SPIN

Aquapark w budowie. Zobacz zdjęcia

Aneta Borkowska poniedziałek, 13 maja 2013, 12:48 Siedlce, Wydarzenia

Dzisiaj siedleccy dziennikarze mieli możliwość wejścia na teren budowy siedleckiego aquaparku. Poniżej prezentujemy zdjęcia z budowy. Prace idą zgodnie z planem i 20 grudnia mają być sprzedane pierwsze bilety na siedlecką pływalnię.

– Na dzień dzisiejszy na budowie pracuje około 70 osób, ale z dnia na dzień pracowników będzie przybywać – mówi Mariusz Gruda, prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce. – Powoli wchodzą kolejne ekipy jak tynkarze, malarze czy płytkarze. W szczycie będzie ponad 100 pracowników – dodaje.

Konstrukcja budynku jest skończona, w tej chwili wykonywana jest elewacja oraz wszystkie instalacje. Rozpoczęto także montaż wentylacji. Basenowe niecki montowane będą na przełomie maja i czerwca, a napełniane wodą jesienią. Wszystko wskazuje więc na to, że 20 grudnia na basenie pojawią się pierwsi pływacy.
–  Aquapark czynny będzie od 6 do 22, tylko kręgielnia i sauny dopiero po południu – tłumaczy Gruda. – Ceny będą różne w zależności od godzin korzystania w basenu, ale wiadomo, że tak zwane ranne ptaszki będą pływać po tańszej cenie – dodaje.

Nad bezpieczeństwem korzystających z pływalni będzie czuwało 5 ratowników. Razem z obsługą na jednej zmianie będzie około 20 pracowników. A zmiany będą dwie.
– Oficjalnie rekrutacja jeszcze się nie zaczęła, ale podania o pracę już do nas powoli wpływają – mówi prezes. – Zysk? Nasz biznesplan go przewiduje – dodaje.

Aquapark ma mieć 3 kondygnacje
piwnica (podbasenie, pomieszczenia techniczno-technologiczne, rozdzielnia elektryczna, zaplecze socjalne obsługi);
parter – hala basenu: 1). basen pływacki o wymiarach 25×21 m, z 8-oma torami pływackimi (6 torów po 2,5 metra oraz dwa skrajne po 3 metry głębokości) oraz widownia na 220 miejsc, 2). basen rekreacyjny z atrakcjami wodnymi oraz z 4-ma torami do nauki pływania, 3). brodzik dla małych dzieci w kształcie serca oraz zjeżdżalnią w kształcie słonika, 4). 2 zjeżdżalnie (50 i 70 metrowa), 5). hamownie dla zjeżdżalni, 6). jacuzzi dla 16 osób, sauna sucha i parowa, szatnie: damska, męska, dla rodzin oraz dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenia ratowników, recepcja, restauracja, widownia);
I piętro (galeria z widokiem na halę basenową, pomieszczenia administracyjne, sala szkoleniowa z widokiem na część basenową, 4- torowa kręgielnia z barem, stoły bilardowe).

11 komentarzy

 1. Anonim dodano 11 lat temu

  byłoby świetnie,takich miejsc brakuje!

 2. siedlce dodano 11 lat temu

  A może ktoś wie co się stało z firmą co wcześniej budowała miały być sądy odszkodowania???

 3. bankier dodano 11 lat temu

  będzie ciasno – pół miasta i pół powiatu czeka na otwarcie

 4. asda dodano 11 lat temu

  siedlce idź do UM i się dowiedz jak Cię interesuje cudza kasa…

 5. scv dodano 11 lat temu

  Fajnie, że będzie. Szkoda tylko, że z zewnątrz wygląda jak kolejny siedlecki klocek.

 6. Zmartwiony dodano 11 lat temu

  Na pocztątku (powiedzmy pół roku) będzie dobrze, potem coraz gorzej i gorzej. Podniosą ceny biletów i znów ilosc ludzi się zmniejszy. A potem trzeba bęzie dużoooooooooooo dopłacać.
  I będzie problem.

 7. bankier dodano 11 lat temu

  do zmartwiony – no właśnie mam takie samo spostrzeżenie tylko, że mnie to osobiście cieszy – tzn to że podniosą ceny a za to będzie luźniej. To że pójdzie na to doooożo pieniędzy potem z budżetu miasta jakoś mnie nie martwi. Wolę żeby szło na aqua niż na teatrzyk czy zbędne (co poniektóre) szkoły

 8. warszawiak dodano 11 lat temu

  Masz rację bankier. Teatrzyk z długą nazwą zjada bardzo dużo a miał zarabiać. Ostatnich zapowiedzi w TV Siedlce na temat CKiS nie dało się oglądać do końca, taki teatr jednego aktora. Żenada prowincjonalna. Klaka dla siebie i za swoje nich będzie.

 9. NBA dodano 11 lat temu

  Bankster ma uraz do szkoły. Hasło wszyscy zamiast się uczyć na basen. Pływaków i tak wszędzie bez liku. A bankaterow tez. Najwyżej banki przeniesie się na basen. Dużo wody, ciepłego a podatki od banków coraz mniejsze . I jak tu żyć Panie bankster. Odpowiedz – pływać , licha, pływać .

 10. bankier dodano 11 lat temu

  mam uraz do leni i nierobów i do wszystkich innych którzy chcą żyć na czyjś koszt… i najpierw się dowiedz ile podatków placą banki a potem coś pisz – polecam comiesięczne raporty o sytuacji sektora bankowego na stronie KNF-u…

 11. eskimos dodano 11 lat temu

  Kto stawiał konstrukcje tej hali ? Jaka firma

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?