SPIN

Gdzie kończy się radosna twórczość a zaczyna przepaść? Radni o budżecie

Beata Głozak poniedziałek, 30 września 2013, 19:53 Siedlce

–  Pan skarbnik udowadnia nam, że wszyscy się mylą, a on ma rację i wydaje mi się, że jest to swego rodzaju radosna twórczość. Gdzie oszczędności? – pytała radna Jadwiga Skup. – Niech skarbnik weźmie odpowiedzialność za konstrukcję budżetu.

Ponad godzinę siedleccy radni dyskutowali na temat wykonania budżetu za pierwsze półrocze. Punktem wyjścia do rozmów była opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej, która pozytywnie zaopiniowała budżet, ale zwróciła uwagę na w niskim stopniu zrealizowane dochody miasta ze szczególnym uwzględnieniem tych ze sprzedaży mienia komunalnego.  To właśnie to napawało radnego Mariusza Dobijańskiego szczególnym zmartwieniem.

Problem ze sprzedażą

– Półrocze to nie rok, a sprzedaż mienia warunkują procesy często długotrwałe. Żeby sprzedać nieruchomości trzeba poświęcić nawet 3 miesiące – powiedział skarbnik miasta. Kazimierz Paryła odniósł się także do wcześniejszych zarzutów o niepotrzebne obniżenie o milion złotych ceny wywoławczej za teren przy DPS-ie. – Często bywa tak, że przy niżej cenie wywoławczej kwota uzyskana ze sprzedaży jest większa – tłumaczył. – Jest kryzys, jest dekoniunktura w nieruchomościach. I trzeba sobie radzić – dodaje.

Wojciech Piesio, naczelnik Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami zaznaczył, że przy zbywaniu nieruchomości przy DPS-ie wycena sporządzona przez rzeczoznawcę została określona na ok. 4 mln zł. natomiast miasto próbowało sprzedać ją za 5,5 mln. Z kolei sprzedaż działki przy ul. Jana Pawła II (vis-a-vis stadionu) wydłużyła się z przyczyn niezależnych od urzędu.

Wojciech Piesio o sprzedaży nieruchomości (posłuchaj)

Wojciech Piesio o sprzedaży działek

– Wysłaliśmy oferty do ponad 20 deweloperów z Siedlec, Lublina czy Warszawy. Niestety nie przyniosło to efektów – tłumaczył naczelnik.

Problem z kupnem

– My nie kwestionujemy tego, że jest dekoniunktura na polu nieruchomości, ale to pan prezydent przyjął założenie, że ze sprzedaży nieruchomości do budżetu ma wpłynąć 50 milionów złotych – wyjaśnił Dobijański podkreślając, że dla niego od początku takie założenie wydawało się nierealne.

– Jeśli był pan takim jasnowidzem w stosunku do sprzedaży nieruchomości to dlaczego pan zagłosował za budżetem? Ma pan prawo podnosić głos krytyczny. Ale nie można nikogo zmusić do kupna nieruchomości – mówił Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec.

Radna Jadwiga Skup zarzuciła brak gospodarności przy konstruowaniu tegorocznego budżetu. Dodała, że patrząc wstecz widać co prawda w mieście pieniądze unijne, ale przypomniała, że remonty ośrodków kultury pochłonęły około 17 mln, z czego zaledwie 5 mln było środkami unijnymi.

Radosna twórczość skarbnika

–  Pan skarbnik udowadnia nam, że wszyscy się mylą a on ma rację i wydaje mi się, że jest to swego rodzaju radosna twórczość. Gdzie oszczędności? – pytała. – Niech skarbnik weźmie odpowiedzialność za konstrukcję budżetu, a nie wszystko zrzuca na radnych – dodała.

Radna Jadwiga Skup o budżecie i unijnych środkach (posłuchaj)

Jadwiga Skup o budżecie

Skarbnik podkreślił, że nie można remontów budynków kultury traktować w kategoriach złych decyzji. A jeśli chodzi o oszczędności to rozgląda się na lewo i prawo i nie widzi możliwości do dalszych część.

– Była już restrukturyzacja w oświacie, były oszczędności w tegorocznych Dniach Siedlec. Nie było żadnych podwyżek, ani nagród – tłumaczył Paryła.

Siedlce potrzebują planisty

Do dyskusji przyłączył się także radny Marek Kordecki, który mimo iż twierdzi, że w ostatnich latach dzięki środkom unijnym miasto zmieniło się nie do poznania, ale obawia się, że niedługo możemy stanąć nad przepaścią.

– Wszystkie inwestycje były kosztochłonne i niestety nie przyniosły wpływów do miasta. Jedyną inwestycją jaka przynosi dochody jest sztuczne lodowisko. Do pozostałych musimy dokładać – podkreślił Kordecki. Powiedział także, że Siedlcom brakuje planisty, który patrzyłby na miasto w dłuższej perspektywie ekonomicznej.

73 komentarze

 1. Siedlczanin dodano 10 lat temu

  Gdyby prezydent, skarbnik i świta zarządzali swoimi prywatnymi pieniędzmi tak, jak zarządzają budżetem miasta, już dawno spaliby pod mostem!

 2. Anonim dodano 10 lat temu

  Przewidział – "Tegoroczny budżet w głównej mierze oparty jest na subwencjach i dotacjach celowych, a także – i to jest kolejny powód do niepokoju – dochodach planowanych ze sprzedaży nieruchomości, stanowiących majątek samorządu. Planowane dochody z tego tytułu to 50 mln zł. Mając w pamięci niezrealizowane dochody ze sprzedaży w tym roku, biorąc pod uwagę zapowiedzi analityków finansowych dotyczących bardzo trudnego roku przyszłego, obawiamy się, że trudno będzie uzyskać wpływy do budżetu miasta w planowanej wysokości. Istnieje również realna groźba, że cena gruntów będzie nieporównywalnie niska do ich rzeczywistej wartości, możliwej do osiągnięcia w czasach prosperity, który w kontekście globalnego kryzysu raczej nam nie zagraża. Warto również mieć świadomość tego, iż zastój na rynku gospodarczym ma także wpływ na wysokość dochodów z podatków od czynności cywilno-prawnych, a spowolnienie gospodarcze i potencjalne zwolnienia pracowników w największych siedleckich zakładach pracy takich jak Polimex-Mostostal czy Szpital Wojewódzki na dochody z podatków od osób fizycznych i prawnych." – źródło http://www.www.mariuszdobijanski.eu/event/47/budżet-2013.html

 3. dobity dodano 10 lat temu

  Przewidział – "Tegoroczny budżet w głównej mierze oparty jest na subwencjach i dotacjach celowych, a także – i to jest kolejny powód do niepokoju – dochodach planowanych ze sprzedaży nieruchomości, stanowiących majątek samorządu. Planowane dochody z tego tytułu to 50 mln zł. Mając w pamięci niezrealizowane dochody ze sprzedaży w tym roku, biorąc pod uwagę zapowiedzi analityków finansowych dotyczących bardzo trudnego roku przyszłego, obawiamy się, że trudno będzie uzyskać wpływy do budżetu miasta w planowanej wysokości. Istnieje również realna groźba, że cena gruntów będzie nieporównywalnie niska do ich rzeczywistej wartości, możliwej do osiągnięcia w czasach prosperity, który w kontekście globalnego kryzysu raczej nam nie zagraża. Warto również mieć świadomość tego, iż zastój na rynku gospodarczym ma także wpływ na wysokość dochodów z podatków od czynności cywilno-prawnych, a spowolnienie gospodarcze i potencjalne zwolnienia pracowników w największych siedleckich zakładach pracy takich jak Polimex-Mostostal czy Szpital Wojewódzki na dochody z podatków od osób fizycznych i prawnych." – źródło:
  http://www.www.mariuszdobijanski.eu/event/47/budżet-2013.html

 4. Siedlce 2033 dodano 10 lat temu

  Od dziś aż do 2033 roku każdy Siedlczanin powinien wiedzieć, że Prezydent wraz z koalicją PIS i PISbis – zadłużyli Siedlce po raz kolejny a długi oddają pod spłatę przyszłym pokoleniom – począwszy od 2020 roku kiedy to sie skończą pieniądze z Unii aż do 2033 roku!!!! Skandal i pierwszy rozbiór Siedlec! To jest testament Prezydenta Emeryta i Przewodniczącego Emeryta – oni biorą pensje, diety i emerytury – a my młodzi będziemy spłacać ich długi!!!! I po co? Bo chcą sobie ratusz stawiać i stawy kupować!!!! Testament Dłużnika!

 5. wychylił się dodano 10 lat temu

  "Wojciech Piesio, naczelnik Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami zaznaczył, że przy zbywaniu nieruchomości przy DPS-ie wycena sporządzona przez rzeczoznawcę została określona na ok. 4 mln zł. natomiast miasto próbowało sprzedać ją za 5,5 mln."

  Pewnie poniesie za to ………………

 6. Nie było nagród! dodano 10 lat temu

  Były były i wiemy, pamiętamy to z ordynarnych wyjaśnień Pana ………..

 7. Pisowiec dodano 10 lat temu

  Wstyd pani Skup. Wstydzę się że reprezentuje pani w radzie ugrupowanie któremu byłem jestem i będę wierny. Mam nadzieję że taki szkodnik jak pani już niedługo zabawi w PiSie, dzięki któremu Siedlce tak wspaniale się rozwijają

  • Ha ha dodano 10 lat temu

   Ja też się wstydzę że Skup reprezentuje PiS, powinna była wyjść z tego syfu tak jak Czyżyk i nie patrzeć na to, że ją wrzucili do CKiS myśląc że założyli smycz. Im szybciej wyjdzie tym mniej gniewu spadnie na nią za to, do czego pisowcy doprowadzili na spółę z PO.

 8. Hubertos dodano 10 lat temu

  Krytykowac latwo. Czy Pani Skup ma jakis pomysl? A moze Pani Skup powie ze trzeba zwolnic nauczycieli, ze w ramach oszczednosci gasimy latarnie, zwalniamy w urzedzie, nie remontujemy ulic, chodników, etc. Pani Radno,czekam na pomysly!!!

  • ? dodano 10 lat temu

   Ktoś Ty?

  • Anonim dodano 10 lat temu

   Niestety daremne Twoje czakanie na pomysły, ta pani nie ma ich wogóle. Potrafi tylko bezkonstruktywnie krytykować. podobnie jest z panem Czyżykiem.

   • Ha ha dodano 10 lat temu

    To teraz każdy co się wyłamie z oficjalnej linii pis staje sie nieudacznikiem? I jeszcze porównanie zwalniania urzędników do gaszenia latarni…!

  • Krzysiek dodano 10 lat temu

   wygaszenie latarń , itp i tak nastąpi dzięki prezydentowi, skarbnikowi oraz tym wszystkim radnym którzy głosowali za przyjęciem takich a nie innych uchwał które niosą teraz konsekwencję. Dziękujemy sznury gotujemy 😀

 9. Siedlce2033 dodano 10 lat temu

  Jak Pani Radnej podziękujecie to za chwilę nawet koalicja z PISbis nie pomoże. Żeby dług zaciągało marnych 12 bezradnych – to jest WSTYD. Bo bezradnych córy pracują w urzędzie? bo się cieciuje na SP12? Za srebrniki się sprzedajecie. Na koszykówke się kaskę wzięło i na hale łukową obligacje trzeba wsprzedawać? Wstyd. PISbis

 10. efaster dodano 10 lat temu

  Ho, ho co ja widzę pani Skup krytukuje naszą władze mimo iż jest z pis, cóż nie będę ukrywał nie lubiłem ów pani podobnie jak jej szefa Orzełowskiego z CKiS-u, ale tym posunięciem urosła w moich oczach zobaczymy na jak długo. Cóż musimy wszyscy zdać sobie sprawę z jednej bardzo ważnej kwestii a mianowicie Siedlce umierają, z roku na rok równia pochyła w dół, przykro mi to mówić ale taka jest prawda, młodzi wyjeżdżają na studia i już nie wracają, a staży powoli wymierają. Obawiam się, że 2033 roku nie będzie komu spłacić ów długu z obligacji bo miasto się wyludni i będzie wielkości Mordów no może Łosic. Cóż z gadzam się z p. Markiem Kordeckim tak miasto zmieniło się nie do poznania, bo żeczywiście z Poznaniem nie mamy co się porównywać, parafrazując tekst piosenki "nie zrobicie z Tico Ferrari".

 11. a ja zapytam tylko dodano 10 lat temu

  ..może nie na temat, ale w powiazaniu.
  PIS walczy o odwołąnie prezydent Warszawy zarzucając jej właśnie to – ci PIS zrobił lub czego nie zrobił w Siedlcach.
  Moralnośc Kalego – czy polityka?
  Tak obłudnych polityków jak pisowcy jeszcze nie bylo w dziejach Polski. Dla koryta zrobia wszystko.

  • obserwator dodano 10 lat temu

   I tu się z Tobą zgodzę w całej rozciagłości.

 12. bb dodano 10 lat temu

  hi, hi. Oni maja ludzi za imbecyli, albo pozbawionych pamięci.
  "Nie było nagród". Cynizm czy s…two?
  Całkiem juz im odwalilo ze strachu o stołki.

 13. tere fere dodano 10 lat temu

  Jak Paryła nie wie gdzie i jak oszczędzać TO ZWOLNIC GO. Jego czas minął. Najlepiej KREDYT łatać KREDYTEM. Jego megalomania sięga Himalajów. Tylko on wszystko i najlepiej wie.

 14. siedlce dodano 10 lat temu

  No ale. Co na radną Skup to może trochę prawda. Ale kurteczka czy już nie można się sensownie zapytać, kto tak naprawdę wpuścił Siedlce w maliny? No chyba nie pracujący uczciwie mieszkańcy Siedlec. U nas jest tak, jak ktoś stawia niewygodne pytania to jest dywersantem.

 15. Rozsądek i odpowiedzialność dodano 10 lat temu

  Pani Radna Jadwiga Skup jest przede wszystkim odpowiedzialna przed mieszkańcami Miasta Siedlce których reprezentuje w Radzie Miasta,ma prawo w trosce o ich dobro wyrażić wyprzedzające zaniepokojeni o stan finansów Siedlec obserwując rzeczywistość ekonomiczną naszego regionu.Gratuluję odwagi pani Jadwigo, Jest to przejaw odpowiedzialności i poważnego traktowania Mandatu Radnego.

  • ojej dodano 10 lat temu

   Pani Radna Skup che zapewne zostać mianowana szefem jakieś spółki miejskiej gdzie zarabia się dużo więcej niż w kulturze ? z pewnością dobrze by się jej działo? marzy się Pani Skup żeby jej mąż został szefem po jakimś PO-wcu w spółce. miejskiej prezesem . DUŻE ZAROBKI i.dlatego kąsa rękę, która jej daje jeść.?. już jej mięso nie starcza musi być SZYNKA

  • Krzysiek dodano 10 lat temu

   Lepiej późno niż wcale ale czemu siedziała tyle czasu cicho. A jak ci młodzi z nowej prawicy cały czas ostrzegają, mówią prawdę oraz przedstawiają rozwiązania to się albo ich krytykuje ,wycisza szczególnie rozwiązania. A najlepiej jakby wyjechali. Nie brali kasy z podatków i cały czas robią więcej niż Ci radni,a jak raz po latach jedna radna zadała niewygodne pytanie to wielka bohaterka.

   • głos rozsądku dodano 10 lat temu

    Skończcie sami sobie pisać pochlebne komentarze. Dziecinada. To już staje się męczące.

    • do głos rozsądku dodano 10 lat temu

     też się robisz nudny

 16. obserwator dodano 10 lat temu

  Pisałem dużo wcześniej, że dojdzie do takich rzeczy, a myslę że nie jest to cała prawda i jeszcze nas niemiło czymś zaskoczą. Prawdę powiedziawszy niczego innego się nie spodziewałem i nie jestem zaskoczony.

 17. radni dodano 10 lat temu

  więcej biologów i wuefistów na randych! Jedyny chyba radny który przyszedł z bankowości vbyły Przewodniczący powinien się znać na sprawach finansowych ale widac że nie wiedział wogóle o co chodzi. A Pani Radna jako przewodnicząca komisji kultury nie wiedziała ile idzie pieniadzy na remonty obiektów kultury? Przez kilka lat nie interesowała się skąd są brane na to pieniądze? Dopiro jak w mediach o długu pisza to gotowa krytykować.Obudziła się.

 18. DOBITY dodano 10 lat temu

  DOBITY przewidywał problemy z budżetem ??? hahaha..tym gorzej dla Niego skoro przewidywał problemy i głosował za uchwaleniem budżetu a na komisjach budżetowych nie zgłaszał poprawek. HIPOKRYTA! tak bardzo chciałby różnić sie teraz od PiSu…ale niestety ..bierz Pan odpowiedzialność za wspólne beznadziejne rządy PO-PiS!!!! 6 lat byliście razem i była Pan Przewodniczącym w poprzedniej kadencji a teraz jest Pan Przewodniczącym Klubu PO..niech Pan zrozumie WSPÓŁRZADZIŁ Pan w Siedlcach i teraz ponosi Pan ODPOWIEDZIALNOŚĆ co mam nadzieję wyrażą wyborcy w nadchodzących wyborach.

  • Tak to jakoś działa, że... dodano 10 lat temu

   Tak to jakoś działa, że ktokolwiek zbliży się do Kudelskiego, zaraz staje się bardziej odpowiedzialny za klęski prezydenta, niż sam prezydent.

 19. megaloman dodano 10 lat temu

  Paryła nie jest nic winien. Robi to co mu karze guru. A megalomania guru nie zna granic. Ratusz, centrum przesiadkowe, baseny termalne. górka narciarska, centrum wystawiennicze, sukiennice – to fajnie brzmi ale na kredyt się nie da be z końca. Zadłużenie miasta to 286 mln. Ile majątku jeszcze trzeba się pozbyć by zaspokoić ego włodarza?

  • Krzysiek dodano 10 lat temu

   A co stanowisko skarbnika jest przymusowe ?? 😀 Jak się nie zgadzał to mógł powiedzieć że zrezygnuje i jak guru by się nie zatrzymał to skarbnik mógł powiedzieć publicznie że odchodzi ponieważ nie chce brać odpowiedzialności za złe decyzje kudelskiego więc tłumaczenie że nie winny jest śmieszne. Nie zareagował wcześniej wykonywał za kasę mając swój rozum więc jest tak samo odpowiedzialny ,a nawet bardziej bo już 30 lat piastuje to stanowisko . Nie ma bardziej odpowiedzialnego człowieka za stan miasta jak skarbnik Paryła.

 20. radny bierny mierny ale wierny dodano 10 lat temu

  Jakoś tak dziwnie się dzieje że prawie wszyscy radni ulegają tej megalomanii. No cóż, dla władzy i megalomana uznają za przywódce. Czy któryśś z tych radnych wogóle myśli i czy wie za czym głosuje.

 21. echo dodano 10 lat temu

  Nie ma znaczenia czy radny jest z pis,po czy np.sts,
  Oni się niczym nie różnią – wszyscy żyją z posad urzędniczych ,nauczycielskich oraz innych budżetowch i nie wiedzą skąd się biorą prawdziwe pieniądze .Mając gwarantowane posadki nie szanują naszych ,czyli mieszkańców pieniądzy.Nawet w średniowieczu tacy ludzie nie mieliby szansy decydować za innych.

 22. janek dodano 10 lat temu

  Pani Radna Skup jest jedyną godną osobę na funkcję radnego… pozostali mogą Jej stopy lizać

 23. leon dodano 10 lat temu

  POanowie radni z Dobijańskim na czele zapomnieli, że głosowali nad budżetami przez 6 lat i zadłużyli miasto po uszy. Czy budując stadion pomnik posła Kozy liczyli, że będzie to dochodowa inwestycja? Niech policzą koszty kredytu tej budowli to wyjdzie im prawie 1/3 długu miasta. I takich pomysłów przez 6 lat było więcej, ale trzeba było się pokazać jak to PO rozwija miasto. Teraz będąc miesiąc w opozycji zwalą wszystko na innych na Prezydenta, skarbnika, urzędników. Ciemny lud tego nie kupi POanowie. Walnijcie się we własne piersi i powiedzcie, że przeinwestowaliście na swoje fanaberie.

  • Anonim dodano 10 lat temu

   Jak pamiętam stadion nie był budowany za środki unijne. Pieniądze miały pochodzić ze sprzedaży starego stadionu. Więc nie nakręcaj zepsutego zegarka.

  • Leon nie ściemniaj dodano 10 lat temu

   Mam jeszcze w szufladzie ulotki Kudelskiego z ostatnich wyborów, gdzie robił sobie zdjęcia w kasku (Wielki Budowniczy) na tle budowy stadionu. A teraz co? To nie my, to PO?????

 24. leon dodano 10 lat temu

  Panie Dobijański a może zrezygnować z sali gimnastycznej przy samochodówce to ok. 5 mln złotych zostanie w budżecie. Ale co wtedy z kampanią w swojej szkole?
  A może tak przestać łożyć na kopaczy ok. 2 mln złotych rocznie, ale podpadnie Pan Prezesowi Posłowi.

  • Leon nie ściemniaj dodano 10 lat temu

   A może przestać łożyć na CKiS? Toż to worek bez dna! "Kopacze" to przy tym mały pikuś! Gdzie jest kasa ze sprzedaży Hali Targowej? Sprzedawał CKiS! Gdzie jest kasa ze sprzedaży dworku w Suchorzebrach? Sprzedawał CKiS! Miliony rocznie na działalność i jeszcze kasa ze sprzedaży nieruchomości. A Paryła mówi, że nie wie, gdzie ma oszczędzać…

   • erwin dodano 10 lat temu

    Populizm. MOK i CKiS mają budżety podobne – to raz, różnica poziomów znacząca, a kasa podobna, więc w czym tkwi sęk? Dwa, że w tym roku subwencja, czyli ten cały budżet w związku z cięciami wszędzie CKiS oddało miastu i żyje ze sprzedaży dworku. Więc wybitnie nie trafiłeś ze swoim "doradztwem".

    • Żyje ze sprzedaży dworku... dodano 10 lat temu

     "Żyje ze sprzedaży dworku" – Wiesz, więcej już nic nie mów. CKiS czy MOK powinny "żyć" z atrakcyjności swej oferty, a nie żerować na budżecie albo też wyprzedawać mienie odziedziczone po poprzednikach!

     • ??? dodano 10 lat temu

      no tak ,jak mok przejada swój budżet i nic nie robi to super, a jak ckis nie dostaje nic z budżetu i sobie radzi przy pełnej widowni każdego tygodnia kilka razy ,sprzedająć bilety na wszystkie spektakle aż media krajowe o tym dobrze piszą to jest żle w g siedleckich "znawców" ,to jeszcze mało ?…najlepiej w siedlcach być nieudacznikiem,zlikwidować na rzecz jednej grupy wszystkie inne jaknp. w moku , albo być pijakiem ,leniem bez pracy i nasłać tv (jaworowska show -kłamliwą manipulatorkę) ,żeby wszyscy dawali kasę na takiego lenia i wtedy jest ok ? alż teorie siejesz

    • Krzysiek dodano 10 lat temu

     A skąd CKIS miał dworek przecież Orzełowski na niego nie zarobił i inni tam pracujący. Tylko przeżerają czyjś majątek nie należący do nich. Tak czy owak instytucja to wywalenia jak i MOK ich miejsce zajmą prywatne firmy, a jak nie będzie na to popytu z prywatnych pieniędzy znaczy się że gospodarczo miasto nie sięga na ponoszenie kosztów takich fanaberii.

     • Anonim dodano 10 lat temu

      Majątek był w dyspozycji CKiS. Był majątkiem Miasta.
      Plac Sikorskiego jak mówi Prezydent jest majątkiem ARM. W jaki sposób?
      Chyba tylko dlatego by nikt się nie czepiał Prezydenta, że centrum miasta w którym wg. niego zatrzymują się "TURYŚCI" jest tak zaflegmione.

     • ??? dodano 10 lat temu

      majątek był własnością województwa a nie miasta i Wojewoda przekazał nie miastu tylko właśnie Centrum Kultury Dworek i Halę bo z funduszy kultury zostały odrestaurowane i kulturze zawsze miały służyć .Nie przepisał dworku wojewoda miastu , aby miasto nie zaprzepaściło dorobku kulturalnego regionu wokół Siedlec i żeby w taki czy inny sposób te miejsca służyły kulturze promieniującej z Centrum Kultury nie tylko na miasto ale na cały region .To wynikało z zapisów o ochronie kultury po likwidacji województw. Chodziło o to ,żeby dobra Kultury nie zostały zburzone, sprzedane do celów innych niż kultura i pieniądze te zawsze miały służyć kulturze i rozwijaniu tej kultury

 25. mg dodano 10 lat temu

  To nie prawda, że Pani Skup przejrzała na oczy! Po prostu wykorzystuje sytuację, aby ugrać coś dla siebie i dla męża *** z aspiracjami!

 26. on dodano 10 lat temu

  Ale numer!! Pani Skup – szkoda że tak późno – przejrzała na oczy i widzi "radosną twórczość w papierach UM" Pytam tylko innych radnych z PiSu i STSu, kiedy przejrzycie na oczy? i dojdziecie do wniosku, że większość pieniędzy z UE poszło nie na to co powinno ( poszły "nie na kożuch tylko na kwiatki do niego")

 27. Oszczędności? dodano 10 lat temu

  Za Symanowicza każdą ze spółek miejskich zarządzał jeden prezes – za Kudelskiego jest ich po dwóch. 7 lat temu jakoś się urzędnicy mieścili – dziś się nie mieszczą i trzeba im nowy ratusz budować. Jak widać, nie ma na czym oszczędzać…

  • Anonim dodano 10 lat temu

   Za Symanowicza nic się nie działo w mieście, za Kudelskiego, koalicji PIS i STS a także do niedawna PO Siedlce po prostu rozkwitają. Śmiać mi się chce z tych pożal się Boże "finansistów" na forum. Finansiści troszkę poczytajcie na temat pozyskiwania środków z UE, a dopiero wtedy krytykujcie. Co do p. Skup to osoba która wogóle nie powinna brać udziału w życiu publicznym w tym mieście. Jestem apolityczny więc apeluję do wszystkich partii aby nie przyjmowały takiej osoby w swoje szeregi. Jest to bez cienia ambicji i honoru. W polityce nazywa się takie osoby farbowanymi lisami. Ciekawe gdzie ta pani chce teraz wskoczyć….

   • => Anonim dodano 10 lat temu

    Jak to? Piszesz, że "za Symanowicza nic się nie działo w mieście"… A przecież parę dni temu Kudelski z Niedziółką wspominali czasy, kiedy to za Symanowicza właśnie przyciągnęli do Siedlec te dziesiątki milionów na obwodnicę. To SPiN przecież cytował Niedziółkę, mówiącego: – W 2006 roku była koalicji Prawa i Sprawiedliwości i Siedleckiego Towarzystwa Samorządowego i bez poparcia w urzędzie marszałkowskim dostaliśmy 54 miliony złotych na budowę obwodnicy – stwierdził.
    I przyznam, że koniec rządów Kudelskiego bardzo przypomina i klimatem i stylem zmierzch Symanowicza i ówczesnej koalicji PiS-STS.

 28. do janka dodano 10 lat temu

  Weź sie janek opanuj, nie musisz nam pisac co jJej możesz a moze chcesz i pragniesz lizać.

  • nie ograniczj ...... dodano 10 lat temu

   Wg. mnie jest wolność i może podzielić się informacjami co jej liże.

   • janek dodano 10 lat temu

    tylko i wyłącznie Jej stopy

 29. ze strony miasta dodano 10 lat temu

  Prezydent powiedział i pracownik zawarł to na stronie miasta. Tylko który? Miasto powinno być przykładem. Może sam Prezddent to pisał.
  "Dziś wielu wytyka nam pierwsze miejsce w zadłużeniu, ale przypomnę, że w rankingu zamożności miast tego samego pisma awansowaliśmy z 22 miejsca na 4. Oznacza to, że tych pieniędzy nie przejedliśmy, tylko dobrze zainwestowaliśmy, bo poziom usług miasta wzrósł nieporównywalnie w stosunku do tego co było jeszcze kilka lat temu. Wyremontowane wszystkie ośrodki kultury, nowe obiekty sportowe, odnowiony szpital miejski, kilkadziesiąt kilometrów nowych dróg, budownictwo komunalne, inwestycje spółek miejskich, to wszystko sprawia, że Siedlce nie tylko dbają o mieszkańców, ale również stwarzają dobre warunki dla inwestorów – tłumaczył prezydent."

  Jakoś nie czuję tego bogactwa. Jednak jest czym się chwalić.
  Ale jak piszą o Siedlcach, mieście najbardziej zadłużonym to nieprawda.
  I tu trzeba przytoczyć PiSowską mądrość:
  Nikt nam nie powie, że białe jest białe, a czarne czarne".

  Kiedy przyjadą tu jacyś specjaliści (nie z PiS) i po kontroli powiedzą czy białe zczerniało?

  • HA HA HA HIPOKRYZJA dodano 10 lat temu

   "ale przypomnę, że w rankingu zamożności miast tego samego pisma awansowaliśmy z 22 miejsca na 4." – w tym rankingu pozycję podniosły wypłaty urzędnicze doczytaj 😀 A po za tym też jesteśmy w czołówce w rankingu najlepiej wynagradzanych urzędników też jest taki ranking polecam się zapoznać i wszystko stanie się jasne 😀

 30. Człowiek po 40 dodano 10 lat temu

  I co tak narzekaliście na siedlecką Nową Prawicę a okazuje się,że chłopaki mieli rację.

  • Antoni dodano 10 lat temu

   To fakt.

  • Ha ha dodano 10 lat temu

   W Siedlcach racje ma tylko ten, kto ma kase lub wpływy. Teraz Skupową posądzą o konszachty z n. prawicą a tak naprawdę chce żeby zatkać jej usta jakimś stanowiskiem, no cóż, inne pokolenie

 31. sorka dodano 10 lat temu

  Czy to w ramach oszczędności nauczyciele siedleccy nie dostali dziś wypłat? Ciekawe czy radni i prezydent wiedzą jak to jest opłacić ratę kredytu mając 10zl na koncie. Gratuluję pomysłu

  • sorka dodano 10 lat temu

   Albo kupić dziecku leki i pieluchy bo czekał człowiek z receptami do 1go. Żal gardło ściska i krew się gotuje

  • Marek dodano 10 lat temu

   Albo jak kontrahenci nie zapłacili na leki dla dziecka nie ma bo skarbówkę i ZUS trzeba opłacić żeby mieli na opłatę państwowych stanowisk w tym nauczycieli.

 32. \człowieku po 40 dodano 10 lat temu

  kto ci płaci za pisanie tych bzdur?

  • Marek dodano 10 lat temu

   analiza faktów po prostu ślepoto

  • Navi dodano 10 lat temu

   Ja!

 33. juznienaiwny dodano 10 lat temu

  ,,, ciekawy sposób na dzielenie sie odpowiedzialnością – "pan tworzył budżet" – "pan za nim głosował"
  wniosek wszyscy chłopcy niech zabierają zabawki i spadają do swojej pieskownicy, politycy won od samorządu.

 34. Młody dodano 10 lat temu

  Jeszcze więcej emerytów na Radnych, a my mlodzi bedziemy mieli więcej do spłacania długów i zobowiązań po nich…….

  • ??? dodano 10 lat temu

   Nie jesteś młody. Po kiego kłamiesz?

 35. Belfer z Siedlec dodano 10 lat temu

  Nauczyciele dziś dostali kasę

 36. miasto przyjazne dodano 10 lat temu

  Panie Garbaczewski zawiódł Pan wyborców. Miał Pan być głosem ludzi a nie milczeniem, ciszą, pensją urzędniczą czy wstrzymywaniem się.Nigdy Pan nie zrozumiał,że funkcja Radnego to służba.

  • Orzełowski jeszcze gorszy dodano 10 lat temu

   W 2006 oddało na niego swój głos kilkuset siedlczan – zrezygnował z mandatu dla ciepłej posadki u prezydenta. W 2010 roku zdobył najwięcej głosów spośród wszystkich kandydatów do rady – złożył mandat za fotel dyrektora w CKiS. Zobaczymy, czy za rok siedlczanie znów się dadzą nabrać?

   • CHYBA jeszcze LEPSZY skoro najwięcej ludzi na niego na niego głosowało dodano 10 lat temu

    skoro tylu ludzi głosowało na niego to znaczy ,że ma poparcie najwiEksze ze wszystkich ? i tylko dyrektora CKIS mu zaproponowano ?

    • Ludzie głosowali na radnego dodano 10 lat temu

     a ten ich znów olał i został dyrektorem.

 37. arab dodano 10 lat temu

  janek ma racje, wszyscy powinni lizać stopy Pani Skup

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?