SPIN

Wyginać śmiało ciało do muzyki Mozarta

Beata Głozak czwartek, 24 października 2013, 23:11 Kultura

„Frak’n’Roll” to ostatni program czterech zdolnych muzyków-kabareciarzy, czyli Grupy Mocarta pokazywany od ponad roku na deskach teatrów i ośrodków kultury w całej Polsce.

Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolek Błaszczyk to wybitnie zdolni muzycy z ogromnym poczuciem humoru. Żeby dobrze bawić się na skeczach programu FnR nie trzeba być ani biegłym w muzyce klasycznej, ani mieć słuchu absolutnego. Wystarczy jedynie rozpoznawać kilka najbardziej znanych utworów zespołu The Beatles, pierwsze dźwięki hymnu USA i utwór „Dla Elizy’ Beethovena. Ale przede wszystkim należy mieć poczucie humoru.

Zaskoczenie pojawia się już w pierwszych chwilach kiedy na scenę na hulajnogach wjeżdżają czterej dorośli mężczyźni. A potem jest jeszcze śmieszniej. Najbardziej znane melodie takie jak wspomniany hymn Stanów Zjednoczonych muzycy wykonują na modłę góralską. W programie obok utworu „Wyginam śmiało ciało” jest „Pójdę boso”, „Cancion del Mariachi”z filmu „Desperados” czy utwór wychwalający Wolfganga Amadeusza Mozarta. Niuansem w tym ostatnim jest to, że wykonany został do melodii i choreografii utworu Michaela Jacksona „Bit it”. Warto jednak zaznaczyć, że było nie tylko śmiesznie. Między zabawne skecze muzycy umiejętnie wpletli na przykład znaną „Symfonię g-moll” Mozarta.

Jak się okazało siedlczanie kochają klasykę. Publiczność, która szczelnie wypełniła salę Centrum Kultury i Sztuki aż trzykrotnie nakłoniła Grupę do bisowania. Spektakl został wystawiony w ramach II edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Prywatnych „Sztuka plus Komercja”.

Fot. A. BORKOWSKA

 

3 komentarze

  1. Eryk dodano 8 lat temu

    Byli rewelacyjni, prawie się popłakałem jak grał na balonie. Naprawdę świetny występ. Oby takich jak najwięcej.

  2. Gochaa dodano 8 lat temu

    świetne widowisko, aż sama się tego nie spodziewałam

  3. doktorek dodano 8 lat temu

    "Między zabawne skecze muzycy umiejętnie wpletli na przykład znaną „Symfonię g-moll” Mozarta." – CAŁĄ SYMFONIĘ??

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?