SPIN

”Czwórkę” odwiedzili goście z Włoch, Hiszpanii, Niemiec oraz Grecji

Aneta Borkowska piątek, 17 maja 2013, 10:40 Aktualnie, Wydarzenia

W dniach 13-17 maja w Szkole Podstawowej nr 4 w Siedlcach odbyło się podsumowanie trwającego dwa lata międzynarodowego projektu organizowanego w ramach programu Comenius „Uczenie się przez całe życie”. Tytuł projektu brzmiał: „C.A.L.E.N.D.A.R” czyli “Kulturalne, artystyczne, lingwinistyczne, edukacyjne i narodowe dziedzictwo i bogactwo”.

Partnerami Czwórki były szkoły z Niemiec, Hiszpanii, Włoch oraz Grecji. Projekt zakładał poznanie się dzieci i nauczycieli ze szkół partnerskich oraz realizacje wspólnych zadań. Językiem komunikacyjnym był angielski, więc uczniowie mieli możliwość sprawdzić w praktyce umiejętności zdobyte w czasie lekcji językowych.

W ramach projektu Comenius odbyły się cztery wyjazdy do krajów partnerskich (Niemcy – 28.11-02.12.2011, Hiszpania – 23.04-27.04.2012, Grecja – 21.10-27.10 2012, Włochy – 17.02 – 22.02 2013). Dwuletnia współpraca szkół zakończyła się w Siedlcach.

W spotkaniu podsumowującym wzięło udział 20 osób. Oprócz nauczycieli uczestniczyły w nim trzy uczennice z Niemiec.  W ciągu kilku dni goście poza pracą nad projektem zapoznali się z naszym systemem edukacji, obejrzeli występy przygotowane przez uczniów Czwórki, obejrzeli szkołę, obserwowali sposób prowadzenia lekcji i wyposażenie placówki. Goście mieli także okazję spróbować dań z polskiej kuchni jak: białego barszczu, pierogów, blacharza, chleba na zakwasie ze smalcem i ogórkiem małosolnym, oscypka, szarlotki czy sernika. Był też czas na zwiedzenia naszego miasta oraz Warszawy.

źródło: SP nr 4

2 komentarze

  1. Luiza dodano 8 lat temu

    Ciekawe kto pojechał na wymianę , pewnie sami bogaci bo to dla nich to wszystko. Mądry ale biedny nie pojedzie bo nie ma za co a MOPR zapewne nie jest od tego tak twierdzi. Szkoda mi tych dzieci z dużymi oczami i nadzieja.

  2. gryf dodano 8 lat temu

    Caritas zapewnia wyjazdy patologii . Te wyjazdy są dla mądrych i grzecznych dzieci

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?