SPIN

Katarzyna Piekart może wygrać

Aneta Borkowska środa, 18 września 2013, 16:10 Aktualnie

Jeszcze tylko do 20 września trwa głosowanie w plebiscycie „Polacy z werwą” (PKN Orlen), której celem jest popularyzacja dokonań młodych, zdolnych Polaków.

Konkurs odbywa się w siedmiu kategoriach: Nauka, Medycyna, Ochrona Środowiska, Innowacje w biznesie, Kultura i Sztuka, Design i Sport.  W każdej jest 3 kandydatów. W kategorii „Sport” jury nominowało Katarzynę Piekart razem z Radosławem Kawęckim i Jerzym Janowiczem.

Katarzyna Piekart (1986): zawodniczka Startu Gorzów Wielkopolski i reprezentantką Polski w lekkiej atletyce. Pochodzi z Siedlec, gdzie sport uprawiała od czwartej klasy szkoły podstawowej. Z powodu niedowładu lewej ręki przestała (niechętnie) rywalizować z pełnosprawnymi i zaczęła odnosić sukcesy w sprintach oraz  w rzucie oszczepem. Po urodzeniu w 2009 roku córki Weroniki właśnie rzucaniu oszczepem zaczęła poświęcać najwięcej uwagi. 1 września 2012 roku, nie będąc faworytką konkursu, zdobyła pierwszy na Paraolimpiadzie w Londynie złoty medal olimpijski dla reprezentacji Polski, ustanawiając jednocześnie nowy rekord świata w rzucie oszczepem (41,15 metrów).

Tu można oddać głos na siedlczankę: www.polacyzwerwa.pl.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?