SPIN

85 uczestników II Rowerowego Rajdu

Aneta Borkowska środa, 19 czerwca 2013, 21:19 Społeczeństwo

18 czerwca Publiczne Gimnazjum nr 2 zorganizowało II Rowerowy Rajd Szlakiem Rezerwatów Przyrody. Tym razem celem rajdu był Rezerwat Przyrody „Stawy Broszkowskie”. Do uczestnictwa zostały zaproszone drużyny ze wszystkich szkół siedleckich.

Na starcie zjawiły się reprezentanci: Szkoły Podstawowej nr 4, SP nr 5, SP  nr 6 i SP nr 10,  Publicznego Gimnazjum nr 1, PG nr 5, PG nr 6 i oraz oczywiście liczna reprezentacja organizatorów. W sumie z opiekunami było 85 uczestników rajdu. Zanim uczniowie wyruszyli na trasę usłyszeli od asp. Janusza Cabaja, funkcjonariusza Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Siedlcach kilku uwag na temat bezpiecznego ruchu w grupie rowerzystów.

Trasa wiodła początkowo ścieżką rowerową wzdłuż ulicy Warszawskiej, potem przez Iganie do rezerwatu „Stawy Broszkowskie”. Tam krótką pogadankę o rezerwatach w Nadleśnictwie Siedlce wygłosił Nadleśniczy Jerzy Osiak.
Potem, młodzi turyści przedzierali się przez leśne ścieżki aby dotrzeć do Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach. Tam czekał na wszystkich zasłużony odpoczynek i posiłek. Każdy mógł też sprawdzić swoje umiejętności na specjalnie przygotowanym rowerowym torze przeszkód. Zwycięzcy w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów zostali nagrodzeni.

Trasa powrotna prowadziła przez Nowaki, Dąbrówkę i Żelków. Pod pomnikiem Powstańców Styczniowych delegacja zapaliła znicz. W ten sposób chcieliśmy włączyć się w obchody Roku Powstania. W sumie uczniowie przejechali 35km.

źródło: Publiczne Gimnazjum nr 2

3 komentarze

  1. Siedlczanin dodano 9 lat temu

    Bardzo fajna inicjatywa. Od kilku lat widać pozytywne zmiany w Publicznym Gimnazjum nr 2. Cieszy fakt zaangazowania pedagogów oraz ciekawe inicjatywy dla środowiska lokalnego. Odsyłam na www PG2 z zainteresowaniem śledzę poczynania uczniów i nauczycieli. Gratuluję i życzę dalszych pomysłów i sukcesów

  2. rajd dodano 9 lat temu

    LO Żółkiewski też zorganizował rajd, przejechali więcej km. i cisza. Może to zależy kto organizuje, sami uczniowie czy nauczyciel, który potrafi nagłośnić sprawę i zwrócić na siebie uwagę.

  3. opiekun dodano 9 lat temu

    Rajd super, organizacja i atmosfera też. Za rok też będę.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?