SPIN

Będzie zmiana w strefie płatnego parkowania?

Beata Głozak czwartek, 19 września 2013, 00:41 Aktualnie

Czy właściciele samochodów z napędem hybrydowym nie będą płacić za miejsce postojowe w strefie płatnego parkowania? Bardzo możliwe. Projekt uchwały w tej sprawie jest i czeka na zielone światło radnych.

„Napęd hybrydowy łączy w sobie silnik spalinowy i elektryczny. Samochody charakteryzuje – oszczędność paliwa, a co za tym idzie mniejsza emisja spalin i maksymalne wykorzystanie możliwości silnika elektrycznego. W chwili obecnej kilka miast w Polsce wprowadziło już zapis zwalniający hybrydy z opłat parkingowych” – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

8 komentarzy

 1. siedlczanin * dodano 10 lat temu

  Ciekawe kto z radnych jezdzi hybrydą???

 2. mr2 dodano 10 lat temu

  trzeba bedzie napisac na szybie ze hybryda czy kontroler bedzie zagladal pod maske?

 3. siedlce dodano 10 lat temu

  Paranoja. W Polsce jest lobby węglowe. Hybryda nie zwraca się nawet po 300 tys. km. Na trasie pali tyle samo co normalny benzyniak czy też diesel, a koszty eksploatacji dużo większe.

 4. echo dodano 10 lat temu

  W tak małej strefce tak górnolotne pomysły – trzeba się leczyć panowie.

 5. x dodano 10 lat temu

  "maksymalne wykorzystanie możliwości silnika elektrycznego" – gdyby pani Beata wiedziała o czym pisze to albo napisała by o "maksymalne wykorzystanie możliwości silnika spalinowego" albo o obu silnikach. Istotą Hybrydy jest m.in. to, że silnik spalinowy pracuje przy najefektywniejszych obrotach (wtedy gdy jest najbardziej sprawny) i wtedy gdy jest naprawdę potrzebny. Tak jak teraz jest hmm wątpliwe logicznie.

  • y dodano 10 lat temu

   A gdybyś Ty x patrzył dokładnie co czytasz to zauważyłbyś że na końcu cytatu jest CZYTAMY W UZASADNIENIU PROJEKTU UCHWAŁY a nie są to słowa autorki.
   Jak mnie irytuje jak ktoś nie doczyta do końca i się czepia i chce zabłysnąć jako najmądrzejszy.
   A swoją drogą to już chyba jakiś żart z tym pomyslem. Strefa na 20 samochodów i jeszcze trzeba darmowe miejsca robić. Zaraz dojdą rodziny 3+, wegetarianie, ci co mają w domu rolki itp. Kurna rozumiem jakby t strefa zajmowała pół miasta, ale to jest śmieszne. A zaraz wielką debatę na sesji będą toczyć, a ważne sprawy znów są nieistotne.

  • Beata Głozak dodano 10 lat temu

   Bardzo proszę czytać uważnie, bo nie lubię tłumaczyć się z nie swoich słów. Jeśli piszę w informacji "czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały" to znaczy, że to nie są moje słowa. Proszę tutaj dłuższy cytat: "Napęd hybrydowy łączy w sobie silnik spalinowy i elektryczny. Samochody te oferowane są w regularnej sprzedaży przez wielu producentów samochodów. Oczywiście każdy z producentów stosuje trochę inne rozwiązania ale łączy je jedno – oszczędność paliwa, a co za tym idzie mniejsza emisja spalin i maksymalne wykorzystanie możliwości silnika elektrycznego."

 6. g dodano 10 lat temu

  ja uważam że to beznadziejny pomysł. co innego pojazdy całkowicie elektryczne. Poza tym są tak horrendalnie drogie że uchwała będzie znów dla bogatych a biedny KOWALSKI którego ledwo stać na 15 – letni zwykły pojazd nadal będzie musiał płacić. Biednemu zawsze wiatr w oczy. Wiem Wiem chodzi o święże powietrze :)) w centrum miasta

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?