SPIN

Otwarte Popołudnie w Teatrze

Aneta Borkowska poniedziałek, 21 października 2013, 17:19 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce zaprasza na nowy cykl pt.: „Otwarte Popołudnie w Teatrze”. Celem cyklu jest zaprezentowanie oferty artystycznej, promocja teatru oraz szeroka dostępność i udział w wydarzeniach artystycznych.

Wstęp na wydarzenia w ramach projektu jest wolny. „Otwarte Popołudnie w Teatrze” będzie odbywało się raz na kwartał, zawsze w ostatnie niedziele miesiąca od godz. 16. do 20.30. (27 października, 26 stycznia 2014, 27 kwietnia, 27 lipca, 26 października).

27 października (niedziela)

godz. 16. – FRANCUSKIE „MIRABELKI”

W ramach swojego tournee po Polsce francuski, dziecięcy chór „Les Mirabelles”(tłum. Mirabelki) wystąpi w naszym mieście. „Mirabelki” to, pod względem wieku śpiewaków, najmłodszy chór w Europie, gdyż śpiewają w nim już 4, 5 i 6 – latkowie. Najmłodsi śpiewacy przyjmowani są do chóru bez żadnej selekcji, zaś kadra chóru pracuje nowatorskimi i autorskimi metodami nauki solfeżu oraz śpiewu klasycznego opracowanymi przez dyrygentkę zespołu Anne Burger.
Chór specjalizuje się w interpretacji muzyki klasycznej dla dzieci, nagrał już 8 płyt CD i koncertował m.in. w całej Francji, Stanach Zjednoczonych, Rosji, Hiszpanii i na Majorce.

o godz. 19. – SEN NOCY LETNIEJ

Wykonawcy: Studio Teatralne im. Jacka Woszczerowicza, reż. Maciej Czapski. O czym jest ta sztuka?… O miłości, rzecz jasna! Ona go kocha, a on kocha inną, która z kolei kocha jeszcze innego i to z wzajemnością. Tak jest na początku. Potem odrobina magii i… szast prast, wielkie zamieszanie gotowe… Spektakl silny młodością, namiętnością i dowcipem. Role ateńskich nastolatków grają nastolatki siedleckie. Role ateńskich rzemieślników zresztą też. Dla kogo jest ta sztuka? A dla kogo są sztuki o miłości? Dla każdego! A raczej dla wszystkich, by nikt nie był samotny.

źródło: CKiS (reklama)

4 komentarze

 1. Niesamowite dodano 9 lat temu

  Niesamowite!!!

 2. teatrzyk dodano 9 lat temu

  teatr w Siedlcach się nie przyjął… i trzeba teraz za darmo ludzi zganiać, żeby widownia była 🙂

  • do teatrzyk dodano 9 lat temu

   Chyba nie bywasz tam – na większości wydarzeń pełna publika.

 3. do teatrzy dodano 9 lat temu

  wcale nie był ,tylko potrafi ujadać…jak zwykle ci co nie bywają ,nie widzą ,maja najwięcej na dany temat do powiedzenia.aby gadać….psuć atmosferę.Takie puszczanie bąków w towarzystwie…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?