SPIN

Radni PO wydają oświadczenie: Oczekujemy otwarcia nowego rozdziału

Beata Głozak wtorek, 2 lipca 2013, 20:57 Aktualnie

Jeszcze tercet czy już tylko duet? Koalicja „Zgoda i Rozwój” składa się z dwóch czy z trzech ugrupowań? Po wczorajszej konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości, na której jego poseł Krzysztof Tchórzewski obwieścił wystąpienie Platformy Obywatelskiej z sojuszu z PiS-em radni PO wydali oświadczenie.

W związku z poniedziałkową konferencją prasową parlamentarzystów PiS, informujących o rzekomym odstąpieniu siedleckich radnych PO od porozumienia koalicyjnego „Zgoda i Rozwój”, niniejszym oświadczamy, że nigdy nie podjęliśmy takiej decyzji. Zgłaszanie takich sugestii uważamy za niezgodne z prawdą.

Porozumienie zawarte pomiędzy radnymi PO i PiS stanowi zobowiązanie do podejmowania wspólnych inicjatyw na rzecz rozwoju Siedlec i dobra jego mieszkańców. Zadanie to staramy się wypełniać rzetelnie, czego dowodem jest widoczny rozwój miasta na przestrzeni ostatnich siedmiu lat. Tym bardziej dziwi nas postawa parlamentarzystów PiS, wypowiadających się w imieniu naszych koleżanek i kolegów z siedleckiego samorządu. Niezrozumiałe dla nas są wypowiedzi posła Krzysztofa Tchórzewskiego oraz senatora Waldemara Kraski (polityka niezwiązanego z naszym miastem), które przekreślają nasze wspólne dokonania i możliwość dalszej współpracy.

Radni PO byli i zawsze będą do dyspozycji mieszkańców Siedlec. Nigdy nie odmawialiśmy i nie odmówimy Prezydentowi Miasta wsparcia w staraniach o pozyskiwanie pieniędzy na dalsze inwestycje w mieście. Nasze wstrzymanie się od głosu nad udzieleniem absolutorium należy traktować jako bodziec do lepszej pracy i stosowania bardziej przemyślanych rozwiązań. My nie obrażamy się za krytykę. To przecież dzięki niej możliwe jest weryfikowanie poglądów i unikanie dalszych błędów. Głęboko wierzymy, że my – samorządowcy – potrafimy porozumieć się w imię dobra mieszkańców naszego miasta, bez konieczności podporządkowywania się decyzjom polityków PiS. Owocna współpraca, tak widoczna zwłaszcza w poprzedniej kadencji, źródło swe miała przede wszystkim w umiejętności wzajemnego słuchania i oceny argumentów wszystkich stron naszej koalicji. Obce jej było wypełnianie bez konsultacji odgórnych wskazań partyjnych. To dzięki porozumieniu i zaufaniu możliwe stało się lobbowanie w interesie Siedlec na poziomie województwa i władz centralnych, współtworzonych przez PO. To w ten sposób zdobywaliśmy pieniądze na budowę stadionu, dróg i obwodnicy, remonty ośrodków kultury, aquapark czy również na projekty realizowane przez spółki miejskie – PWiK, MPK czy ZUO. Dzięki zgodzie, determinacji oraz jasno sprecyzowanym planom rozwojowym pieniądze płynęły do Siedlec szerokim strumieniem. Współpraca oparta na otwartości, szacunku dla odmiennych opinii i poszukiwaniu porozumienia ponad podziałami przynosiła zadowolenie mieszkańców.

Siedleccy radni PO będą dalej pracować na rzecz rozwoju naszej lokalnej społeczności. Wspólnie z koleżankami i kolegami radnymi chcemy ponosić odpowiedzialność za rozwój miasta, ale nie możemy dopuścić do marginalizacji zgłaszanych przez nas uwag i zastrzeżeń. Nie możemy też stale prosić o informowanie nas o bieżącej sytuacji finansowej miasta, planach inwestycyjnych czy wszelkich istotnych dla rozwiązania problemach. O przyszłości miasta należy decydować bez partyjnych legitymacji, w drodze dyskusji i poszukiwania kompromisowych rozwiązań na poziomie samorządowym.

Oczekujemy otwarcia nowego rozdziału i przywrócenia atmosfery sprzyjającej dla wydajnej pracy, na którą my jesteśmy gotowi. Zaufanie, którym obdarzyli nas mieszkańcy miasta, zobowiązuje. Chcemy w zgodzie wydajnie pracować na rzecz rozwoju Siedlec, ale nigdy nie zgodzimy się na zamiatanie pod dywan problemów wymagających niezwłocznego rozwiązania.

Pod tekstem „Oświadczenia” podpisali się: Tomasz Araszkiewicz, Paweł Narojek, Marek Kordecki, Jacek Garbaczewski, Piotr Karaś, Lech Poduch i Mariusz Dobiajński.

15 komentarzy

 1. Gochaa dodano 11 lat temu

  Ależ tu czerwono 🙂
  Śmiesznie też jest. Panowie chyba przeliczyli się z tym czwartkowym głosowaniem.

 2. Jak napisał jeden dodano 11 lat temu

  Chłopaki przepraszaja już bo za dużo stracą konfitur. Chłopcy rurką mięknie? Przepraszamy unusilne prosimy pozostał nas łaskawie Panie Prezydencie na naszych ciepłych posadach. My już zawsze będziemy zgodnini rozwojowi. A ile sukcesów dzięki Wam? Szok. Jakoś nie widać pracy dla mieszkańców .

 3. widz dodano 11 lat temu

  słabo … cały czas rozdwojenie jaźni … wyborcy to nie są matoły … najwyższy czas to zrozumieć …

 4. czytelnik dodano 11 lat temu

  Siedlecki PO to zenada. Najpierw prężenie muskulow w glosowaniu nad absolutorium, a potem gdy PiS pokazal im miejsce w szeregu i powiedzial ze mozna rzadzic spokojnie bez nich, padl na panow od rudego blady strach, ze "przecie mozem" stolki potracic i to nie tylko my ale i zony, bracia, siostry i bog wie kto jeszcze wiec dawaj listy pisac jak to my wszystko dla dobra siedlczan tylko panie prezydencie najukochanszy stolkow nie zabieraj. Bo pan i siedleckie PiSowce to fajne babki i chlopaki tylko ci z sejmu to zlo najgorsze. Moj 5 letni syn jest powazniejszym partnerem niz ci smarkacze z siedleckiej PO.

 5. zdziwiony dodano 11 lat temu

  Nic się nie stało, polacy nic się nie stało … Wystarczy że Tchórzewski ich postraszył utratą stołków i już wracają karnie do koryta, choćby i pustego… już przepraszają pana i władcę. Chłopczyki w krótkich porciętach. Do klocków a nie do polityki.

 6. Obserwator dodano 11 lat temu

  Bo to było tak kaski coraz mniej więc Platformie zaczęło skapywać też coraz mniej więc na ostatnim głosowaniu wstrzymali się w udzieleniu absolutorium prezydentowi (nie głosowali przeciw) aby dać sygnał że albo większy strumień i nam albo pa pa. A że kaski mniej i źródełko wysycha to i na rękę było PiSowi żeby PO od źródełka odsunąć bo więcej zostanie i tak już coraz mniejszego strumienia pieniędzy dla PiS do podziału z posłusznym STSem który jest w swoim przekazie bezpłciowy i nijaki (aby na stołkach i przy korycie) A gdzie Wy w tym wszystkim mieszkańcy ano proste macie na to zasuwać bo długi się same nie spłacą na syte premie i 13tki dla nich trzeba zarobić i na ich miernoty partyjne poobsadzane po stanowiskach w urzędach oraz spółkach miasta. Wy jesteście od przynoszenia w zębach pieniędzy na kawior i szampana.

 7. klasyk dodano 11 lat temu

  Pewnie a teraz robią pod siebie hehehehehe już dawno Prezydent powinien to zrobić. PO banda darmozjadów!!!

 8. warszawiak dodano 11 lat temu

  Żebrania aby naszym partyjnym braciom stołków nie odebrali. Żebranina aż szkoda gadać.

 9. jkijkj dodano 11 lat temu

  chlopcy juz zaczynają przepraszac, PIsudski mówił "kury szczać prowadzać, a nie politykę uprawiać"

 10. panowie.... dodano 11 lat temu

  Te nazwiska pokazują iż oni dla Siedlec nic nie zrobili. Na przykład: czego dokonał Garbaczewski… oprócz otrzymania ciepłej posady w ARMS za duże pieniądze.. Ma ten stołek z politycznego układu. Niech cicho siedzi i nie denerwuje ludzi normalnie szukających pracy.

 11. penia dodano 11 lat temu

  Panowie z PO boją się o swoje tyłki, udają jak zwykle głupich bo tak najlepiej. Wychwalająca oda ich dokonań jest żenująca. Do roboty panowie bo niedługo nikt na was nie zagłosuje i wrócicie robić fikołki w szkole albo będziecie latać za jajem.

 12. widz dodano 11 lat temu

  Brawo radni, jesteście wzorem dla innych radnych.

 13. Alex dodano 11 lat temu

  Jak Kudelski dalej będzie tak wiernie wykonywał polecenia Tchórzewskiego, to nic dobrego nie wróży.

 14. :) dodano 11 lat temu

  Panowie "Oświadczający" mam pytanie do:
  "Nie możemy też stale prosić o informowanie nas (..) planach inwestycyjnych(…)"
  To jak żeś jeden z drugim budżet miasta zatwierdzał?
  Czy Wy jesteście poważni?

 15. Fred dodano 11 lat temu

  Radni PO powinni wyjasnić, że otumanił ich poseł Kozaczyński i przy głosowaniu za absolutorium pomyliły się im guziki. A swoją drogą przypomina mi się stary dowcip jak to jeden towarzysz w ZSSR na znak protestu przeciw linii partii zrobił na Placu Czerwonym "kupę", zapomniał dodać, że we własne spodnie. Podobnie znaczący "gest" wykonali radni z PO.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?