiednie organa, bo sam będzie uwikłany w interes.

 7. siedlczanin dodano 11 lat temu

  mysle, ze to ewidentna sprawa dla CBA.

 8. bb dodano 11 lat temu

  tylko idiota kupiłby obiekt, w którym nie moze swobodnie działać, bo sprzedający przed przystąpieniem do sprzedaży wydzierżawił ten obiekt. Z góry było wiadomo, że całe to wydzierżawienie, a później sprzedaż po niższej cenie ułożone było po Topaz.
  Nieistotne jest ile hala byłą warta. istotna jest cała ta manipulacja ze sprzedażą. Dlaczego nie sprzedano od razu, tylko najpierw dzierżawa na czas określony, co znacznie obniza wartość budynku dla innego nabywcy?
  A teraz żądajmy rozliczenia tych pieniędzy, niech Orzełowski ujawni na co je przeznaczono. To nie bylą jego prywatna własność.

 9. y. dodano 11 lat temu

  Trochę szkoda, że się to dostało w ręce prywatne, bo wtedy nie będzie kontroli nad tym co będzie w środku. W sumie Hala jest Targowa, więc pewnie handel, ale kto to wie co może przyjść do głowy szalonym inwestorom.

 10. to wszystko z "troski" o dobra narodowe dodano 11 lat temu

  Czy to nie paradoks że władze PRLowskie wyremontowały dwa zabytki podniosły z ruin, dwór w Woli Suchożebrskiej i Hale targową, a władze pisowskie sprzedały na garderoby teatralne i gabinety dyrektorskie. ?

 11. nic nie ma z rady? dodano 11 lat temu

  Dzis rada miasta tyle waznych spraw, a wy milczycie, zero wiadomosc, pospaly sie panie redaktorki?

 12. do: nic nie ma z rady? dodano 11 lat temu

  Pamiętaj, że to redakcja wybiera czym i kiedy się zajmuje. Nie masz prawa żądać konkretnej treści na serwisie, bo serwis jest prywatny. A poza tym zebrany materiał trzeba obrobić…

 13. do: siedlczanin dodano 11 lat temu

  (…)mysle, ze to ewidentna sprawa dla CBA.(…)

  To złóż doniesienie i przestań w końcu tak pie…olić.
  Też uważam że sprzedaż Hali to złe posunięcie, ale Ty to masz chyba jakiś kompleks z tym CBA?
  Jeśli masz wiedzę o przestępstwie i ukrywasz ją przed organami ścigania jestes współwinny.
  Jeśli nie masz wiedzy a oczerniasz bądź szkalujesz, też jesteś winny.
  ZASTANÓW SIE !!!

 14. miniStrant dodano 11 lat temu

  Władza nie tylko Siedlec nie martwi się o los mieszkańców, tylko wyprzedaje nasz dorobek. Czy ktoś wie skąd jest i jaką ma przeszłość nowy właściciel?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?