SPIN

Noc profilaktyki w Siedlcach

Aneta Borkowska poniedziałek, 24 czerwca 2013, 10:16 Społeczeństwo

W sobotę (22 czerwca) punktualnie o godz. 16. na placu gen. W. Sikorskiego rytm bicia serca zebranych ludzi udowodnił, że można żyć bez uzależnień.  Tego dnia mazowieccy policjanci wraz z licznymi partnerami, w tym lokalnymi samorządami, instytucjami kulturalnymi i oświatowymi, organizacjami młodzieżowymi i oczywiście licznymi grupami PaT rozpoczęli Ogólnopolską Noc Profilaktyki.

Celem przedsięwzięcia, realizowanego w ramach rządowego programu „Razem Bezpieczniej” jest propagowanie w innowacyjny sposób działań profilaktycznych.

Siedlce również przyłączyły się do tej wzniosłej inicjatywy. I Ogólnopolska Noc Profilaktyki wystartowała w Siedlcach na Skwerze Niepodległości przy Urzędzie Miasta. Rozpoczęliśmy happeningiem „Przestańmy biec!”. Młodzież miała wypisane na transparentach hasła promujące modę na życie bez uzależnień. Każdy otrzymał naklejkę Ogólnopolskiej Nocy profilaktyki. Po odczytaniu przez Natalię Wielogórską lidera programu PaT na UPH – odezwy społeczności PaT, punktualnie o 16:00 zabiły głośno serca. Zryw „Wolne serca” dał szansę na zatrzymanie się i pokazanie, że życie bez uzależnień jest możliwe.

Następnie zebrani widzowie mogli obejrzeć trzy spektakle teatru ulicy wystawione przez młodzież z teatru „FANUM” oraz teatru „Przedsionek”. Były to : 1. Poczekalnia; 2. Pająk; 3. Odlot. Spektakle jako niekonwencjonalna forma profilaktyki zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność.

Podobne spotkania trwały w całym garnizonie mazowieckim.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach / Foto: mgr Anna Pliszka ZSP NR 2 w Siedlcach/KMP Siedlce

9 komentarzy

 1. ?? profilaktyka prowadzona w nocnych godzinach ? dodano 8 lat temu

  Profilaktyka dla młodzieży prowadzona w nocy,? kto takie bzdury wymyśla.W nocy młodzież powinna spac a dorosli nie powinni sankcjonowac takich nocnych manewrów.dając przyzwolenie na godziny nocne..A ta młodzięz ,która nie spi po nocach to juz nie profilaktyka tylko interwencja ( leczenie )
  im potrzebna..

  • ws dodano 8 lat temu

   Tak to jest jak ktoś czyta tylko na główki, a później na podstawie nagłówków wyrabia sobie zdanie na pewne tematy albo lepiej (sic!) – na podstawie nagłówków później głosuje przy urnie wyborczej.

   Otóż poza nazwą inicjatywa ta nie miała nic wspólnego z nocą. Trwała około dwie-trzy godziny (start o godzinie 16:00) w głównym punkcie miasta.

   • ws dodano 8 lat temu

    SIC! ale błąd… "na główki", oczywiście, że "nagłówki", mea culpa!

 2. monopoliści dodano 8 lat temu

  jak się nei ma pomyslu to się robi dziwne akcje, z mlodzieża tzreba pracować ciągle a nei tylko nocą, ciekawe kto wymyslil taką akcję, pewnie w ramach "Kapitału ludzkiego" NOc profilaktyki, dobre nie ma co.

 3. PaTowicz dodano 8 lat temu

  Tym, których nie stać na własne działanie, a potrafią jedynie wypisywać takie posty, jak powyżej proponuję zapoznać się ze stroną programu PaT, w ramach którego Noc Profilaktyki była realizowana, a dopiero potem wypowiadać. Link to strony poniżej:

  http://pat.policja.gov.pl/

 4. matka dodano 8 lat temu

  Bardzo dobra propozycja. Widziałam spektakl Sekret -polecam wszystkim i rodzicom i ich dzieciom. Młodzież bardzo profesjonalnie grała. Gratulacje dla osób które to rozpowszechniają. Brawo

 5. obywatel dodano 8 lat temu

  Rzeczywiście nazwa myląca ( na początku, bez czytania programu myślałam,że nocą – na wzór otwartych muzeów -będą otwarte przychodnie i będzie można robić badania profilaktyczne). Ciekawa jestem,czy dużo młodych wzięło udział, jakie rezultaty, i jak sam pomysł ( juz po realizacji) oceniają organizatorzy. To chciałabym przeczytać.

  • ws dodano 8 lat temu

   garstka, stety lub niestety

 6. Janko Muzykant. dodano 8 lat temu

  Noc profilaktyki w Siedlcach w centrum miasta a osiedla mieszkaniowe są miejscami różnych cudów tylko szkoda,że nie uznawanych przez Watykan i Diecezję Siedlecką oraz władze miasta.Dzieją się tu różne cuda min.pijane dzieciaki,pijane mamusie siedzące w różnych kątach pijące alkohol pod oknami bloków.Zbiórki towarzyskie w miejscach koncentracji różnego kwiatu siedleckiej "młodzieży"Słynny plac zbiórki to plac po byłej odlewni staliwa Stalchemak,gdzie piwo leje się strumieniami,tłuczone są butelki a póżniej wesołe powroty przez osiedle i pijackie arie współczesnej naszej młodzieży.Może w tym miejscu ktoś zorganizuje jakiś zlot złotej młodzieży uzależnionej od różnych używek.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?