SPIN

POLICJA: Porozmawiaj o bezpieczeństwie

Aneta Borkowska wtorek, 7 maja 2013, 15:50 Aktualnie, Wydarzenia

Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu, we współpracy z Urzędem Miasta w Siedlcach i Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w dniach 9–10 maja organizuje II Krajową Debatę – PIESZY – NIECHRONIONY UCZESTNIK RUCHU DROGOWEGO.

Debata odbędzie o godz. 10.30 w Auli Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych przy ul. Asłanowicza 2. Celem jej jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej udziału pieszych wśród ofiar wypadków drogowych w Polsce oraz wskazanie ewentualnych rozwiązań pozwalających na poprawę bezpieczeństwa tej grupy uczestników ruchu drogowego.

Harmonogram:

9 maja panele dyskusyjne na temat:
– piesi jako ofiary wypadków drogowych – Polska na tle innych krajów Unii Europejskiej,
– stan bezpieczeństwa pieszych na polskich drogach,
– stan bezpieczeństwa na polskich drogach w świetle obchodów Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, którego hasłem przewodnim jest „Bezpieczeństwo pieszych – niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w miastach”,
– rozwiązania legislacyjne i infrastrukturalne, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo pieszych,

10 maja
– od godz. 11. na Placu im. gen. Władysława Sikorskiego odbędzie się festyn rodzinny, na który złożą się występy artystyczne, pokazy sprzętu policyjnego i ratowniczego, prezentacje symulatora zderzeń, inscenizacje wypadków drogowych oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

źródło: nadkom. Jerzy Długosz, oficer prasowy KMP Siedlce

Komentarze (1)

  1. pacjent medycznej marihuany dodano 8 lat temu

    Jestem uczciwym człowiekiem. Pracuję bardzo dużo i uczę się wiele godzin dziennie. Mam trochę problemów ze zdrowiem i jedynym lekarstwem, które mi pomaga i stabilizuje jest medyczna marihuana. Największym zagrożeniem dla mojego zdrowia psychicznego i fizycznego jest policja. Nie mogę normalnie żyć w Polsce i rozwijać swoich pasji ponieważ w każdej chwili mogę być zaszczuty i stracić wszystko. Odbiera mi to chęci, zapał i motywację do wszystkiego. Poza tym dzięki pracy dzielnej policji nie mam dostępu do czystego i pachnącego zioła i muszę spożywać zanieczyszczone chemicznie podróbki. Policji życzę żeby im wódka smakowała tak jak do tej pory i żeby czynnie pomagali utrzymać wysoką średnią spożycia w Polsce.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?