SPIN

Dni Ubezpieczonego w Twoim ZUS-ie

Aneta Borkowska poniedziałek, 30 września 2013, 17:27 Społeczeństwo

Pracujesz? Prowadzisz firmę? Jesteś nianią? Martwisz się o ubezpieczenie zdrowotne swoich bliskich? To najlepsza okazja aby wyjaśnić wszystkie nurtujące Cię kwestie. W dniach 7-11 października  w placówkach ZUS odbędą się „Dni Ubezpieczonego”.

Porady ekspertów ZUS oraz zaproszonych instytucji, cenne wskazówki oraz pomocne publikacje to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla odwiedzających w tych dniach siedlecką placówkę.

Ubezpieczeni to najliczniejsza grupa klientów ZUS, licząca aż 15 milionów osób. Jednocześnie jest to grupa, mająca najmniej kontaktu zarówno z samym ZUS-em, jak też z przepisami o ubezpieczeniach społecznych. Brak wiedzy o swoich prawach i obowiązkach w tym zakresie często skutkuje zaniedbaniem, które, szczególnie odkryte po latach, może okazać się nie do naprawienia.

Wiele osób pracujących na umowach zlecenia czy umowach o dzieło nie wie dokładnie, jakie składki pracodawca jest zobowiązany za nie odprowadzać. Wielu ubezpieczonych nie zna zasad gromadzenia ich składek emerytalnych i nie ma świadomości na czym polega ich waloryzacja. Uprawnienia do przyszłych świadczeń zależą również od naszej wiedzy o warunkach do ich przyznania. Dlatego jest ona tak ważna już teraz. Od kiedy funkcjonuje system e-WUŚ, bardzo istotna stała się również kontrola zgłoszenia najbliższej rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego. Z większą wiedzą na ten temat zapobiegniemy niemiłej niespodziance przed wizytą u lekarza.

„Dni Ubezpieczonego” to także znakomita okazja do założenia i uwierzytelnienia swojego profilu na Platformie Usług Elektronicznych.

źródło: Elwira Duczek, rzecznik prasowy O/ZUS w Siedlcach

5 komentarzy

 1. Marek dodano 8 lat temu

  Kojarzy mi się to z pamiętnym "dniem pieszego pasarzera" 😉

 2. Realista dodano 8 lat temu

  Ubezpieczonego? Jakiś żart! Nazwałbym to obłożonego wygórowanymi składkami, petenta bez żadnych praw, z obowiązkiem łożenia na ten system …

 3. mg dodano 8 lat temu

  Dni otwarte: pieprzenie o Szopenie!!!

 4. Dobromir dodano 8 lat temu

  Jaki ubezpieczony chyba wygolony z kasy. ZUS – Zakład Utylizacji Szmalu.

 5. El dodano 8 lat temu

  Jedno jest pewne, że z ZUS mam emeryturę na czas!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?