SPIN

Radni odwołali Piotra Karasia (PO) z funkcji przewodniczącego rady miasta

Beata Głozak piątek, 30 sierpnia 2013, 10:42 Siedlce

W siedleckim urzędzie trwa sesja miejska. Na wniosek grupy radnych Jerzy Myszkowski zaproponował poszerzenie porządku jej obrad o punkty 2a i 2b dotyczące odwołania przewodniczącego Rady Miasta Siedlce Piotra Karasia i o wybór nowego przewodniczącego.

Myszkowski argumentował wniosek nierzetelnym sprawowaniem funkcji przewodniczącego przez Karasia. Miało chodzić głównie o zachowanie przewodniczącego podczas sesji na której głosowano wyrażenie zgody na postawienie pomnika zmarłemu prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu. Wtedy Karaś razem z innymi radnymi PO opuścił salę obrad co sprawiło, że podczas głosowanie zabrakło quorum. Drugim argumentem, którego nie wpisano do wniosku miała być sesja absolutoryjna podczas której radni PO wstrzymali się od głosu.

Godz. 12.25 Aktualizacja: Radni przegłosowali odwołanie Piotra Karasia z funkcji przewodniczącego rady miasta. Za odwołaniem głosowało 13 radnych, 9 głosowało przeciw a 1 wstrzymał się od głosu. 

Piotr Karaś podziękował za trzyletnią współpracę prezydentowi miasta Wojciechowi Kudelskiemu, wszystkim radnym i pracownikom urzędu. Jak podkreślił zostaje w samorządzie, nadal będzie starał się robić jak najwięcej dla miasta, bo kocha Siedlce. Podkreślił też, że przez trzy lata starał się jak najlepiej wykonywać swoją pracę.

Jestem przekonany, że jest to decyzja polityczna, a z argumentami podanymi w uzasadnieniu trudno mi się zgodzić. Myślę, że przez trzy lata kiedy prowadziłem obrady i reprezentowałem ją na zewnątrz wywiązywałem się ze swoich obowiązków prawidłowo. Miasto zawsze leżało i leży mi na sercu. Już  wcześniej ustaliliśmy,  że nie będziemy głosować za postawieniem pomnika i jestem zdziwiony, że nagle radni z PiS pytają czemu nie zagłosowaliśmy. Nam się ten pomysł nie podoba l, ale nie głosowaliśmy przeciw bo nad zmarłymi nie należy źle dyskutować. Poza tym mamy nazwę ulicy, której nie byliśmy przeciwni, mamy obwodnicę i byłem na jej otwarciu. I tam polityki nie było.
Czy to jest następstwo absolutorium? Być może jest. Nie rozumiem też argumentu nie powstrzymywania od głosu innych. Przewodniczący reprezentuje wszystkich radnych, ale każdy radny wypowiada się sam za siebie i ja nie mogę niczego nakazać i zakazać.  Nigdy nie było tak że odmówiłem komuś odpowiedzi lub zadania pytania. Czy to skutek czy przyczyna zerwania koalicji? Myślę, że skutek, bo część polityków po sesji absolutoryjnej wypowiedziała się na ten temat.

Godz. 13. Aktualizacja: Radni zgłosili swoich kandydatów na stanowisko przewodniczącego rady miasta. Mariusz Dobijański (PO) zgłosił odwołanego kilkanaście minut temu Piotra Karasia a Arkadiusz Mazurkiewicz (STS) zaproponował Henryka Niedziółkę (STS).

Godz. 13.26 Aktualizacja: Kolejna przerwa w obradach rady miasta. Jak informuje obecna na sesji Aneta Borkowska Piotr Karaś i Henryk Niedziółka nie oddali swojego głosu w głosowaniu na przewodniczącego.

Godz. 13.40 Aktualizacja: Nowym przewodniczącym rady miasta został Henryk Niedziółka z STS-u. Zdobył on 12 głosów. Na Piotra Karasia głosowało 6 radnych, oddano 3 głosy nieważne. 

Jerzy Myszkowski

Grupa 13 radnych po długich dyskusjach i analizach podjęła decyzję, że przewodniczący rady nie może zakłócać jej pracy. W momencie gdy Piotr Karaś wyszedł z sali sprawiło, że to zaufanie osłabło. Do tego nie zareagował gdy na czerwcowej sesji nieprawdę mówił Mariusz Dobijański. Szanujemy Piotra Karasia jako człowieka i radnego, ale bycie przewodniczącym to wielka odpowiedzialność. Nie może tak być aby przewodniczący wychodził sobie z obrad jeśli mu nie pasuje jakaś uchwała, bo jest on przedstawicielem wszystkich radnych i nie powinien tak się zachować.

Posłuchaj całej wypowiedzi Jerzego Myszkowskiego składającego wniosek o odwołanie Piotra Karasia.

Jerzy Myszkowski

Adam Bobryk

Jestem zaskoczony tym wnioskiem. Tym bardziej, że nie było jednoznacznego stwierdzenia czy koalicja jest czy jej nie ma i chciałbym wiedzieć czy to co dzisiaj się dzieje jest to skutek zerwania jej czy to będzie przyczyną. Myślę, że ta decyzja może wpłynąć na dalsze funkcjonowanie samorządu na rzecz miasta.  Mam nadzieję, że to nie spowoduje, że ta nasza sytuacja, która i tak jest trudna nie ulegnie pogorszeniu.

Mariusz Dobijański

Formułowanie uzasadnienia o odwołanie przewodniczącego Karasia w sposób kłamliwy jest dla mnie bardzo nieprzyjemne. Moim zdaniem prawdziwym powodem mogłoby być to, że nie odpowiada on politycznym zapotrzebowaniom Prawa i Sprawiedliwości a nie, że „nierzetelnie wywiązuje się ze swoich obowiązków”.

Mariusz Dobijański komentuje wniosek PiS

Mariusz Dobijański o wniosku PiS

Aktualizacja: Wniosek o odwołaniu przewodniczącego wszedł do porządku obrad. Za jego wejściem głosowało 13 radnych, 9 głosowało przeciw a 1 wstrzymał się od głosu. Tak samo zakończyło się głosowanie nad wprowadzeniem do porządku obrad punktu o wyborze nowego przewodniczącego. W tej chwili na sesji trwa ożywiona dyskusja. Radni i prezydent przerzucają się odpowiedzialnością za obecną sytuację, przypominają historię sprzedaży tzw. „stawów siedleckich”. 

Sytuację w sali obrad urzędu miasta w jednym zdaniu skomentował dla nas poseł PO Jacek Kozaczyński. – Po czynach ich poznacie. Teraz nie ma wątpliwości komu zależało na zerwaniu koalicji z Platformą Obywatelską.

Koalicja to już fikcja

Tchorzewski konferencja
Tchórzewski: Platforma zerwała koalicję z PiS

Wszystko wskazuje na to, że rozpad koalicji „Zgoda i  Rozwój” stał się faktem. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie doszło do spotkania koalicyjnego między Platformą Obywatelską a Prawem i Sprawiedliwością i Siedleckim Towarzystwem Samorządowym. Radni tych trzech opcji mieli spotkać się przed sesją i rozmawiać o kształcie koalicji, ale jak dowiedział się SPIN na środowym spotkaniu nie było PO.

– Radni Platformy o nie nie poprosili – skwitował prezydent Siedlec Wojciech Kudelski na chwilę przed rozpoczęciem obrad sesji.

Wojciech Kudelski

Wojciech Kudelski o koalicji na sesji

Przypomnijmy. Siedlecka zgoda między Prawem i Sprawiedliwością i Siedleckim Towarzystwem Samorządowym a Platformą Obywatelską zawisła na włosku po tym jak radni PO wstrzymali się od głosu w trakcie udzielania absolutorium prezydentowi Siedlec. Wojciech Kudelski dostał je dzięki poparciu STS-u – trzeciego członka koalicji „Zgoda i Rozwój”. Kilka dni po sesji absolutoryjnej poseł PiS Krzysztof Tchórzewski ogłosił rozpad koalicji PO-PiS a słowa te podtrzymał prezydent Wojciech Kudelski. Kilkadziesiąt godzin potem radni Platformy wydali oświadczenie twierdząc, że PO nigdy nie występowała z koalicji.

 


112 komentarzy

 1. alfa dodano 8 lat temu

  Dlaczego nikt nie zgłosił H. Niedziółki? Miałby największe szanse. Błąd STSu.

  • Beata Głozak dodano 8 lat temu

   Przepraszamy. Wcześniejsza informacja o kandydatach była błędna.

 2. bigzbig dodano 8 lat temu

  ….spokojnie już za rok wybory :))))

  • Wyrzykowski dodano 8 lat temu

   Dokładnie, wybory za rok, więc już teraz trzeba nakręcać spiralę kłótni o pomnik, żeby móc łatwo tym dzieleniem Siedlczan zagłuszyć realne problemy Siedlec: zadłużenie miasta, bezrobocie, emigracja ludzi młodych, premie dla urzędników i prezesów spółek, rozrzutność w polityce inwestycyjnej, cięcia w ważnych gałęziach budżetu (jak np. infrastruktura drogowa) przy coraz większym rozpasaniu trzeciorzędnych funkcji miasta.

   • ws dodano 8 lat temu

    Uciekaj chłopczyku do swojego tematu z oświadczeniem. Po dziś dzień nie odpowiedziałeś na padające tam pytania w twoim kierunku.

    • Ha ha dodano 8 lat temu

     Na pytania odpowiedział, na inwektywy odpowiadać nie powinno się w imię zasady "don't feed the trolls" 😀

 3. dobry pomysł dodano 8 lat temu

  tylko dlaczego tak późno ja się pytam ???Moim zdaniem ten cały Przewodniczący nic dobrego dla Siedlec nie zrobił i trzy lata zmarnowane

  • Masz rację dodano 8 lat temu

   Przewodniczący mało wyrazisty. Masz też rację, że 3 lata zmarnowane. Teraz ten ostatni rok kadencji PiS będzie mógł zmarnować samodzielnie.

 4. klasyk dodano 8 lat temu

  Nareszcie, już dawno powinni to zrobić, gratulacje!!!!

  • ateista dodano 8 lat temu

   Też tak uważam. Nikt po panu "kocham Ludzi" nie bedzie płakał.

 5. Car Piotr I dodano 8 lat temu

  Chore miasto …. nie wrażasz zgody na postawienie pomnika zmarłemu prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu , nie myslisz jak nakazuje dyktatura PiS… OUT za burte – porażka cofamy sie do średniowiecza

  • Myślałem, że prezydent jest rozważniejszy dodano 8 lat temu

   Ale, widać, myliłem się.

   Pozostanie Kudelski tym, który skłócił Siedlce.

 6. Pazerność PiS dodano 8 lat temu

  No to karty na stole. Po Karasiu polecą głowy wszystkich osób z miejskich spółek, które kojarzone są z PO. Piękny strzał we własne kolano, panie Prezydencie. Siedlce chyba dojrzały do zmiany.

  • dr dodano 8 lat temu

   Wątpię w taki scenariusz. Prędzej kilku z PO przejdzie w stronę Prezydenta.

   • I dobrze dodano 8 lat temu

    I dobrze, niech odchodzą. To naturalna selekcja. W siedleckiej PO za dużo było takiego "Garbaczeskiego" klimatu. Jest czas, aby to zmienić.

 7. A Kudelski co? Dalej umywa ręce? dodano 8 lat temu

  Myślę, że całą akcję zaplanował poseł Tchórzewski. Siedlecki prezydent od lat jest tylko jego pacynką.

 8. dr dodano 8 lat temu

  Ludzie, włączcie myślenie. Tu nie chodzi o żaden pomnik. Wyobrażacie sobie taką sytuację, że PSL głosuje przeciw uchwaleniu budżetu albo przeciw wotum zaufania dla któregoś ministra PO? Ja sobie nie wyobrażam, bo koalicja zobowiązuje. W przypadku takiego zachowania PSL premier ani jednej minuty nie zastanawiałby się nad pożegnaniem całego tego PSL z koalicji. Ani jednej minuty. Dlaczego więc PO dziwi się teraz, że głosując – wstrzymując się od głosu – przeciwko Prezydentowi i polityce koalicji mamy taki zwrot akcji? Jeśli ktoś sobie strzelił w kolano to tylko i wyłącznie siedlecki oddział PO, bardzo słaby z resztą w porównaniu ze strukturami ogólnokrajowymi. Osobiście przewiduję, że kilku "graczy" Platformy widząc, że ogólnokrajowa PO powolutku tonie, a miejska trzyma się jeszcze gorzej, porzuci szyld tej partii i ucieknie z tonącego statku. PiS jest silne jak nigdy, kolejne inwestycje na finiszu i kolejne na starcie. Mieszkańcy nie są ślepi. Jedynie co może irytować to ta wszechobecna POlityka, ale może od teraz będzie jej trochę mniej.

  • NIE dla polityki w samorządzie dodano 8 lat temu

   PO i PiS ściera się w kraju, PO i PiS walczy w samorządzie. Do diabła! A gdzie jest interes mieszkańców, obywateli? Partyjne legitymacje dawno zastąpiły zdrowy rozsądek. Kudelski jako prezydent od "Zgody i Rozwoju" skończył się. Dziś jest funkcjonariuszem PiS w Siedlcach.

 9. Pitta dodano 8 lat temu

  Od jakiegoś czasu Kudelski bez przerwy się potyka. W 2006 roku jak został prezydentem (także dzięki PO) widziałam go prezydentem "ponad podziałami". Ale im starszy jest, tym bardziej zaczyna go uwierać w klapie znaczek PiS. W samorządzie nie ma miejsca na politykę partyjną!!!!!! Tu chodzi o miasto. A W Siedlcach mieszka wciąż parę tysięcy osób o poglądach zbliżonych do PO.

  • alfa dodano 8 lat temu

   PO tonie jak ktoś wyżej napisał. Od PO ludzie się odwracają, więc wątpię w trafność argumentu. A co do uprawiania polityki przez którąś ze stron to nie wybielałbym Panów z PO, bo śmiem twierdzić, że zdarzało im się kilkukrotnie tej polityki za dużo serwować tu w Siedlcach. Za przykład niech służy ta sytuacja, z którą mamy teraz do czynienia. Gdyby nie ich pierwotne, dziwne i niezrozumiałe dla mnie, zachowanie to… kto wie. Teraz można sobie tylko pluć w brodę, PO fakcie.

   • Beta dodano 8 lat temu

    A wyżej masz fotkę i treść artykułu, w którym PiSowski poseł i PiSowski senator informują o zerwaniu koalicji w siedleckim SAMORZĄDZIE. Nawet nie posłużyli się radnymi. To tak, jakby kuglarz zdenerwowany sytuacją zdjął z rąk pacynki i sam wbiegł na scenę.

   • klasyk dodano 8 lat temu

    Ciekawe kto uprawia politykę w samorządzie?!! Dzisiaj w sejmie głosowania a Pana Poseł na Sejm RP Jacek Kozaczyński jest obecny w UM Siedlce przy ul. Skwer Niepodległości 2, proszę o odp.

    • Sejmometr dodano 8 lat temu

     Obecności siedleckich posłów w Sejmie (frekwencja):
     Jacek Kozaczyński – 99,6%
     Krzysztof Tchórzewski – 98,3%
     Krzysztof Borkowski – 91,4%

     Ot, masz odpowiedź.

     • erwin dodano 8 lat temu

      http://www.youtube.com/watch?v=kDe6UzmZgAM#t=162 o jak ładnie poseł czyta i się prezentuje 😀

     • darwin dodano 8 lat temu

      http://www.youtube.com/watch?v=wJ-SySFWqKY

      A tu inny poseł mówi z głowy, czyli z niczego 🙂

 10. Koalicja jak małżeństwo? dodano 8 lat temu

  Takiego sformułowania użył kiedyś bodaj i Kudelski. Tylko różne są modele małżeństw i prezydentowi chyba chodziło o taki, w którym żona ma siedzieć cicho w kuchni. A jak nie, to za drzwi!

 11. Panie Mariuszu dodano 8 lat temu

  kiedy Pan przestanie kpić z ludzi??? Zaproponował Pan Karasia w miejsce …Karasia? Niech Pan zabierze z Rady Miasta ten Pański "prywatny cyrk".Jak śmie Pan wmawiać ludziom ,że Karaś " nie odpowiadał zapotrzebowaniom politycznym PiSu" ? a kto potulnie chodził za Prezydentem? kto przecinał wstęgi bez opamiętania? kto otwierał "pisowską" obwodnicę razem z Kaczyńskim? TO NIECH PAN JESZCZE ODPOWIE CO ZROBIŁ PAN KARAŚ DLA TEGO MIASTA ZA CO LUDZIE MOGĄ GO SZANOWAĆ????

  • Właśnie! dodano 8 lat temu

   Też nie lubię tego włazi…upstwa. Zresztą to samo było z Dobijańskim. Najpierw był cieniem Kudelskiego, a później wytykał mu absurdy. Tak się nie da. W zasadzie teraz Kudelski sam zrobił pole do bardziej wyrazistych działań.

 12. że polecą.. dodano 8 lat temu

  Ktoś pisze że poleca głowy osób związanych z PO ze spółek. A może powinny polecieć głowy nic nie robiących osób z PIS????? Po co ten cyrk. Niekumaty, ale swój, ot przesłanie.

  • ja dodano 8 lat temu

   PO niech się nie boi, bo w PiS nie ma ludzi do obsadzenia tak odpowiedzialnych stanowisk, chyba, że z nieboszczki PZPR jak obecny szef klubu pisul

  • kumaty dodano 8 lat temu

   Już poleciały, był taki Dyrektor ZOZ-u w Siedlcach z PiSu ale słaby i go prezydent pożegnał… A w platformie święte krowy ? Najlepsi fachowcy ? Najlepsi ministrowie, dyrektorzy: Gowin (sprawiedliwość), Mucha (sport), Niedziółka (lanie wody), Schetyna (nie bardzo wiem od czego ?)…

 13. a tak całkiem niedawno dodano 8 lat temu

  A tak całkiem niedawno prezydent chwalił Pana Karasia, że z takim ugodowym przewodniczącym Rady Miasta, to jeszcze nie pracował.
  Ale co zrobi teraz nowy Przewodniczący? Przecież tam trzeba umieć czytać i pisać.

  • co tu nie gra dodano 8 lat temu

   Kudelski może ma zaufanie, ale radni utracili zaufanie do Karasia, ot co…

 14. Zorro dodano 8 lat temu

  A ja myślę, że dobrze się stało, jest rok do wyborów. PO ma młodą ekipę, która popełnia błędy. Mam tylko nadzieję, że się na nich uczy. Co do Pana Karasia to niestety nie można być "trochę w ciąży", idąc za małżeństwem deklarowanym przez Pana Kudelskiego. Dlatego dobrze się stało. Wszyscy będą mieli tyle samo czasu na przygotowanie do wyborów. Choć ja bym bardzo się nie pchał do rządzenia. Następny spłaca długi 🙂

 15. Dożynki dodano 8 lat temu

  Radziłbym platformersom poszukać wśród swoich kreta. Najpierw Garbacze… chciał zostać wiceprezesem Agencji Rozwoju Miasta przez co wywalili A.Niedzió… Potem Amb… chciał zostać prezesem STBS i niewiele brakowało by wywalili Filip… Poczekamy kto stoi za dzisiejszymi wykopkami?

 16. ja dodano 8 lat temu

  Siedlecka lekcja obłudy!. Wszyscy chwalili współpracę z dotychczasowym przewodniczącym i że był taki dobry, a jednak go odwołali. Czy to nie jest śmieszne

  • ty dodano 8 lat temu

   Okazało się, że miał poważne braki w postaci braku legitymacji PiS.

 17. nic dziwnego dodano 8 lat temu

  To klasyka że Kudelski chwalił Karasia. Pamiętamy że 3 lata temu prosił najlepszego Prezesa Kozioła o zrzeczenie się z mandatu i kierowanie MPK – potem go wyrzucił.

  • Racja. Nic dziwnego dodano 8 lat temu

   Bo prezydent "łączy a nie dzieli". A każde jego słowo jest tyle warte, i tak poważne, jak obietnica basenów nad zalewem…

 18. Siedlecki Narodowiec dodano 8 lat temu

  Czyli panowie z siedleckiej Nowej Prawicy Paweł Wyrzykowski jaki Paweł Michowiecki mieli rację co do tej koalicji CHWAŁA WAM ZA TO obyście stworzyli wspólną listę do siedleckiego samorządu wraz z nowo tworzonym Ruchem Narodowym oby tak było czego sobie i mieszkańcom Siedlec życzę.

  • fred dodano 8 lat temu

   hahahaha, Panowie dość autolaurek, do piaskownicy, mam nadzieję, że młodzi z SLD pokażą wam niedługo gdzie raki zimują

  • Siedlecki Kosmita dodano 8 lat temu

   po moim trupie

   • ja dodano 8 lat temu

    Co Ty szkoda życia

 19. obywatel x dodano 8 lat temu

  A co wiadomo o nowym Przew. Rady. Specjalista od czego?, doświadczenie samorządowe duże?, czym sie wyróżnial w pracach Rady?

  • obywatel y dodano 8 lat temu

   Niedziółka jest w radzie 4 kadencje, Karaś dwie, ale wiadomo z platformy…

 20. zmartwiony dodano 8 lat temu

  No i co teraz będzie? Prezydent emeryt, przewodniczący niedoświadczony i ciekawe co zostało ze zgody i rozwoju? – zgoda czy rozwój? I jeszcze jedno w kuluarach słyszałem że uchwały są nieważne bo uzupełniony porządek obrad nie został poddany pod głosowanie

 21. b-boy dodano 8 lat temu

  Typowy fakt prasowy w artykule. Wniosek o odwołanie Karasia nie zgłosił PiS. Tylko grupa 13 radnych (klub radnych PiS-u ma tylko 9). Myszkowski występował w imieniu grupy radnych.To przypomina sytuację po sesji czerwcowej… Skandal w telewizji Siedlce – miała być rozmowa z udziałem Dobijańskiego (PO), Szalacha (PiS) i Niedziółki (STS). Dobijański się nie zgodził na udział Niedziółki i wystąpił sam… (Szalach solidarnie wyszedł z Niedziółką z telewizji.) Może teraz Pan Dobijański zgodzi się na debatę z udziałem przewodniczącego Niedziółki ?

  • ja dodano 8 lat temu

   b-boy. Jak się nie zna prawdy to się nie zabiera głosu. Skandalicznie to zachowała się strona pisu, bo nikt Niedziólki do TV nie zapraszał.

   • b-boy dodano 8 lat temu

    pytanie do "ja" – czy ty jesteś z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ? Taki minister ? Udzielasz koncesji do telewizji ?
    Dalej – co jest nieprawdą:
    1. że wniosek złożyło o odwołanie Karasia złożyło 13 radnych ?
    2. debata w TV Siedlce miała dotyczyć sytuacji w koalicji "Zgoda i Rozwój" po głosowaniu/niegłosowaniu absolutorium. Przypomnę – koalicję tworzy PO – STS – PiS – razem 20 radnych. Niedziółkę zaprosił pewnie Szalach – bo nie chciał iść sam do telewizji – czytaj: rozwalać koalicję (wypychać z koalicji 4 radnych z STS). Szalach jest człowiekiem przyzwoitym, doświadczonym, partnerów i z PO, i z STS szanuje. Dobijańskiego się nie boi, tylko to "kwestia smaku". Gdyby to miała być tylko debata w formule PiS-STS ale bez PO – też by się pewnie nie zgodził. Czy Dobijański wobec braku zgody na formułę audycji zrezygnował z telewizyjnego "występu" ? Oczywiście, że nie – mógł sobie z redaktorem Ładno "po nieobecnych" poużywać.
    Pytanie do "ja". Skoro znasz kulisy wyjaśnij, kto wymyślił formułę debaty telewizyjnej bez przedstawiciela STS-u ? Skoro radny Niedziółka przyszedł, czy szef TV Siedlce gotów był go przyjąć ? Czy nie uzależnił tego tylko od zgody Dobijańskiego (i to jest właśnie SKANDAL). Dobijański (stara szkoła PO) może sobie robić co chce, ale to TV Siedlce się skompromitowała. Wplatała się w polityczna intrygę liczoną na rozbicie koalicji.

  • ja dodano 8 lat temu

   boy, wytłumacz mi co to znaczy "Niedziółkę zaprosił pewnie Szalach"? bo zdaje mi się, że to nie on zaprasza gości, a z tego co rozmawiałem przed sesją z prowadzącym to on zaproponował( 5 dni przed nagraniem) spotkanie dwóch skłóconych koalicjantów na co i przew. klubu radnych PiS i PO wyrazili zgodę. Dopiero na godzinę przed nagraniem przew. klubu PiS chciał zmienić warunki.

 22. odwołanie Karasia nieważne ? dodano 8 lat temu

  Podobno uchwały są nieważne – bo przewodniczący (Karaś) nie poddał pod głosowanie i nie zatwierdził całego porządku obrad. Do boju panie wojewodo Kozłowski (PO). To byłby majstersztyk ! Czy ktoś co był na sesji to wyjaśni ?

 23. Historyk dodano 8 lat temu

  Jeśli popatrzeć na historię to mamy trzeci układ z trzech możliwych od 2002 roku. Ponieważ w 2002 roku do RM startowała koalicja POPISSTS (zwana wtedy potocznie popisteesem :)) Wtedy Kudelski, Dobijański i Symanowicz byli frędzle. W 2006 szli do wyborów już skłóceni – każdy sobie. Żeby wybory wygrać PIS błagał PO by wyszła za nich za mąż (wielkie zasługi ponoć księdza prałata z Janowskiej) i tak powstała Zgoda i Rozwój (czyli twór przeciwko STS. W 2010 znowu każdy był przeciwko każdemu. Po wyborach powstała hydra popisteesowka – która nigdy nie była spisana na papierach a jedynie była układem na gębę. Dziś znowu idą wybory i znowu wszystko się rozsypuje. A po wyborach… w Siedlcach od 15 lat PRAWICA RAZEM 🙂

 24. bb dodano 8 lat temu

  nie interesuje mnie kto jest z jakiej partii. Oceniam człowieka. To ki9m jest, co mówi i czy postepuje tak mówi. W tym kontekście prez. Kudelski to choragiewka. A najbardziej cynicznym tworem jest Myszkowski. Szkoda słow.
  Pitolenie o "utracie zaufania" do Karasia jest tyl;ko zwykłym pitoleniem. Został odwoląny, bo rozkaz przyszedł z góry, przekazany przez nastepnego w stylu Myszkowskiego – czyli Tchórzewskiego. Wyobrażacie sobie reakcję prezesa na wieść, że w mieście posłanki Pawlowicz rządzi w zgodzie PIS i PO? A jeszcze gdyby mu przekazano, że ten pan nie chciał pomnika wielkiego Lecha w Siedlcach – zgroza. Toz prezes zapowiada, że po nieuchronnie wygranych wyborach pomników nie zabraknie w calej Polsce, a tu w pisowskim mieście przewodniczący rady stawia veto. On by kota przez okno wyrzucił z nerwów. To musiało się tak skończyc jak się skończyło. Może nawet lep[iej dla pana Karasia.
  Moim zdaniem, jeżei panwie z siedleckiej PO zaczną patrzec wyżej niz włąsny nos – pan Karas ma ogromne szanse na wygranie wyborów prezydenckich. Jest jedyną wyrazistą postacią w obecnej kadencji Rady. PIS wystawi Orzełowskiego – bo raczej chyba dadza sobie spokój z wystawieniem staruszka Kudelskiego- ale trzeba wtedy przypominac ludziom jaka kasa idzie z naszych podatków na fanaberie pana dyrektora – ostatnio "występ" na Światowych Dniach młodzieży" opłacony z naszych podatków i co może ns czekać pod jego rządami. Może uda sie odsunąć PIS od koryta, ale opozycja musi schować kłótnie do kieszeni i wystawić porzadnego kandydata, a nie plotki.
  Była już jedna osoba, która w ostatnich wyborach mogła zagrozić Kudelskiemu – pani Sosnowska, ale byłą za dobra i stanowiłą zagrożenie dla kacyków siedleckiej PO. Wysiudali ją – to teraz maja to, na co zasłuzyli.

 25. Soch Lacki dodano 8 lat temu

  Sochacka głównym rozgrywającym, czy to siedlecka żelazna dama ? Od ostatnich wyborów powiatowy PSL współpracuje z miejskim STS-em. Sochackiej bliżej chyba do Pawlaka niż do Piechocińskiego. Pawlak nie pozwalał na to aby Tusk pomiatał PSL-em w sejmie… (Piechociński jawi się jako polityk słaby…) Radni Platformy (Dobijański, Kordecki, Garbaczewski – na Sesjach jawnie okazywali lekceważenie dla Tomczuka, Niedziółki, Wardakowej… Atakowali, nierzadko brutalnie Prezydenta, PiS, nigdy STS wprost – bo pogardliwie określali go "przystawką PiS-u". Radni PiSu to chyba raczej dziadki (i babcia), za spokojni na akcję jak na ostatniej sesji… Tak przekonywały "Jastrzębie z PO". No i platforma doigrała się. Siedlecka "Iron Lady" przewróciła stolik… Radnego Niedziółkę lekceważyli, czy będą też ignorować Przewodniczącego Niedziółkę ? Czy Sochacka zażąda aby "fachowcy" z PO posunęli się w Zarządach Spółek komunalnych ? W szeregach STS jest wielu prawników, przedsiębiorców, pracowników naukowych ? Mieli w ostatnim dwudziestoleciu wiele ciekawych inicjatyw.

 26. hmmm.. dodano 8 lat temu

  do bb…Jacek nie pisz głupot bo się ktoś zorientuje ,że szkalujesz i wylecisz z Agencji..a Przewodniczący był słaby i tyle.

 27. Politolog: radny Dobijański wraca do gry dodano 8 lat temu

  Gambit Dobijańskiego. Upokorzony w czasie ostatnich wyborów Dobijański (radni PO – 2 wynik w mieście, Mariusz – 3 za A. Sochacką) nigdy nie wybaczył kolegom braku poparcia. Wielu kandydatów PO jawnie się od niego dystansowała. Dostał 4 tys. głosów mniej niż cała Platforma. Do dziś Przewodniczący Klubu Radnych to była druga osoba w PO po Przewodniczącym Rady z Platformy. "bb" ma rację, że Karaś był murowanym kandydatem na Prezydenta z PO. To już przeszłość. W czerwcową noc przed głosowaniem absolutorium "uległ" Dobijańskiemu i "założył" buty, które mu Dobijański uszył. Z umiarkowanego, poważnego lokalnego polityka stał się "awanturnikiem". Czy tak jest naprawdę ? Sygnał dla mieszkańców poszedł, i fakt: utracił poparcie większości radnych. Ostatnio tylko Leszka Szymańskiego odwołali z Wiceprzewodniczącego Rady (ale on był niepoważny). Nawet Adam Bobryk z SLD (opozycja!) trzyma się drugą kadencję. A Dobijański, jako szef Klubu radnych jest znowu nr 1. Tak, gambit polega na tym, że figurę w szachach trzeba poświęcić dla wyższego celu. Radny Dobijański "tuczy" się politycznie na konflikcie, jest zawsze dzięki temu wyrazisty. Gratulacje Mariusz. Przyszłość to zawsze niewiadoma. Ale wróciłeś do gry. Przeszłość to dobra lekcja dla młodych działaczy stojących w "kolejce", czekających na swoją szansę.

  • Daj spokój dodano 8 lat temu

   Dobijański po swej "absurdalnej" kampanii, to jest spalony na lata. To najsłabsze ogniwo siedleckiej PO.

 28. Leons dodano 8 lat temu

  Ten cały dzisiejszy zgiełk to KozaczEenie Dobijańskiego, za które zapłacił Karaś.
  Szkoda gościa, bo to chyba najrozsądniejszy z Platfusów. Ale to w PO tradycja wykończyli Sosnowską, Ambroziewicza, Kulickiego teraz przyszła pora na Karasia. Każdy kto mądrzejszy niż układ Dob-Koza musi iść na dno.

 29. Leons dodano 8 lat temu

  Panie Piotrze rozgoni pan to towarzycho i przejmie przewodnictwo w PO. Z tym składem daleko PO nie zajedzie. Trzeba wykorzystać potencjał młodych w PO, a podziękować dotychczasowym pseudo liderom. Taki Narojek czy Araszkiewicz mogą być normalni i merytoryczni i z nimi warto pracować, a reszta radnych na aut!

 30. Leons dodano 8 lat temu

  W Sejmie PO ma Niesiołowskiego a w Radzie Dobijańskiego (przy czym Niesiołowski ma jakieś zasługi dla tego kraju a Dobijański?). Pieniaczenie, ględzenie bez sensu to podstawowe zadanie obu Panów. Niestety pan Mariusz "Absurd" Dobijański dał się już poznać i widząc, że nie ma szans na reelekcję podpiął się pod swego guru intelektualnego posła Kozę licząc, że te zagwarantuje mu miękkie lądowanie.

 31. kukiz dodano 8 lat temu

  Dobijański już się zgarbił, Garbaczewski się dobił a Karaś [zmoderowane przez administratora] do cna. Kozaczyński tą ambrozją się udławi, a Ambroziewicz to kozak z tylnej kanapy. Panowie – koniec karier, do łopaty się wziąć, a Karaś do szkoły uczyć się pisać i czytać ze zrozumieniem.

 32. efaster dodano 8 lat temu

  U to się towarzystwo rozochociło, 54 wpisy widać okres wakacyjny już się kończy, założę się że 3\4 wpisów to obota różnej masy urzędników związanych z lokalnym pis-em (no ale co się dziwić wszak Siedlce to małe miasto i robotę ciężko bez znajomości znaleść) więc trzeba się odwdzięczyć za protekcję, ba może na listę wyborczą wpiszą ? Kto wie ? No ok. ta koalicja była od początku dziwnym tworem, o ile w poprzedmiej kadencji miała jakiś sen, o tyle w obecnej takiego już nie było, skończyło się łożenie pieniędzy z UE, budżetu marszałka czy centralnego, bo i po co by "Orzeł" miał radoche i bawił się w "wielkiego wirtułoza sztuki" za nasze pieniądze, albo nazywano ulice im. Kaczyńskiego albo ofiar smoleńskich do tego jeszcze pomnik ww. strata tylko czasu i pieniędzy, a basen czy stadion i tak wybudowano za pieniądze z pożyczek (kredyt i obligacje) podczas gdy np. w Puławach czy Lublinie są budowane ze środków z UE, ba ostanio halę w Mrozach też budowano za unijne środki a o takiej możemy jedynie pomażyć. Jeśli ktoś myśli, że po wywaleniu platformy z koalicji i danie przewodniczącego p. Niedziółce w Siedlcach będzie lepiej to jest w dużym błędzie, ba nawet jakby pis wygrał wybory parlamentarne to i tak za wiele z pańskiego stołu nam nie skapnie. A pomnik wiele nie pomoże najwyżej Trzórzewski "kulejaż" dostanie 1 na liście bo Pawłowicz zapewne dostanie dobre miejsce na liście Warszawskiej, kto wie może zaraz za prezesem ? Zresztą i tak Go poseł Suski wyprzedził bo w Radomiu już stoi, no ale my koniecznie chcemy podzielić los tego miasta, bieda i bezrobocie a i wiecznie narzekający na rząd i PO prezydent Kosztowniak z pis-u. No ale jak chciał pieniądze na halę widowiskowo-sportową to i z ministrą Muchą umiał grzecznie rozmawiać. Ba tam już mają dosyć tych rządów pis-u, nie mówie, że PO lepsze ale jakoś Płotczanie chwalą sobie rządy prezydenta Nowakowskiego, przeciwieństwie do rządów p. Milewskiego z pis-u. No ale jak się myśli politykierstwie zamiast o samorządzie to są takie efekty, ba Hanna Gronkiewicz-Waldz szła tą drogą i ludzie się zbuntowali czego efektem jest referendum. Może i nasze władze wzięły by się do roboty jakby miały za chwilę referendum, bo jedna ulica w budowie na całe miasto to aż wstyd, już nawet Łosice więcej budują. Także pis do roboty, a nie brzuchy paść na państwowych posatkach, wybory już za rok !!!

  • Koncepcja dodano 8 lat temu

   Przypominam, że do dziś rządzi w Siedlcach koalicja z PO w składzie. I zatwierdza budżet od kilku lat zadłużając miasto. Do tego bierze udział w podziale stołków na równi z PiS. Wart pałac Paca i Pac pałaca. A akcja z absolutorium to strzał w kolano. Podobny zrobił obecny poseł PO gdy po głosowaniu przeciw stracił stołek wiceprzewodniczącego rady miasta. Wtedy dało mu to start do kariery. Dziś przy spadających notowaniach PO w kraju i zapaści wielu firm (np. Polimex) i instytucji w mieście PO nie ma żadnych szans w najbliższej przyszłości. Dlatego porzucenie dziś stołków (czyli głosowanie przeciw absolutorium, czyli danie doskonałego pretekstu drugiej stronie) jest bardzo zabawne. A że wart pałac Paca to właściwie po co się emocjonować. Mnie wszystko jedno kto łapie stołki. To dla obywateli nie ma właściwie żadnego znaczenia.

 33. Zbig dodano 8 lat temu

  Zgadzam się z Kukiz, czas pogonić tych gości z zbudować prawdziwą platformę. Tylko kto na czele? Może ktoś ma pomysł na nowego szefa PO w tej degrengoladzie jaka zapanowała w siedleckiej PO

  • ja dodano 8 lat temu

   Kukiz niech się nie zabiera za coś czego nie rozumie. Dość już Dyzmów w polityce

 34. siedlce dodano 8 lat temu

  Możliwe że teraz "wyleci" z dyrektora – w polityce kopanie leżącego jest normalne a nawet wskazane

 35. Siedlecki Narodowiec dodano 8 lat temu

  Tylko Narodowe Siedlce precz z pis,po,sts,sld innymi lewackimi tworami.

  • j.jola dodano 8 lat temu

   Chroń Boże nas przed tym.
   Wszyscy "lewacy", a tylko oni "prawi". Śmiech na sali.

 36. Janosik dodano 8 lat temu

  Przyszła kryska na matyska, walczył z dzielnica nie podał ręki tylko utopił, walczył z prezydentem i w końcu przegrał. Szkoda, ze tak późno prezydencie tyle zła zdążyli zrobić.

 37. Swedziwor dodano 8 lat temu

  Pomysł braci O. którzy całe życie jadą na głupich ukladzikach! Nawet jak do Paryża jadą to zamiast honorowo się zachować to kombinują jak wejść gratis do DisneyLandu. Żałosne!

  • znajomi, pracownicy dodano 8 lat temu

   chyba to piszą ci co tam z nim byli!

   • nieznajoma dodano 8 lat temu

    Czyli piszą… prawdę?

    • Anonim dodano 8 lat temu

     bzdury znowu ,jakieś kompleksy u kogoś ? spać ci facet nie daję,? marzysz ,żeby z nim na wczasy wyjeżdzac prywatnie ,że wszystko próbujesz wiedziec o prywatnych wyjazdach z rodzina nawet ? jak go kochasz to mu powiedz ,a nie ciągle insynuacje jakieś, chciałabyś,chciałbyś robić .Bzdura to jest co piszesz ,bo z rodzina pojechał ,więc skąd możesz wiedziec ,że był nawet w Disneylandzie.? Każdy ma prawo a ty zazdrościsz pewnie że z rodziną potraf pojecha ? pojechać na wczasy Nie masz szans ? Ale on kocha żone i już sobie daj spokój z myśleniem o nim ,bo to trzeba będzie leczyć zaraz.Paranoja jakaś .Tu o Niedziółce a ty piszesz przy każdym temacie o MO..? ciągle próba wrócenia do tego samego nazwiska , do tej samej osoby ,to się nazywa obsesja i śmieszne już ? zdajesz sobie sprawę ? a kolor majtek tez wiesz jaki ma MO ? skoro wiesz co porabał to może i kolor majtek znasz ? bo wiesz co robił z rodzina za granicą. ? .psychoza maniakalna cie toczy

     • mo dodano 8 lat temu

      oj M. juz sie uspokoj. a tak w ogole to znaki przystankowe stawia sie po słowach a potem spacja.

     • do heytera dodano 8 lat temu

      dobre to od anonima, tak to rzeczywiście wygląda ,że jakieę fobie KTOŚ ma na punkcie MO .śmieszne to i coraz częściej odgadnione kto to ,ha,ha,ha..

     • go dodano 8 lat temu

      napisane było o braciach, a nie o m.o., ale juz wiemy o kogo chodzilo.

 38. kukiz dodano 8 lat temu

  A właśnie że powinien polecieć z dyrektora. Nigdy nim naprawdę nie był. Nie chodził do pracy tylko się lansował, a nawet jak był to i tak nie wiedział czym dyrektoruje.

 39. j.jola dodano 8 lat temu

  Jaka śmieszna ta dyskusja. Panowie koalicjanci niedawno jeszcze rozmawiali w zamkniętym gronie na spotkaniach koalicyjnych. Kiedy PO na własne życzenie koalicję zachwiało (głosowanie nad absolutorium, a potem zdziwienie "Jak to, przecież my z koalicji nie wyszliśmy?") to dyskusja przeniosła się na forum. Negowanie własnej kooperacji, brudy, kłamstwa i inwektywy w grę. Panowie podziwiam honor i klasę.

 40. EKO dodano 8 lat temu

  Długo nie czekałem.

 41. EKO dodano 8 lat temu

  Długo nie czekałam na satysfakcję.

 42. Członek dodano 8 lat temu

  Satysfakcja -zadośćuczynienie za wyrządzona krzywdę oraz uczucie przyjemności i zadowolenia.

 43. PiSior dodano 8 lat temu

  Leons umiesz powiedzieć coś sensownego bez obrażania innych? Widzę, że raczej nie Prezesie. Pamiętaj, że wstydem jest brak wiedzy a może raczej możliwości wykazania się odwagą – he he ale to głupio brzmi – wskazania kompetencji swojego nowo zatrudnionego pracownika na stanowisku kierowniczym. Świat ma to do siebie, że zatacza koło. Raz na wozie raz pod nim. Karaś to wie, a jest wytrwały i cierpliwy. Nie obrażaj anonimowo, więcej odwagi w realu.

 44. siedlce dodano 8 lat temu

  Ja Pana Prezydenta szanowałem, ale straciłem do niego zaufanie za decyzje personalne. Delikatnie mówiąc uważam je za złe i lada chwila będą wychodzić "kwiatki".

 45. ODWOŁANY dodano 8 lat temu

  Szkoda łez i obgryzionych paznokci, szkoda żelu na włosy. W dobrym stylu odchodzę i tyle.

 46. Iza dodano 8 lat temu

  Usatysfakcjonowana Pani EKO.Tym nickiem zawsze posługiwała się Pani Ewa Kaślikowska-Olszyna.Marna to satysfakcja i pożywka na czyjejś porażce.

 47. fajola dodano 8 lat temu

  Tak czy siak Siedlcami rządzi 2-ch "dziadków" z balkonu -istny "Muppet Show"

 48. Prosto z mostu dodano 8 lat temu

  Teraz czas na Adama Bobryka

  • kawiorowa lewica dodano 8 lat temu

   Jego nie wywalą. Zajmowane stanowisko wyparło w nim zdolność krytycznego myślenia.

 49. sławek dodano 8 lat temu

  Przewodniczący Karaś faktycznie niczym szczególnym się nie wyróżniał, ale pan Niedziółka kompletnie się do tej funkcji nie nadaje: mniej reprezentatywny, bardziej emocjonalny no i razem przyjmując delegacje razem z prezydentem pokażą jedno: to JEST miasto dla starych ludzi.
  Pan Niedziółka tak nadaje się do tej roli jak słoń do baletu. Pokazał to podczas biegu jacka kiedy biedny gubił się przez 20 minut po budynku. Żal było patrzeć.
  Smutne i przykre bardzo

 50. głos rozsądku dodano 8 lat temu

  Nie można być jednocześnie w koalicji i opozycji, a panowie radni z PO chyba się trochę w umowach koalicyjnych zapomnieli. W moim mniemaniu chcieli omamić opinię publiczną takim postępowaniem, które odczytywane byłoby na zasadzie "co dobre to i my, co złe to Kudelski i trzeba go za to ostro rugać". Tak nie można. O dziwnych zachowaniach części radnych PO pisano, dyskutowano już od dawna (wystarczy poczytać dyskusję pod wiadomościami o poprzednich sesjach rady miasta). Sam osobiście zastanawiałem się kiedy pewna granica zostanie przekroczona, kiedy cierpliwość włodarza się skończy. W momencie, kiedy koalicji już nie ma to słychać platformerskie głosy, że poszło o pomnik, że politykierstwo wygrało, a kolegów radnych (do niedawna koalicjantów) PiS i STS określa mianem "pomagierów" Kudelskiego. To wszystko nijak ma się z prawdą. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że mówią to osoby, które w Siedlcach jako pierwsze zostałyby posądzone właśnie o wspomniane "politykierstwo". Pamiętacie agresywną kampanię wyborczą w 2010 roku, kiedy Kudelskiego atakował… koalicjant, wskazując jego absurdy, grając po prostu nie fair? Już wtedy dziwiono się, że po takim postępowaniu i po znaczącej porażce kandydata PO, przedstawiciele tego ugrupowania raz jeszcze tę koalicję będą tworzyć. W tym momencie zastanawiają mnie słowa pełne goryczy i negatywnych emocji, które m.in. tu padają. No bo po co, dlaczego? Czego oczekiwano po głosowaniu nad absolutorium dla prezydenta miasta? Pochwał? Zamiast oświadczeń, monologów na forach i blogach można było przyjść do prezydenta i porozmawiać, załagodzić sytuację, wyjaśnić różnice poglądów, a może nawet i doprowadzić do nowych umów na przyszłość. Nie wierzę, aby prezydent zamknął drzwi i nie chciał rozmawiać. Czego jak czego, ale umiejętności współpracy ze wszystkimi (od prawa do lewa) nie można mu odmówić. Póki co to on jest prezydentem i pewien "protokół dyplomatyczny" (jeśli takie pojęcie obowiązuje na arenie lokalnej) należało zachować. Jak w życiu, bo kiedy mała Ala poczuje się obrażona i dotknięta postępowaniem Jasia to nie Ala będzie chciała się z nim spotkać i wyjaśniać, a to mały Jaś powinien powędrować do Ali, żeby dowiedzieć się co jest nie tak i starać się załagodzić/naprawić powstałą waśń. Źle się stało, to na pewno. Na koniec mądry cytat z kampanii prezydenta Komorowskiego – "Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.". Dobranoc.

 51. EKO dodano 8 lat temu

  Pani Izo, łatwo oceniać nie znając faktów. Kilka miesiecy wstecz to P. Karas podjął decyzje podpisując sie pod wnioskiem jako jeden z pierwszych i bardzo sie cieszył z wyniku głosowania. Poznał na własnej skórze jak to jest. Więc prosze mi sie nie dziwić bo to zrobił kolega z tej samej partii.

 52. do głos rozsądku dodano 8 lat temu

  "Czego jak czego, ale umiejętności współpracy ze wszystkimi (od prawa do lewa) nie można mu odmówić." Ooooo taaak. Wg. Kudelskiego współpraca jest wtedy, gdy wszyscy się z nim zgadzają. Kompromis nie jest współpracą. Krytyka to zdrada. PiS mit uns! Amen.

  • głos rozsądku dodano 8 lat temu

   Lubię czytać relacje z sesji RM, a później pojawiające się w BIP protokoły z niej właśnie. Z tychże dokumentów i wcześniejszych przekazów medialnych jednoznacznie wynikało, że radni PO (a szczególnie jeden – ten, który po dziś dzień jakby nie zaakceptował wyboru siedlczan) wielokrotnie stawiali prezydenta w dziwnej sytuacji na sesjach. To nie były tylko trudne pytania. Często to były ataki, oskarżenia. Przez blisko trzy lata taka sytuacja była w pewien sposób niezwykła, bo niby koalicja przez 29 dni w każdym miesiącu obowiązywała, radni i ludzie związani z PO przecinali wstęgi, uśmiechali się do zdjęć, dzierżyli władzę, żeby 30. dnia miesiąca (w dzień sesji rady miasta, przy mediach) stawać się opozycją. Hipokryzja? Owszem. Po czerwcowym głosowaniu nad absolutorium (jednym z ważniejszych głosowań w RM w ciągu roku – tak jak parlamentarne głosowanie nad wotum zaufania dla ministra czy uchwalenie budżetu), kiedy PO wstrzymała się od głosu w końcu powiedziano "dość". Teraz słychać i widać zdziwienie. Pojawiają się też próby ukazania, że koalicja padła przez pomnik. Bujda. Nikt nie spodziewał się, że radni PO zagłosują "za", prędzej, że właśnie wstrzymają się od głosu. Nikt przez takie postępowanie nie miał, w mojej opinii, do nich pretensji. Linia partii plus ewentualnie własne poglądy (w mniejszym stopniu) nie pozwoliły im zagłosować za poparciem tej uchwały. Ich sprawa. Jednakże opowiadanie teraz, że pomnik rozwalił koalicję jest celowym zagraniem na konkretną korzyść danego ugrupowania. Koalicja była jak drzewo – mocna, silna, zakorzeniona. Część radnych to drzewo podlewało, a część radnych, pomimo radości z obecności drzewa z którego jedli owoce, to drzewo podcinało, krok po kroku, sesja po sesji. Drzewo jak drzewo, gdy się je kilkanaście-kilkadziesiąt razy mocniej walnie, upada. I to drzewo również upadło. Czy powstanie nowe?

 53. Do głosu dodano 8 lat temu

  rozsądku dodam ,że domorośli politykierzy PO zwyczajnie nie dojrzali do roli, którą wyznaczyło im społeczeństwo,zignorowali i zawiedli oczekiwania wyborców.Moim zdaniem popełnili bardzo poważny błąd polityczny w momencie wybrania Mariusza Dobijańskiego na Przewodniczącego Klubu PO- facetowi który w "absurdalnym stylu"przegrał wybory, któremu Siedlczanie powiedzieli "NIE" powierzono kierowanie Klubem Radnych zamiast "usunąć" Go w polityczny cień.Zgadzam się też z "głosem rozsądku" że Piotrkowi Karasiowi zabrakło "osobowości" politycznej – przecinanie wstęg, dobry garnitur i żel na włosach nie wystarczył.

  • Masz rację dodano 8 lat temu

   Dobijański po "absurdalnej kampanii" nie powinien być przewodniczącym klubu radnych PO. On już dostał czerwoną kartkę od wyborców. Na tym stanowisku potrzebna jest rozsądniejsza i bardziej wyważona osoba.

  • PiSior do głosu rozsądku dodano 8 lat temu

   Na jego stronie znalazłem spis interpelacji – które z nich oskarżają Prezydenta? A w sprawie bujdy o pomniku – na stronie Spin jest uzasadnienie odwołania wygłoszone przez p. Myszkowskiego – warto się zapoznać zanim napisze się o bujdzie. Polecam. Dobijański przegrał wybory – fakt. Ale żądanie usunięcia się w cień z trzecim wynikiem w radzie – trzy razy większym niż niektórzy specjaliści z PiS-u to bzdura.

   • głos rozsądku dodano 8 lat temu

    Zwięzły spis interpelacji to jedno, a sposób ich prezentacji i późniejszej dyskusji na sesji to drugie. Z tym drugim polecam się zapoznać przesłuchując np. nagrania audio z sesji RM, które opublikowane są w BIP. W mojej opinii niektóre zachowania były przesadnie ekscentryczne, które nastawione były na ukazanie mediom = mieszkańcom, że (tak jak pisałem wcześniej) "co dobre to i my, a co złe to Kudelski i trzeba go za to zrugać", pomimo koalicji. Proszę też nie wmawiać mi, że sugerowałem usunięcie w cień wspomnianego w dyskusji pana radnego. W moich wcześniejszych komentarzach nie zawarłem ani jednego zdania, z którego to by wynikało. To wewnętrzna sprawa Platformy kogo mianuje liderem, z kim ma być utożsamiana i nic mi do tego. Tę decyzję ocenią, po raz kolejny, wyborcy.

    • PiSior dodano 8 lat temu

     Ja podałem konkrety – wykaz interpelacji. Ty mówisz o sposobie interpretacji i nagraniach audio nie wskazując źródeł tej wiedzy. Nie uczestniczę w sesjach, nie odsłuchuję nagrań, ale rozumiem, że Ty masz możliwość poparcia swojej tezy przykładami? Druga część mojej wypowiedzi nie była do Ciebie. Niepotrzebnie znalazła się w tym wątku. Mea culpa.

     • głos rozsądku dodano 8 lat temu

      Ja również zawarłem źródło mojej wiedzy, z której wyszła taka, a nie inna interpretacja. W moim mniemaniu interpretacja jak najbardziej właściwa. Napisałem wyżej, że nagrania audio z każdej sesji (wraz z protokołami i raportami poszczególnych głosowań) znajdują się w BIP, czyli w Biuletynie Informacji Publicznej znajdującej się na stronie internetowej Urzędu Miasta.

    • PiSior dodano 8 lat temu

     A więc spojrzałem na kilka protokołów. Nigdzie nie znalazłem zapisów potwierdzających Twoje zarzuty. Zapisów audio nie mam sił przesłuchiwać, ale zapewne Ty znasz je na pamięć. Stąd proszę o jedno źródełko. Małe, malutkie 🙂 Kpie – przyznaję, bo intencjonalne traktowanie czyiś stwierdzeń, zapytań itp zawsze będzie pozwalało na dowolną ich interpretację. Ale próbuj! Jestem ciekaw.

     • głos rozsądku dodano 8 lat temu

      Swoją opinię opieram na protokołach jak i nagraniach z sesji, których nota bene nie znam na pamięć. Opinia jest subiektywna, każdy ma do takiej prawo. W dalszą dyskusję w tym aspekcie wdawać się nie zamierzam. Po raz kolejny jednak wyrażę swoje zdziwienie niektórymi pytaniami i sposobem ich prezentacji przez koalicjanta (mowa o grupie, a nie jednostce). W latach 2006-2010 takich postaw przez tego koalicjanta brakowało. Po nieudanych wyborach i pomimo dalszej obecności w koalicji nastąpiła zdecydowana zmiana retoryki. Dziwne. Taka strategia? Jeśli byciem "przy" Prezydencie osiągnięto tylko trzeci wynik w wyborach to byciem jedną nogą "przy", a drugą "przeciw" osiągnie się lepszy wynik? Wątpliwa sprawa.

    • PiSior dodano 8 lat temu

     Ach więc o to chodzi. Ty się po prostu martwisz o kolejne wybory Dobijańskiego. No to nie można było tak od razu. Wszystko byłoby jasne wcześniej. A przy okazji – jak się komu coś zarzuca to warto byłoby umieć swoją tezę poprzez dowodami. Ale przecież nikt nas nie przekona, że czarne jest czarne a białe jest białe.
     PS.
     Też lubię mieć ostatnie zdanie i nie deklaruję więc, że nie zabiorę więcej zdania w tej dyskusji.

 54. PiSior dodano 8 lat temu

  Widzę, że kilkaset osób i bodajże trzeci wynik do rady miasta dyskwalifikuje zdaniem co poniektórych. Ciekawy jestem jakie wyniki do rady uzyskali czy też mogliby uzyskać ci, którym tak bardzo Dobity zalazł za skórę. Pozdrawiam ujadaczy:)

 55. Zaskoczona dodano 8 lat temu

  Czytam te komentarze i jestem w szoku. Mam wrażenie, że to komentarze polityczne, przeciętny obserwator nie zna aż tylu faktów, a krytyka jest porażająca. Nie mam nic wspólnego z polityką, poza tym że pracowałam w spółce miejskiej. PIS, PO czy STS, nikt nie jest idealny… Mam już swoje lata i pewnie mogłabym być już "moherowym beretem" ale nie będę. PIS z Prezydentem Kudelskim bardzo źle mi się hm kojarzy, jak widzę jego zachowanie, czytam o jego decyzjach to aż się niedobrze robi… o PO też krążą różne opinie, przede wszystkim że sami ze sobą wewnątrz partii się nie zgadzają… A STS to jak kojarzę z list wyborczych sami "wiekowi" ludzie, a na dodatek hmm marni fachowcy a pchają się na stanowiska, na prezesów, członków itp.

  Podsumowując, kto by to nie był to i tak te ciągłe zmiany w spółkach odbiją się na pracownikach, bo każdy ma inną wizję firmy, swoich znajomych i humory.
  Najgorsze, że znowu będą wybory i kogo tu wybrać??

 56. znajomi, pracownicy dodano 8 lat temu

  Jeszcze długo tak będzie gdy będzie jak jest.
  Radny rzuca swoich wyborców wybiera stołek.
  Radny który otrzymał 400 głosów nie został radnym.
  Zaś inny który dostał 28 głosów zasiada w Radzie.

  Taką mamy demokrację.

 57. zawiedziony klasą siedleckich samorządowców dodano 8 lat temu

  "Piotrkowi Karasiowi zabrakło "osobowości" politycznej – przecinanie wstęg, dobry garnitur i żel na włosach nie wystarczył."
  Dokładnie. Co gorsze Ci młodzi radni uważali że dobry garnitur , żel i pewność siebie to osobowośc.
  Teraz się zdziwili, że to coś za mało sobą reprezentują. A to, żepodostawali różne stanowiska za przynależność to ich niczego nie nauczyło, zwiększyło tylko butę i arogancję bo poczuli zapach władzy.I dotyczy to nie tylko ludzi z PO.Tylko szkoda że Pan Prezydent najstarszy chyba stażem partyjnym i wiekiem uczy tego młodszych bo sam ich na te stołki stawia niczego od nich nie wymgając. A przykład powinien dawać żeby byc mentorem dla młodszych.

 58. dr dodano 8 lat temu

  Nieco zmieniając temat. Do Pań dziennikarek. Z pół roku temu napisałyście artykuł o funkcjonowaniu strefy płatnego parkowania. Wówczas stwierdzono, że w połowie bodaj koszty już się zwróciły. Jak jest teraz? Czy strefa na siebie zarabia, jakie to są wpływy i czy w związku z ewentualnym sukcesem tej strefy nie planuje się rozszerzyć jej na całą ulicę Piłsudskiego od więzienia po pocztę (co może wreszcie wyeliminowałoby samochody zagracające chodniki w obrębie tej ulicy)?

 59. Do głosu dodano 8 lat temu

  rozsądku…Jesteś naprawdę inteligentnym i spostrzegawczym obserwatorem siedleckiej sceny politycznej…Gratuluję:) …do PiSiora….nie daj sobie wmówić ,że Mariusz przegrał wybory hehehe….dla Ciebie Mariusz zawsze będzie prezydentem hehehe..ale mnie ubawiłeś:)

 60. kobitka dodano 8 lat temu

  Szkoda chłopa,dzielny był, z tych co u siebie zaorze i sąsiadom pomoze- jak ich niemoc dopadnie

 61. PO dodano 8 lat temu

  Fajnie by było gdyby Pani EKO Kaślikowska opowiedziała o swojej satysfakcji z usunięcia Piotra Karasia z funkcji przewodniczącego Rady Miasta w aspekcie kandydowania na dwa stanowiska do zarządu partii.Czyżby jako nowy członek PO, wprowadzała Pani jakieś standardy rodem z rady dzielnicy którą pani kiedyś kierowała?

 62. Konserwatysta dodano 8 lat temu

  W tym przypadku jest to słuszna decyzja.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?