SPIN

Woda zbiera śmiertelne żniwo

Beata Głozak piątek, 12 lipca 2013, 13:05 Aktualnie

Od początku roku na terenie województwa mazowieckiego utonęło 40 osób. Wśród ofiar aż 87 proc. stanowią mężczyźni. 12 osób utopiło się na początku lipca – ostatnio rzeka Narew pochłonęła dwóch nieumiejących pływać nastolatków. W czerwcu i lipcu (stan na 10 lipca) utonęło łącznie 26 osób, dlatego podczas wakacji służby i inspekcje podejmują dodatkowe działania, zwiększające bezpieczeństwo kąpiących się w akwenach.

W tegorocznym sezonie letnim na terenie województwa mazowieckiego samorządy wyznaczyły 14 miejsc przeznaczonych do kąpieli i 7 kąpielisk. Według danych sanepidu obecnie można korzystać z 19 takich punktów. Status kąpieliska oznacza, że zgodnie z wymogami unijnymi miejsce ma lepszą bazę sanitarną, ratownicy więcej sprzętu – w tym motorówkę, a woda jest badana co miesiąc (a nie tylko na początku sezonu). Lista miejsc przeznaczonych do kąpieli dostępna jest na stronie internetowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w zakładce „Kąpieliska 2013”.

info: Ivetta Biały, rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?