SPIN

Premiera spektaklu „Tajemniczy Pokój” [ZDJĘCIA]

Aneta Borkowska poniedziałek, 3 czerwca 2013, 10:55 Aktualnie, Kultura

W niedzielę (2 czerwca) na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbyła się premiera spektaklu „Tajemniczy Pokój” w wykonaniu adeptów Teatru Dziecięcego „Dramma-Mia”, a w reżyserii Uli Gotowickiej. Było to zarazem trzecie już spotkanie w ramach cyklu „Rodzinna Niedziela w Teatrze”.

– Przez kilka miesięcy siedemnaścioro dzieci naprężało własne „muskuły wyobraźni”, aby nadać prostym przedmiotom nowych znaczeń. Ja zaś zbierałam ich pomysły, przekształcałam i pomagałam wykreować magiczną przestrzeń – mówi Urszula Gotowicka, reżyser spektaklu.

„Tajemniczy Pokój” to spektakl inspirowany dwoma tekstami Zofii Wójcik – „Bajka o Smutnym Osiołku” oraz „Czerwone Kapturki”. Reżyserka spektaklu dopisując własny tekst i wplatając dialogi dzieci powstałe na próbach, zbudowała przedstawienie w konwencji teatru w teatrze. Interakcje z widownią, taniec, piosenki oraz zastosowane formy dodają przedstawieniu lekkości i humoru. W spektaklu sięgnięto też do bogactwa teatru przedmiotu, którego możliwości wyrazu są prawie nieograniczone, tak jak nieograniczona może być wyobraźnia i kreatywność dziecka.

Po zakończeniu spektaklu we foyer Sceny Teatralnej Miasta Siedlce, w związku z przypadającym 1 czerwca Międzynarodowym Dniem Dziecka, na najmłodszych widzów czekały paczki słodyczy i pyszne lody.

Adepci Teatru Dziecięcego „Dramma-Mia”: Maja Siekierka, Weronika Kobylińska, Helena Anusiewicz, Justyna Anusiewicz, Marysia Myślińska, Diana Myrcha, Julia Rogalka, Julia Biernacka, Joanna Ślusarczyk, Zuzanna Kalinowska, Julia Misztal, Zosia Rosołowska, Olga Stawska, Max Starnawski, Marika Wysocka, Irmina Skrzecz i Olga Woźniak.

Scenografia spektaklu to dzieło Ireneusza Parzyszka i Tomasza Janeczko. Autorami opracowania muzycznego są Tomasz Salach i Robert Protasewicz. Wizualizacje przygotował Maciej Gruda.

 

źródło: CKiS

Zdjęcia ze spektaklu

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?