SPIN

Wydział Humanistyczny otwarty

Aneta Borkowska środa, 15 maja 2013, 11:37 Siedlce, Wydarzenia

Dzisiaj  w dniu święta Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach nastąpiło uroczyste otwarcie i poświęcenie nowo wybudowanego Wydziału Humanistycznego uczelni. Po przemówieniach i oficjalnym przecięciu wstęgi wszyscy udali się zwiedzać budynek. Następnie o godz. 11. rozpoczęło się uroczyste posiedzenie Senatu na którym wręczone zostały awanse naukowe.

– Studenci wydziału humanistycznego wreszcie mogą powiedzieć, że uczą się w godnych warunkach – mówi Tamara Zacharuk, rektor UPH. – Myślę, że jest to piękne miejsce, które mam nadzieję zobaczy jak najwięcej osób.  Ja mam dzisiaj przyjemność ten budynek otwierać, ale do jego budowy przyczyniło się wiele osób i cieszę się, że dzisiaj wszyscy tutaj są – dodaje.

Jak mówi były rektor uczelni Antoni Jówko, nie jest mu żal, że to nie on otwiera wydział, bo najważniejsze, że on w ogóle powstał. Podkreśla także, że cieszy się, że w tej chwili można bez kompleksów porównać budynek wydziału do europejskich uczelni.
– Ja się przyznam, że dzisiaj widzę wydział po raz pierwszy już posprzątany, bo wcześniej widywałem go na różnych etapach budowy – tłumaczy Jówko. – Specjalnie wcześniej przyszedłem, aby pooglądać. I jak oceniam? Piękny – dodaje.

Nowe kierunki

Wydział ruszył pełną parą, gdyż studenci od pewnego czasu już się w nim uczą. A warunki mają na najwyższym poziomie. Rektor szczególnie dumna jest z wyposażenia sal do nauki przedmiotów artystycznych.
– Dzięki temu, że sale te są naprawdę porządnie wyposażone na pewno będziemy powoływać nowe kierunki artystyczne – dodaje Zacharuk.

A które sale zrobiły na władzach uczelni największe wrażenie?
– Na mnie wrażenie ogromne robi aula, bo to obecnie największa sala w Siedlcach i mam nadzieję, że będzie im dobrze służyła – dodaje Zacharuk. – I na mnie też ta sala robi największe wrażenie. Gdy budynek był projektowany jeździłem oglądać takie aule. Zawsze patrzyłem z podziwem i lekką zazdrością, a teraz sami taką mamy – dodaje Jówko.

Posłuchaj krótkiej rozmowy z obecną rektor Tamarą Zacharuk i byłym rektorem UPH Antonim Jówką

otwarcie wydziału

Habilitacje
Buraczyńska Danuta Jadwiga, Bombik Elżbieta, Janocha Alina, Gugała Marek, Krzepiłko Anna.

Doktoraty
Remiszewska Grażyna, Neubauer Tomasz, Mazurek Witold, Nieoczym Marek, Binek Tomasz, Kondera Elżbieta Anna, Królikowska Milena, Gałek Beata, Wysocki Waldemar Mariusz, Czeluścińska Beata, Chałas Zenon, Wieczorek Urszula, Grzyb Sebastian, Próchnicka Małgorzata, Stachurska Kaarzyna, Dyrda Andrzej, Niedziółka Janusz, Sowińska Danuta.

Osoby wyróżnione medalem „Za Zasługi dla Siedleckiej Uczelni”
biskup Zbigniew Kiernikowski, biskup Antoni Dydycz, Adm Struzik – marszałek, Jacek Kozłowski – wojewoda, Krzysztof Wawrzyniec Borkowski – poseł, Zygmunt Wielogórski – starosta, Bogusław Miszczuk – prezes Sokołów S.A, Antoni Jówko, Marek Plewczyński, Aldona Trzpil, Beata Czeluścińska, Agnieszka Andrzejewska, Joanna Wysokińska, Jadwiga Gwiazdowska, Helena Woźniak.

53 komentarze

 1. mieszkaniec dodano 11 lat temu

  Największa fabryka w Siedlcach i połowie województwa bez Warszawy produkująca bezrobotnych, zwiększa swoje moce przerobowe. Dzisiaj co drugi bezrobotny w Siedlcach skończył UPH i przeważnie historię.
  Mniej niż co setny znajdzie pracę w swoim zawodzie. Nie sądzę, żeby było z czego się cieszyć.

 2. Qwerty dodano 11 lat temu

  Piękny obiekt!

  • kapitan żbik dodano 10 lat temu

   Cieszą sie tylko profesorowie dojezdzający z Warszawy ze maja tutaj dodatkowe etaty ha ha. Taka jest rzeczywistość

 3. anty/anty dodano 11 lat temu

  Oczywiście panowie w czarnych kieckach musieli być – no bo jakżeż! Ciekawe ile złotówek przekazali na tą budowę, skoro przecinali wstęgę i lansowali się przed kamerami??? A brzuchy mają z roku na rok coraz większe!

 4. Obserwator dodano 11 lat temu

  Ciekawe, wychodzi na to, że to uczelnia czyni bezrobotnymi. Czemu zatem studenci idą na "historię" a nie do szkoły zawodowej? A co kończył "Mieszkaniec" i co robi teraz? Wysmarować komentarz w stylu "Mieszkańca" prosto, zmienić coś wokół siebie trudno. I jeszcze uwaga, nie jestem zwolennikiem udziału duchowieństwa w imprezach nie mających charakteru sakralnego ale czemu tylko jedno nazwisko jest z małej litery?

 5. bankier dodano 11 lat temu

  Do obserwator – bo każdy woli posiedzieć w pracy w czystym suchym i ciepłym miejscu niż na mrozie w deszcze budować zbrojenia czy taplać ręce w zaprawie gipsowej. Do tego co by nie mówić stajemy się coraz bardziej bogaci i stać na na utrzymywanie dzieci do 25 czy nawet 30 roku życia. Taki człowiek nie ma więc dużego ciśnienia na zdobycie szybko zawodu, pracy i płacy. Ma gdzie mieszkać, ma co jeść na "życie towarzyskie" mama da, więc sobie studiuje historię, turystykę czy inne po… A o tym że finalnie jak nie ma wujka dyrektora szkoły to i tak tym historykiem – nauczycielem nie zostanie to się przekonuje na 4 roku studiów. Tu jest błąd pierwotny ze strony ministerstwa nauki, które w ogóle nie powinno finansować studiów typu turystyka czy po, a np na historię powinien być jaki limit ogólnokrajowy, który byłby finansowany z budżetu. Reszta za cash – ciekawe ilu wtedy byłoby chętnych do studiowania tych kierunków?

 6. Anonim dodano 11 lat temu

  Od siebie dodam, że również politologia czy np chemia i parę innych kierunków UPH i w podobnym stopniu daje szansę na znalezienie pracy jak skończenie historii. W hucznym otwarciu nowego wydziału biorą udział przedstawiciele kościoła z kropidłem i przedstawiciele władzy bo ich znajomość problemu bezrobocia nie dotyka.
  Mają okazję pokazać się dziennikarzom i fotoreporterom, bo tak rozumieją misję którą pełnią. Żałosne ale prawdziwe.

  • Ptyś dodano 10 lat temu

   jestes w błędzie przyjacielu to trzeba miec nie wójka dyrektora w szkole żeby uczyć historii w tych czasach to juz za mało Trzeba miec wójka w samorządzie a najlepiej wójta. jak nie masz układów tam to nie pchaj sie na nauczyciela

 7. klio dodano 11 lat temu

  oj panie i panowie… jak zwykle niedobrze! znowu coś wam się nie podoba. proponuję wyjść na powietrze, bo od tych monitorów Wam się mózgi lasują. hejters gonna hejt! szmejters gonna szmejt!

 8. student dodano 11 lat temu

  Jestem studentem który będzie korzystał z tego nowego budynku. Po co on nam i kwestia finansowania i jego konsekwencji to oddzielna sprawa. Ja a propo tych ujadaczy na czarne kiecki. Abstrachując od antyklerykalizmu i Kościoła jako instytucji. Cieszę się że budynek został poświęcony. Jakby nie patrzeć w Polsce katolicy to większość więc proszę się ustosunkować do panującej nam "demokracji" i uznać wolę większości. Przecież "demokracja" to taki pięknnnnyyy ustrój.

 9. Do Studenta dodano 11 lat temu

  Przeczytaj to sobie, a może przejrzysz na oczy:

  Jeśli nie potrafisz odróżnić dobra od zła, to brakuje ci empatii, a nie religii.
  ===
  Jeśli księża chcą się wtrącać do polityki, najwyższy czas, żeby zaczęli płacić podatki, tak jak inni obywatele tego kraju.
  ===
  W zamian za ślepe posłuszeństwo, chrześcijaństwo obiecuje zbawienie po śmierci. Aby wymóc posłuszeństwo, chrześcijaństwo próbuje przekonać ludzi, że po pierwsze zbawienie jest im do czegoś potrzebne, a po drugie, że istnieje coś, od czego muszą być wybawieni. Tak więc chrześcijaństwo nie ma nic do zaoferowania tym ludziom, którzy są są zadowoleni z życia i są z nim pogodzeni.
  ===
  Chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o Biblii? Porozmawiaj z ateistą. Ateiści, w przeciwieństwie do ludzi wierzących, dokładniej czytali Biblię i dlatego przestali wierzyć.
  ===
  Jeśli – zgodnie z doktryną katolicką – papieża wskazuje bóg głosami kardynałów podczas konklawe, to dlaczego nie głosują oni jednomyślnie?
  ===
  Wszyscy rodzimy się niewierzący, dopóki ktoś nie zacznie kłaść nam do głowy kłamstw
  ===
  Chrześcijanie mówią: muzułmanie i wyznawcy judaizmu nie mają racji.
  Wyznawcy judaizmu mówią: chrześcijanie i muzułmanie nie mają racji.
  Muzułmanie mówią: wyznawcy judaizmu i chrześcijanie nie mają racji.
  Wolnomyśliciele / racjonaliści mówią: wszyscy macie rację 😉
  ===
  RELIGIA:
  – wkładana do głów od maleńkiego dziecka
  – opiera się na ślepej wierze, a nie na faktach i dowodach
  – zniechęca do powątpiewania i samodzielnego myślenia
  – grozi piekłem, jeśli się z nią nie zgadzasz
  NAUKA:
  – dostępna dla dzieci w trochę późniejszym wieku
  – opiera się na faktach i dowodach
  – zachęca do powątpiewania i samodzielnego myślenia
  – samodzielne myślenie może doprowadzić do nagrody Nobla
  ===
  Jedynymi ludźmi, którzy wściekają się na Ciebie za to, że mówisz prawdę, są Ci, którzy sami żyją w ciągłym kłamstwie.
  ===
  Na ignorancji wiernych rośnie siła kościoła.
  ===
  Mądry człowiek nie potrzebuje nagrody w postaci nieba, żeby doceniać czynienie dobra.
  ===
  Trudno spojrzeć prawdzie w oczy, szczególnie gdy kłamstwa są tym, co chcesz słyszeć.

 10. Qwerty dodano 11 lat temu

  Wszystko zle widzę!!!! Najlepiej zburzyć ten uniwerek, prawda Panowie???
  Co za ludzie!!!!

 11. do qwerty dodano 11 lat temu

  generuje ogromne koszty przy mizernym efekcie dla studiujących na nim nieszczęśników… – czyli co do zasady masz rację – lepiej zburzyć

 12. Qwerty dodano 11 lat temu

  A powyrywales już muchom skrzydelka?

 13. do qwerty dodano 11 lat temu

  zaklinanie rzeczywistości nic nie da – UPH przetrwa jeszcze max z 5 lat. W końcu nawet w sejmie zdominowanym przez kałamarzy dojdą do wniosku że utrzymywanie takich szkół w pierdziszewach dolnych nie ma sensu ani ekonomicznego ani społecznego – bo "naukowego" nie ma już dawno.

 14. robert dodano 11 lat temu

  "Rektor szczególnie dumna jest z wyposażenia sal do nauki przedmiotów artystycznych"
  …artystycznie będą produkować bezrobotnych…
  a może cos technicznego by zaczęli uczyć?
  i pożytecznego dla całego społeczeństwa?

 15. kadet dodano 11 lat temu

  "(…)Dzięki temu, że sale te są naprawdę porządnie wyposażone na pewno będziemy powoływać nowe kierunki artystyczne(…)" – kobieto, czy wy tam w tej UPH naprawdę nie wychodzicie na zewnątrz uczelni, nie czytacie gazet ani nie przyjmujecie informacji w innych formach??? Mam nadzieję, że nie dostaniecie ani grosza z MN na te kierunki "artystyczne" – chyba, że tylko za pełną odpłatnością ze strony studenta. Wtedy możecie sobie kształcić w dowolnym kierunku łącznie z fechtunkiem i szydełkowaniem. Za moje pieniądze jako podatnika proszę kształcić matematyków, chemików i budowlańców wszelkiej maści. Mazania po płótnach czy robienia kubeczków z gliny niech zainteresowany się uczy na ASP albo za własne pieniądze.

 16. Qwerty dodano 11 lat temu

  Cytat: zaklinanie rzeczywistości nic nie da – UPH przetrwa jeszcze max z 5 lat.

  Zakład przyjęty!!!!

 17. Mateusz dodano 11 lat temu

  Z waszych komentarzy wychodzi nawet nie siedlecki, ale zwyczajnie powiatowy zaścianek i totalnie zakompleksienie. Jako poznaniak mieszkający od paru lat w Siedlcach obserwuję to prawie codziennie i nie mogę wyjść z podziwu, jak można tu mieszkać i tak krytykować UP-H. Powinniście być dumni, że macie uniwersytet. Jaki on jest, taki jest, ale to wasza uczelnia, gdzie studiują wasi znajomi, może sami studiujecie/studiowaliście. A może nie jesteście z Siedlec, tylko z okolicznych wiosek. Wiadomo przecież, że nie ma większych krytyków niż synowie chłopów. Takim się w głowie nie mieści, że ktoś może studiować coś innego niż obsługę pługa lub ciągnika. Faktycznie, z tego punktu widzenia nie wiadomo po co studiować artystyczne czy humanistyczne kierunki – strata czasu, gdy robota w polu czeka.

 18. Jan Kowalski dodano 11 lat temu

  Otwarto fabrykę bezrobotnych.Hurra

 19. bankier dodano 11 lat temu

  Mateuszku – studiuj sobie co chcesz i gdzie chcesz, ale za swoje a nie podatników – bo ci nie potrzebują kolejnych wykształconych bezrobotnych i 1000 pracowników UPH tychże bezrobotnych produkujących (takoż na utrzymaniu tych podatników). Więc nie dziw się że ci co te podatki płacą mówią o tym , że im się to nie podoba. I jeszcze to podkreślenie że "jako poznaniak"…

 20. Qwerty dodano 11 lat temu

  To dyletanci! Zburzyliby każda instytucje w SDLC, aby ona***wac sie i upajac widokiem gruzu.

 21. do qwrty dodano 11 lat temu

  zaczniesz płacić podatki to zrozumiesz tą irytację

 22. Mateusz dodano 11 lat temu

  Argument, że to Twoje podatki i się nie zgadzasz jest zwyczajnie z czapy. Twoje pieniądze to są w portfelu (jeśli go posiadasz) lub na koncie (jeśli je masz). Co się dzieje z podatkami, to już sprawa rządu: wybierz lepszy, jak ci nie pasuje. Na pewno spełni wtedy twoją zachciankę i zlikwiduje prawie 100 pomniejszych uczelni, zostawi tylko 5 największych (najlepiej technicznych) wysyłając kilkadziesiąt tysięcy ludzi na bruk jako swoich wrogów.
  Nie umiecie czytać ze zrozumieniem, a chcecie decydować o polityce szkolnictwa wyższego w państwie. Napisałem wyraźnie – uniwersytet jaki jest, taki jest, ale nie wypada go krytykować, jeśli się tu, w Siedlcach, mieszka. Na tym polega lokalny patriotyzm.
  Nikt ludzi studiujących w Polsce do niczego nie zmusza. Mogą studiować historię albo coś technicznego, albo w ogóle nie studiować. Wy byście chcieli decydować za ludzi – totalitaryści. Jakby nie było studentów, to by uczelnię dawno zamknęli.
  Wracając do moich uwag z 1. posta:
  chcecie, żeby wasze miasto było sławne jako producent pasztetu?

 23. bankier dodano 11 lat temu

  Mylisz się – również to co rząd mi zabrał i rozdaje to też są moje pieniądze. Rząd nie ma swoich pieniędzy – rozdaje to co zebrał (zabrał). Mylisz się po raz kolejny uznając że rząd nie zamyka małych uczelni – rozpoczął ok roku temu od tzw "ośrodków zamiejscowych" – niedługo przyjdzie pora też na całe uczelnie. Mylisz się po raz trzeci pisząc, że każdy może studiować co chce – mylisz się tu w tym sensie, że owszem każdy może, ale rp nr 3/4 nie stać na fundowanie każdemu darmowych studiów o dowolnej tematyce – i tu pewną niewielką rolę pełnia tzw "kierunki zamawiane". I owszem wypada krytykować jak najbardziej – bo wydawać publiczne pieniądze bez sensu jest baaardzo łatwo (a to wiem nawet z autopsji). Mylisz się po raz wtóry pisząc "że jakby nie było studentów to by uczelnię zamknęli" – dopóki studia te będą całkowicie darmowe to i będą chętni na studiowanie. A uczelnia raz złapanego studenta nie wypuści choćby był matoł największy – bo ma za niego pieniądze z Ministerstwa. Wymyślanie kierunków typu turystyka, obrona czy inne PO, jest właśnie celem łapania jak największej ilości skalpów do przedstawienia w ministerstwie jako załączniki do rachunku za funkcjonowanie.
  I na koniec: Tak wolę żeby miasto było sławne z produkcji pasztetu niż z uniwersytetu, którego skończenia absolwenci wstydzą się wpisywać w CV…

 24. emilka dodano 11 lat temu

  Bankier, sam sobie zaprzeczasz, a ostatnie zdanie to porażka. Znam wielu absolwentów tej uczelni i nikt się nie wstydzi wpisywać jej do cv. Chyba tylko ty się wstydzisz. Mam nadzieję, że nie przemawia przez ciebie zazdrość, że skończyłeś jedynie uniwersytet w Łukowie, Mińsku Maz. czy Kotuniu? Haha 😛

 25. bankier dodano 11 lat temu

  Podaj przykład gdzie sobie zaprzeczam? Znam osobiście osoby, o których wspomniałem w ostatnim zdaniu, a skończyłem taki lokalny uniwersytecik z Krakowskiego Przedmieścia …

 26. Qwerty dodano 11 lat temu

  Hahaha!!!! Bankier chyba wymysliles swój nick aby troszkę podłączyć kompleksy.
  Chłopcy kochani, piszcie sobie dalej, traccie nerwy a UPH będzie istniał i rozwijał sie. Tego mu życzę jak i każdej innej godnej tego instytucji.

 27. bankier dodano 11 lat temu

  A pan Qwerty zobowiązuje się tu solennie do płacenia pensji wszystkim obecnym i nowo zatrudnionym pracownikom, zgadza się jednocześnie do podniesienia wszystkich płaconych przez siebie podatków do kwoty min 70% tak aby wystarczyło zarówno na te pensje jak i na zasiłki dla absolwentów turystyki, bezpieczeństwa a w przyszłości może tez rzeźby i lalkarstwa (?). Ja niem żadnych kompleksów – a jeśli chodzi o bank to każdemu życzę tam pracy – zobaczycie co to jest prawdziwa harówka. eot

  • Qwerty dodano 11 lat temu

   O czym Ty mówisz człowieku???? Masz jakaś obsesję widzę. I bardzo proszę – nie mów mi o podatkach. Od ponad 10 lat jestem przedsiębiorcą i świetnie znam terminy "10, 15, 20 itp." Nie mogę czytać tych komentarzy pisanych przez nieszczęśliwych ludzi pragnących destrukcji. Najłatwiej w anonimowy sposób krytykować wszystko i wszystkich. Świata nie zbawisz a wysyłanie wszystkich na bruk i likwidacja zakładów pracy typu UPH, który stanowi ważna społeczność dla Siedlec bo zapłaciłes podatek nie jest rozwiązaniem.

   • bankier dodano 11 lat temu

    UPH to fabryka – jak każda fabryka, na której towar nie ma popytu powinna paść – tak jak padł Stalchemak, Mera, ZPP, a teraz pada PMX. Na "produkty" UPH od dawna nie ma chętnych a oni radośnie produkują nowych i ogłaszają, że będą produkować jeszcze bardziej potrzebnych ("kierunki artystyczne"). Teraz mi wytłumacz czym się różni brzuch zwolnionego pracownika PMX od brzucha "niezwalnialnego" pracownika UPH? Do samego UPH trudno mieć pretensję bo każdy lubi łatwą pracę i łatwe pieniądze. Ale zapytam inaczej – zgadzasz się na większe podatki aby finansować UPH czy nie?

    • Querty dodano 11 lat temu

     Jeśli Uniwersytet to fabryka to chyba nie mamy o czym rozmawiać…. Piszesz, ze skonczyles UW przy KP – nie sadze, ze to prawda. Tam akurat studiuje sie prawo, a prawnik nie napisalby tak. Musiałes skończyć inny wydział albo inna uczelnie. Prawda panie fabryka?

     • bankier dodano 11 lat temu

      Napisałem adres rejestrowy całego UW – poza tym na KP jest kilka wydziałów. Tak UPH to fabryka – oczywiście trochę w przenośni.

 28. Adam dodano 11 lat temu

  Mateusz napisałeś: "uniwersytet jaki jest, taki jest, ale nie wypada go krytykować, jeśli się tu, w Siedlcach, mieszka." Na prawdę uważasz, że skoro mieszkamy w Siedlcach nie możemy piętnować czegoś, z czym się nie zgadzamy? Ja osobiście uważam, podobnie jak niektórzy komentujący, że wydawanie publicznych pieniędzy powinno mieć sens i być bardzo rozważne, przemyślane, szczególnie w czasach kryzysu, bezrobocia.

  • Mateusz dodano 11 lat temu

   Nie powinno się krytykować dla samego krytykowania. Jak ci coś nie odpowiada, to zrób jakąś inicjatywę w tej sprawie, idź na wybory, kandyduj, zmień kraj. Jeśli nic nie robisz, to przestań narzekać i nie krytykuj tych, co robią. Ptak własnego gniazda nie kala, a mieszkaniec Siedlec co? Powiedz lepiej z czego jesteś dumny w Siedlcach, gdyby tak cię spytał jakiś obcokrajowiec.

 29. 14ddf dodano 11 lat temu

  …olenie o Szopenie…
  kupe kasy poszlo w kosmos i bezpowrotnie

  • Leon dodano 11 lat temu

   W kosmos przy ulicy Popieluszki. Budynek stoi w Siedlcach i korzystają z niego rownież Siedlczanie. Tu bedą sie kształcić, spotykać, spędzać czas. Tu a nie w smirszacych barakach. Jesteśmy w UE, a nie na Ukrainie. Siedlce pięknie kwitną i należy sie cieszyć z takich inwestycji.

   • Mateusz dodano 11 lat temu

    Nic dodać, nic ująć. Zobaczycie jak się teraz biznes będzie na uniwersytecie kręcił, gdy będą te aule wynajmować na jakieś zjazdy, konferencje. Wreszcie sami też będą mieli przyzwoite, na europejskim poziomie, warunki. Przecież baraki to była straszna lipa. No, ale taki bankier i inni pewnie woleliby Siedlce pełne baraków, budek z piwem, szczęk i stodół. Cywilizacja przyszła do Siedlec i się z tym pogodzić nie mogą. 😀

    • bankier dodano 11 lat temu

     Zjazdy, konferencje. Czemu nie. Poproszę za rok o sprawozdanie finansowe UPH zobaczymy jakie to dochodowe. I nie myl zarzutów. Moje nie są do budynku tylko do jego przeznaczenia.

   • kadet dodano 11 lat temu

    będą się kształcić na dyplomowanych bezrobotnych- faktycznie wielki pożytek…

    • Garb dodano 11 lat temu

     Wiesz najlepiej jak zwykle…. A teraz myj zabki i lec już budować Galerie Es

     • bankier dodano 11 lat temu

      mam zdecydowanie większy szacunek do tych ludzi, którzy całymi dniami tam pracują (budują GS), niż do tych, którzy tworzą na siłę zbędne kierunki na UPH, żeby tylko zachować swoją pracę sprzedając złudzenia swoim, studentom.

 30. nauczyciel WSRP AP UPH dodano 11 lat temu

  Uczelnia funkcjonuje na wolnym rynku edukacyjnym !!!! Kasa dla uczelni idzie za ilością studentów ,działalnościa naukową wykładowców .To uczniowie !!!!!!! decydują czy warto tu studiować czy nie.To uczelnia ma przymus !!!!!! ekonomiczny/brak studentow/ jeśli absolwent nie ma pracy!!!!!. NIKT NIKOGO NIE ZMUSZA DO STUDIOWANIA NA UPH !!!!!!!!!!!! można studiować w Warszawie,Gdańsku,Łodzi itp.Wolny rynek EDUKACYJNY wymusza !!!!! by uczelnia/e/ śledziły RYNEK PRACY I BYŁY ELASTYCZNE !!!! W TEMACIE TEGO CZEGO UCZĄ

  • bankier dodano 11 lat temu

   Znasz takie określenie "moral hazard"? Wprowadź nawet minimalne opłaty za studia na UPH (powiedzmy 100 PLN/mc) to zobaczymy ilu będzie chętnych. UPH zachowuję się oczywiście jak najbardziej racjonalnie na maksa zwiększając liczbę studentów ( sztuka = kasa). Winne jest tu ministerstwo i system pozwalający na takie pompowanie przeróżnych zbędnych kierunków.

  • apuD dodano 11 lat temu

   Najsmieszniejsze jest to, ze chłopaki płacą kilkaset zł podatku i maja czelność obrażać instytucje takie jak uniwersytet oraz żądać jego unicestwienia. Poziom dyletanctwa osiągnął ekstremalny poziom. Chyba za bardzo sie rozbestwili. Moze niech sie wezma za robote w koncu i skoncza z fantazjami o decydowaniu co potrzebne a co nie. Jak już sie dorobia potomstwa, które będzie miało szanse studiować w cywilizowanych warunkach to zrozumieją wagę takiej instytucji. Ja swoje podatki chętnie oddam na cele tego typu. Ale w sumie jak ktoś sie wychował na PKSie to wybaczam mu ograniczenie umysłowe.

   • bankier dodano 11 lat temu

    Zapłać połowę tego co ja w zeszłym roku ro porozmawiamy (50k (PIT+ CIT + VAT) bez składek ZUS). I nie Ty będziesz mówi kto i o czym ma prawo decydować i co krytykować. Studiowanie czegokolwiek i gdziekolwiek to głupota czystej wody. Na prywatnej uczelni – proszę bardzo. Na państwowej – to marnowanie moich pieniędzy. A tego nie lubię.

  • gosc 124 dodano 11 lat temu

   moja siostre wypieprzyli po 20 latach pracy ze szkoły a ty dalej siedzisz i masz prace na uczelni. Mówisz o rachunku ekonomicznym cos tam bleble ble. Uniej tez był rachunek ekonomiczny . szkoda ze uniwersytety nie utrzymuja samorzady bo bys dawno wyleciał z roboty z taka liczba studentów na roku

 31. apuD dodano 11 lat temu

  Tak tak…. Pokrzycz sobie a władze UPH już lecą Ci przedstawiać sprawozdania finansowe. 50k???? Wow!!! Niezle widzę w budowlance macie!!!! Przykro mi zakompleksiony, niedowartosciowany geeku, ze świat sie nie zachwyca Twoimi pseudosukcesami! I nie pisz tu kto i co ma Ci przedstawiać bo zapłaciłes marny podatek!!! Obys płacił większy niuniek!!!! BUDŻETÓWKA RULEZZ!

  • bankier dodano 11 lat temu

   zachwyca się poziomem i sukcesami UPH i jego absolwentów… darmozjady zawsze będą bronić darmowej paszy…

   • klio dodano 11 lat temu

    no tak…. do pracy przecież nikt nie chodzi. wszyscy leżą a hajs kapie! ale ty masz marne pojęcie o życiu!

 32. IKnow dodano 11 lat temu

  Mnie natomiast porusza nieco inna kwestia niż budynek Wydziału Humanistycznego. Chodzi tu o kwestie otwarcia przewodu doktorskiego na 'bezpieczeństwie' osobie, która z bezpieczeństwem niewiele ma wspólnego, za to jest bardzo blisko związana z jedna z pań dziekan. Jeszcze niedawno matura zaoczna a tu już doktorat. Czy tak powinno być? Czy ktoś to moze wyjaśnić?

 33. gall anonim dodano 11 lat temu

  Po historii praca dopiero bedzie jak beda tylko studia na tym kierunku tylko na uw jak to bylo za socjalizmu. Musiała by powtórzyc się sytuacja taka jaka była w latach 80tych. Zrobiłem badania które oparłem na danych gusu, i okazuje sie ze w latach 50 tych kiedy był wyz demograficzny i młodzi pochadzacy z tego pokolenia kiedy weszli w wiek studencki w latach 70tych mieli juz szanse studiowania historii na poczatku lat 70tych. Potem w pod koniec lat 70tych zlikwidowano historie w tedy wszedł niz z lat 60 tych w wiek studencki . Teraz z nowu moze sie sytuacja powtórzyć. Szansa z kolei jest wieksza gdyz instytut historii stracił uprawnienia do nauczania wosu a jak wiecie historycy teraz oprócz historii musza uczyc takze dodatkowo wosu. Instytut historii tylko i wyłacznie istniał jak była najwieksza fala wyzu demograficznego. przy normalnym przyroscie naturalnym zadne studia w siedlcach nie utrzymaja sie tylko w W arszwie lub w lublinie.

 34. gosc 124 dodano 11 lat temu

  prawda jest taka mamy 2013 rok jeszcze góra przez dwa trzy lata historia pociagnie jako tako. dziwi mnie tylko jedno skoro w okresie gierkowskim nie było studiów historycznych w Siedlcach. To po co teraz produkowac kolejnych absolwentów jak i tak szkoly sa zamykane. Wciskanie kitu typu idzcie na archiwistyke tez już nie przejdzie. Za duzo ludzi wysya sie na kursy archiwalne do SAP przy AP w Siedlcach.Szkół wiecej juz nie bedzie zapomnijcie o wiekszym przyroscie naturalnym który był za socjalizmu kiedy był a pewna stuacja zyciowa w tym kraju.Mozna sobie tak jeszcze przez pare lat przyjmowac po kilka osób na pierwszy rok. Ale wkoncu liczba mlodych tak spadnie ze nie bedzie chetnych wogóle np w 2016 roku. skoro zamykamy szkoły srednie to po co kształci sie tutaj nadal nauczycieli. Zrobic tak jak kiedys było ze historia była tylko na uw Wtedy po historii bedzie praca

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?