SPIN

Recital fortepianowy Marka Brachy

Aneta Borkowska niedziela, 20 października 2013, 11:59 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 27 października (niedziela) o godz. 17. do Sali Białej na recital fortepianowy Marka Brachy „Wokół fantazji”.

Marek Bracha jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie. Ukończył z wyróżnieniem studia Masters of Music w Royal College of Music w Londynie.

W sezonie 2011/12 wykonał m.in. „Błękitną Rapsodię” Gershwina z orkiestrami filharmonii w Warszawie i Rzeszowie. Wystąpił również z orkiestrami filharmonii w Krakowie i Szczecinie z utworem Manuela de Falli „Noce w Ogrodach Hiszpanii”. W maju 2012 roku był również gościem Europejskiego Festiwalu Pianistycznego w Caracas w Wenezueli, gdzie wraz z Teresa Careño Youth Orchestra wykonał Koncert fortepianowy f-moll Chopina.

Ma za sobą udział w wielu festiwalach muzycznych takich jak: 65. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju, 44. Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku,  La Folle Journée – Chopin Open w Warszawie, Chopin w Ogrodach Luksemburskich w Paryżu. W 2000 roku reprezentował Polskę na międzynarodowej wystawie „EXPO 2000” w Hannoverze występując z recitalami chopinowskimi. W 2005 roku ponownie zagrał na „EXPO 2005” w Aichi w Japonii.

Artysta ma w swoim dorobku artystycznym liczne nagrody i wyróżnienia na krajowych i zagranicznych konkursach pianistycznych. Do ostatnich należy II nagroda (pierwszej nie przyznano) otrzymana na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Mariańskich Łaźniach w Czechach w  sierpniu 2010 roku. W październiku tego samego roku Marek Bracha znalazł się w grupie 4 pianistów reprezentujących Polskę w II etapie XVI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie.

W czerwcu 2013 roku ukazała się debiutancka solowa płyta Marka Brachy, na której znalazły się utwory Fryderyka Chopina. Płyta została wydana przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63.

źródło: MOK (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?