SPIN

Nasza własność jest nasza. Kongres pikietował

Beata Głozak czwartek, 19 września 2013, 23:51 Siedlce

– Powinniśmy móc wypłacić pieniądze zgromadzone w OFE i zrobić z nimi co chcemy. Nie można mówić „tu albo tu”. To tak jakby pani ktoś wyciągnął z kieszeni 100 złotych i powiedział: Pani jest głupia. Ja lepiej te pieniądze zagospodaruję niż pani – powiedział dzisiaj Grzegorz Sowa.

– Pieniądze z Otwartych Funduszy Emerytalnych (OFE) są własnością obywatela, który może zrobić z nimi co chce – powiedział w rozmowie z nami Grzegorz Sowa.

Grzegorz Sowa o ZUS i OFE (posłuchaj)

Grzegorz Sowa o ZUS

Przedsiębiorca z Piotrkowa Trybunalskiego, który walczy w sądzie o odejście z ZUS-u przyjechał dzisiaj do Siedlec na pikietę zorganizowaną przez Kongres Nowej Prawicy.

Pukali do posłów

Członkowie KNP nie zgadzają się z reformą OFE zaproponowaną przez rząd Donalda Tuska. Przeniesienie środków finansowych z kont w OFE na konta w ZUS nazywają kradzieżą. Dzisiaj w tej sprawie w siedleckim biurze każdego posła z naszego regionu znalazły się petycje z postulatami członków Kongresu. W pismach zwracają się oni z prośbą o realizację 3 punktów.

1. Niedopuszczenie do uchwalenia ustawy o przeniesieniu środków finansowych obywateli z kont w OFE na wirtualne konta w ZUS.
2. Doprowadzenie do uchwalenia ustawy o przekazaniu środków z kont w OFE do dyspozycji ich właścicieli tzn. obywateli, wraz z prawem do wypłaty pieniędzy.
3. Nie wyrażanie zgody na zwiększenie deficytu budżetowego za 2013 r. Deficyt to następne rządowe pożyczki, które my obywatele będziemy musieli w przyszłości spłacić. Nie chcemy, aby rząd, nas obywateli dalej zadłużał.

Prawo do wolnej woli

– Obywatel powinien móc wypłacić pieniądze zgromadzone przez siebie w OFE a instytucje powinny mu to umożliwić. To są pieniądze obywatela i on, a nie minister Rostowski razem z premierem Tuskiem, powinien decydować co z nimi zrobić – stwierdził Grzegorz Sowa. – Nie podoba nam się to, że decyzja może być „albo to albo tu”. To tak jakby pani ktoś wyciągnął z kieszenie 100 złotych i powiedział: Ja jestem mądrzejszy, pani jest głupia i ja lepiej te pieniądze zagospodaruję niż pani – podsumował.

Akcja nie spotkała się z odzewem. Kilkuosobowa grupa młodych ludzi stojąca pod budynkiem siedleckiego oddziału Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego nie robiła wrażenia na przechodniach.

87 komentarzy

 1. Siedlczanin - racjonalista dodano 8 lat temu

  Żałuję, że nie mogłem być na spotkaniu z JKM.

  Chętnie bym się zapytał Pana Korwina Mikke jakie jest jego stanowisko w zakresie "rzekomego" członkostwa jego działaczy w Komitecie Budowy pomnika L. Kaczyńskiego w Siedlcach oraz jaką widzi przyszłość swojego ugrupowania w Ruchu Narodowym, kiedy dowiedział się jakie zdanie mają o nim jego koledzy z innych partii "wolnościowych" 🙂

  • Mieszkaniec Nowych Siedlce dodano 8 lat temu

   To prawda, np. Unia Polityki Realnej, która to zakładał i przewodził Korwin, odcina sie od niego, jego nieprzemyslanych wypowiedzi. Tzw "narodowcy" nie chcą mieć Korwina za lidera. Pozostanie samotny i zasili plankton polityczny a jego wyznawcy…(tu niech kazdy sam sobie dośpiewa).

  • monia dodano 8 lat temu

   co Ty się tak tego pomnika przyczepiłeś? Nic innego nie przychodzi Ci do głowy? Trzeba było pójść na spotkanie a niemocny jesteś w buzi ,ale jakbyś spotkał się z JKM to być słowa powiedzieć nie mógł

 2. bb dodano 8 lat temu

  liczna to "pikieta".
  A ci dwaj od "podpisów" to nadal udają, że są w porządku?
  Po "zainteresowaniu" przechodniow pikietą widac, co ludzie o nich sądzą. Błazenada młodzików usiłujących zaistniec w przestrzeni publicznej. A ten ich gość to taki "paprykarz" NP. Panie "paprykarzu" powiem panu tylko tyle: życze panu zdrowia, ale co będzie jak pan -" wypisawszy"sie z ZUS – zachoruje np. na raka? Jak pana dziecko zachoruje np. na białaczkę? Za co pan je wyleczy? Wykupi oan sobie ubezpieczenie prywatnie – zgoda. A czy pan wie ile takie ubezpieczenie będzie kosztowało? Składka zdrowotna w ZUS przy takim ubezpieczeniu to małą kropelka. I jeszcze nie wszystkie placówki medyczne takie ubezpieczenie uznają. Bardzo szybko pójdzie pan 'po prośbie" o wsparcie.
  Sieje pan demagogię, panie "paprykarzu" NP.
  Osobiście mam swoje porachunki z ZUS–em, które wygrałam. Uważam, że nie jest to idealna instytucja. Ale granice rozsądku nalezy zachować.

  • Michał 32 dodano 8 lat temu

   Na spotkaniu z Panem Sową i Korwinem o 18 tego dnia grubo ponad 200 osób więc z tym całkowitym brakiem "bb" kulą w płot 😀 A co Zus opłaci mi operację z moich pieniędzy lub białaczkę wyleczy to pogadaj z ludźmi którzy chorują. Moja Mama za państwowe to by umarła więc dziękuję za ten cały ZUS i NFZ. A czepiasz się tych młodych widać etatowy urzędowy troll za publiczne zamiast przekładać niepotrzebne papierki to pisze żeby pisać 😀 kryjąc się za literami "bb" widać poziom , powagę, honor oraz obrazuje to prawdziwość słów i oskarżeń. Człowiek mówiący prawdę nie musi się kryć za jakimiś lipnymi nazwami.

   • głos rozsądku dodano 8 lat temu

    No tak, bo jak ktoś ma inne zdanie to od razu "urzędowy troll". Zejdźcie na ziemi i nauczcie się rozmawiać z ludźmi, którzy mają inne zdanie i poglądy od was.

    • przyszły niedoszły emeryt dodano 8 lat temu

     Wyzywanie od "paprykarzy" i "błaznujących młodzików" jest ok?

    • Piotr dodano 8 lat temu

     Jak się można umówić na rozmowę z kimś kto nie chce się przedstawić tylko podpisuje się jako 'bb" a mogła znaleźć nas wczoraj na spotkaniu i zadać pytanie czemu bb nie było?? proste bo nie chce rozmawiać tylko pomawiać

   • Mieszkaniec Nowych Siedlce dodano 8 lat temu

    ….co daje 0,003% potencjalnych wyborców miasta Siedlce w nadchodzących wyborach samorządowych….mam dalej wrózyć…..

    • Piotr dodano 8 lat temu

     Przy wyborach do sejmu dostali w Siedlcach 3 % wyskakując jak filip z konopi więc teraz nawet taki mieszkaniec nowych siedlec ich zna 🙂

     • Mieszkaniec Nowych Siedlce dodano 8 lat temu

      Pocieszające jest to, że teraz będzie mniej niż 3%

    • monia dodano 8 lat temu

     nie bądź taki pewny swego. znane są przypadki w historii kiedy pewniaki dostawały po pupie

  • Siedlczanin dodano 8 lat temu

   No tym się różni pikieta od protestu że jest nieliczny tylko symboliczny.

  • noise dodano 8 lat temu

   bb jesteś zupełnie nie w temacie ponieważ wypłata z OFE nie ma nic wspólnego ze składką zdrowotną

   Nikt z komentujących nie zwrócił uwagi na zasadniczy wątek pikiety, mianowicie, że naszych pieniędzy zgromadzonych w OFE nikt nie może tknąć i ZUS też,
   Emerytura składa się z wypłaty świadczeń z pierwszego i drugiego filara.
   Drugi filar to OFE. Ponieważ podpisywaliśmy umowy na drugi filar w OFE, a stronami w tej umowie był obywatel i OFE w osobie przedstawiciela. ZUS nie był i nie jest stroną tej umowy, nie posiada również upoważnień od obywateli na zarządzanie jego pieniędzmi, konta w drugim filarze w OFE są zdefiniowane na konkretnego człowieka. To co się dzieje z OFE jest kradzieżą!!!
   ZUS uczestniczy tylko w wypłacie emerytury z pierwszego filara, a emerytura ta oparta jest na systemie repartycyjnym.
   Na tym forum widać, że wiedza na temat własnych pieniędzy oraz pierwszego i drugiego filara jest ZEROWA i lepiej przykrywać własną głupotę ubliżaniem, a później płakać na zły los niż zauważyć istotę sprawy i zrobić coś póki czas.

  • Realista dodano 8 lat temu

   Może i błazenada w opinii bb, ale ja się z nimi zgadzam. Może z wyjątkiem wypłaty tych środków ludziom. Bardziej byłby za ich mądrym zainwestowaniem. Z założenia mają zabezpieczyć przyszłą emeryturę. A 95 % ludzi wyda je teraz.

 3. jejku dodano 8 lat temu

  Bo w Siedlcach ludzie się modlą, a nie myślą. Stąd obojętność. Widać Bóg tek chce i tak musi być, że Tusk robi co chce. Bóg tak chce.

  • po co? dodano 8 lat temu

   Po co mieszasz w to Boga? Czy Wy zawsze musicie do Niego "pić"? Co ma polityka do Boga. Oddajcie Bogu co boskie

 4. głos rozsądku dodano 8 lat temu

  Jeden z nich już ogłosił na Fb sukces tekstem typu "Miasto jest nasze, będziemy rządzić" (mniej więcej, przekaz niedosłowny). Ja jednak proszę was młodzi ze zdjęcia o więcej samokrytyki i mniej samouwielbienia. Czyny, nie słowa. A jak jest? Słów dużo, a czynów nie wiele.

  • Wyrzykowski dodano 8 lat temu

   Ja natomiast proszę o zachowanie wiarygodności w cytowaniu. Prawdziwy cytat:

   Jeśli tyle osób, ile było na sali dziś na spotkaniu z JKM i G. Sową, choć w części się zaktywizuje, to miasto jest nasze. Da się oddłużyć nawet Siedlce, najbardziej zadłużone miasto na prawach powiatu w Polsce. Za wzór w tym niech nam przyświeca Ruda Śląska, gdzie w zemście za oddłużenie miasta (co zachęciło przedsiębiorców do inwestowania i zatrudniania ludzi zmniejszając bezrobocie) przeciwko niezależnej pani prezydent zawiązała się koalicja PiS-PO-RAŚ. W Siedlcach mamy klikę PiS-PO-STS, sęk tylko w tym, że w Siedlcach to oni rządzą, a niezależni dopiero zaczną.

   • Mieszkaniec Nowych Siedlce dodano 8 lat temu

    Powiedz teologu w jaki sposób chcesz oddłużyć miasto?

    • Paweł zgadnij który :D dodano 8 lat temu

     Jak oddłużyć wystarczy zwolnić nie kompetentnych partyjniaków z urzędów zastępując ich kompetentnymi ludźmi choćby młodymi szybciej zrobi jeden młody niż 4 zasiedziałych miernot partyjnych. Po drugie nie robić inwestycji które z góry wiadomo że będą nie rentowne ,a takich właśnie najwięcej zrobiła siedlecka władza mimo ostrzeżeń bo jest przetarg jest kasa do ukręcenia przez firmy kolegów utrzymujących się z pieniędzy miejskich czyli sektor prywatny administracji publicznej. Przez co zmniejszą się koszta. Kultura jest zbyt rozbuchana za publiczne pieniądze jak trzeba płacić za bilety mimo że dostają kasy z kasy miasta to niech spróbują utrzymać się z biletów jak prywatne teatry ,poszukać sponsorów oraz gospodarować pieniędzmi. I wiele innych rzeczy można zrobić.

  • Mieszkaniec Nowych Siedlce dodano 8 lat temu

   Jeszcze bym dorzucił, aby zatrudnili kogoś od wizerunku….

   • Wyrzykowski dodano 8 lat temu

    A będzie pracował za darmo tak jak my działamy za darmo, jednocześnie musząc płacić na partie, z którymi się nie zgadzamy?

    "Powiedz teologu w jaki sposób chcesz oddłużyć miasto?"
    Politolog i przyszły teolog oraz historyk na pewno inaczej widzi przyszłość tego miasta niż meliorant. Prezydent Rudy Śląskiej jest nauczycielką z wykształcenia, a dała radę oddłużyć miasto.

 5. wiem dodano 8 lat temu

  Am 8, 4-7 4 Słuchajcie tego wy, którzy gnębicie ubogiego
  i bezrolnego pozostawiacie bez pracy,
  5 którzy mówicie: "Kiedyż minie nów księżyca,
  byśmy mogli sprzedawać zboże?
  Kiedyż szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz?
  A będziemy zmniejszać efę, powiększać sykl
  i wagę podstępnie fałszować.
  6 Będziemy kupować biednego za srebro,
  a ubogiego za parę sandałów
  i plewy pszeniczne będziemy sprzedawać".
  7 Przysiągł Pan na dumę Jakuba:
  "Nie zapomnę nigdy wszystkich ich uczynków".
  1 Tm 2, 1-8 1 Zalecam więc przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi: 2 za królów i za wszystkich sprawujących władze, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością. 3 Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga, 4 który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy.
  5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus, 6 który wydał siebie samego na okup za wszystkich jako świadectwo we właściwym czasie. 7 Ze względu na nie ja zostałem ustanowiony głosicielem i apostołem – mówię prawdę, nie kłamię – nauczycielem pogan we wierze i prawdzie.

 6. on dodano 8 lat temu

  A ja nie chcę OFE, bo nie chcę aby moimi (nawet wirtualnymi) pieniędzmi obracał jakiś "biznesmen" który co miesiąc (prezes) zabiera z naszego konta 60tys zł pensji. Pytam za co? – za to, że Balcerowicz tak zarządził? A czy ktoś ze zwolenników OEF zastanowił się co się z nimi stanie jak zdarzy się kolejny kryzys? Gdzie będziemy szukać swoich emerytur?

  • noise dodano 8 lat temu

   a ty na pewno znajdziesz je w ZUS 🙂 Już gratuluję dośmiertnych poszukiwań

 7. Anonim dodano 8 lat temu

  Mój mąż oprócz składki zdrowotnej, odprowadzaną jeszcze dodakowe ubezpieczenie pracownicze, dzięki temu jak złamał nogę to w Luxmedzie tego samego dnia się dostał na konkretną godzinę, całe leczenie było tam, nie wspominając już o poziomie obsługi 🙂 więc po co ma płacić składkę zdrowotną do ZUS? mógłby się sam ubezpieczyć prywatnie lub pracodawca częściowo by go ubezpieczył.
  bb Panu Sowie chodzi o składkę emerytalną a nie zdrowotną 🙂

 8. bb dodano 8 lat temu

  Panie Wyrzykowski! Tak pan krytykuje PIS, a jak potrzeba przycisnie to idzie pan do nich po prośbie np. o sfinansowanie transportu i podpisuje sie pan jako popierający ich działania. Czyli: pana poglądy zmieniają sie w zalezności od sytuacji. Gratuluję.

  • Piotr dodano 8 lat temu

   BB to się tak uczepi jednej rzeczy dawno wyjaśnionej niech się lepiej przyczepi do tych co okradają i zadłużają miasto wyprowadzają kasę przez przetargi ale nie bo to oni karmią BB więc lepiej na młodych wylewać bezpodstawne i nieprawdziwe pomyje. Chyba sobie przejrzę i dowiem się kim jest BB i skąd oraz jakiego kompa nadaje i się wyjaśni 😀 😀 😀

  • Siedlczanin - racjonalista dodano 8 lat temu

   Panie Piotrze

   Sprawa członkostwa w Komitecie Budowy pomnika L. Kaczyńskiego w Siedlcach działaczy NP nie została wyjaśniona. Mieliśmy jedynie okazję poznać stanowisko Panów Wyrzykowskiego i Michowieckiego, które nie posiadało nawet znamion merytorycznego oświadczenia.

   Gdyby tym Panom zależało na należytej ocenie opinii publicznej już dawno spowodowaliby, iż swoje stanowisko w tej materii przedstawiłby także przewodniczący Komitetu Pan Sobolewski. Ponieważ jest inaczej należy uznać, iż Ci panowie doskonale wiedzieli co podpisują. Nie przewidzieli jednak konsekwencji swoich poczynań.

   Chętnie wszyscy poznamy sposoby oddłużenia miasta proponowane przez NP w Siedlcach, bowiem jak na razie to czytamy wyłącznie o spiskach i demagogię w postaci:

   "Za wzór w tym niech nam przyświeca Ruda Śląska, gdzie w zemście za oddłużenie miasta (co zachęciło przedsiębiorców do inwestowania i zatrudniania ludzi zmniejszając bezrobocie) przeciwko niezależnej pani prezydent zawiązała się koalicja PiS-PO-RAŚ". Pozdrawiam.

   • Arek dodano 8 lat temu

    W oświadczeniu było wyjaśnione z tego co czytałem ale fakt inaczej grą słów przedstawił to oświadczenie Tygodnik Siedlecki w przeciwieństwie do reszty mediów które przytoczyły te oświadczenia w formie oryginalnej. Więc akurat przytaczanie TS do ośiwadczenia nie jest odniesieniem.

   • Piotr dodano 8 lat temu

    Widać któryś z nich napisał

    "Paweł zgadnij który 😀 dodano 17 godzin temu
    Odpowiedz
    Jak oddłużyć wystarczy zwolnić nie kompetentnych partyjniaków z urzędów zastępując ich kompetentnymi ludźmi choćby młodymi szybciej zrobi jeden młody niż 4 zasiedziałych miernot partyjnych. Po drugie nie robić inwestycji które z góry wiadomo że będą nie rentowne ,a takich właśnie najwięcej zrobiła siedlecka władza mimo ostrzeżeń bo jest przetarg jest kasa do ukręcenia przez firmy kolegów utrzymujących się z pieniędzy miejskich czyli sektor prywatny administracji publicznej. Przez co zmniejszą się koszta. Kultura jest zbyt rozbuchana za publiczne pieniądze jak trzeba płacić za bilety mimo że dostają kasy z kasy miasta to niech spróbują utrzymać się z biletów jak prywatne teatry ,poszukać sponsorów oraz gospodarować pieniędzmi. I wiele innych rzeczy można zrobić."

  • Siedlczanin - racjonalista dodano 8 lat temu

   Ponownie do Pana Piotra

   Jeśli uważa Pan za wystarczające recepty przedstawione przez internautę "Paweł zgadnij który" to zostaje mi Panu jedynie współczuć, albowiem uwierzył Pan populistycznym obietnicom rodem z kampanii wyborczej w 1991 r.

   Każda partia po zdobyciu władzy bez względu na szczebel obsadza swoich ludzi na ważnych stanowiskach. Uwierzyć, że tego nie zrobi Nowa Prawica – rzecz bezcenna, jednakże nie do uwierzenia dla realistów.

   Do poprawy kondycji siedleckiego budżetu nie wystarczą deklaracje. Potrzebny jest konkretny projekt w tym zakresie. Powoływanie się na działania Prezydent Rudy Śląskiej nie jest wystarczającym argumentem bez przedstawienia konkretnych wzorców opartych na racjonalnej analizie, a nie propagandowej.

   Mam nadzieję, że będzie Pan miał okazję poznać programy wyborcze innych partii. Wówczas z pewnością zastanowi się Pan na kogo oddać głos w nadchodzących wyborach. Pozdrawiam.

  • :/ dodano 8 lat temu

   a co Ty z tą listą? Co ma piernik do wiatraka? Czy my teraz o jakiejś liście piszemy. chyba nie tego dotyczy informacja.

 9. bb do Michała i do Piotra dodano 8 lat temu

  Najpierw Michał. Wyobraź sobie, że nie musze rozmawiać z ludźmi, którzy choruja bo wiem na włąsnym przykłądzie, jak to jest z leczeniem powaznych chorób finansowanym przez NFZ (popełniamy błąd mówiąc, że to ZUS nas leczy). Tak się składa, że gdyby nie leczenie całkowicie bezpłatne – ani mnie, ani mojego dziecka nie byłoby na tej ziemi. A jestem tylko zwykłą emerytką, z najniższą emeryturą. I wyobraź sobie, że takich jak ja znam bardzo dużo.
  Piotrze, a czy ty sie przedstawiłeś? To dlaczego oczekujesz tego ode mnie?
  A jeszcze mi odpowiedz: o co zostaliście przeze mnie pomówieni?

  • Piotr dodano 8 lat temu

   No bardziej się przedstawiłem od ciebie BB bo przynajmniej podałem imię 🙂 A po drugie nie ma bezpłatnego leczenia ktoś za to płaci i płacimy w podatkach w Vat z emeryturki też odcinają mimo że 40 lat też obcinali , co prywatne ubezpieczenie w tej kwocie jest lepsze i daje więcej. Czy to nie ta emerytka która w Urzędzie Stanu Cywilnego przeszła na emeryturę biorąc odprawę 70 tys. żeby później pójść inne stanowisko w USC biorąc emeryturkę?? 😀

 10. Piotr dodano 8 lat temu

  Na spotkaniu z Januszem Korwinem Mikke oraz Panem Grzegorzem Sową było duże zainteresowanie przybyło grubo ponad 200 osób w różnym wieku aż miejsc zabrakło ale ludzie mimo braku miejsc siedzących chcieli zostać i posłuchać.

  • głos rozsądku dodano 8 lat temu

   Z całym szacunkiem, ale prawie połowa to przyszła z ciekawości, bo "celebryta" przyjechał. Nie jest to liczba miarodajna.

   • Piotr dodano 8 lat temu

    A ile przychodzi na spotkania PO?? Lub PiS?? SLD?? Ruchu Palikota?? STS?? na spotkania organizowane przez PiS było ostatnio około 70 osób głównie urzędnicy 🙂 A reszty partii spotkań nie ma oprócz RPalikota gdzie było wybranych 6-8 osób. Więc może i nie miarodajne ale na pewno potrafią zainteresować ludzi w różnym wieku ,a co cieszy szczególnie ludzi młodych którzy mają gdzieś resztę politycznego establishmentu.

    • alex dodano 8 lat temu

     A gdzie i kiedy było to spotkanie PiS?

     • Ha ha dodano 8 lat temu

      Z Pawłowicz w Urzędzie Miasta(!)

 11. siedlczanina racjonalisty dodano 8 lat temu

  w tygodniku z 8 września możemy przeczytać wyznanie Wyrzykowskiego, z którego wynika, ze panowie swiadomie podpisali sie na listach poparcia komitetu budowy tego "monumentu", co więcej przyznaje sie do błędu (tylko nie wiadomo jakiego) i potwierdza, z złożenie podpisów nastąpiło w sytuacji, gdy udali sie z prośba do "polskiego patrioty, promującego polski handel itp." o opłacenie wyjazdu do Warszawy.
  Zatem to, co napisali w tym słynnym "oświadczeniu" jest lekko – delikatnie mówiąc – naciągane. bo oni WIEDZIELI co podpisują, szkopuł w tym, że dowiedzieli sie o tym inni.

  • Paweł Michowiecki dodano 8 lat temu

   Każdy przytacza nasze oświadczenie w TS które było tam przedstawione nie rzetelnie i bez odnośnika do pełnego oświadczenia z opisem. Inne media napisały jak ono brzmiało oryginalnie z odnośnikiem do pełnego tekstu szkoda że TS nie zrobiło tak samo. Więc podaję link do całego oświadczenia z scanami :
   http://p-wyrzykowski.blogspot.com/2013/08/oswiadczenie.html

  • Siedlczanin - racjonalista dodano 8 lat temu

   Panie Michowiecki

   Swoją ocenę Waszego oświadczenia oparłem na jego źródle, na które zaglądałem wielokrotnie. Nie ma znaczenia, czy zostało ono przez którąś z redakcji okrojone, czy też nie.

   Dopóki nie spowodujecie, iż Pan Sobolewski przedstawi swoje stanowisko w tym zakresie Wasze wyjaśnienia są mówiąc najdelikatniej dyskusyjne i wątpliwe. Nikt Wam nie da mandatu zaufania poza fanatykami z Ruchu Narodowego, którymi sterujecie poprzez eskalację emocji ideologicznych, a ci jak wiadomo są śladowymi jednostkami. I nawet gdyby wszyscy na spotkaniu z JKM zagłosowali na Was to i tak nie pozwoli Wam to zdobyć władzę na jakimkolwiek szczeblu.

   Czas działa na Waszą niekorzyść więc zamiast urządzać happeningi pod budynkiem siedleckiego oddziału Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, które jak widać było bezsensownym marnotrawstwem Waszego czasu skupcie swoje wysiłki na ponaglaniu Pana Sobolewskiego.

   Pozostaje Wam jeszcze jedno rozwiązanie: przyznać wprost, że wiedzieliście co podpisujecie, a ponieważ przestraszyliście się reakcji opinii publicznej postanowiliście zmienić zdanie w zakresie członkostwa w Komitecie Budowy pomnika L. Kaczyńskiego w Siedlcach. Tyle i aż tyle.

   Jeśli chcecie zachować jeszcze odrobinę osobistej wiarygodności doprowadźcie tę sprawę do końca.

   • Paweł Michowiecki dodano 8 lat temu

    Co Pan gada co ja mam Pana Sobolewskiego do czegoś zmuszać brak odpowiedzi to też odpowiedź z jego strony. I powtarzam nie podpisywałem się pod członkostwem w tym komitecie więc proszę nie wmawiać mi czegoś innego.

   • Sędziwy dodano 8 lat temu

    Widać chcieli tych młodych wmanipulować w ten pomnik oni się nie dali to dalej próbujecie na nich w tym naciskać bo nic innego nie macie na tych młodych i wam przeszkadzają bo prawdę potrafią powiedzieć. Co do Sobolewskiego to pytanie do Pana Sobolewskiego. Zamiast zajmować się sprawami 10 rzędnymi oświadczenia to zajmijcie się ludźmi którzy okradają ,zadłużają i niszczą to miasto. Bo Ci młodzi ani nic nie ukradli,ani z waszych podatków nie żyją ,ani niczym nie zawinili. Widać faktycznie ich jedynym przewinieniem jest to że są niezależni dlatego tak was to boli.

  • Siedlczanin - racjonalista dodano 8 lat temu

   Wpierw Pan Michowiecki

   Jeżeli tak Pan twierdzi to znaczy, że zaprzecza Pan treści swojego oświadczenia. Tam jest jasno i wyraźnie napisane, że są złożone Wasze podpisy i co najważniejsze nie jesteście zaprzeczyć słowom internauty podpisującego się jako "naoczny świadek".

   Z pewnością obserwuje Pan polityczne wydarzenia w Polsce. Jeśli, któryś z polityków został zmanipulowany, bądź bezprawnie o coś posądzony, wówczas na wniosek osoby pokrzywdzonej zostaje wszczęte sądowe postępowanie wyjaśniające. Wtedy też na podstawie dostarczonych dowodów sąd orzeka o winie pozwanego nakazując mu zamieszczenie sprostowania w ogólnopolskim dzienniku, bądź oddala jego powództwo. Oczywiście takie działanie może być poprzedzone prośbą o polubowne załatwienie sprawy do czego cały czas Pana i Pana Wyrzykowskiego namawiam.

   Do sędziwego

   Jeżeli Ci Panowie są niewinni i rzeczywiście zostali wmanipulowani (chociaż nie widzę w tym sensu) to dlaczego nie przedstawią opinii publicznej dowodu na to w postaci kserokopii listy, na której widnieją ich podpisy? Wówczas moglibyśmy ocenić, czy rzeczywiście miało miejsce to, o czym Pan pisze. Ustawa o ochronie danych osobowych zobowiązuje ich posiadacza do każdorazowego udostępnienia dokumentu na wniosek zainteresowanego.

   I jeszcze jedno Szanowny Panie: to jest właśnie pierwszorzędna sprawa, bowiem jak można zaufać ludziom, którzy uważają, że jednostronne stanowisko w zupełności wystarczy, aby obronić się przed późniejszymi posądzeniami o polityczną hipokryzję? I teraz niech mi Pan powie: jak ci Panowie wytłumaczą się w trakcie kampanii wyborczej, jeśli ktoś przedstawi opinii publicznej wydrukowane strony internetowe z:

   1). Listą osób będących w Komitecie Budowy pomnika L. Kaczyńskiego w Siedlcach, gdzie widnieją ich nazwiska?

   2). Oświadczeniem, którego treść w 3/4 porusza sprawy nie związanych z jego intencją oraz w którym nie ma kategorycznego zaprzeczenia podpisania się pod inicjatywą utworzenia takiego Komitetu?

   3). Komentarzem >>naocznego świadka<<, który stwierdził, iż taka sytuacja miała miejsce i że doskonale Panowie Wyrzykowski i Michowiecki wiedzieli co podpisują? Odbywało się to przy okazji prośby o pieniądze na transport do Warszawy z okazji Święta Niepodległości.

   Jeśli odpowiedź na te pytania będą zbyt trudne dla Pana to proszę je uznać za retoryczne. Pozdrawiam.

   • Wyrzykowski dodano 8 lat temu

    Proszę się przedstawić to z chęcią poproszę aby zamieścił Pan sprostowania swoich manipulacji. Jeśli brakuje Panu odwagi by podpisać się pod swoimi manipulacjami, to mogę tylko odesłać do nauki czytania ze zrozumieniem.

   • Leszek dodano 8 lat temu

    Do Siedlczanina racjonalisty ,a był pan w sądzie mamy dużo spraw o pierdoły kolejna nie odblokuje ich zatoru.

   • Siedlczanin - racjonalista dodano 8 lat temu

    Panie Leszku

    Potwierdzam Pańskie słowa. Sytuacja w sądach wymaga gruntownej reformy, jednakże tym muszą zająć się osoby o odpowiednich kwalifikacjach – czyli sami prawnicy przy współudziale z politykami.

    Nie mniej jednak jeśli ktoś zamierza być wiarygodnym działaczem powinien zadbać o potwierdzenie swoich słów drugiej strony. Sprawa w sądzie to ostateczność, którą przecież poprzedzają pisma o jej polubowne załatwienie i z pewnością na tym etapie by się zakończyła.

    Jak widać brak woli ze strony bohaterów tego reportażu każe nam zadowolić się mizernym oświadczeniem o dyskusyjnej treści. Pozdrawiam.

 12. bb do Piotra dodano 8 lat temu

  Przeciez ty mi najzwyczajniej w świecie grozisz! Albo się zamknę – albo mnie znajdziesz. I co wtedy? Zabijesz mnie, utniesz palce abym nie mogła pisać?
  I to wy mówicie o wolności? Taka wolność juz przerabialiśmy za PRL, tylko skąd ty możesz o tym wiedzieć.

  • Piotr dodano 8 lat temu

   Po prostu napiszę kim jesteś żeby ludzie wiedzieli , a potem inni których pomawiasz żeby sobie z tobą wyjaśnili sprawy i kłamstwa które rzucasz choćby na sali sądowej. Wtedy bb pozna co to jest odpowiedzialność za swoje słowa i czyny.

 13. Navi dodano 8 lat temu

  Całe szczęście mamy siedlczanina-racjonaliste, bb i innych światłych którzy znają się na wszystkim tylko jakoś im się […] nie chce ruszyć by młodym żyło się lepiej…zamknąć buzie i dać działać młodym bo Wy to już schyłkowi, chociaż nie przeszkadzajcie. Prosimy my młodzi.

  • noise dodano 8 lat temu

   trochę kultury i szacunku ty młody jakbyś sobie zaszczepił to by nie zaszkodziło, później rozejrzyj się w życiu i odpowiedz sobie na pytanie, czy jesteś w stanie ponieść odpowiedzialność za inne niż swoje ludzkie życie a w zasadzie to za tysiące tych żyć

   • Piotr dodano 8 lat temu

    Czyli jesteście jako poprzednie pokolenie ponieść konsekwencje swoich czynów??? Ci co kradli na karę ?? A reszta pokolenia od 2016 roku brak emerytur?? Czy młodych będziecie błagać ?? A może się honorem uniesiecie i z głodu poumieracie?

    • noise dodano 8 lat temu

     No ja akurat nie jestem z poprzedniego pokolenia 🙂
     W Polsce, do rządzenia dochodzą ludzie, którzy idą w zaparte, mają większy tupet i siłę przebicia się oraz pokonania innych, dowolnymi metodami oczywiście.

 14. do Piotra dodano 8 lat temu

  Człowieku, co ty wypisujesz?
  Masz cos nie tak z głową?

 15. Narodowe Odrodzenie Polski dodano 8 lat temu

  Z powyższych komentarzy wyciągam wniosek, że KNP O/Siedlce jest utajnioną komórką PIS-u, a Korwin i jego wyznawcy są utajnionymi lewakami 😉

 16. bb do Piotra dodano 8 lat temu

  cały czas piszesz o jakichś pomówieniach i straszysz mnie sądem. Więc napisz jeszcze, gdzie i o co pomawiam "kogoś".
  Nie baw się w Kaczynskiego: wiem ale nie powiem. Śmiało.

 17. panie Michowiecki dodano 8 lat temu

  jeszcze raz: swoje oświadczenie w Tygodniku zamieściliście sami w artykułach społecznościowych. Co napisaliście – to jest.
  Natomiast w TS z dnia 8 wrzesnia czytamy: : cyt.
  "Paweł Wyrzykowski tłumaczy, w jaki sposób podpisy jego i Pawła Michowieckiego znalazły sie na liście komitetu.
  -Szukaliśmy sponsora, który opłaciłby transport uczestników marszu niepodległościowego, bo zależało nam na bezpiecznym zawiezeniu i przywiezieniu ludzi. Polecono nam pana Sobolewskiego, jako patriote, promującego polski handel, prowadzącego polska sieć sklepów. Pan Sobolewski wpłacił na konto przewoźnika pieniądze. Podczas rozmowy przedstawił inicjatywe budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego, my bylismy średnio zainteresowani. Gdy powiedział, że pomnik powstanie tylko z prywatnych funduszy, powiedzieliśmy, że możemy poprzeć jego inicjatywę zarejestrowania komitetu. Nie wstepowalismy do komitetu, ale jesli ktoś chce zarejestrować komitet zbierający fundusze, to nam to nie przeszkadzało. Publikacja naszych nazwisk jako członków komitetu, bardzo nas zdziwiła. Dzis wiem, że popełnilismy błąd."
  I co nadal pan twierdzi, że pan sie nie podpisywał? Jak widać podpisaliście listy poparcia dla komitetu budowy pomnika Kaczyńskiego z pelna świadomością, z pełna też swiadomością poszliście po pieniądze do Sobolewskiego, (nawet nie wiem czy jest to członek PIS czy tylko zwolennik), ale to nie zmienia faktu, ze poszliście po pieniądze do partii, z która walczycie. Macie się za ludzi idei, a poparliście coś, przeciw czemu wystepujecie. Dla jakiego celu – dla pieniędzy na transport? Odpowiedzcie sobie i innym: gdyby Sobolewski nie opłącił transportu, też złozylibyście te podpisy wbrew własnemu przekonaniu o celowości tej sprawy? A jeszcze te peany na cześć tego pana. Heca.
  Dajcie sobie spokój z tym tematem. Prawda jest taka, że zachowaliście się nieodpowiedzialnie, a negowanie faktom tylko te śmieszną sprawę rozdmuchuje.
  A Sobolewski nic wam nie musi odpowiadać. On ma wasze podpisy, wasze pesele, po co mu bawic sie w odpowiedzi. W sądzie też mu guzik zrobicie. PODPISALIŚCIE SIE DOBROWOLNE. Siłą was do tego nie zmusił. I możecie mu naskoczyć.
  A swoja droga ciekawe ile osób do tego – pożal sie Boże komitetu – zostało w podobny sposób zwerbowane.

  • Wyrzykowski dodano 8 lat temu

   "Prawda jest taka, że zachowaliście się nieodpowiedzialnie"

   No tak, lepiej i bardziej odpowiedzialnie byłoby gdyby któraś z jadących z nami, bezpiecznie na miejsce i z powrotem autokarem, dziewczyn dostała w głowę butelką od jakiejś bojówki z Niemiec. Ja już wolę teraz tłumaczyć niż miałoby się stać coś takiego.

   Ten temat jest przywoływany na okrągło więc "Dajcie sobie spokój z tym tematem." to nie do nas 🙂 Piszę po raz kolejny:

   "Pan Sobolewski za deklarację wsparcia chciał, by w zamian wesprzeć go i podpisać listę poparcia dla REJESTRACJI swojego komitetu, który będzie funkcjonował i osiągnie swój cel wyłącznie na bazie funduszy PRYWATNYCH. Listę o charakterze takim, jak lista pod rejestracją komitetu wyborczego lub dowolnej inicjatywy społecznej, której podpisanie NIE IMPLIKUJE CZŁONKOSTWA W ŻADNEJ PARTII LUB KOMITECIE"

   Jakby Sobolewski podpisał listę poparcia rejestracji Komitetu Wyborczego Partii Krasnoludków to ta partia nie ma żadnego prawa przedstawiać Sobolewskiego jako członka Partii Krasnoludków. Ani tym bardziej upubliczniać jego imienia i nazwiska jakoby popierał tę partię.

   Tak więc zostało wobec nas złamane prawo – i to dwukrotnie. "Sobolewski nic wam nie musi odpowiadać" – za odpowiedź uznajmy usunięcie naszych danych osobowych z nośników związanych z inicjatywą budowy pomnika LK w Siedlcach.

  • Michowiecki dodano 8 lat temu

   Napisane że nie wpisywaliśmy się do członkostwa w komitecie to raz. Drugie jak Pani chce sobie postawić na swoim podwórku pomnik lub kapliczkę to też niech Pan/ Pani wpadnie to Pani podpiszę bo jestem za tym żeby z własnych pieniędzy na swoim majątku można było decydować samemu,ale już jak się działkę bierze publiczną kosztem majątku publicznego to inna sprawa. I wypadało by się podpisać imieniem i nazwiskiem bo świadczy to o braku kultury, odwagi i potwierdza że ktoś po prostu próbuje manipulować lub kłamać czyli ma nieczyste intencje. Zajmijcie się lepiej tymi co niszczą kraj i miasto. Widać jesteś jedną z osób która żyje kosztem całej społeczności za pieniądze publiczne. Cieszy mnie że atakuje się mimo że nie ma czym oraz z ukrycia widać nasze działania są skuteczne bo te osoby boją się nam przedstawić i stanąć do dyskusji twarzą w twarz 😀 Tchórze 😀 😀 😀

  • Siedlczanin - racjonalista dodano 8 lat temu

   Panowie Wyrzykowski i Michowiecki

   Wasze wysiłki w celu zapewnienia, iż nie podpisywaliście się pod Komitetem, tylko pod inicjatywą budowy pomnika L. Kaczyńskiego na nic się zdadzą, gdyż tak jak to wielokrotnie powtarzam JEDNOSTRONNE STANOWISKO nie przesądza o całkowitym wyjaśnieniu sprawy. Pozostawienie jej na "półmetku" dowodzi, iż nie liczycie się z Siedlczanami.

   Gdyby Wam zależało na pozytywnej opinii mieszkańców w kontekście swojej osoby, jak i formacji, którą tworzycie nie tylko byście dawno podjęli działania zmierzające do upublicznienia stanowiska Pana Sobolewskiego, ale i może przede wszystkim przedstawilibyście opinii publicznej dowód "manipulacji" ze strony przewodniczącego Komitetu w postaci kserokopii listy poparcia, co zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych macie prawo uzyskać od operatora. Dzięki temu mieszkańcy sami poddadzą analizie to czy mówicie prawdę, czy też kłamiecie.

   Na koniec mam do Was pytanie w związku z następującym zdaniem:

   "Tak więc zostało wobec nas złamane prawo – i to dwukrotnie. "Sobolewski nic wam nie musi odpowiadać" – za odpowiedź uznajmy usunięcie naszych danych osobowych z nośników związanych z inicjatywą budowy pomnika LK w Siedlcach".

   Złożyliście na ręce Przewodniczącego Komitetu wniosek o skreślenie Waszych nazwisk z listy poparcia inicjatywy, czy tylko o wykreślenie ich z "nośników związanych z budowy pomnika L. Kaczyńskiego w Siedlcach"?

   Pytam się, gdyż jak mniemam Wasza współpraca z Panem Sobolewskim w zakresie organizacji wyjazdu do Warszawy 11 Listopada 2012 r. ułożyła się po Waszej myśli i zapewne chcielibyście ponownie w tym roku zwrócić się do tego Pana o pieniążki. Wniosek o wycofaniu swojego poparcia dla budowy pomnika L. Kaczyńskiego z pewnością skomplikuje Wasze relacje oraz może mieć znaczący wpływ na plany wyjazdu do stolicy w tym roku. Czy jest jakaś szansa, byśmy My Mieszkańcy poznali treść Waszego pisma do Pana Sobolewskiego?

   • Wyrzykowski dodano 8 lat temu

    Śmieszna argumentacja, na dodatek pokazuje "racjonalizm" bazujący na domysłach i manipulacji. Wypada powtórzyć po raz kolejny jak do dziecka: brak oficjalnego oświadczenia ze str. p. Sobolewskiego też jest stanowiskiem, nie zaprzeczającym naszemu oświadczeniu. Podobnie jak fakt usunięcia naszych danych osobowych bezprawnie do tego czasu przetwarzanych.

   • Paweł Michowiecki dodano 8 lat temu

    Po pierwsze opinia Pana nie jest opinią Siedlczan więc proszę nie manipulować że nie szanujemy Siedlczan bo razem z nimi stajemy razem na zgromadzeniach oraz w obronie ich praw. Po drugie sądy i tak są zawalone pierdołami ,a jak nie muszę to nie latam po sądach żeby dla jakiejś jednej osoby udowadniać jak całemu światu że nie ma racji. Po trzecie niech się Pan sam przejdzie do Pana Sobolewskiego ,a nie nas napuszcza. Po czwarte nie pod inicjatywą budowy ,ale utworzenia komitetu w celu jego rejestracji z członków już tam będących w którym nas nie było. Po piąte nie muszę nic udowadniać osobie która nie przedstawia się imieniem i nazwiskiem tylko jak tchórz kryje się za jakimiś bezosobowymi nickami. Po szóste niech Pan wie że nie będziemy już chcieli w już korzystać z pomocy pana Sobolewskiego żeby nie narażać się na takie manipulacje wobec nas. Po siódme robi się to już nudne. I temat się przejadł. Zamiast tracić czas wolę działać i robić swoje.

  • Siedlczanin - racjonalista dodano 8 lat temu

   Dla Pana może to jest i śmieszne, ale dla mieszkańców Siedlec już raczej nie. Zobaczymy, czy będzie Pan tak samo uważał, kiedy rozpocznie się kampania wyborcza. Rejestruję prawie każdą Pańską wypowiedź na siedleckich forach po to, by mógł się Pan zmierzyć ze swoimi słowami podczas przygotowań do wyborów.

   I ja coś Panu przypomnę, bowiem jak widać idzie Pan w zaparte:

   1). To tylko Pan tak uważa, że brak stanowiska Pana Sobolewskiego potwierdza rzekomą słuszność Waszego oświadczenia. Podczas kampanii wyborczej będzie Pan żałował, iż nie doprowadził do końca tej sprawy, czyli nie podjął odpowiednich kroków, by opinia publiczna mogła poznać zdanie na ten temat Przewodniczącego Komitetu Budowy pomnika L. Kaczyńskiego w Siedlcach.

   2). Nie odpowiedział Pan na moje pytanie, a brzmi ono:

   Złożyliście na ręce Przewodniczącego Komitetu wniosek o skreślenie Waszych nazwisk z listy poparcia inicjatywy, czy tylko o wykreślenie ich z "nośników związanych z budowy pomnika L. Kaczyńskiego w Siedlcach"?

   Pańska indolencja w tej kwestii każe wyciągnąć następujący wniosek. Wiedzieliście doskonale co podpisujecie i zgodziliście się na członkostwo w tym Komitecie. Gdyby było inaczej stanowisko jego Przewodniczącego oczyściłoby Was z zarzutów o polityczną hipokryzję. Często Pan na swojej stronie na facebook'u atakuje PiS, ale nie ma skrupułów, by poprosić o pieniądze od działaczy tej partii. Tak więc ponawiam pytanie: czy nadal jest Pan członkiem Komitetu Budowy pomnika L. Kaczyńskiego w Siedlcach (bo usunięcie danych osobowych z nośników związanych z tą inicjatywą wcale o tym nie przesądza), czy faktycznie zrezygnował Pan z uczestnictwa w tym gremium? Zamiast ulegać apoteozie swojej osoby mógłby Pan dopełnić wszelkich starań, aby opinia publiczna poznała prawdę jeśli rzeczywiście jest tak, jak napisał w oświadczeniu. Dałby Pan wówczas dowód wszystkim, iż chętnie poddaje się analizie mieszkańcom Siedlec. Pozdrawiam.

   • Wyrzykowski dodano 8 lat temu

    Nie zamierza się Pan przedstawić, czym dowodzi Pan nieczystym intencjom swoich zagrywek.

   • Paweł Michowiecki dodano 8 lat temu

    Pan sobie doczyta że nie tylko z nośników i nie interpretuje co uważa za stosowne. Po za tym ktoś kto nie chce się przedstawić nie jest osobą wiarygodną bo nie można jej zweryfikować. I jak chce mnie Pan straszyć to niech Pan pamięta że podczas wyborów działa coś takiego jak tryb wyborczy. A mam nadzieję że zacznie Pan wyciągać na wyborach najlepiej przez media wtedy poznamy Pańskie imię i nazwisko tak niesamowicie skrywane. Jak się mówi prawdę to nie trzeba się bać przedstawiając się swoim imieniem i nazwiskiem.

  • Siedlczanin - racjonalista dodano 8 lat temu

   Po raz ostatni do Panów Wyrzykowskiego i Michowieckiego.

   "Po pierwsze opinia Pana nie jest opinią Siedlczan więc proszę nie manipulować że nie szanujemy Siedlczan bo razem z nimi stajemy razem na zgromadzeniach oraz w obronie ich praw".

   To prawda, daliście temu wyraz podczas protestów Siedlczan wobec uchwały dotyczącej tzw. ustawy śmieciowej, która w swoich zapisach narzuca obowiązek odbioru odpadów komunalnych na samorządy. Podsycając emocje zgromadzonych przed magistratem ogłosiliście zbiórkę podpisów pod referendum skrócenia kadencji zarówno Zarządu jak i Rady Miasta. Wiedząc doskonale jaka w Siedlcach rządzi partia nie przeszkodziło to Wam jednak zwrócić się kilka miesięcy później do jednego z jej działaczy o sponsoring w zakresie wyjazdu do stolicy w celu uczczenia Święta Niepodległości. Z pewnością nie tylko ja chętnie bym poznał powody rezygnacji z tej zbiórki podpisów.

   Następna sprawa. Mam takie samo prawo wypowiadać się w imieniu Siedlczan, jakim Wy to robicie od kilku już lat, jeśli nie większe.

   Ja w przeciwieństwie do Was akceptuję fakt, iż konieczne jest płacenie podatków na rzecz państwa, którego jestem obywatelem. W dodatku nigdy w swoich wypowiedziach nie siałem ziarna nienawiści wobec drugiego człowieka, któremu byt losowy nie poszczęścił się tak jak mi.

   Kolejna kwestia. Nie ja, a Wy ciągle manipulujecie opinią publiczną. Praktycznie każda Wasza wypowiedź jest składnią tego systemu:

   "Po czwarte nie pod inicjatywą budowy ,ale utworzenia komitetu w celu jego rejestracji z członków już tam będących w którym nas nie było".

   To zdanie Pana Michowieckiego oraz wiele innych Pana Wyrzykowskiego dowodzi, iż mistrzami w zakłamywaniu rzeczywistości (jak również historii ideologii) jesteście właśnie Wy.

   Opór jaki stawiacie przed spełnieniem oczekiwań internautów – bo trudno jest uwierzyć w Wasze sugestie jakoby to tylko ja bym był zainteresowany stanowiskiem Pana Sobolewskiego – należy uzasadnić nie inaczej jak obawą przed ujrzeniem nowych faktów przez opinię publiczną, a które zostały przez Was pominięte w wypracowaniu szkolnym, który określacie oświadczeniem.

   Jeśli chodzi o intencje to jak najbardziej Wy daliście świadectwo tych, którymi się kierujecie, a które z prawdą nie mają nic wspólnego. Na brak argumentów oskarżacie mnie o tchórzostwo, a sami nie macie odwagi wyjaśnić sprawy do końca i co najważniejsze potwierdzić swoich słów komentarzem drugiej strony (czyli Pana Sobolewskiego), by móc się uwiarygodnić. To leży w Waszym interesie – nie w moim. Po tej historii Wasze kolejne wypowiedzi będą w odbiorze społecznym tyle samo warte, co puste szczekanie.

   Na koniec powrócę do kwestii mojego nazwiska, o które się tak domagacie. Jeśli postaralibyście się nagłośnić przybycie do Siedlec Janusza Korwina Mikke odpowiednio wcześniej niż na jeden, czy dwa dni przed wizytą, wówczas mielibyście okazję mnie poznać, albowiem nie omieszkałbym się pojawić i zadać pytania. Wielokrotnie Wam przedstawiałem powody, dlaczego w internecie lubię występować pod pseudonimem i nie zamierzam się więcej powtarzać. Ja ponad wszystko cenię sobie prywatność i nie mam aspiracji bycia osobą publiczną. Nie macie jednak prawa ograniczania mojej wolności osobistej poprzez dezawuowanie moich wypowiedzi tylko dlatego, że nie podpisuję się swoim nazwiskiem. Bycie działaczem politycznym ma swoje dobre i złe strony. Tą złą jest konieczność bycia przygotowanym na surową krytykę swoich poczynań i wypowiedzi, które trzeba często uwiarygodniać, by nie wypaść na mówiąc kolokwialnie – gołosłownego. Wy na taką analizę nie jesteście przygotowani, zdecydowanie łatwiej jest Wam zbijać kapitał polityczny poprzez podsycanie negatywnych emocji i antagonizmu w stosunku do drugiego człowieka, najczęściej tego, co sam nie może się bronić – np. z powodu swojej sytuacji materialnej, bądź z racji obywatelstwa obcego państwa.

   Tymczasem uważam dyskusje z Wami za zamkniętą, choć nie wykluczam, iż dopóki nie pojawi się oświadczenie Pana Sobolewskiego w mediach będę Wam o nim co jakiś czas przypominał. Cieszę się natomiast z tego, że sprawa Waszych podpisów przysłoniła na tym forum temat powyższego reportażu i mam nadzieję, że podobnie będzie przy innych happeningach, które zamierzacie w przyszłości zorganizować, oczywiście do czasu kiedy nie poznamy stanowiska Przewodniczącego Komitetu Budowy pomnika L. Kaczyńskiego w Siedlcach.

   W tym miejscu pragnę podziękować Paniom Redaktorkom za zamieszczenie tego newsa oraz poprosić o zwrócenie się do Pana Sobolewskiego o komentarz w sprawie charakteru poparcia Panów Wyrzykowskiego i Michowieckiego. Z pewnością jest to dobry materiał na kolejny reportaż. Pozdrawiam.

   • Wyrzykowski dodano 8 lat temu

    Słaba próba kreowania odczuć społecznych dyktowana emocjonalną zawiścią wynikłą z braku chęci normalnego kontaktu i omówienia tego, co Pana boli. Podpisy nie były ostatecznie zbierane zgodnie z tym, co powiedziałem mediom, powód (uchwała z ograniczeniem do 70m^2) do referendum zniknął wraz z decyzją RIO, nie było już podstawy do zbiórki podpisów, a, wnioskując z komentarzy zawsze pojawiających się przy naszej okazji, zawistna lewica pewnie nie chciałaby nam w tym pomóc.

    "Ja w przeciwieństwie do Was akceptuję fakt, iż konieczne jest płacenie podatków na rzecz państwa, którego jestem obywatelem."

    Proszę albo nie siać kłamliwych sugestii, albo wskazać gdzie postuluję zniesienie wszystkich podatków a nie tylko ich obniżenie i uproszczenie.

    Za krytykę bym podziękował, ale nie za manipulacje i oszczerstwa. Kontakt do mnie jest znany i jeśli zależałoby Panu na krytyce i wiarygodności, to skontaktowałby się Pan ze mną pod nazwiskiem drogą mailową bez utraty anonimowości w przestrzeni publicznej. Marne jest więc te tłumaczenie. Kwestia listy "tekstowo" zdominowała komentarze, ale nie merytorycznie i tylko ośmieszyła atakującego.

 18. Mieszkaniec Nowych Siedlec dodano 8 lat temu

  Panowie z KNP zachowują się tak jakby dziś się urodzili. Widać, że są młodzi, niedojrzali…..Napisałem, że dzis się urodzili, bo trzeba być ślepym, by nie widzieć jaka opcę preferuje pan Sobolewski przed każdymi wyborami….Carlosy sa obklejone plakatami jednej opcji, PIS. Oni ida i żebrzą o wsparcie….wstyd…jakby koło skupiało osoby pracujące i przedsiębiorców to nie musieliby sie tak poniżać…a tak KNP w Siedlcach to chyba nieroby i nieudacznicy. Obym się mylił.

  • Ha ha dodano 8 lat temu

   "nieroby i nieudacznicy" a udało im się urobić miejskiego bonza? bo że PiS ich finansuje to nie uwierzę nigdy po tym jak rzucili się na Wyrzykowskiego z łapami w tamtym roku.

  • Pogoń dodano 8 lat temu

   A Mieszkaniec Nowych Siedlec jak rozwydrzony ,zazdrosny gówniarz mając pretensje że ktoś ma chęci, odwagę ruszyć tyłek i coś zrobić. Kozak w necie pi**da w świecie.

 19. Czegoś nie rozumiem dodano 8 lat temu

  Panowie z KPN sa przeciwni budowie pomnika Kaczyńskiego – a podpisują się na liście poparcia dla tych, co ten pomnik budować mają. Krytykują przy każdej okazji PIS – a idą do jego zwolennika po pieniądze na wyjazd, no i – sądząc z treści ostatniego komentarza – na ochronę swoich ludzi przed ewentualnymi atakami "bojówek niemieckich".
  Dalej: akurat lider tych panów jest zwolennikiem Niemców, a zwłaszcza Hitlera. Nikt inny tylko pan Korwin w wywiadzie dla Onetu stwierdził, że Hitler nie był zbrodniarzem, bo żadnego rozkazu do mordowania ludności nie wydawał. Robili to jego ludzie – ale on nie i gdyby – wg. Korwina – Hitler żył w obecnych czasach, każdy sąd uniewinniłby go od zarzutu ludobójstwa.
  Z tej przygody wynika jeden wniosek: panowie z KPN w Siedlcach niczym się od reszty polityków nie różnią, choć usiłują udowodnić, ze jest inaczej. Ta sprawa pokazała, że dla politycznych celów sprzymierza sie nawet z przeciwnikiem.
  Panowie, to nie Sobolewski zabiegał o wasze poparcie – wręcz przeciwnie. I można z całym prawdopodobieństwem stwierdzić, że opłacenie tego "bezpiecznego" transportu uzależnił od waszych podpisów. I wszystko byłoby ok. gdyby nie to, że ktoś dociekliwy zabiegał o ujawnienie nazwisk ludzi, którzy zangazowali sie w ideę budowy tego – nikomu niepotrzebnego – pomnika. Gdyby nie ta dociekliwość nikt by sie nie dowiedział, że swoje zasady można sprzedać dla korzyści materialnych.
  Czy podpisalibyście się pod ta inicjatywą bez wątku finansowego? Pan Wyrzykowski na to pytanie juz odpowiedział. Istnieje niezaprzeczalny związek pomiędzy finansami pana Sobolewskiego, a złożonymi przez was podpisami.
  Jednak prawdę ludzie piszą, że polityka to p………
  Mnie osobiście – i jak sądzę wiekszości rozsądnie myślących osób – zwisa fakt, co, gdzie i w jakim celu podpisujecie. To jest wasza prywatna sprawa, wasze decyzje. Do momentu, gdy robicie to jako osoby prywatne. Ale panowie występujecie jako partia, grupa i usiłujecie przekonać społeczeństwo, że jako młodzi, gniewni jesteście w stanie coś w tym politycznym b…u zmienić. I bardzo dobrze, że młodzi chcą cos robić, ale ci mlodzi musza pokazać, że sa ludżmi godnymi zaufania, a nie bawiącymi sie w pikiety, marsze i inne zabawy dziećmi. Chcecie, aby wam zaufać – musicie na o zasłużyć.
  Odpowiedzcie sobie na pytanie: czy ta obecność na "marszu", gdzie nic nie osiągnęliście, gdzie byliście niewidoczni i nieistotni, byłą warta takiej ceny?

  • Michowiecki dodano 8 lat temu

   Napisane że nie wpisywaliśmy się do członkostwa w komitecie to raz. Drugie jak Pani chce sobie postawić na swoim podwórku pomnik lub kapliczkę to też niech Pan/ Pani wpadnie to Pani podpiszę bo jestem za tym żeby z własnych pieniędzy na swoim majątku można było decydować samemu,ale już jak się działkę bierze publiczną kosztem majątku publicznego to inna sprawa. I wypadało by się podpisać imieniem i nazwiskiem bo świadczy to o braku kultury, odwagi i potwierdza że ktoś po prostu próbuje manipulować lub kłamać czyli ma nieczyste intencje. Zajmijcie się lepiej tymi co niszczą kraj i miasto. Widać jesteś jedną z osób która żyje kosztem całej społeczności za pieniądze publiczne. Cieszy mnie że atakuje się mimo że nie ma czym oraz z ukrycia widać nasze działania są skuteczne bo te osoby boją się nam przedstawić i stanąć do dyskusji twarzą w twarz 😀 Tchórze 😀 😀 😀

 20. Narodowe Odrodzenie Polski dodano 8 lat temu

  PIS w Siedlcach finansuje KNP, czyli Korwinowców. Chciałem tu celowo w słowie "Korwinowców" zamienić pierwszw o na u, by pokazać jak jesteście sprzedajni.

  • Michowiecki dodano 8 lat temu

   A niby w jaki sposób ?? Ja żyje za swoje. Wpadnij do nas na spotkanie powinieneś wiedzieć gdzie nas znaleźć to powiesz mi to w twarz to wyjaśnię Ci jak się mylisz.

   • Mieszkaniec Nowych Siedlec dodano 8 lat temu

    Ha ha, jaka partia tacy członkowie, jacy członkowie takie składki hi hi, dlatego musicie latać po żebrach do PIS-u. Partyjniacy z KNP-u, ogarnijcie się trochę, i przestańcie werbować dzieci i nierobów. Dlatego nikt normalnie myślący nie chce w was inwestować, bo po co utrzymywać ludzi mających myślenie lewicowe, czyli roszczeniowe. Do roboty a nie sejmikować. Tym sposobem zbudujemy przyszłość a nie pikietami. Ludzie pracy nie mają czasu na pikiety, bo kto o 14 w dzień roboczy pójdzie na pikietę?

    • Michał 32 dodano 8 lat temu

     Urzędnicy to też nie są ludzie pracy bo nie wytwarzają zysków i nic nie wnoszą do PKB tylko pożerają kasę z podatków wypracowanych przez sektor prywatny. A skąd wiesz że nie pracują może pracują tylko pracę mają mobilną. A jeśli się młodym mówi że nie pracują bo się kraj zniszczyło albo głosowało na niszczycieli to nic dziwnego że nie ma pracy. Szczyt chamstwa wypominać młodym że nie mogą pracować bo taką schedę zostawiło się młodym. Widać dla "Mieszkańca Nowych Siedlec " bezrobotni to gorsi ludzi do wyrzucenia. Mieszkaniec nowych Siedlec przypadkiem nie pracuje w swoim życiu od roku półtorej na państwowym przypadkiem ? 😀

     • Mieszkaniec Nowych Siedlec dodano 8 lat temu

      Niestety, pracuje na swoim, czyli u siebie i dla siebie.

     • Jarek dodano 8 lat temu

      do mieszkaniec siedlec a gdzie pracujesz u siebie jaka firma udowodnij bo nie wierzymy i masz czas wysiadywać i wypisywać komentarze cały czas

    • Wyrzykowski dodano 8 lat temu

     "Ludzie pracy nie mają czasu na pikiety, bo kto o 14 w dzień roboczy pójdzie na pikietę?"

     Pikieta została zorganizowana w godzinach pracy biura poselskiego, jej celem było przekazanie naszej petycji posłom ziemi siedleckiej i przekazanie tego faktu mediom tak, aby wyrobić się przez planowaną na godz. 15:00 konferencję w UM. Rozdanie paru ulotek i powiedzenie paru słów przez megafon było tylko dodatkiem przy okazji składania petycji. Dla ludzi pracujących na etacie zostało zorganizowane otwarte spotkanie z JKM i G. Sową wieczorem.

 21. Markus dodano 8 lat temu

  Nie KPN tylko KNP jeżeli już.

 22. Poparcie dodano 8 lat temu

  Bardzo się cieszę ,że są młodzi ludzie o poglądach prawicowych , którzy angażują się w życie polityczne i nie jest im obojętny los mieszkańców naszych Siedlec.
  Serdecznie ich wszystkich pozdrawiam i życzę wytrwania.

 23. krisss dodano 8 lat temu

  Chlopaki robicie bardzo dobrą robotę. W końcu ktoś ruszył te zasklepione pupy siedleckich polityków. Dzięki Wam średnia wieku polityków zchodzi o kilkanaście lat. Te stare dziadki są z innego systemu myslowego. czas na nowość

 24. do Krisss dodano 8 lat temu

  łubu dubu, łubu dubu. Bareja wiecznie żywy (jesli wiesz o czym piszę).
  A swoja droga, mówienie o tych od Korwina "politycy" to chyba lekka przesada. Ci dwaj chcą, ABY UZNANO ICH ZA POLITYKÓW, ale na razie słabo im to wychodzi i nic nie wskazuje, aby to miało szanse na zmianę.

  • Krzysiek dodano 8 lat temu

   argumenty obrażania innych przez bezosobowe komentarze nie przedstawiając się świadczy o marności tej osoby.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?