SPIN

SKK zwycięża w I rundzie Pucharu

Aneta Borkowska środa, 23 października 2013, 23:09 Sport

Nasi koszykarze walczyli dzisiaj w I rundzie Intermarché Basket Cup, czyli Pucharze Polski Mężczyzn na szczeblu PZKosz. Walczyli i zeszli z parkietu zwycięsko, gdyż pokonali drużynę MKS Polonia Warszawa 84:64 (24:13, 22:15, 18:22, 20:14). Spotkanie w kilku zdaniach podsumował Kamil Sulima.

Polonia to młody zespół. Nasza drużyna też w sumie jest młoda, ale nasi rywale są trochę mniej doświadczonym zespołem. Myślę, że kontrolowaliśmy przebieg spotkania od początku do końca. Ważne w takich meczach jest to, że więcej pograć mogą, a nawet muszą młodzi zawodnicy. To jest szansa, aby zdobyć doświadczenie i ogrywać się z innymi chłopakami.
Oczywiście bardzo cieszy zwycięstwo w Pucharze, jednak wiadomo, że najważniejsze są spotkania ligowe. Najbliższe już w sobotę, gdzie naszym rywalem będzie Tur Bielsk Podlaski. I jestem przekonany, że to będzie cięższe spotkanie niż to dzisiejsze. Przygotowujemy się do niego solidnie i mam nadzieję, że tak jak dzisiaj wygramy.

Punkty: Łukasz Ratajczak 23, Karol Dębski 14 (5 zbiórek), Dawid Neumann 11, Wojciech Osiński 11, Mateusz Bal 8, Kamil Sulima 8, Aaron Weres 5, Tomasz Gałan 2, Marcin Nędzi 2.

 

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?