SPIN

Karolina Szaniawska finalistką Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”

Aneta Borkowska środa, 12 czerwca 2013, 16:52 Społeczeństwo

Karolina Szaniawska z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Siedlcach finalistką Ogólnopolskiego Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. W tym roku XIX Ogólnopolski Finał Konkursu „Ośmiu Wspaniałych” odbył się 8 czerwca w Rzeszowie.

Podczas uroczystości w Filharmonii Podkarpackiej ogłoszono nazwiska ośmiu laureatów. Nagrodzeni to uczniowie gimnazjów i szkół średnich z całego kraju, młodzi wolontariusze, którzy ze szczególnym zaangażowaniem pomagają osobom potrzebującym oraz podejmują różnorodne pozytywne działania na rzecz środowiska. To młodzi ludzie, wrażliwi i szlachetni, zawsze chętni do pomocy, gotowi uśmiechnąć się życzliwie do nieżyczliwego, wytrwale dążący do celu. Wśród nich także uczennica naszego gimnazjum – Karolina Szaniawska- nagrodzona wyróżnieniem.

Samorządowy Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” zainicjowany został osiemnaście lat temu w Warszawie i obejmował pierwotnie swym zasięgiem miasto stołeczne, dzisiaj organizowany jest w 85 miastach całej Polski. Każde miasto dokonuje wyboru swoich Ośmiu Wspaniałych, by spośród nich wyłonić, już na szczeblu ogólnopolskim, tych NAJWSPANIALSZYCH .

źródło: PG nr 2

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?