SPIN

Młody mężczyzna popełnia samobójstwo. Żona walczy o prawdę

Beata Głozak wtorek, 10 września 2013, 23:43 Siedlce

Niekompetencja, totalna ignorancja i praktycznie brak działań w celu wyjaśnienia przyczyn samobójstwa 33-letniego siedlczanina. To tylko nieliczne z zarzutów jakie Krzysztof Rutkowski, właściciel firmy detektywistycznej i żona mężczyzny stawiają siedleckiej prokuraturze. Oboje uważają, że do samobójstwa w zdecydowanym stopniu przyczynił się ksiądz Dariusz M. z parafii w Rogowie.

Rutkowski i Emilia, żona siedlczanina twierdzili, że duchowny miesiącami szkalował i szantażował Wojciecha, dzwonił do niego w środku nocy, wysyłał mu erotyczne wiadomości. Nie chciał odczepić się od rodziny. Spokojny i zrównoważony Wojciech w końcu nie wytrzymał, napisał pożegnalny list do żony i w styczniu tego roku odebrał sobie życie.

Prokuratura w Siedlcach wszczęła śledztwo z artykułu o targnięcie się na własne życie przez namawianie lub przez udzielenie pomocy. Postępowanie umorzono.

Było dużo błędów

– Śledztwa zostały umorzone i odczuwam, że prokuratura od początku do tego dążyła. Popełniono dużo błędów. To biuro detektywistyczne dotarło do osoby posługującej się telefonem, z którego był szantażowany i szykanowany mój mąż. Dla mnie bez znaczenia jest czy jest to ksiądz czy nie. To przede wszystkim jest zła osoba – powiedziała żona 33-latka.

– Policja dopiero na wniosek żony podjęła czynności przeszukania plebanii. Tam została zabezpieczona „wyłamka” z telefonu, z którego były wysyłane sms-y i mms-y erotyczne – stwierdził Rutkowski. – Zarzucamy prokuraturze zaniedbanie wykonywanych czynności. Nie zrobiono zupełnie nic, nie zlokalizowano telefonu, nie znaleziono osoby, która za tym telefonem stała, nie zrobiono żadnej analizy bilingów co w tej kwestii wyjaśniłoby w zasadzie wszystko – wyliczył.

Rutkowski dodał, że z materiałów jakie zebrało jego biuro wynika, że ksiądz Dariusz M. wiadomości o podobnej treści wysyłał także innym osobom. W tych sprawach czynności przeciwko niemu prowadzą inne prokuratury i inne policje. Żona domaga się ukarania księdza, zakazania mu pełnienia posługi kapłańskiej, odsunięcia od pracy z dziećmi. Niewykluczone, że złoży też skargę na działania asesor zajmującej się tą sprawą. Postanowienie prokuratury o umorzeniu śledztwa zostało zaskarżone. Sprawa odbędzie się w siedleckim sądzie 12 września.

Dowodów nie było

Przed spotkaniem z Krzysztofem Rutkowskim i żoną siedlczanina o komentarz w tej sprawie poprosiłyśmy rzecznika Prokuratury Okręgowej w Siedlcach Krystynę Gołąbek.

Prokuratura badała czy akt samobójczy był wyborem samobójcy, czy był ktoś jeszcze i chciał, aby ten popełnił samobójstwo. Po przebadaniu dowodów prokurator nie wykazał takiego dowodu. Ujawniliśmy fakt kontaktowania się pokrzywdzonego z inną osobą, ale z analizy tych kontaktów nie wynikało, aby ta osoba w jakikolwiek sposób nakłaniała go do popełnienia samobójstwa.

Osobą tą okazał się Dariusz M., który został w tej sprawie przesłuchany.

Z jego relacji wynikało iż obaj wysyłali sobie wzajemnie z pokrzywdzonym sms-y o treści erotycznej i zdjęcia nagich mężczyzn. W mieszkaniu zabezpieczono komputer, kilka telefonów i „wyłamki” po kartach SIM. Oględziny nie ujawniły treści wskazujących aby Dariusz M. przyczynił się do śmierci poszkodowanego. Co do charakteru tej znajomości możemy opierać się tylko na zeznaniach Dariusza M.

Do sprawy będziemy wracać.

74 komentarze

 1. darek dodano 8 lat temu

  Komentarz narusza regulamin

 2. trotyl dodano 8 lat temu

  Dlaczego ich przy święceniach nie kastrują ???????. Wyciąć […] i problemy z […] i pedofilami w kieckach sam by się rozwiązał. Językiem fizycznej krzywdy nie zrobi

  • robson dodano 8 lat temu

   ciebie powinni wykastrować tobyś głupot nie pisał na forach tylko cienkim głosikiem w chórku chłopięcym śpiewał

   • Lekarz dodano 8 lat temu

    Po kastracji głos pozostaje niski, jeśli wcześniej przechodziło się mutację.

   • Anonim dodano 8 lat temu

    czyżby ksiądz? nikt wam […] nie karze na przymus posługi pełnić!!! Jak się decydujecie to się powinniście liczyć z pewnymi sprawami! Ja bym was wszystkich równo kastrowała!!! […]!

 3. bb dodano 8 lat temu

  Rutkowski znalazł nową sprawę dzięki której znów o nim głosno, A temat nosny, modny. Można pobrylować.
  Prokurator nie znalazł dowodów na to, że ktoś jest winien iż facet popełnił samobójstwo. I tu koniec sprawy, to że panowie mieli podobne skłonności seksualne, nie może przesądzać o jakiejś winie.
  Inną kwestią jest sprawa tego księdza, która oczywiście powinna byc badana. Ale są to dwie różne sprawy i sądzę, że Sąd podzieli stanowisko prokuratury. Jak można domniemywać, sprawa o której Rutkowski mówi dotyczyła nakłaniania do samobójstwa, bądź nękania osoby, która targnęła sie z tego powodu na życie – a tego nie udowodniono.
  Troche sie tej żonie dziwię, że pozwala na nagłośnienie tej sprawy w mediach, a dzieje sie tak przez Rutkowskiego, który bez blasku fleszy i ochroniarza w kominiarce za plecami pracować nie potrafi.Z tego co czytamy wynika, że z tym jej mężem wszystko w porządku nie było. Skoro "wymieniał" sie z tym księdzem zdjęciami facetów – musiało mu sie to podobać. Być może psychika nie wytrzymała takiego rozdarcia, może chciał z tym skończyc, a nie potrafił inaczej. I mówi sie – trudno, stało się. Nagłośnienie tej sprawy w mediach, tym bardziej przez Rutkowskiego – uderzy własnie w nią i w rodzinę.

  • ALBA dodano 8 lat temu

   no nie wiem, nie wiem. przecież sądy w Polsce są niezawisłe i to nie Rutkowski zdecydował o takim zwrocie sprawy a pani sędzia. Bliska mi osoba popełniła samobójstwo. Prokurator umorzył postępowanie. Po latach odkryłam powody tamtego samobójstwa, a należą one właśnie do tych "miękkich w białych rękawiczkach", na które szczególnie podatne są osoby wrażliwe. Schemat niewidzialnego dręczenia, prowadzący do destrukcji człowieka a nawet jego samobójstwa zapewne posiada znamiona winy.

 4. 500 dodano 8 lat temu

  Ten ksiądz uczył mnie religii. PORAŻKA TĘPIĆ TAKICH P…

  • zbyszko dodano 8 lat temu

   mnie też! ^^ PG nr 1 Sokołów Podlaski ;]

   • Ja dodano 8 lat temu

    No, ale fajnie się uśmiechał jak pisał te smsy.

    • zbyszko dodano 8 lat temu

     zbereźnik mały. łobuziaczek paskudniczek. grubcio pupcio

   • matt dodano 8 lat temu

    mnie także aż cięzko w to uwierzyć!

  • sieema dodano 8 lat temu

   mnie też uczył, mam wstręt do lekcji religii… PG1 Sok podl

   • TROLOOLO dodano 8 lat temu

    Mnie też uczył . PG nr 1 Sokołów Podlaski ;]

  • peee dodano 8 lat temu

   Ja tez mialem z nim religie i pamietaj jak najbardziej lubil wystawiac reke abysmy go masowali , hmmm… Czy to juz wtedy byla oznaka – przejaw jego sklonnosci homosekaualneych. PEDOFIL to osoba ktora lubi dzieci, a jak z artykulu wynika mial 33lata, ciekawe ile kolesiowi dofinansowal a pozniej bal aie przyznac, ksieza lubia pieniadze ,ale takze je wydawac, na przyjemnosci spotkan z chlopakami.

   Mozna nazwac Go ze byl ksiedzem homoseksualnym nie pedofilem.

 5. obserwator II dodano 8 lat temu

  Życie codzienne w naszym kraju pokazuje,że właśnie prokuratura boi się zaczynać z kościołem i sukienkowymi więc dochodzi do takich rzeczy.To,że znowu w tej sprawie jest słynny Rutkowski-detektyw to tylko umowa pomiędzy żoną "samobójcy" a detektywem,który nie boi się osób tzw.duchownych.Patrząc na różne wybryki sukienkowych to może już czas aby prokuratury przestały się bać takich facetów w czerni,którzy niczym się nie różnią od normalnych ludzi i tylko teoria stworzona przez ich środowisko-kościoła głosi co innego co nie ma nic wspólnego z życiem codziennym.W kraju gdzie jest niby rozdział kościoła od państwa nie powinny dziać się takie rzeczy.

  • . dodano 8 lat temu

   Mnie także uczył i nie był on normalnym księdzem. Jego komentarze i dziwne zachowania już świadczyły o tym, że coś jest z nim tak.

 6. Gruby dodano 8 lat temu

  I to był, mój nauczyciel? Już wiem czemu tak często na lekcjach wysyłał sms, a nam kazał samym opracowywać tematy. I te jego uśmieszki do chłopców.

  • ja dodano 8 lat temu

   na lekcjach ze mną też zawsze zastanawiałem sie o co chodzi?!

 7. uczennica dodano 8 lat temu

  Mnie też uczył lekcji religi, moja klasa wnoisła do dyrektora oraz wychowawczyni przenajróżniejsze skarki na Księdza Dariusza M. Nie chcieli wieżyć nam z jakimi tekstami ksiądź się do nas zwracał.Słyszeliśmy również ze to przez nasza klase ksiądz Dariusz nie pracuje w szkole u nas, Teraz powniini nam dziękować !

  • asa dodano 8 lat temu

   Ks . Dariusz nie uczy w Waszej sszkole bo zostal Proboszczem w Rogowie.,. jak odszedl z Milosierdzia

   • Antszej dodano 8 lat temu

    On w PG1 uczył jak już został proboszczem w Rogowie. Ale faktycznie miał dwie twarze, przed ludźmi grał dobrego księdza, a zamkniętymi drzwiami plebanii lepiej nie mówić.

 8. jaaa. :D dodano 8 lat temu

  uczennica? mam pytanie jakimi tekstami si edo was zwracał nie chodze d waszej szkoły ale chce wiedziec.

 9. Zszokowana dodano 8 lat temu

  Szok, ksiądz Darek uczył mnie religii i wszyscy go lubiliśmy, żartobliwy itp. Jeden z lepszych księży, aż nie wierzę jakim okrutnym człowiekiem jest!

 10. asiorapp dodano 8 lat temu

  Ksiądz Dariusz powiesił się takie chodzą słuchy po Sokołowie Podlaskim. On chrzcił moje dziecko 7 lat temu i uczył go religii w tamtym roku w przedszkolu. Nigdy bym nie powiedziała że jest zdolny do czegoś takiego. Zawsze pogodny, uśmiechnięty, żartobliwy. Szok

 11. Piekar dodano 8 lat temu

  […] powinni te stare babki zadowalac co przesiadują ciagle w kościołach , mąż żonę męża ksiąc dobre

 12. anika dodano 8 lat temu

  mię KSIĄDZ uczył kilka lat temu z parafi Prostyń i wcale nie narzekamy na niego bo byl najlepszym Ksiedzem na świecie dużo naszym parafianom pomagal a co do nauki to uczył nas najlepiej nawet do pierwszej komuni nas dobrze pszygotował najlepiej jak potrafił… muk u nas zostań proboszem było by lepiej pomagał by biednym jak pomagal ….doradzał by w kazdej potszebie ….

 13. Piekar dodano 8 lat temu

  Nie powinien sie wieszać w więzieniu by miał tylu chętnych kolegów co by go […] Dopiero by miał raj

 14. a. dodano 8 lat temu

  "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni." Mt 7, 1

  • Anonim dodano 8 lat temu

   kopnij się w dupe! caly ten kosciol te ksiegi i caly ten cyrk to wymysl jakiegoś nawiedzonego systemu po to by ludzi oglupiac! jak to jest ze tacy sa bezkarni w tym co robia?! jak ciezko uwierzyć że "ksiądz" coś zrobil?! ludzie otwórzcie oczy! Pozdro dla "księdza" KARPIESIUKA on wie o czym mówie! wszystkich was na PAL!

   • kapuscinski dodano 8 lat temu

    Znam tego Karpiesiuka! Coś z nim nie tak?To porządny człowiek!

 15. Piekar dodano 8 lat temu

  Co nie sądzicie coraz wiecej tych p[…] zostaje ujawnionych i to nie jacyś kryminaliści czy zule tylko […] Ala księża i co taki może uczyć albo gadać jakieś żałosne kazania mnie tez uczył kiedyś […] i to dobrze

 16. x dodano 8 lat temu

  czy nikt nie widzi problemu do czego księża się dopuszczają. Nas katolików osądzają a sami są święci i im wszystko wolno. Jest czy nie ma w tym prawdy co skłoniło tego człowieka do tego czynu, współczuje tej kobiecie co ona teraz przeżywa i wcale się jej nie ma co dziwić że szuka odpowiedzi co się stało. Niektóre komentarze są nie stosowne tutaj i nikt nie widzi że jak mógł ksiądz dopuścić się do takich czynów a nawet i myśli. Składał przysięgę to wiedział na czym polega kapłaństwo. A księdza Dariusza to żarty się bardzo trzymają.

 17. Klara dodano 8 lat temu

  Coś rzeczywiście śmierdzi w tej sprawie! Osobiście uważam, że facet wszedł dobrowolnie w niezłe g.., i trudno było mu z niego wyjść. Jeśli chodzi o ks. to z pewnością już wcześniej inni musieli zauważyć. Myśle, że Biskup Dydycz świetnie o całej sprawie wiedział już duzo wcześniej i nic nie robił. Znając życie, pewnie inni też juz skarżyli się na człowieka. Warto się Go zapytać, czy otrzymywał od innych ludzi skargi! Niech tylko uczciwie sie przyzna. Jeśli takowe były, to znaczy że nic nie zrobił. Wina jest również po jego stronie. Szkoda mi tylko innych księży, bo uczciwie pracują, są grzeczni, dobrzy, a po uszach i tak dostaną! Martwie się tylko, że jeśli nic nie zrobił w tej sprawie, to podobnych może być duzo więcej. Ja pochodze z Korczewa, u nas tez ile bylo pisanych pism do Kurii i nic, chociaż teraz nasz młody wik. wpakował się tez w nieżle g….Mam nadzieje, że przynajmiej teraz Biskup nie ukręci sprawie łba!!!!!!!!!!!!!

  • Ewka dodano 8 lat temu

   Proszę, nic nie mow..bo nie uwierzę..!Wasz Wikary? przecież to już nie jest wikary a ksiądz Administrator…i wpakowal się? nie wierze…Przeciez jest lubiany…na pielgrzymki jeździ…Chyba cos "ściemniasz"…pozdro

 18. xx dodano 8 lat temu

  wiem,że były inne ofiary,ale kto by w to uwierzył że ksiądz M nęka ludzi,starsze panie były nim zachwycone to ,,prawdziwy''ksiądz mówiono o nim, a to była tylko jedna twarz księdza tę drugą skrzętnie ukrywał chociaż niektórzy mogli ją poznać jak wynika z komentarzy i nie tylko

  • Lat dodano 8 lat temu

   A skąd wiesz, ze były nie wolno rzucać słów na wiatr. Biskup napewno by zareagował.

   • xx dodano 8 lat temu

    nigdy nie rzucam słów na wiatr

 19. anna dodano 8 lat temu

  znam ksiedza Darka byl unas wikarym zawsze uczynny prowadził KSM w Prostyni młodziez i dzieciaki go lubiły dla starszych tez miał zawsze czas.to naprawde dobry czlowiek nie osadzajcie pochopnie.

  • M. dodano 8 lat temu

   Dokładnie! Tamten facet dobrowolnie wpakował się w to g****! Nie da się zmusić dorosłego człowieka do czegokolwiek!

 20. była parafianka dodano 8 lat temu

  ten ksiądz jest dobry 😛 przygotowywał mnie do I komunnii, teraz zastanawiam sie czy jest ważna 😛

 21. Uczennica dodano 8 lat temu

  Trudno mi uwierzyć w to wszystko co tu piszecie. Ja też miałam z ks. Dariuszem M. (o ile to ten sam, bo tylko jeden taki był wikarym w Prostyni) lekcje religii. Było wesoło pogodnie, w gimnazjum mnie uczył do bierzmowania przygotowywal. Lubiłam lekcje religii zawsze podobalo mi się ze o zwyklych sprwach dnia codziennego można było porozmawiac. Mielismy zeszyty notatki pisalismy i mieliśmy tez taka fajna książkę gdzie było dużo zdjęć i cytatów z pisma Świętego i nie pracowaliśmy z książka sami tylko czasami gdy ks musial wyjsc. Jak dla mnie to ten ks jest wrabiany.predzej uwierze ze jakiś wredny dzieciak za jedynkę z pacierza podrzucil ksiedzu te wszystkie okropnosci niz ze ksiadz byl winny.

 22. xx dodano 8 lat temu

  Rozumiem tę dziewczynę, która napisała że w to nie wierzy, ksiądz miał faktycznie dwa oblicza, dobrze grał przed ludźmi, kiedy sms-y zostaną odtajnione przykra prawda wyjdzie na jaw, szkoda tych ludzi, którzy znali tylko tę jasną stronę księdza bo ta ciemna naprawdę może być szokiem

 23. parafianie dodano 8 lat temu

  A tak się lansował jako proboszcz parafii R.. i się wylansował,braw nie będzie.

 24. ldk dodano 8 lat temu

  Oj Dareczku wpakowałeś się w niezłe g***.

  • lzk dodano 8 lat temu

   I to na własne życzenie!Tak to jest jak człowiek nie umie wyhamować póki jest na to czas.

  • Anna dodano 8 lat temu

   "Począwszy od 2010 r., gdy przybył do nas ks.Dariusz (…), nasz kościół i nasza parafia jakby nabrały skrzydeł." – fragment artykułu z katolickiego czasopisma "Niedziela". Jeszcze w lipcu wszyscy parafianie byli zachwyceni swoim proboszczem, a dzisiaj, gdy trwa jeszcze dochodzenie, już go osądzili. "Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni" powiada Pismo Święte.

   • lzk dodano 8 lat temu

    Człowiek miał dwa oblicza,nie sądzę po prostu to wiem,doświadczenie droga pani

   • ndx dodano 8 lat temu

    Parafia już wcześniej nabrała skrzydeł, Ks.Zbigniew również wiele dla tej parafii zrobił,warto o tym pamiętać.

    • parafianin dodano 8 lat temu

     Na pewno ks.Zbigniew zrobiłby jeszcze więcej, gdyby nie ten straszny wypadek, ale tak lansować jak ks.Dariusz się nie potrafił, artykułów do prasy i na stronę internetową o sobie nie pisał.

  • przyjaciel dodano 8 lat temu

   Dariusz przecież ty zawsze niewinny,popatrz co za ludzie znowu cię wrabiają.

 25. Anonim dodano 8 lat temu

  dobrobyt

 26. dobra rada dodano 8 lat temu

  Pani Anno jest Pani obecna na wielu forach jako rzecznik ks.proboszcza, domyślam się,że jest Pani jego znajomą to znaczy,że należy Pani do grupy ryzyka, czyli do grona tych ludzi,którzy mogą być potencjalnie przez niego nękani, radzę zmienić numer telefonu i zerwać kontakt.

  • Anna dodano 8 lat temu

   Nie jestem rzecznikiem księdza, nie jestem jego znajomą, nigdy nie byłam w Rogowie, a imię Anna jest popularne. Nie bronię go, bo jego czyn jest straszny. Słowa z Pisma św. są powszechnie znane.

 27. apel dodano 8 lat temu

  Do tych,którzy znają księdza DM!Sądzę,że trzeba pomóc temu księdzu ochronić go przed sobą samym, ma problem i nie panuje nad tym co jest od niego silniejsze, samo uświadomienie, że niszcząc innych niszczy również siebie może przyniesie jakiś skutek a może nie, kara jeżeli będzie może też spełni swoją rolę a może nie,on się zazwyczaj do niczego nie przyznaje ale ma jakiś problem ze sobą. Nie wiem kto powinien mu pomóc rodzina,znajomi, zwierzchnicy. Szkoda człowieka, mimo tego co robi, wolę wierzyć że nie jest zły tylko że nad tym nie panuje.Od kilku lub kilkunastu lat żyje na krawędzi ryzyka a mimo to nie potrafi się powstrzymać.

 28. apel c.d. dodano 8 lat temu

  Może to naiwne i może nie da się pomóc,komuś kto tego nie chce, ale chociaż niech ktoś spróbuje.

  • ? dodano 8 lat temu

   Jeśli on cierpi na to co myślę,to jemu nie da się pomóc,to nieuleczalne,niestety.

 29. parafianie dodano 8 lat temu

  Nasza parafia nie ma ostatnio szczęścia jeśli chodzi o proboszczów. Poprzedni proboszcz-straszny w skutkach wypadek,możemy się tylko modlić o cud uzdrowienia.Obecny proboszcz -bohater skandalu chociaż twierdzi,że jest ofiarą, trzeba się modlić o ocalenie jego duszy przed siłami zła.Czekamy z nadzieją na nowego proboszcza,ufamy że nic złego się już nie wydarzy.

 30. Lonco dodano 8 lat temu

  Wiem duzo o ks. Misior bo bylem parobkiem na plebani 2 lata temu

 31. do Lonco dodano 8 lat temu

  Z Pana wypowiedzi na różnych portalach widać,że jest Pan rozczarowany Ks.Dariuszem i brakiem reakcji różnych instytucji na Pana skargi. Sprawiedliwość jednak istnieje i Ks.Dariusz spotkał kogoś kto okazał się silniejszy od niego, szkoda tylko że musiało dojść do takiej tragedii. Co prawda nie wiadomo co z wyrokiem ale szans na pracę w diecezji raczej nie ma, jest więc kara, za niewinność nie karzą.

 32. Lonco dodano 8 lat temu

  Jak bylem przez pare miesiecy w rogowie na plebani dwa lata temu to jusz wyslalem do biśkupa 3 razy skarge i nieodpisal

 33. Lonco dodano 8 lat temu

  Jest jusz 20 marzec 2014 rok i jeszcze nieodpisal biskup a czekam 2 lat. Czyzby niemial kasy na wyslanie listu,

 34. Lonco dodano 8 lat temu

  A co ze zdjeciami ?

  • Anonim dodano 7 lat temu

   Opublikować?

 35. Lonco dodano 8 lat temu

  Pytam co ze zdjeciami mam zrobic?

  • Anonim dodano 1 rok temu

   Pokaż zdjęcie ks.D.M

 36. rocky dodano 7 lat temu

  wstyd ze ktos taki pracowal w mojej parafii

 37. guda dodano 7 lat temu

  A mnie uczył religji jakieś 20lat temu i pamiętam jak dziś jak uderzył głową mojego kolegi o tablice,ale wtedy nikt nie reagował,bo to wieś była i ksiądz to wielka osobistość,tak jak tamtejsi nauczyciele,jak dobrze że ta mentalność się zmienia,reagować natychmiast na takie odchylenia!!!

 38. emka dodano 7 lat temu

  T'en (…) zabił mojego sąsiada wracając od kochanki, był po alkocholu i uciekł z miejsca wypadku, oczywiście wszystko mu sie upiekło, bo jest klechą à tam jest ciemnogród, i tym razem tez próbuje sie wymiksowac ze wszystkiego. Pamiętam z podstawówki jak naparzał moich kolegów metalową antenką od radia i jaką przyjemność dla klechy to sprawiało tobie powinien po (…) sieknąc tą antenką zboczeniec (…). Parafia Grodzisk pozdrawia (…) misiora

  • bb dodano 7 lat temu

   Od kochanki?On chyba ma inne preferencje.

 39. lonco dodano 6 lat temu

  Dlaczego Biskup nie odpisuje na moje listy w sprawie misiora . Czekam parę lat. Podobno jest nowy biskup

 40. lonco dodano 6 lat temu

  Dlaczego Biskup Drohiczynski nieodpisuje na moje listy w sprawie ks.misiora
  Czekam parę lat.

 41. WIERZY BARDZIEJ JAK TY dodano 4 lata temu

  JEDEN SIĘ POWIESIŁ A DRUGI NA STRYCHU TWIERDZI, ŻE SAM SIĘ GWAŁCIŁ. Raz to przypadek – dwa to reguła. Niektórzy potrafią mydlić oczy a głupotą jest takich słuchać

 42. TrydenT dodano 8 miesięcy temu

  posoborowy zbójecki kościół

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?