SPIN

Darmowy internet od listopada

Aneta Borkowska wtorek, 6 sierpnia 2013, 13:39 Siedlce
Mapa stanu zaawansowania prac w mieście

Mapa stanu zaawansowania prac w mieście (wersja 2384px x 2384px)

Od listopada mieszkańcy Siedlec będą mogli korzystać w specjalnych punktach z darmowego internetu. Prace idą zgodnie z planem i nikt nie przewiduje kłopotów czy opóźnień w tej inwestycji.

Przypomnijmy, że w Siedlcach realizowany jest projekt stworzenia sieci światłowodowej, która połączy wszystkie jednostki miejskie. Dzięki temu powstaną hotspoty, czyli publiczne punkty w których mieszkańcy miasta będą mogli skorzystać z internetu.

– W tej chwili trwają prace ziemne – wyjaśnia Adam Zabijak, kierownik referatu informatyki UM. – Nasz wykonawca korzysta z okazji, że jest sezon wakacyjny, a więc w szkołach nie ma dzieci i można spokojnie wykonywać wszystkie potrzebne prace zarówno w samych placówkach jak i poza nimi – dodaje.

Obecnie największe prace trwają na ulicy Kazimierzowskiej i Warszawskiej, niedawno zostały zakończone na Partyzantów i Prusa.
– Prace są już naprawdę bardzo zaawansowane i zakończyć się mają w połowie września. Całkowite zakończenie i uruchomienie hotspotów planowane jest na 31 października – mówi Zabijak. – Wtedy też miejskie szkoły, urząd oraz filie biblioteki staną się miejscem z dostępem do wirtualnego świata – dodaje.

Dostęp po rejestracji

W punktach tych będą już gotowe stanowiska z komputerem. Na parkach i skwerach będzie potrzebny będzie już własny sprzęt z wi-fi.
– Chcę tu podkreślić, że dostęp do internetu będzie tylko w miejscach publicznych, bo takie są wytyczne założenia Urzędu Komunikacji Elektronicznej – tłumaczy kierownik. – Także w przestrzeniach prywatnych nie ma się co go spodziewać – dodaje.

Warto też podkreślić, że aby z internetu skorzystać trzeba będzie się wcześniej zarejestrować.
– Wszystko to robimy dla bezpieczeństwa, by sieć ta nie stała się narzędziem do działań niekoniecznie zgodnych na przykład z prawem – tłumaczy Zabijak. – Konto będzie założone u nas i będzie można korzystać z darmowego internetu – dodaje.

8 komentarzy

 1. Poirytowany dodano 8 lat temu

  Niech pan kierownik zajmie się lepiej jakimś backupem dnsów w domenie .siedlce.pl. W niedzielę rano był pad sieci na UPH i nic nie działało (Spin również), ponieważ cała domena jest utrzymywana na dwóch serwerach dns siedleckiej uczelni.

  Posiadacze domen *.siedlce.pl mogą się denerwować…

 2. mk dodano 8 lat temu

  Mała ta mapka. Nic na niej nie widać. Po co wrzucać taką jak jest bezużyteczna?

 3. ha, ha dodano 8 lat temu

  Wpadnę do urzędu zarejestruję się i pokorzystam na skwerku.
  Kto to wymyśla?
  Kontrola, za gębę trzymać, to co lubią.
  Internet dla urzędników.

 4. Siedlllczanin dodano 8 lat temu

  Mapkę jest w pełnym rozmiarze, wystarczy otworzyć grafikę w nowej karcie lub ją ściągnać…

 5. y. dodano 8 lat temu

  A ja mam Aero2 i też mam za darmo bez biegania po dworze 🙂

  • Pan M dodano 8 lat temu

   Witam. Mam pytanie właśnie odnośnie Aero2 🙂 Czy osoba "y" 🙂 może wypowiedzieć swą opinię o tym internecie ? 😛 bo właśnie chcę podjąć się tego, a nie znam rekomendacji 🙂 Z góry dziękuję 🙂

   • mib dodano 8 lat temu

    Dobra rzecz. W Warszawie jadą na tym całe akademiki. U nas pojawiają się czarne plamy bez zasięgu w centrum, ale ogólnie nie ma problemów. Skype działa płynnie, przy oglądaniu filmów czasem się musi dobuforować. Przypuszczam, że y potwierdzi moje zdanie. Pzdr.

  • x dodano 8 lat temu

   i ja mam Aero2

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?