SPIN

Dlaczego odwołano Paluszkiewicza? Trwa konferencja ws. ZUO

Beata Głozak poniedziałek, 7 października 2013, 12:14 Siedlce

W siedleckim ratuszu trwa właśnie konferencja prasowa. Głównym powodem jej zwołania było ostatnie zamieszanie ws. zmiany prezesa Zakładu Utylizacji Odpadów w Siedlcach. Na spotkaniu z lokalnymi mediami są władze Siedlec a także nowo powołany prezes spółki Andrzej Grundland.

Na początku spotkania prezydent powiedział o powodach zmiany na stanowisku prezesa. Z pieniędzy spółki miały być opłacane badania naukowe prowadzone przez byłego już prezesa Jacka Paluszkiewicza. Tylko w tym roku faktura opiewała na ponad 4 tys. zł. Powołano specjalną komisję, która miała zbadać sprawę dokładniej. Komisja jeszcze nie zakończyła swojej pracy. Jej wnioski nie są znane.

Kara za… zboże i tacierzyński

– Powodem tej sytuacji była informacja jaka dotarła do Rady Nadzorczej i do mnie na temat faktury o zapłatę za badanie zbóż na poletku doświadczalnym, na którym pan prezes Paluszkiewicz robił badania do swojej pracy doktorskiej. To było zlecenie na badanie zbóż na kompoście produkowanym przez ZUO. To była jakby prywatna działalność pana Paluszkiewicza. Na to wyraziła mu zgodę Rada Nadzorca. Wzbudziło nasze wątpliwości czy za badania w roku bieżącym ponad 4 tysiące złotych powinno zapłacić ZUO. Rada Nadzorcza podjęła działania żeby powołać komisję do zbadania sprawy. Nie przesądzajmy czy to jest dobrze czy źle czy to jest zgodne z prawem czy nie – powiedział Kudelski.

Wojciech Kudelski o przyczynach odwołania Jacka Paluszkiewicza (posłuchaj)

Wojciech Kudelski o odwołaniu prezesa

Po jej powołaniu prezes zwrócił się o udzielenie mu urlopu tzw. tacierzyńskiego. Czas tego urlopu był długi a spółka, która ma tak ważne zadanie w regionie musi być prowadzona cały czas. Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski dodał, że prezes Paluszkiewicz podjął samodzielną decyzję o podpisaniu zlecenia chociaż mógł zwrócić się z tym do wiceprezesa zarządu ZUO.

Wojciech Kudelski i Jarosław Głowacki o odwołaniu Jacka Paluszkiewicza (posłuchaj)

Wojciech Kudelski i Jarosław Głowacki o odwołaniu Paluszkiewicza

Prezydent powiedział, że Andrzej Grundland to osoba bezpartyjna.

Zdobył zaufanie prezydenta

Wojciech Kudelski stwierdził, że zanim zaproponował to stanowisko Grundlandowi zrobił dokładne rozeznanie jego pracy i ma do niego zaufanie. W związku z tym zaproponował Radzie Nadzorczej tę kandydaturę a Rada ją przyjęła. Nowy prezes został wybrany w głosowaniu tajnym. Umowa została podpisana na rok.

Sam Grundland przyznał, że dla niego liczy się równowaga rozwoju i widzi go w Siedlcach. Uważa, że ZUO ma perspektywy jeszcze większego rozwoju. – Pełnię obowiązki od 5 godzin i jeszcze wszystkiego nie wiem, ale jestem po rozmowach i potrafię wyciągnąć wnioski. Nie analizowałem finansów spółki, ale wiem, że nie są złe. Wiem też, że są 2 inwestycje, które trzeba zrobić szybko – powiedział.

104 komentarze

 1. PiSior dodano 11 lat temu

  Czy fakt prowadzenia badań za zgodą rady nadzorczej jest przewinieniem, za które to Prezes został odwołany? Urlop tacierzyński to kolejny powód – sąd pracy się kłania. PiS głosował za uchwaleniem przepisów ustanawiających tę formę urlopu, który dla Kudelskiego jest podstawą do odwołania? A co robi w zarządzie spółki broker ubezpieczeniowy Kalicki – sam nie podoła na czas urlopu w zarządzaniu spółką? To po co on tam jest?

  • i inna dodano 11 lat temu

   No wlasnie a jak się okaże, że rachuneczki w porządku to będzie znaczyło, że Paluszkiewicz poleciał za urlop. No ciekawe. Nie macie wrażenia, "el presidente" wyjątkowo zestresowany był? głos mu się trzęsie pewnie sam czuł że gra nie fair i było mu wstyd 😀

 2. nie PIS-c dodano 11 lat temu

  Nowy nie jest z PIS, a to ciekawe.
  Co na to powie Prezes?

 3. siedlczanka dodano 11 lat temu

  Widzę prawdziwy patriotyzm u Pana Prezydenta. Kilka pociągów siedlczan za… do pracy do Warszawy, a do Siedlec sprowadza się "bezpartyjnego fachowca" z Warszawy. Już sama nie wiem jak to nazwać. Brak słów.

  • głos rozsądku dodano 11 lat temu

   Idąc tym tropem myślenia to co druga osoba piastująca jakieś stanowisko w Siedlcach powinna je opuścić, bo nie jest siedlczaninem/siedlczanką. Myślmy realnie i mniej populistycznie.

 4. głupstwo. dodano 11 lat temu

  Prezydent opowiada androny. Rada Nadzorcza m.innymi przez niego powołana wyraziła zgodę. On mówi o prywacie jakby. To może Kudelski powinien w pierwszej kolejności odwołać Radę Nadzorczą???? za złą decyzję. Słabiutkie tłumaczenie. Nikt tej BAJKI nie kupi. Czy Kudelski nie ma doradców …by takich "bąków" nie puszczać?

  • monia dodano 11 lat temu

   Dokładnie. Nie poważne i nieprzemyślane zachowanie i tłumaczenie prezydenta. skoro RN wyraziła zgodę to chyba powinna pilnować żeby nie było jakichkolwiek nadużyć?

 5. PiSior dodano 11 lat temu

  " dodał bym jeszcze Prezydenta SIEDLEC Wojciecha Kudelskiego wraz z zarządem i całą podległą mu administracją uzrędu Miasta. To dzięki nim, Siedlce rozwijaja się dzisiaj dynamiczniej niż MOJE MIASTO WARSZAWA. Bynajmniej nie jest to "wazelina".
  Nie to nie wazelina. He he – bezpartyjny fachowiec zwolniony przez HGW z warszawskiej spółki wodociągowej, piszący listy otwarte atakujące prezydentową Warszawy i PO.

 6. bb dodano 11 lat temu

  strasznie to zagmatwane: Rada nadzorcza wydała zgode na badania, ale … powołano komisję? Komisja jeszcze nie skończyłą – ale prezesa odwołąno, bo wziął należący mu sie urlop?
  A gdzie wice – Kalicki? Chyba po to utworzono takie stanowisko, aby w razie absencji prezesa zarządzanie spółką było jak sie należy? Jeżeli Kalicki jako wice nie radził sobie z zarządzaniem – to po co on tam jest?
  Gdyby Kudelski był z PO lub innej partii, PIS podniosłby teraz wrzask na całą Polskę. I juz zbierano by podpisy pod wnioskiem o referendum.

 7. efaster dodano 11 lat temu

  ale jaja za 4 tys. na badania zwalniają, a 50 mln zł !!! utopione w niedziałające turbiny i jest ok. rozbój w biały dzień …

  A pan Grundland nie jest apolityczny (bezpartyjny) proszę co znalazłem: http://wws.org.pl/guzial-czas-powiedziec-dosc-gronkiewicz-waltz-juz-sie-nie-chce/

  blog pana Guziała (inicjatora feferendum ws. odwołania HGW ze stanowiska prezydenta m. st. Warszawy, burmistrza Ursynowa) a tam pod spodem co mamy ? A no długi wywód pana Grundland-a jak to (m.in.) został zwolniony z MPWiK mały cytat:
  wstępując na "tron" w 2007 r pozwoliła pani na TKM. Wyznaczani przez miasto nowi prezesi "wycinali " z pominięciem prawa pracy dla swoich znajomych i wskazanych pociotków całe kadry kierownicze – o tym , że nie jestem kierownikiem Zakładu Wodociągu Centralnego MPWiK dowiedziałem się z internetu, będąc na chorobie (po 2 latach zmogła mnie grypa). Efekt : rozbicie spójności i morale załogi, naruszenia prawa pracy kompromitujące nowy zarząd uwagi kontrolne PIP, przegrana w Sądzie pracy – bo choć wymuszona czasem 3 lata ugoda to warunki Sądu były twarde…

  Jak widać, teraz też może być wygrana pana Paluszkiewicza w Sądzie pracy wszak był na urlopie tzw. "tacierzyńskim" a efektem również może być tu cyt. "robicie spójności i morale załogi"

  No cóż jak dziś pamiętam ja nasze władze z pis-u zniechęcały co pójścia do referendum ws. stadionu przy Wojskowej 5, że to pieniądze wyrzucone w błoto itp. a teraz pis podnosi larum, że Premier czy Prezydent RP stwierdzili, że nie warto iść na referendum 13 października. No ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

  PS.
  Jakby któraś partia (ruch społeczny) zbierał by podpisy w sprawie referendum dotyczącego odwołania z funkcji prezydenta Wojciecha Kudelskiego to dajcie znać chętnie podpiszę. Wszak co mamy być gorsi od Elbląga czy stolicy ??

  • przestań dodano 11 lat temu

   Efaster w wielu wątkach się z Tobą zgadzam ale ws. turbin Figat miał rację to był dobry i porządny zakup. Tylko nasze państwo zaspało

  • i co z tego? dodano 11 lat temu

   Sorry efaster ale o z tego, że jako warszawiakowi nie podoba mu się HGW? Kurde nie tlyko jemu. jakie ma to znaczenie? to każdy komu nie podoba się ktoś z PO jest już pro PiSowski? mi sie nie podoba kudelski i PiS w Sdl. ale czy to znacyz, że podoba mi się PO? Wyluzuj. nie przeginajmy. każdy ma prawo do własnego zdania. dla mnie koleś mógł być inicjatorem całego referndum no i co z tego?

 8. nie PIS-c dodano 11 lat temu

  Pan Kudelski zatrudnia Prezesa, którego pewnie poznał w Warszawie czekając na wizytę u Marszałka Struzika w sprawie LO im. Żółkiewskiego.

 9. podczaszy dodano 11 lat temu

  Efaster, toż twoja własna ukochana partia może zbierać podpisy. Nie oglądaj się na innych. A jak wam się uda to Donald będzie wyznaczał komisarza, więc będziesz miał szansę. 🙂

  • efaster dodano 11 lat temu

   jestem bez partyjny, nie należę do żadnej partii politycznej, owszem mam swoje sympatie czy poglądy (jak każdy).

   PS.
   Wg. mnie jakby rząd/wojewoda chciałby wprowadzić komisarza już dawno by to zrobił, bo Siedlce są zadłużone po uszy nie od dziś nie od wczoraj.

 10. PiSior dodano 11 lat temu

  A dlaczego na konferencji nie było przewodniczącego rady nadzorczej wybitnego specjalisty M. Symanowicza, który daje i odbiera (zgodę na badania naukowe). Śmiać mi się chce jak czytam o kompetencjach specjalistów zatrudnianych i powoływanych w uzgodnieniu z Kudelskim i Tchórzewskim bez mrugnięcia okiem spełniających polityczne zachciewajki aktywu PiS. Nie dalej jak trzy miesiące temu kwitowali pozytywnie działalność prezesów a dzisiaj "zdziwieni", że ktoś realizuje zadania za ich zgodą święcie się oburzają i mówią NIE prezesowi.

  • krzysiek dodano 11 lat temu

   bo przewodniczący szukał rachunków 🙂 to chyba jasno wynika z wypowiedzi

   • :D dodano 11 lat temu

    :D:D:D kto szuka ten znajdzie :D:D:D

 11. Miki dodano 11 lat temu

  Może i on apolityczny – ale poglądy ma raczej antyPO. Poniżej cytat ze wpisu Na Fejsie z 29.09.2013:
  "Kradzież połowy moich oszczędności emerytalnych w OFE odbieram jako obrzydliwy gest pogardy, dla podatnika, obywatela i wyborcy.
  Nadtto wyrażam żal, ze dpuściłem niejakiego Tuska do władzy zamiast skopać mu ….. na kongresie ROAD-u gdy parli do władzy jak ….. do koryta…."
  Także nowy Pan Prezes żałuje, że nie skopał Pana Premiera jak miał okazję… Poważna apolityczna persona – nie ma co 🙂

  • głos rozsądku dodano 11 lat temu

   Dzisiaj trudno znaleźć fachowca, specjalistę, eksperta, który będzie miał poglądy proPO. Rząd PO poleci w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Poza tym w moim mniemaniu powinny liczyć się kompetencje i umiejętności, a nie poglądy, prawda?

   • do glosu rozsadku dodano 11 lat temu

    ***! Kudelski ci placi premie za udzielanie sie poza praca w UM na forum? Takiego belkotu dawno nie czytalem. Fakty sa takie ze nowy prezes nie ma nic wspolnego z niezaleznoscia i bezpartyjnoscia- poprostu jest kolejnym PISuarem. Jaki prezydent Siedlec taki fachowiec z nowego prezesa ZUO. K%$#a, Panie i Panowie to jest kabaret. Gardze tymi zaklamanymi mordami! A ty glosie rozsadku zajmij sie praca urzedasie i ***.

    • głos rozsądku dodano 11 lat temu

     Człowieku, żal mi ciebie. Naprawdę żal. Retoryka poniżej poziomu. Ten kto ma inne zdanie niż ty to "urzędas", który jeszcze dodatkowo za wyrażanie takich opinii dostaje premie. Sic! Tylko dać pistolet to byś wszystkich przeciwników rozstrzelał. Dokąd zmierzamy, dokąd? Strzeż nas Boże przed takimi fanatykami własnych ideologii.

     • Ha ha dodano 11 lat temu

      W Siedlcach jest sporo ludzi, którzy nadaliby się na te stanowisko, zarówno partyjnych jak i niepartyjnych. Prezydent wziął po prostu człowieka proPiSowskiego, który wypadł z Warszawy za krytykę HGW, więc trzeba mu było gdzieś znaleźć miękkie lądowanie.

 12. Miki dodano 11 lat temu

  Dalej informacje z Fejsa Pana Prezesa:
  "Konsultant i Biegły w przetargach w tym:
  – konsultant Prezydenta Miasta Siedlce ds. przetargu na „Budowę kolektora deszczowego „Ulgi” DN 1600 l 2,8 km materiał PE (8 mln zł) wraz ze zbiornikiem retencyjnym – projekt i wykonanie;"
  Biegły przetargowiec przy kanale ULGI?

 13. eee dodano 11 lat temu

  Twierdzenie, że nowy prezio nie jest związany z żadną opcją polityczną jest co najmniej niedopowiedzeniem, żeby nie powiedzieć mocniej. Wystarczy poczytać w sieci wypowiedzi tego pana. A działania Rady Nadzorczej, która powołuje komisję, żeby zbadała poprawność jej decyzji w sprawie wyrażenia zgody na wydatkowanie pieniędzy przez prezesa powinny podlegać ocenie psychiatry – toż to schizofrenia!!!! I jeszcze obarczanie odpowiedzialnością za swoje błędy byłego już prezesa świadczy dobitnie o jakości tego ciała.

 14. on dodano 11 lat temu

  To kolega od "ULGI", którą podobno trzeba było poprawiać żeby nie zalewała działek? Czyli kiepski fachowiec.

 15. siedlce dodano 11 lat temu

  Jak to taki fachowiec na tacierzyńskie, napewno zaraz komercja na niego się rzuci ( he ) proponując KONKRETNĄ kase !!!???

 16. szmelc dodano 11 lat temu

  A co z Figatem za kupienie złomu za 50 milionów powinien dostać nagrodę od Kudelskiego.

  • głos rozsądku dodano 11 lat temu

   Spokojnie – tylu tu znawców ekonomii i tematyki elektrociepłowniczej, że aż głowa mała! Dlaczego spokojnie? Turbiny w tym momencie nie mają racji bytu, ale za kilkanaście miesięcy kto wie jaka będzie sytuacja na rynku, jakie będą ceny i być może (najprawdopodobniej) okaże się, że posiadanie takowych turbin będzie zbawieniem dla sytuacji finansowej miasta i odbiorców ciepła. Poczekajmy 😉

   • uuuuuuuuuuu dodano 11 lat temu

    Skoro głos rozsądku taki rozsądny i przewidujący, to może niech wykupi wszystkie śmieci z Siedlec i okolic, bo może za kilka albo kilkanaście miesięcy da się na tym zarobić i zbawi miasto. W budżecie miasta czarna dziura, a ten zbawca cieszy się że Figat wywalił w błoto 50 baniek. I jeszcze jedno Panie mądry, z Pana wypowiedzi wynika, że "fachowce" to tylko z PiS – a najlepiej od Tchórzewskiego.

    • głos rozsądku dodano 11 lat temu

     Pieniądze wydane zostały z budżetu spółki, a nie miasta. Spółka przynosi dochody. Turbiny zostały zakupione już stosunkowo dawno, kiedy jeszcze kryzys nie dawał się we znaki polskich samorządów. A propos fachowców nie wiem o co Panu/Pani chodzi, także nie zajmę stanowiska.

     • on dodano 11 lat temu

      Ciekawe czy głos rozsądku płaci za ciepło w PECU, bo jak tak to wg obliczeń znawców tematu(fachowców, a nie "fahofców") tylko koszty z racji amortyzacji wzrastają rocznie o około 5mln zł. Czyli podwyższają cenę giga jula za które płacą odbiorcy ciepła. Ciekawe czy ktoś policzył ile strat przynoszą niepracujące turbiny rocznie. Za takie marnotrawstwo powinien ktoś odpowiedzieć

     • do glosu rozsadku dodano 11 lat temu

      A kto jest wiekszosciowym udzialowecem spolki miejscem? Miasto, wiec de facto sa to pieniadze miasta. Na prawde jestes tak pusty czy tylko powtarzasz brednie kudelskiego urzedasie? Figata nie spotka kara polityczna za takie marnotrastwo, bo jest z PIS. Chyba ze prokuratura sie tym zajmie i stwierdzi niegospodarnosc to kto wie jak to sie potoczy…

     • głos rozsądku dodano 11 lat temu

      Kolego, nie dubluj komentarzy pod moim adresem. Tak jak ty mam prawo do wyrażania swojej opinii. Ja jednak nie zamierzam ciebie obrażać, bo masz inne zdanie ode mnie. Swoim słownictwem i użytymi inwektywami świadczysz przeciwko sobie, a nie przeciwko mnie.

     • Ha ha dodano 11 lat temu

      Zainspirowany wypowiedzią głosu rozsądku mam pomysł: niech spółka miejska kupi skrzydła do wiatraków produkujących prąd. Takie skrzydła ma akurat mój wuj na sprzedaż. NA PEWNO KIEDYŚ się przydadzą! Warto, nawet na kolejny kredyt – młode pokolenie NA PEWNO KIEDYŚ spłaci!

 17. lolek dodano 11 lat temu

  Może w końcu zaczną prawidłowo odbierać segregowane odpady. Na osiedlu Młynarska, Wyszyńskiego kiedy przyjeżdżają po szkło albo plastik zabierają je najczęściej z jednej klatki – do innych już im się nie chce podejść. Mam nadzieję że nowy Prezes nie przesiąknie zbytnio nie będzie ulegał na wszystkie nakazy wydane przez UM ( szczególnie podwyżka cen odbioru nieczystości) a kierować się będzie zdrowy rozsądkiem i dobrem lokalnej społeczności.

 18. wszystko pogiete.... dodano 11 lat temu

  Skoro Rada Nadzorcza wyraziła zgodę Paluszkiewiczowi i podpisała z nim umowę – to pytam co robił nadzór właścicielski Urzędu Miasta Siedlce (CHYBA SPAŁ) że Kudelski teraz z tego robi wielkie ALLLO. Urzędnicy nadzoru powinni mieć o tym wiedzę i dawno o tym zameldować Kudelskiemu. Wnioski nasuwają się same: nadzoru nie ma a do decyzji Rady Nadzorczej Kudelski ma zastrzeżenia. Zatem pierwsi do odwołania są ludzie z nadzoru właścicielkskiego Urzędu Miasta, druga do zmiany to Rada Nadzorcza a na końcu Paluszkiewicz. Ale jak widać decyzje podjęli od tyłu.

  • Anka dodano 11 lat temu

   Dokładnie. Dodatkowo jeśli prezes idzie na urlop to chyba zostaje wice. A jeśli sam sobie nie umie poradzić to jak widać jest do du….. Więc jak widać stanowisko wice jest niepotrzebne, bo jest tylko po to by partyjni kumple brali kasę.
   Kudelski coraz bardziej się kompromituje, kiedyś nie miałam nic przeciwko jemu, ale teraz widzę że już albo jest za stary i nie myśli jasno albo uważa się za Boga.

  • obserwator dodano 11 lat temu

   zejdź na ziemię człowieku

 19. Nie chcą koalicji więc idą na szczaw. dodano 11 lat temu

  Co się kłócić? Skończyła się koalicja, skończyło się pasienie członków PO w spółkach miejskich. Takie jest życie. Prezydent za długo czeka ze zmianami.

 20. Andrzej dodano 11 lat temu

  do Lolek. Akurat ZUO nie odbiera śmieci w Siedlcach, więc adres nie trafiony.

  • głos rozsądku dodano 11 lat temu

   A odbierać powinien. Argument, że ZUO nie wygrał ani jednego przetargu w Siedlcach, gdzie miasto ma 60% udziału w firmie (a więc w zyskach i stratach) jest dla mnie argumentem o wiele trafniejszym aniżeli te faktury. ZUO powinien odbierać śmieci w Siedlcach, a nie firma prywatna.

   • do glosu rozsadku dodano 11 lat temu

    a co to PRL, ze wszystko musi wykonywac panstwowa lub samorzadowa firma? Jak cos prywatna zrobi to przynajmniej bede mial prawdopodobienstwo graniczace z pewnoscia, ze jest to zrobione rzetelnie a przynajmniej lepiej niz w panstwowej gdzie nikt za nic nie odpowiada. Glosie rozsadku nie dosc jestes pisuarem to jeszcze starym komuchem. W sumie to nic dziwnego bo pisowcy na ogol to stare komuchy.

 21. beee dodano 11 lat temu

  "Po jej powołaniu prezes zwrócił się o udzielenie mu urlopu tzw. tacierzyńskiego. Czas tego urlopu był długi a spółka, która ma tak ważne zadanie w regionie musi być prowadzona cały czas." to był, czyli się skończył więc z mojego toku rozumowania wynika, że były prezes nie jest już na takim urlopie a skoro nie jest to chyba mógł te ważne zadania w regionie dalej realizować… a może nasz Prezydent myli pojęcia i dla niego "był" to czas teraźniejszy czy przyszły. Poza tym działania odwołania i powołania na niedzielnej Radzie…. ty chyba też nie codzienna sytuacja.

 22. korupcja polityczno-stołkowa dodano 11 lat temu

  Co za partyjniactwo – Prezydent wyznacza Zarząd, Rada powołuje -bo co ma zrobić? Prezydent powołuje Radę, która jest bez kompetencji i decyzyjności, takie ciało dekoracyjne. A może by tak Rada Nadzorcza ogłosiła konkurs na stanowisko Prezesa Spółki i wybrała do Zarządu osoby bez ingerencji w to Prezydenta. Tak się tworzy wzajemne kolesiostwo, powiązania osobowe i korupcja polityczno-stołkowa.

  • głos rozsądku dodano 11 lat temu

   Polecam przestudiowanie kodeksu spółek handlowych. W spółce, w której dany podmiot ma większość to i jego zdanie jest zdaniem decydującym. Samorządy, które mają większość w miejscowych spółkach postępują podobnie, nie ma innego mechanizmu funkcjonowania Rady, Zarządu spółki i Zarządu Miasta.

 23. ustawiony dodano 11 lat temu

  Prezes Figat jest pewniakiem bo murem stoi za nim Tchórzewski

 24. milusia dodano 11 lat temu

  ale te ich wypowiedzi to się kupy nie trzymają, kogo oni chcą oszukać. Raz Rada wyraża zgodę, później cofa, to prezes jest na urlopie wychowawczym a zaraz po nim na macierzyńskim, a to go kilka tygodni nie ma bo jest na takim urlopie i wtedy fachowiec znajduje faktury i cała zadyma się zaczyna i powołują komisję i jak się prezes o komisji dowiaduje to podanie składa do przewodniczącego o macierzyński, co za galimatias. czy naszego miasta nie stać na lepszą władzę?

 25. korupcja polityczno-stołkowa dodano 11 lat temu

  Proszę "głos rozsądku" o czytanie kodeksu spółek handlowych ze zrozumieniem. Rada Nadzorcza odwołuje i powołuje Członków Zarządu Spółek nawet jak samorząd jest 100% udziałowcem spółki. Chłopie nie pisz głupot – w kodeksie spółek handlowych nie ma Zarząd Miasta, a co najwyżej Zgromadzenie Wspólników. Myśl – myślenie nie boli.

 26. siedlczanie i nie tylko dodano 11 lat temu

  Ale jaja, taka sytuacja możliwa tylko w Siedlcach. Płakać się chce, co wyprawiają z ludżmi. Nie ma co się dziwić, że lud ucieka do stolicy. I z czego tu się cieszyć?

  • głos rozsądku dodano 11 lat temu

   Co wyprawiają z ludźmi w tym konkretnym temacie? Słucham.

 27. Glos rozsadku to klakier kudelskiego dodano 11 lat temu

  Powtarza brednie kundelka, ktory jest na smyczy tchorza. Wiec jest zwyklym trollem. Proponuje ignorowac tego osobnika.

  • głos rozsądku dodano 11 lat temu

   Poziom debaty publicznej zawsze będzie miałki, kiedy tych, którzy mają inne zdanie od ciebie nazywać będziemy trollami. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem krytykowania wszystkiego, jak leci, bo z kimś/czymś nie jest mi po drodze. Nazywaj mnie jak chcesz, przyporządkowuj gdzie chcesz, ale nie pozwolę, aby mój głos w dyskusji (w tej i następnej) zaginął.

 28. juznienaiwny dodano 11 lat temu

  … a jakim urzędem pocztowym kierował nowy prezes????

 29. hip hip hurra dodano 11 lat temu

  O co ten hałas Paluszkiewicz dawno powinien wylecieć, nikt go nie żałuje możecie być pewni

 30. To tak można? dodano 11 lat temu

  Jaki tacierzyński?Jego żona co ,,pracuje"u Karasia jest na macierzynskim.

 31. klient dodano 11 lat temu

  do hip hip hurra – mów za siebie, ja nie mam nic przeciwko Paluszkiewiczowi i nie mogę nic zarzucić wykonywanym przez ZUO usługom. Uważam, że PIS pokazało jaką jest partią i jak wymierza sprawiedliwość za podejrzenia bez udowodnienia winy. Do tego zwołanie Rady w niedzielę?

 32. uuuuuuuuuuu dodano 11 lat temu

  Żeby było jasne, tutaj nie chodzi o to czy Paluszkiewicz jest czy nie jest prezesem, tylko o dziwne działania prezydenta w odniesieniu do prezesów spółek w zależności od tego czy są pisiorami czy nie. Figat może wywijać wszystkie numery świata i nic mu nie grozi, bo jest swój i cacy, a inni są niestety be. To kto następny do uwalenia panie prezydencie? Swoi już czekają w blokach startowych na zwolnione miejsca.

 33. juznienaiwny dodano 11 lat temu

  … nadal nie wiem jakim urzędem pocztowym kierował Pan Prezes :))))))

 34. siedlce dodano 11 lat temu

  Aż nie wierzyłem ale faktycznie Pani Paluszkiewicz pracuje w WUP Siedlce http://wup.mazowsze.pl/new/index.php?phtml=61044477 noo a to już jest nie halo !!! Kurcze

  • głos rozsądku dodano 11 lat temu

   Siedlce to małe miasto i istnieje duże prawdopodobieństwo, że mąż/żona pracuje w jakiejś instytucji publicznej. Jeśli ta pani ma odpowiednie kwalifikacje i jeśli ponadto pracowała w tej firmie od dawien dawna to takie wpisy powinniśmy omijać szerokim łukiem. Więcej empatii, mniej zawiści.

   • Ha ha dodano 11 lat temu

    Ten komentarz wygrał internet! Nigdy nie widziałem piękniejszego usprawiedliwienia nepotyzmu! Brawo, premia się należy!

 35. ciekawska dodano 11 lat temu

  A teraz kto następny?

  • leci PO dodano 11 lat temu

   pewnie PWiK albo PEC czyli Niedziółka i Minarczuk. W STBSie zmienił siezarzad wybrali filipka niedawno to chyba by z siebie idiotów nie zorbili

 36. niepoprawny dodano 11 lat temu

  Radny Sejmiku Mazowieckiego Karol Tchórzewski,który tak atakuje marszałka Struzika za stan finansów województwa, a sam jako biegły analityk zatrudniony w PEC u Prezesa Figata nie pomógł mu przewidzieć trudności i uwarunkowań energetycznych/

  • elektryk dodano 11 lat temu

   A niepoprawny gdzie pracuje że tak wszystko wie? Kto gdzie pracuje i na jakim stanowisku.

 37. Andy dodano 11 lat temu

  Nie no jak się Jarek dowie, ze bezpartyjny fachowiec to się Prezydentowi dostanie jak można człowieka wziąć nie z PISu to jest wo gule niepoprawnie polityczne w Siedlcach i tym sposobem tym bardziej nie będę glosował na PIS

  • głos rozsądku dodano 11 lat temu

   Widziałem wiele prób pisowni wyrażenia "w ogóle", ale twoje "wo gule" spotykam pierwszy raz. Przecierasz szlaki.

   • Andy dodano 11 lat temu

    wszystko co z PISem jest związane to mi źle wychodzi nawet pisownia rozpoczyna się na PIS

 38. To kto rządzi w Siedlcach? dodano 11 lat temu

  Wiadomo że PIS,ale kto z PIS? Poseł czy Prezydent?Podejrzewam tu umowę , Prezydent wyczuwa co chciałby Poseł bo tPoseł poprze Prezydenta w wyborach? I nawzajem bo Prezydent poprze człowieka Posła. Czy Siedlce to prywante miasto?

 39. Przykre ,przykre dodano 11 lat temu

  To jest żenujące,żebyśmy brali ludzi z importu, z Warszawki, tak jakby w 80 tysięcznych Siedlcach nie było kompetentnych ludzi,Panie Prezydencie gdzie pański lokalny patriotyzm,Pan Nas degraduje jako mieszkańców Siedlec tym posunięciem !!!

 40. to się wytnie dodano 11 lat temu

  Słuchajcie, przecież wiecie że nie ma ludzi niezastąpionych. No może z wyjątkiem jednego – Karasia. Bez niego to już inna rada. Człowiek z żelu, pierwszy służący prezydenta, nie skażony myślą. Ten po wywaleniu z funkcji przewodniczącego nie wiedział co ze sobą zrobić, a kumple z partii nie chcieli mu powiedzieć gdzie pracuje. Na szczęście znalazł umowę o pracę i odkrył, kto mu płaci od wielu lat za nic.

 41. PDM dodano 11 lat temu

  Panie prezydencie wstyd, mówi Pan, że nowy prezez ZUO jest bezpartyjny, to dlaczego jest zaangażowy razem z Panem Guziałem(burmistrz Ursynowa) i inicujują odwołanie Prezydent Warszawy) . Więc o jakiej bezpartyjności tu mówimy. Panie Prezydencie z uwagi na swój wiek niech Pan nie traci resztek godności, napawdę.

 42. ona dodano 11 lat temu

  Chyba faktycznie Paluszkiewicz to zarozumiały gość… Ale pomijając sympatie i amtypatie, jak się czyta wypowiedzi prezydenta (przez małe "p") to żal i wstyd. Kompromitacja na całej linii. Mógł się spodziewać, że po odwołaniu Prezesa ZUO padną pytania i wypadałoby się przygotować.
  Skoro Rada Nadzorcza wyraziła zgoda na te badania to powinna być odwołana razem z Prezesem. Wymówka z urlopem tacierzyńskim to totalna porażka. Jak się czyta wypowiedzi Prezydenta i widzi postępowanie PiS-u to chyba wolę PO (choć ich fanką też nie jestem). Żeby teraz jako tako żyć w Siedlcach to trzeba mieć męża/żonę/brata/siostrę…. itp. w PiS-ie. Hm a na moherowy beret za młoda jestem 🙂

  Ehh podsumowując: WSTYD PANIE PREZYDENCIE, WSTYD!!!!

 43. tere fere dodano 11 lat temu

  To ta pani jest taka stara? z tego co mi wiadomo zatrudnił ją Karaś. A Siedlce to właściwie duże czy małe miasto?

 44. arogancja jednych i drugich dodano 11 lat temu

  Arogancja byłego Prezesa. Zarabiac dość sporo jak na Siedlce i funkcję Prezesa miejskiej spółki i jeszcze brać 4 tysiące zł na opłacenie badań do własnej pracy doktorskiej. Zatrudnianie członków rodziny przez partyjnego kolegę.Nie widzą granic przyzwoitości.
  Arogancja władz Siedlec.Załatwianie pracy swoimw instytucjach i spółkach miejskich finansowanych przez mieszkańców.Jednoosobowe władztwo. Czy ktoś dostrzeże granice przyzwoitości?

 45. Siedlce to małe miasto. dodano 11 lat temu

  Zawsze było małe, jedyna rzeczą strategiczną był węzeł kolejowy, a jak rozwinęła sie komunikacja S dużo straciłły na znaczeniu. Komuniści w czasach PRL utworzyli ki lka duzych jak to miasto przedsiębiorstw i trochę luda z okolic wpłynęło jako do stolicy województwa. Dwa największe Karo I Stalchemak znikły z rynku a ludzie pozostali. Od tamtego czasu kolejne władze nie mają pomysłu na Siedlce. Zostały tylko przerośnięte nieco ambicje co niektórych lokalnych polityków ale i ci traktują Siedlce jak centrum przesiadkowe do Stolicy i na wyższe stanowiska oczywiście w Stolicy.

 46. nie ma się co dziwić dodano 11 lat temu

  Jeżeli Siedlce są małym miastem to nie ma się co dziwić Prezydentowi ze szuka kadr w Warszawie. Tam na pewno jest większy wybór.

 47. Siedlczanin dodano 11 lat temu

  W. Kudelski pogonił PO z koalicji. Pora wziąć miotłę i wymieść ze spółek Platformersów. Teraz ZUO, za chwilę PWiK, PEC i jeszcze ze dwadzieści innych podmiotów. Stołki dla nowego koalicjanta muszą się przecież znaleźć.
  Komisji w kwestii 4 tyś nie należy powoływać do ZUO tylko CBA do PEC-U i UM za "niedziałające turbiny z odzysku" i umoczone kilkadziesiąt milionów publicznych pieniędzy – naszych pieniędzy.

  • katolik dodano 11 lat temu

   Prawdą jest że Paluszkiewicz poleciał, bo nie chciał "klepnąć" pożyczki dla Kudelskiego i jego świty w wysokości 3 milionów? Jak go odwołali to dostał Urząd kaskę. żal

   • erwin dodano 11 lat temu

    Peło, klepnijcie to się wy, do pracy, niech efekty waszej pracy zobaczą wreszcie siedlczanie. Narazie poza słowami nie widać nic.

    • katolik dodano 11 lat temu

     Jak ktoś inny dojdzie do władzy, a nie tylko "jedyna słuszna partia" to i może dług zacznie się zmniejszać, bo na razie to tylko równia pochyła z finansami. a zasłyszane w Um Siedlce, że przyszły rok Katastrofa finansowa. Obligacje nawet nie pomogą. Porada na radykalne działania. Mniej stołków, a więcej firm. Uwolnijcie procedury dla małych i średnich przedsiębiorstw, bo lepiej i szybciej u Bieńka się da coś załatwić a nie u Wojciecha

     • Darwin dodano 11 lat temu

      U Wojciecha w mieście, to drugi rok z okładem mniej działalności gospodarczych się zakłada, a więcej zamyka. Sprawdźcie w GUS – te cyfry robią wrażenie!

 48. głupstwo. dodano 11 lat temu

  To Miasto tak na dziady zeszło że pożyczkę z ZUO brało?????????????

 49. jojo dodano 11 lat temu

  a na www zuo dalej prezesuje ob. Paluszkiewicz Jacek

 50. to tak dodano 11 lat temu

  to tak jak na fb dalej PRM jest Karaś ! tak się przyzwyczaił do stołka! Panie Piotrze trzeba zaktualizować profil bo to słabo wygląda.

 51. tomek dodano 11 lat temu

  Nie rozumiem dlaczego dopiero teraz wyszedł na jaw ten rachunek? to co? paluszkiewicz robił prywatne badania a RN milczała?

  • Anka dodano 11 lat temu

   Dokładnie. Skoro RN wiedziała i nic nie robiła to najwyraźniej sama jest do wymiany. Skoro nie wiedziała to tym bardziej jest do wymiany. Ja nie rozumiem jak można dopiero teraz widzieć problem, bo ta sytuacja nie zdarzyła się tydzień temu.
   Jeśli okaże się, że było to zgodnie z prawem to wychodzi na to, że prezydent nie pozwala mężczyznom chodzić na tacierzyński. A takie przyjazne rodzinom te Siedlce. A jeśli wyjdzie że nie zgodnie to mam nadzieję, że odwołana zostanie cała RN, która jak widać nic nie robi i nie ma pojęcia co się dzieje w firmie.
   Więc niech prezydent nie kłamie i powie wprost, że to konsekwencja tego że PO się postawiło. Miałabym wtedy szacunek, że prezydent mówi prawdę. A tak? Żenujące.

 52. do Anki dodano 11 lat temu

  W którym momencie PO się postawiło? żenujące to bzdury , które wypisujesz.

  • Anka dodano 11 lat temu

   Jakbyś czytał trochę ze zrozumieniem to byś domyślił się, że chodzi o brak absolutorium. I że słowo postawienie jest tutaj przenośnią.
   Ale ostatnio były badania że 70 % dorosłych tego nie potrafi. Widać jesteś w tej duuuużej grupie 🙂

 53. hehe...do Anki dodano 11 lat temu

  Żałuję ,że spałaś na lekcjach JĘZYKA POLSKIEGO….ale może jak przeczytasz swój tekst kilka razy to zrozumiesz 🙂 Nie kojarzyłem,że masz na myśli ten bohaterski czyn…wstrzymania się od głosu przy absolutorium.Myślisz ,że tego oczekują wyborcy od PO ? milczenia , wstrzymywania się od głosu..wychodzenia z obrad RM..braku jakości politycznej ..braku przygotowania merytorycznego ? WSPÓŁRZĄDZILI PRZEZ 6 LAT …SĄ WSPÓŁODPOWIEDZIALNI ZA OBECNY STAN FINANSÓW MIASTA. Zadaj sobie trochę trudu i sprawdź,że nie zgłaszali żadnych oficjalnych uwag w temacie absolutorium i budżetu na komisjach i sesjach.Aniu uważaj zastosowałem skrót myślowy a to może być dla Ciebie pułapka…:) Pozdrawiam

  • Anka dodano 11 lat temu

   Ale czy ja człowieku gdziekolwiek pochwaliłam PO???? Okulary potrzebne.
   Od dawna krytykuję tutaj to co zrobili, bo uważam to za żenujące i już nie raz tutaj pisałam, że za chwilę polecą ze stołków za to postawienie.
   Wyżej odniosłam się do słów prezydenta, który zaprzecza, że to ma coś z tym wspólnego czym się kompromituje. Bo nie lubię kłamstwa takiego bezczelnego w oczy.
   I patrząc na Twój wpis to myślę, że skoro ja spałam to Ty w ogóle nie uczęszczałeś na lekcje polskiego, bo interpunkcja leży.

  • PiSior dodano 11 lat temu

   he he śmieszny jesteś w tych swoich wywodach. Protokoły komisji nie wiem czy są dostępne, ale nagrania z sesji tak. Posłuchaj, poczytaj i pomyśl. Gdzieś tu też czytałem stanowisko Dobijanskiego w sprawie absolutorium i budżetu. Minimum dobrej woli – minimum obiektywności.

 54. Siedlce to małe miasto. dodano 11 lat temu

  Kto odpowiada za takie zadłużenie miasta,że katastrofa finansowa w przyszłym roku jest całkiem realna? Cała Rada miejska i przedewszystkim Prezydent i Skarbnik.W takim razie dlaczego Rada nie zajmie się jakimś pomysłem za zażegnanie tego kryzysu tylko uprawia gierki personalne???? I dlaczego dopiero teraz.

 55. PiSior.. dodano 11 lat temu

  pakuj swojego guru Dobijańskiego w walizkę i wracajcie szybciutko tam skąd pochodzicie

  • PiSior dodano 11 lat temu

   Tu cię mam. Po co obiektywność – lepiej poszczekać. Guru to wy w tym PiSie macie – nawet nie jednego – Kaczora, Rydzyka, Macierewicza, Hofmana. Obiektywizmu więcej i mniej jadu proszę.

   • erwin dodano 11 lat temu

    W oświacie tak na lajcie można pisać komentarze w czasie pracy?

 56. PSL dodano 11 lat temu

  Szkoda, że nie Prezydenta z PSLu albo koalicji w Siedlcach tytuł był by zbędny tej informacji było by Posadziliśmy Swojego Ludka

 57. Siedlce to małe miasto. dodano 11 lat temu

  Wychodzi na to że trzeba wymienić wszystkich Radnych. Na kilkunastu nie znalaz się ani jeden znający sie na budżecie miasta.A mieli wzór z kreatywnej księgowosci Ministra Rostowskiego.

 58. Pisiorku i Marianku dodano 11 lat temu

  spakowani? to papa…i nie wracajcie 🙂

 59. ANN dodano 11 lat temu

  tego co się podpisuje jako Pisior należy zgłosić do organów ścigania i pociągnąć do odpowiedzialności karnej, nie może tak być, żeby pod ukryciem :" Pisior"padały takie oszczerstwa i brednie

 60. Jacek dodano 11 lat temu

  A do jakiej pracy Paluszkiewiczowi potrzebne badania przecież on jeszcze chyba studiów nie skończył, studiował administrajcę na jakiejs prywatnej uczelni i co juz skończył to co taki orzeł, ze robił 2 semestry w jednym.

 61. PiSior dodano 11 lat temu

  Droga ANN. Przestraszony Twoim postem przejrzałem swoje wpisy mając już przed oczyma prokuratora i nagle …. nagle sobie uświadomiłem, że mieszkamy jeszcze w wolnym kraju, w którym wyrażanie własnych opinii nie jest jeszcze ścigane przez prokuratora wykonującego polecenia prezesa. Wskaz oszczerstwa a przeproszę. Brednie?, no cóż. Może inni myślą inaczej, pewnie część myśli jak Ty. Takie życie.
  Pozdrawiam.

 62. obserwator dodano 11 lat temu

  Paluszkiewicz niechciał pożyczyć pieniędzy Panu Prezydentowi? Przez ostatnie parę miesięcy cały PiS krytykował Prezydent Warszawy za nieudolność w zarzadzaniu, gospodarowaniu, a tu wychodzi że w Siedlcach gdzie PiS ma wyłączność na zarzadzanie miastem katastrofa finansowa wisi na włosku. Ciekawe, czy w nadchodzących wyborach Prezydenckich będzie jakiś kamikadze, który podejmie się wyciągnięcia tego miasta na powierzchnię?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?