SPIN

Koncert zespołu Closterkeller

Aneta Borkowska sobota, 7 września 2013, 09:38 Kultura

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 21 września (sobota) o godz. 19. na koncert zespołu Closterkeller w ramach trasy Abracadabra Gothic Festiwal 2013. Koncert odbędzie się w Sali Widowiskowej „Podlasie”.

W tym roku 9 edycja flagowej trasy zespołu Closterkeller będzie klasyczna. W tym wypadku słowo „klasyczna” oznacza, że aż po dwóch latach odstępstwa od podstawowej formuły trasy, zespół Closterkeller powróci do swych piękno-mrocznych korzeni, tkwiących głęboko w gotyku – muzyce przepełnionej mroczną poezją, magicznym niepokojem i zagadkową tęsknotą.

Muzyczne spektakle, jakie będzie można wspólnie przeżyć z zespołem, zamienią 20 klubów w największych miastach Polski bardziej we wnętrze wulkanu, niż wesoło płonące ognisko.  Dominującą cechą muzyki, jak i koncertów Closterkeller jest jednak nie tyle smutek, co majestatyczne piękno, co stali bywalcy doskonale znają i doceniają, zaś nowicjuszom można tylko polecić.  Closterkeller to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. „klimatycznego” rocka na polskiej scenie w tym roku obchodzący 25-lecie nieprzerwanej działalności. Od lat niezmiennie plasuje się na wysokich pozycjach w rankingach polskich zespołów rockowych.

Liderką zespołu jest Anja Orthodox – jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek rockowych, także i poza granicami Polski. Teksty Anji -mroczna i pełna metafor poezja stanowią także bardzo ważny atut zespołu Closterkeller, również w angielskich wersjach, które prezentowane są na zagranicznych koncertach grupy.

Bilety w cenie 25 zł w przedsprzedaży oraz 35 zł w dniu koncertu do nabycia w kasach Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Pułaskiego 6 oraz budynku „Podlasie” przy ul. Sienkiewicza 63.

źródło: MOK (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?