SPIN

ONE MAN SHOW – Michał Bajor

Aneta Borkowska piątek, 20 września 2013, 09:14 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

3 października o godz. 19. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce w ramach cyklu ONE MAN SHOW wystąpi Michał Bajor. Po dwóch latach koncertowania z recitalem piosenek francuskich z albumu „Od Piaf do Garou” Michał Bajor rozpoczyna nową koncertową i fonograficzną przygodę. Nagrał swoją 18 płytę pt. „Moje podróże”.

13 (to szczęśliwa dla artysty liczba) autorskich tekstów napisał specjalnie dla niego mistrz, Wojciech Młynarski. Muzykę skomponowali tak uznani twórcy jak Włodzimierz Korcz, Włodzimierz Nahorny, Janusz Sent, Jerzy Derfel i Wojciech Borkowski, a także świetni muzycy grający w zespole Michała: Paweł Stankiewicz, Maciej Szczyciński, Tomasz Krezymon i Marcin Olak.

Piosenki opowiadają o latach dzieciństwa w Opolu, debiucie w Warszawie, podróżach po świecie, a nawet o charakterystyce Bliźniąt – znaku zodiaku, spod którego jest Michał. Utwory są, jak zawsze u Michała Bajora, bardzo różnorodne: od nostalgicznych i dramatycznych po zabawne, a nawet żartobliwe. I jedno je mocno łączy – są niezwykle osobiste. Piękne, mądre teksty Wojciecha Młynarskiego są bardzo wyraziste i porywające. I to zarówno te poważne, jak i te pogodne. A kompozycje tak znakomitych muzyków dopełniają całości tego nowego, artystycznego wyzwania artysty.

W koncercie znajdzie się również kilka piosenek z jego starszego repertuaru, jak m.in. „Ogrzej mnie”, „Błędny rycerz”, „Początek drogi” czy „Moja miłość największa”. Wszystkie autorstwa Wojciecha Młynarskiego.

Koncert artysty zapoczątkuje na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce cykl ONE MAN SHOW, w którym ponadto wystąpią: Wiktor Zborowski (19 października), Jerzy Połomski (9 listopada), Edyta Geppert (16 listopada), Marian Opania (18 listopada) oraz Sława Przybylska (8 grudnia).

Rezerwacje i bilety do nabycia w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, ul. Bpa I. Świrskiego 31, tel 25 644 68 00 w. 3

źródło: CKiS (reklama)

Komentarze (1)

  1. Lilek dodano 8 lat temu

    Co robi blondynka z głową przystawioną do tafli wody???

    Słucha Bajora

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?