SPIN

POLICJA: Chciał ukraść niemal 3 miliony złotych

Aneta Borkowska niedziela, 4 sierpnia 2013, 10:49 Aktualnie

W minioną środę (31 lipca) policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą siedleckiej komendy uzyskali informację, że w jednym z siedleckich banków pewien mężczyzna podając się za właściciela konta chce dokonać transakcji przelewu 2,7 miliona złotych ”z własnego konta” na inne.

Podczas sprawdzania tej informacji przez funkcjonariuszy okazało się, że jest to próba oszustwa. Mężczyzną w banku okazał się 52 – letni mieszkaniec Warszawy posługujący się fałszywymi dokumentami. Sprawcę zatrzymano i udaremniono mu próbę przestępstwa. Podczas zatrzymania zabezpieczono przy nim podrobiony dowód osobisty i prawo jazdy z danymi prawowitego właściciela konta.

W miniony piątek (2 sierpnia) decyzją Sądu zatrzymany sprawca został tymczasowo aresztowany na najbliższe trzy miesiące. Za usiłowanie ww. przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie pracujący przy tej sprawie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?