SPIN

Urzędnicy przyjdą z deklaracją

Aneta Borkowska wtorek, 21 maja 2013, 19:31 Społeczeństwo, Wydarzenia

Od 25 maja do właściciela każdej siedleckiej posesji dotrą pracownicy UM Siedlce, którzy dostarczą deklaracje oraz broszury o nowym systemie gospodarowania odpadami na terenie naszego miasta.

Od 1 lipca wejdzie w życie nowy system gospodarowania odpadami. Nakłada on na mieszkańców obowiązek wypełnienia deklaracji, w których trzeba będzie podać liczbę osób, zadeklarować sposób zbierania śmieci (selektywny bądź zmieszany), a także obliczyć wysokość miesięcznej opłaty za odbiór śmieci.

W celu usprawnienia tego procesu od 25 maja do 7 czerwca wyznaczeni pracownicy UM Siedlce, posiadający identyfikator, dostarczą mieszkańcom domów jednorodzinnych potrzebne dokumenty. Wypełnione deklaracje zostaną odebrane przez pracowników i złożone w Urzędzie. W przypadku nieobecności właściciela nieruchomości pracownicy zostawią powiadomienie z numerem telefonu kontaktowego.

Mieszkańcy wspólnot i Siedleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej otrzymają deklaracje do wypełnienia od swoich administracji. Na ich podstawie zostaną sporządzone deklaracje zbiorcze, które trafią do Urzędu. Wszyscy mieszkańcy otrzymają również broszury informacyjne o nowym systemie gospodarowania odpadami. Wypełnione deklaracje muszą trafić do Urzędu w nieprzekraczalnym terminie do 15 czerwca.

źródło: UM Siedlce

Komentarze (1)

  1. zmartwiony dodano 9 lat temu

    A ja będę czekał aż zgodnie z ustawą jako do współwłaściciela spółdzielczej nieruchomości przyjdzie urzędnik z deklaracją a później z umową na odbiór nieczystości. Spółdzielnia nie jest właścicielem mojej nieruchomości i do niczego jej nie upoważniałem. Sółdzielnia jest tylko zarządcą, a zgodnie z ustawą deklaracje musi podpisać właściciel nieruchomości, tym bardziej w sprawach podatkowych, a opłata śmieciowa jest miejskim podatkiem.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?