SPIN

SP ZOZ w Siedlcach podpisał ugodę z NFZ-em

Beata Głozak czwartek, 29 sierpnia 2013, 11:49 Aktualnie

Wykonali świadczenia za niemal 3,5 mln zł, ale dostaną 2 mln zł zwrotu mniej. W ostatnich dniach SP ZOZ w Siedlcach podpisał ugodę z Narodowym Funduszem Zdrowia za nadwykonania za rok 2012.

O te pieniądze szpital miejski walczył od miesięcy. Kiedy kolejne wnioski kończyły się odmową NFZ-u SP ZOZ składał kolejne. W końcu poskutkowało.

– Z racji kontraktu niższego niż możliwości i potrzeby mieszkańców Siedlec i powiatu siedleckiego uzyskaliśmy nadwykonania za rok 2012 w zakresie usług szpitalnych w wysokości 3,3 miliona złotych – mówi Mirosław Leśkowicz, dyrektor SO ZOZ w Siedlcach. – Podpisałem z Narodowym Funduszem Zdrowia ugodę, na podstawie której ten przyznaje nam środki w wysokości 1 miliona 255 tysięcy złotych – dodaje i podkreśla, że te pieniądze „w sposób właściwy” ustabilizują finanse ZOZ-u. Pieniądze pomogą, ale nie sprawią, że placówka zakończy rok na plusie. W znacznym stopniu przez niezapłacone nadwykonania. Wiadomo, że strata będzie. Jaka? Czas pokaże.

Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach SP ZOZ zwrócił się także do władz miasta o umorzenie części pożyczki jaką w latach 2007 – 2008 zaciągnął na utrzymanie płynności finansowej. Czy samorząd przychyli się do tej prośby? Wyjaśni najprawdopodobniej jutrzejsza sesja miejska.

3 komentarze

  1. WDR dodano 11 lat temu

    Ciekawe, kto wpadł na pomysł napisania tego artykułu? Może autor dla porównania zapytałby się, czy Fundusz pokrył nadwykonania w Mazowieckim Szpitalu w Siedlcach? Następnym razem, czyli w tym roku, niech szpitale kontrolują realizację podpisanych kontraktów tak, by nie przekroczyć limitów, a pacjenci w trybie planowym niech zostaną wpisywani w kolejki oczkujących na następny rok. Może wtedy NFZ otworzy oczy i zacznie wypłacać kasę za świadczenia wykonane ponad limit?!

  2. texter dodano 11 lat temu

    I co z tego , ze beda jakies pieniadze, kto je zobaczy , bona pewno nie pracownicy

  3. WDR dodano 11 lat temu

    Pracownicy widzą pieniądze na swoich kontach (wynagrodzenie). A nadwykonania, służą zazwyczaj do pokrycia kosztów, które zostały wygenerowane z wykonanych świadczeń ponad limit.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?