SPIN

CKiS: Zamiast rozbudowy jest słowo honoru

Aneta Borkowska poniedziałek, 10 czerwca 2013, 09:55 Siedlce

Nie będzie rozbudowy Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego, o którą tak zabiegał obecny dyrektor Mariusz Orzełowski. Nie będzie, choć instytucja sprzedała dwie swoje nieruchomości, a kasa CKiS wzbogaciła się o kilka milionów złotych. Powód? Trudna sytuacja finansowa siedleckiego samorządu.  

– W porozumieniu z prezydentem i skarbnikiem podjęliśmy decyzję, że w tej chwili żyjemy z tego co mamy z naszych nieruchomości – mówi Mariusz Orzełowski.

Przypomnijmy, że władze miasta zmniejszyły dotację dla CKiS o 3 436 000 zł przyznaną na rok 2013. W planie budżetu dokonano korekty po tym jak do kasy instytucji wpłynęły pieniądze ze sprzedaży dwóch nieruchomości: Dworku w Woli Suchożebrskiej (2 mln 100 tys. zł) i Hali Targowej (3 450 429 zł). Nie jest jednak tak, że żadnych prac w placówce nie będzie.

– Pewne inwestycje musimy wykonać – tłumaczy dyrektor. – W te wakacje zamontujemy klimatyzację. Dostaliśmy 100 tysięcy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na przebudowę toalet, więc drugie 100 tysięcy my musimy dołożyć. Ja to wszystko rozumiem, bo są ciężkie czasy – dodaje.   Jak podkreśla Orzełowski jeśli tylko sytuacja finansowa samorządu się poprawi powróci także temat rozbudowy.

– Takie mamy honorowe zapewnienia, a myślę, że słowo jest ważniejsze od papieru. Oczywiście rozumiem, że stanie się to tylko w sytuacji kiedy te cięższe czasy miną – dodaje.

53 komentarze

 1. bankier dodano 11 lat temu

  To ile tych toalet będzie, że potrzeba na nie 200 tys złotych??? Znam jednego majstra, który je przebuduje za 10 tys + towar.

 2. kalina dodano 11 lat temu

  bankier a jakie ty masz standarty jakości i higieny jeżeli za 10 tys chcesz kilka toalet zrobic? Ja w bloku na swoja łazienkę wydałam 18 tyś -jedno pomieszczenie i santariaty. Oczywiści każdy sądzi wg siebie , wychodki drewniane i toytoye są możliwe ale ……jednak nie w Teatrze. Wiem ,że takim maluczkim jak " bankier-" starczy deska w lesie..Ale twoje standarty nie są zgodne z przepisami sanepidu chyba .a jak przyprowadzam dzieci z przedszkola integracyjnego na bajki do CKIS to wyraznie brakuję toalet a w szczególności dla niepełnosprawnych dzieci na wózkach i nalezy dziekować CKIs ,że wreszcie znalazło na to fundusze. Tam jest codziennie mnóstwo ludzi. Martwię się tylko ,że CKIS czyli KULTURA musi pożyczać Miastu pieniądze. TO JEST KURIOZALNE dla mnie I to jeden ośrodek,który świetnie działa wzorowo na cała Polskę. I tylko ten Dom Kultury t umie mysleć preyspektywicznie. Zostali ukarni ci ,którzy najlepiej pracują .I tylko czy Miasto dotrzyma słowa ?

  • bankier dodano 11 lat temu

   do kalina – Mogłaś wydać i 180 tys – bo były Twoje. A kasa wydawana przez pana O. nie jest jego tylko wspólna. Także chciałbym wiedzieć – ile będzie tych toalet? I czytaj uważnie – 10 tys za robotę + materiały. A po czym oceniasz "moje standardy"???

   • Paris Berth dodano 11 lat temu

    Droga Kalino,cóż, jestem pewien ,że żaden nauczyciel nigdy nie wypowiedziałby się tak jak Ty. Jestem pewien, że jesteś osobą związaną z siedlecka kulturą i na dodatek niezwykle sfrustrowaną .Kto w tej siedleckiej kulturze zrobił Ci taką krzywdę ,że tyle w Tobie nienawiści , a może to ktoś , kto decydował o tej kulturze zrobił Ci taka krzywdę ?

 3. -krĘcony- dodano 11 lat temu

  bankier napisał:
  "To ile tych toalet będzie, że potrzeba na nie 200 tys złotych??? Znam jednego majstra, który je przebuduje za 10 tys + towar."

  10 tys. + towar … + browar 🙂

  • bankier dodano 11 lat temu

   no browara raczej się nie uniknie 😉

   • kalina dodano 11 lat temu

    ot i sam bankier odpowiada na pytanie o swoje własne standarty…piwo i pod drzewko się wysiusiać-taki z niego bankier jak z koziej….

    • bankier dodano 11 lat temu

     i znów nie umiesz czytać ze zrozumieniem – to się tyczy pana majstra….

 4. u.jankowiec dodano 11 lat temu

  Właśnie się zastanawiałam, kiedy zajmą się tymi toaletami. Każdy kto bywa w teatrze na spektaklach zapewne wie, co dzieje się w przerwach przy/w toaletach 🙂 Mam nadzieję, że będzie ich zdecydowanie więcej, bo teraz trzeba 15min czekać w kolejce.

 5. fajna sprawa dodano 11 lat temu

  Dlaczego sprzedawane obiekty są traktowane jak własność CKiS. Kasa z ich sprzedaży idzie na zasilenie działalności kultury , a jak zabraknie środków na kulturę, to można sprzedać jeszcze MOK.

  • kalina dodano 11 lat temu

   A jak sa w szkole,przedszkolu ławki i materiały naukowe itd…to każdy może wejść do obiektu " każdy mieszkaniec i wynieść co mu się podoba" ? Albo wybudować na boisku szkolnym stodołę bo to boisko miasta czyli wszystkich ???Myślenie rodem z PRL-u

 6. obserwator II. dodano 11 lat temu

  Dzisiejsze słowo honoru lub przepraszam tak się zeszmaciło w ustach polityków,że naprawdę ciężko w coś uwierzyć.Pytanie do dyr.CKiS -czy te sprzedane obiekty były własnością tego Centrum czy Miasta jako zwierzchnika nad tym dyr i urzędem kultury nie politycznej.Jeśli kasa jest w CKiS to co ma piernik do wiatraka jak on się obraca siłą wiatru a nie politycznego napędu i to decyzja dyr.Orzełowskiego powinna być wiążąca a nie Prezydenta lub skarbnika.Stara zasada Krawiec kraje jaku mu materiału staje.

 7. monia dodano 11 lat temu

  Ja liczę, że w końcu będą dostosowane dla osób niepełnosprawnych bo to był po porsatu wstyd jak one dziadosko wyglądały. ale zastanawiam się, bo kasę zmniejszyli o ponad 3 miliony a ze sprzedazy mają ponad 5 ????

  • błąd dodano 11 lat temu

   to chyba błąd – powinno być "do", a nie "o"

 8. trzeba oddać sprawę do sądu dodano 11 lat temu

  CkiS powinien oddać sprawę do sądu,
  Miasto zamiasy dołożyć do 5 mln zł resztę sumy zabbiera pieniądze.
  Nie będzie szwalni i stolarni w "teatrze"?

 9. siedlczanin dodano 11 lat temu

  Do Kaliny: Ty kochaniutka prowadzasz dzieci do CKiS na spektakle? To kim Ty jesteś jeśli wyzywasz " bankiera" od "maluczkich" i sugerujesz,że wystarczy Mu deska z lasu?! Jakim prawem tak osądzasz ludzi? Czego Ty nauczysz tych dzieci, które masz pod opieką??

 10. Mieszkaniec Siedlec dodano 11 lat temu

  Kuriozalne jest to że kultura jest opłacana za pieniądze wszystkich nawet tych kto się nią nie interesuje i jeszcze trzeba płacić za bilety. Są prywatne teatry za pienądze ich odbiorców oraz prywatnych sponsorów i działają dobrze. Ja płacę za swoje hobby sam , a nie za pieniądze podatników. Artyści z łaski….

  • kalina dodano 11 lat temu

   do siedlczanina -Z pewnością nauczę dzieci ,żeby tolerować ludzi niepełnosprawnych albo tych ,którzy mają inne poglądy.Nauczę ,żeby mieć większe oczekiwania co do codziennego życia a nie tylko zadowalać się kaszanką,czy pasztetową. Nuczę mycia rąk w toalecie-bo rodzice to bardzo rzadko robią, Oraz tego ,żeby każde dziecko nie było zwykłym połykaczem mięsiwa i chleba ,które popija się piwskiem na skwerze. Nuczę ,żeby wesele w remizie nie było szczytem artyzmu na co dzień., Nauczę swoich wychowanków ,żeby widzieli duchowe piękno tego świata jakim jest "Sztuka i Kultura" -TEATR wreszcie w pięknym miejscu i pięknym otoczeniu,( z funkcjonalnymi toaletami) .I czy to się komuś podoba czy nie, uważam ,że jak ktoś nie uczestniczy w kulturze,nie ma takich potrzeb to jest bardzo biednym i ubogim wewnętrznie człowiekiem "tym od pasztetowej" prymitywem po prostu..Bo człowiek różni się od zwierząt, Ponoć ? jest na wyższym poziomie rozwoju ..? (Choć patrząc i czytając teksty niektórych "ludzi" mam wątpliwości czy są na wyższym rozwoju?) Człowiek nie ma tylko przyziemnych potrzeb jak zwierzęta ,żeby jeść,pić i się rozmnażać.Tym różnimy się od zwierząt. Będąc "Człowiekiem" , powinniśmy uczestniczyć w sztuce ,kulturze sami i z dziećmi ,pobudzając wrażliwość dzieci i młodzieży ,żeby byli lepszymi ludzmi. Żeby każdy z nas był "Człowiekiem",bo ponoć mamy wyższą świadomość a tym samym odpowiedzialność większą za nasze dzieci i za nasz Świat…A tacy cynicy jak "bankier" ."siedlczanin",niech nadal zawijają "sreberka " w swoich norkach dalej….i nie chodzą do teatru a za to mają najwięcej do powiedzenia..na temat w którym nie uczestniczą….żal mi ich…

   • bankier dodano 11 lat temu

    no i wyszło szydło z wora – "nauczyciel" – który myśli, ze wszystko wie najlepiej… Ja się mogę na teatrze nie znać – ale za to wiem, skąd jest kasa na remont tych "toalet" – a Ty wiesz? Pewnie Cię to nie obchodzi, bo po co? Wg Ciebie zapewne kasa ta (jak również ta na Twoją pensję) rośnie u prezydenta w gabinecie na paprotce….

   • Anka dodano 11 lat temu

    Nie no jasne nauczysz tolerować ludzi o innych poglądach pisząc, że ktoś kto nie chodzi do teatru jest prymitywem??? Wow ale kultura z Ciebie wyszła. Chyba za dużo nie wyniosłaś z tego chodzenia na spektakle.
    I co masz do kaszanki czy piwa? Widzę po Twoim wpisie, że szynka i wino (bo to pewnie preferujesz) jakoś kultury nie uczy i nie wyciąga z bycia prymitywem.
    Jedyne czego dobrego nauczysz to mycia rąk.

    • kalina dodano 11 lat temu

     Każdy sadzi wg siebie. A mięsa wogóle lepiej nie jadaj ,to może trochę umysł się Ci rozjaśni t

   • Paris Berth dodano 11 lat temu

    Droga Kalino , Ty nikogo niczego nie nauczysz z tej oto prostej przyczyny,że sama niczego, nie potrafisz, oprócz oczywiście intrygowania.

 11. John dodano 11 lat temu

  Ustawa o samorządzie mówi, ze dochody jedńostek budżetowych są dochodamim miasta. Więc dochody ze sprzedaży są dochodami miasta a nie CKiS. Chyba ze CKiS nie jest jednostka budżetowąą. Wtedy na płace inutrzymaniw powinńo zarabiać ze swojej dzialalńosci.

 12. sknera dodano 11 lat temu

  Sprzedać, przejeść, zapomnieć.

 13. MW dodano 11 lat temu

  No tak, jak się ma nasr..e we łbie to wszystko się będzie kojarzyć z toaletami. Temat dyskusji godny , bankierów, obserwatorów,kalin i innych inteligentnych komentatorów . Brak efastera . Zapewne zatrzasnął się w toalecie. 🙂

  • bankier dodano 11 lat temu

   niejaki MW też się wypowiedział…

 14. efaster dodano 11 lat temu

  toalety mnie nie interesują więc się nie wypowiadam

 15. rozmaryn do Kaliny dodano 11 lat temu

  Kalina pisze: jak ktoś nie uczestniczy w kulturze,nie ma takich potrzeb to jest bardzo biednym i ubogim wewnętrznie człowiekiem "tym od pasztetowej" prymitywem po prostu..Bo człowiek różni się od zwierząt, Ponoć ? jest na wyższym poziomie rozwoju "
  I piszesz Kalino, że jesteś lepszym człowiekiem od tego co je pasztetową? Tylko Ty myślisz, że jesteś lepszym człowiekiem. A skąd w takim razie pogarda dla biedniejszych,którzy według Ciebie nie uczestniczą w kulturze i są prymitywem ?
  Cieszę się, że w Siedlcach są ludzie, k tórych stać na łazienkę o wartości mojego samochodu tylko nie ciesze się z tego że ci ludzie gardzą osobami których byc może nie stać na uczestnictwo w kulturze w takiej formie jak Ty to rozumujesz- pokazywanie się w siedleckim teatrze. Ja, zwykły zjadacz kaszanki i pasztetowej, nie mający drogich i modnych kafelków w łazience, nie bywający w siedleckim teatrze mogę stanąć do pojedynku o tytuł człowieka lepszego i kulturalnego.
  Sorry, ale ośmieszyłaś się swoimi wywodami.
  A dałaś choć trochę zarobić projektantowi Twojej super łazienki, czy wzięłaś gotowca z katalogu?

 16. siedlczanin dodano 11 lat temu

  Kończąc watek Kaliny…Kuźwa, jak mniemam nawet nie ma komu współczuć bo po Jej wypowiedziach nie sadzę,że ma faceta:D

  • kalina dodano 11 lat temu

   Nie opowiadaj ,że nie stac ludzi ,żeby pójśc do teatru w Siedlcach .Są przedstawienia ,które w "rodzinie 3+" maja cenę biletów po 3 złote. I jest pełno przedstawień za "FREE" .Trzeb tylko chciec i mieć potrzebę pójść…

  • kalina dodano 11 lat temu

   oj,oj argument iście z panteonu "kaszankowego" jeść, spać ,wypróżniać się i rozmnażać ? To wg,ciebie najważniejsze ? Wyobraż sobie ,że są faceci ,którzy też wiedza co to kultura. A tak właściwie to porównanie słabe,jak chcesz mnie dotknąć,czy kogoś ,to nie myśl swoimi normami. Kążdy sądzi wg. siebie..

   • Paris Berth dodano 11 lat temu

    Droga Kalino, faceci , którzy coś wiedza o kulturze ? Znasz takich , naprawdę ?

 17. zmartwiony dodano 11 lat temu

  Do Kaliny. Powodzi mi się nieźle ale uwielbiam m.in. swojską pasztetową i piwko w wypite w towarzystwie lecz nie wiedziałem, że wg Ciebie mogę zliczać się do marginesu, bo tak wynika z Twoich postów.

 18. GOŚKA dodano 11 lat temu

  no no no.. człowiek kalina zaczął chodzic do teatru o od 2 lat jest teatr w naszym mieście! To sie teraz yuedukuje człowik kalina( SPECJALNIE PISZĘ Z MAŁEJ LITERY BO NIE ZASŁUGUJE INACZEJ) Ciekawe czy przedtem była w ogóle w jakimś teatrze?:0

  • kalina dodano 11 lat temu

   do Teatru bo wreszcie nie muszę jeżdzic z Gocem po 5 godzin w drodze i spektakl..A czy napiszesz sobie z dużej czy małej mój podpis to mi jest obojętne, Sama też piszę z małej , Nie ma to znaczenia takim forum a to i tak nie zmieni moich(Nie tylko moich) poglądów na to ,że tylko nauka,sztuka i kultura -generalnie myślenie abstrakcyjne – wyższe potrzeby, odróżniają nas od zwierząt. A z największym jadem na tak postawiony temat odzywają się ci ,którzy poczuli się dotknięci takim postawieniem tematu,bo nie uczestniczą w kulturze ani w Moku ani w Teatrze, amimo to najwięcej mają do powiedzenia zawsze.Mimio ,że nie znają na jotę tematu

   • Paris Berth dodano 11 lat temu

    Droga Kalino , z całą pewnością niektórzy ludzie wiedzą , co to wyższe potrzeby , ale to chyba nie Ty.

 19. bigzbig dodano 11 lat temu

  … rok 2014 niedługo nastąpi i co dalej z CKiS ????

  • kalina dodano 11 lat temu

   to twój problem. nie mój..teraz nie musze jezdzic do Warszawy 5 godzin w drodze ..Moge w Siedlcach być raz na jakiś czas..

   • Paris Berth dodano 11 lat temu

    Droga Kalino , na pewno to nie Twój problem?

 20. bigzbig dodano 11 lat temu

  ….nie zaliczam się do fanów dyrektora CKiS, ale wygląda na to że w kontekście najbliższych wyborów samorządowych chłop został właśnie zgrillowany, współczuję

 21. Olaf dodano 11 lat temu

  zrobiła się pyskówka ,żeby temat zmiękczyć ,zamydlić ? Miasto sięgneło do Budżetu CKIS ? Bo dobrze działają ?
  Dlaczego zabierają pieniądze tym co sobie umieją poradzić świetnie ? Dlaczego piłkarzom nie ? Piłkarzom co ciagle mają mierne wyniki nie zabiorą tych strasznych sum-pensji za "nie granie" ? Też kilka milionów oszczędności by było ?

 22. czy tu mamy????? dodano 11 lat temu

  Czy w Siedlcach mamy teatr?????????????? Nie wystarczy infrastruktura i "siłowe" promowanie rodzinnych caro densów itp. na deskach siedleckiej sceny, jak mawiają miejscowi artyści. Nie wystarczy import teatrów warszawskich. Po to by mówić o własnym teatrze – trzeba go stworzyć, a to praca na lataaaa. Mamy w kraju miasta, podobne do naszego, mające własne teatry. Szkoda, że u nas idzie to jedynie w kierunku teatru tańca…a to malusieńko.

 23. zwykły człowiek dodano 11 lat temu

  kalinie odpowiem tak: zwierzeta różnią się od nas też tym / a może przede wszystkim/, że nie pogardzają innymi, może im lepiej to przychodzi, bo jak piszesz, nie potrafią myśleć abstrakcyjnie. Człowiek umiejętność myślenia abstrakcyjnego, niestety często wykorzystuje do poniżania innych i oceny innych na podstawie swoich własnych kryteriów, żeby samego siebie uważać za lepszego. Tak jak robisz to Ty. Jeżeli od wielu lat jeździsz do teatrów to dobrze, bo dajesz zarobisz artystom, a sama tez coś otrzymujesz. Tylko nie mówi mi, że jesteś przez to kulturalniejsza np. ode mnie, bo to głupie rozumowanie i ma niewiele wspólnego z myśleniem abstrakcyjnym. W Twoich postów wynika, że niewiele z tych teatralnych przedstawień skorzystałaś w kwestii kultury, bo fakt kupienia biletu i pojechania na spektakl jeszcze o niczym nie świadczy. Może jeździłaś na same rozrywkowe teatry? Podkreślasz ciągle te wyższe potrzeby. Łatwo Ci przychodzi chodzenie do teatru, bo masz na to pieniądze, ciekawy jestem czy stałaś kiedyś w kolejce 3 godziny do księgarni, by kupić książki np Stachury albo jakieś encyklopedie na które były zapisy i czekało się około roku na 4 tomy. , ja stałem /w latach 80-tych to właśnie w tych kolejkach poznawało się ludzi z wyższymi potrzebami, pamiętam krążące po znajomych kopie Kultury Paryskiej. Wtedy wyższe potrzeby wymagały trochę wyrzeczeń, bo z pieniędzmi wszyscy mieli krucho, więc nie ubliżaj mi, że jestem człowiekiem ubogim w kulturę tylko dlatego, że nie stać mnie na wyjazdy z Gocem do teatru / choć 3 razy byłem i nie z każdym z tamtego towarzystwa chciałbym się zaprzyjaźnić/ albo na komedyjki w CKIS. jestem pewny że o sztuce / poza muzyką klasyczną/ i kulturze wiem więcej od Ciebie, ale to nie o to chodzi. Chodzi bardziej o to jak sztuka i kultura wpływa na zachowanie ludzi i na traktowanie innych. Może wyciągniesz wnioski. A spotkaliśmy się może na spektaklach Leszka Mądzika w CKIS? A może na przedstawieniu Taatru Gardzienice? Pewnie teraz klikniesz w google Leszek Mądzik, zobacz, naprawdę to trzeba wiedzieć. Leszek Mądzik pisze też felietony w pewnym miesięczniku, ale nie powiem w którym.

  • kalina dodano 11 lat temu

   Twój atak jest podyktowany nadinterpretacją mojego tekstu i wkładaniem mi w usta kontekstów których nie było w moich wypowiedziach.To jest typowe dla tych ,którzy "muszą " się "pochwalić" swoją wiedzą. Ale na szczęście jest już wolność w Polsce i nie trzeba myśleć "Tak jak wszyscy" . Można mieć swoje zdanie poparte własnym doświadczeniem na temat kultury również .Szczególnie jak się w niej uczestniczy jako gorliwy widz na bieżąco. A tylko zakompleksieni ludzie myślą,że jak się ma inne zdanie to znaczy ,że się gardzi adwersarzem.. Błąd wynikający z kompleksów. Nikogo nie obraziłam podkreślając ,że jestem zadowolona ,że w Siedlcach jest Teatr. do którego mogę chodzić a nie jeżdzić do Wawy. Ani nie obraziłam nikogo ,podkreślając ,że dobrze ,że zrobione będą toalety dla niepełnosprawnych. Takie wywody jakimi próbujesz zmienić kontekst moich wypowiedzi są dowodem na jakieś myślenie archaiczne ,tylko we własnych zakresach i w zakompleksionym ( jeszcze raz powtarzam " świecie. Zmienianie sensu tematu dla własnych potrzeb są domeną ludzi ,którzy w każdym stwierdzeniu innych próbują odnależć własne żale i frustrację . A co do wiedzy o kultirze ,sztuce i teatrze-Gardzienice i Mądzik są to znane i uznana zjawiska ,ale niemal już są historią . Warlikowski jest bardziej na czasie. Życie idzie do przodu.Może dla wielu pewnych ludzi ,kiedyś były twórcze i nowatorskie pewne zjawiska.Teraz już jest to standard, i pewnego rodzaju historia .Chwalebna ale historia . i nie popisuj się wiedzą, bo w Siedlcach mnóstwo ludzi uczestniczy w kulturze w Polsce i na świecie.I się z tym nie ekscytuje bo jest to normą. I nie to było tematem moich postów .Tylko to ,żeby Teatr w Siedlcach trwał i się rozwijał technicznie i artystycznie.czego mu życzę z całego serca.

   • kadet dodano 11 lat temu

    Ta głupia przemądrzałość to Ci się wzięła właśnie od chodzenia do tych teatrów? Mam szczerą nadzieję, ze nie jesteś jednak żądnym nauczycielem bo to by było straszne.

   • Paris Berth dodano 11 lat temu

    Droga Kalino, szukaj pomocy , może jeszcze zdążysz.

 24. klasyk dodano 11 lat temu

  Ok ale po co przebudowa jeśli te toalety niedawno były remontowane razem z całym budynkiem??????????????

  • franz dodano 11 lat temu

   Toalety nie były remontowane, co widać i czuć 🙂

 25. klasyk dodano 11 lat temu

  Teraz mi przyszło do głowy że może wymiana papieru toaletowego tyle kosztuje albo druga możliwość złote krany innej opcji nie widzę 🙂

 26. ble, ble, ble dodano 11 lat temu

  "Więc dochody ze sprzedaży są dochodami miasta a nie CKiS"

  Gdyby tak było, była by jasność, przejrzystość w CKiS, której obecnie nie ma.

 27. poprawi się? dodano 11 lat temu

  "Jak podkreśla Orzełowski jeśli tylko sytuacja finansowa samorządu się poprawi powróci także temat rozbudowy."

  Za 10 lat się nie poprawi.
  Dobrze, że wybory za 12-15 miesięcy, może wtedy coś ruszy w temacie Teatru, prawdziwego.

 28. zwykły człowiek do kaliny dodano 11 lat temu

  Jaki atak? Odniosłem się do Twoich "poglądów": "I czy to się komuś podoba czy nie, uważam ,że jak ktoś nie uczestniczy w kulturze,nie ma takich potrzeb to jest bardzo biednym i ubogim wewnętrznie człowiekiem "tym od pasztetowej" prymitywem po prostu..Bo człowiek różni się od zwierząt, Ponoć ? jest na wyższym poziomie rozwoju ..? (Choć patrząc i czytając teksty niektórych "ludzi" mam wątpliwości czy są na wyższym rozwoju?) Człowiek nie ma tylko przyziemnych potrzeb jak zwierzęta ,żeby jeść,pić i się rozmnażać.Tym różnimy się od zwierząt." Czy zmieniam kontekst Twoich wypowiedzi?
  Ja nie zgadzam się tylko z tym, że ten kto "gorliwie uczestniczy w kulturze" / Twoje określenie/ w roli widza siedleckiego teatru od razu staje się człowiekiem lepszym i kulturalniejszym. To jest nieprawda, ponieważ do bycia kulturalnym można dojść różnymi drogami. I nie mam kompleksu, nie popisuję się wiedzą, dałem tylko przykłady z wcześniejszych spektakli teatralnych, moim zdaniem bardziej ambitnych niż te proponowane teraz. Jeśli będzie w S. Warlikowski, pewno pójdę. Podsumowując: przykro mi słuchać, że ci dojrzali ludzie, co sporo już widzieli w teatrze, a teraz nie chodzą do siedleckiego teatru, to prymitywy "od pasztetowej". Naprawdę nie muszę chodzić na każdą "sztukę" teatralną, żeby zobaczyć gwiazdy seriali na żywo, nie jest mi to potrzebne. Skoro uważasz się za kulturalnego człowieka, to mam nadzieję , ze już tak lekkomyslnie drugi raz nie nazwiesz mnie prymitywem od pasztetowej.
  I jeszcze jedno: jeśli dla Ciebie "twórcze i nowatorskie" jest "Goło i wesoło" i inne komercyjne spektakle to wymiękam. Każdy może mieć swoje poglądy na teatr, każdy ma prawo lubić co innego, ale jako kulturalny człowiek nie powinnaś obrażać ludzi, którzy szukają w teatrze czegoś innego i zamiast wydać 90 złotych na teatr rozrywkowy wolą kupić np. dobrą książkę.
  Też chcę, "żeby Teatr w Siedlcach trwał i się rozwijał technicznie i artystycznie.czego mu życzę z całego serca". Z akcentem na artystycznie.

 29. Paris Berth dodano 11 lat temu

  Droga Kalino,milczysz jak zawsze, gdy trzeba zmierzyć się z prawdą, to Twój , niestety główny grzech. Ludzie popełniają błędy , są słabi i jak maja odwagę się do tego przyznać i się z tym zmierzyć znacznie przybierają na wartości,może kiedyś to zrozumiesz, droga Kalino, i zorientujesz się jak wiele straciłaś i tracisz.:-)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?