SPIN

Kierowca siedleckiego PKS-u przemytnikiem?

Beata Głozak czwartek, 19 września 2013, 13:56 Aktualnie

Siedleccy policjanci podczas przeprowadzonych dzisiaj (19 września) w godzinach porannych wspólnych działań z funkcjonariuszami Izby Celnej znaleźli i zabezpieczyli ponad 20 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kontrabanda była przewożona w autobusie rejsowym należącym do jednej z siedleckich firm transportowych, a jej właścicielem był kierowca autobusu.

Około godz. 6.20 w miejscowości Wojnów siedleccy funkcjonariusze w trakcie kontroli autobusu rejsowego należącego do jednej z siedleckich firm transportowych ujawnili w nim ponad 3 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Następnie w czasie przeszukania posesji kierowcy tego autobusu znaleziono tam dodatkowo ponad 17 tysięcy paczek takich papierosów.

Kierowcą jest 31 – letni mieszkaniec gm. Mordy. Jak wynika z ustaleń, papierosy te trafiały do nielegalnego obrotu. Straty Skarbu Państwa powstałe z tytułu należnego podatku VAT, akcyzy oraz cła wyliczono na kwotę ponad 380 tysięcy złotych. Zatrzymany w najbliższym czasie odpowie za przestępstwo skarbowe, a grozić mu za to może między innymi bardzo wysoka grzywna.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Komentarze (1)

  1. Lolek dodano 11 lat temu

    Każdy orze jak może..

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?