SPIN

Kulicki: Nie odwołam się od wyroku

Aneta Borkowska piątek, 25 października 2013, 16:25 Siedlce

Państwowa Inspekcja Pracy po kontroli przeprowadzonej w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach podała Marcina Kulickiego, prezesa do sądu. Powodem oskarżenia było  nie odprowadzanie i w związku z tym niewypłacenie w 2012 roku pieniędzy z  funduszu socjalnego.

–  Ja objąłem zarząd 15 listopada, a fundusz powinien być naliczony i wpłacony w połowie roku, więc to był spadek jeszcze po poprzedniku – mówi Kulicki. – Ja oczywiście podjąłem decyzję o niewpłaceniu pieniędzy na fundusz świadomie gdyż miałem do wyboru albo zakup leków, albo wpłacić milion złotych na dopłatę do wczasów. Myślę, że każdy na moim miejscu podjąłby taką samą decyzję – dodaje.

Sąd uznał prezesa za winnego, ale bez wymierzenia kary. Sam prezes jak mówi winnym się nie czuje, ale od wyroku odwoływać się nie będzie.
– Nie będę tego robił, gdyż według prawa  fundusz socjalny powinien być odprowadzany, a nie był – tłumaczy prezes. – Jednak ja w placówce podejmuję decyzje o zdrowiu oraz życiu ludzi. I nie mogę pozwolić by na przykład dostawa lekarstw była wstrzymana bo wpłaciłem pieniądze na wczasy – dodaje.

Kulicki przyznaje, że oczywiście te pieniądze pracownikom się należą i dołoży wszelkich starań aby były w całości wypłacone.
– Zostało podpisane porozumienie ze związkami i w momencie kiedy szpital pozyskał finansowanie to mogliśmy powrócić do tematu – tłumaczy. – W tej chwili już 600 tysięcy zostało przelanych, a kolejne 500 tysięcy zostanie przelane w listopadzie – dodaje.

12 komentarzy

 1. WDR dodano 8 lat temu

  To dlaczego Pan prezes nie zawiesił wynagrodzeń pracowników? Niech za tę kasę ratuje życie pacjentów! A po co były obniżane wynagrodzenia? Też chyba na działalność operacyjną szpitala?!

 2. no dodano 8 lat temu

  nooooo. zaczynają punktować

 3. ja dodano 8 lat temu

  DLACZEGO BYŁY ZARZĄD NI E STANIE PRZED SĄDEM???DLACZEGO ZAWSZE MUSZĄ CIERPIEĆ NAJNIŻEJ UPOSAŻENI??DLACZEGO LEKARZE MAJĄ WYGÓROWANE POBORY?PIENIĄDZE ZA WCZASY TO PIENIĄDZE PRACOWNIKÓW,KTÓRE POWINNE BYĆ WYPŁACONE W TERMINIE.

 4. czy kaszyński dodano 8 lat temu

  W związku z tym czy poprzedni prezes w.kaszyński poniesie jakiekolwiek konsekwencje ?

  • ndru dodano 8 lat temu

   na jakiej podstawie twierdzisz, iż "lekarze mają wygórowane pobory"??? ja posiadam jedną specjalizację, jestem w trakcie następnej specjalizacji i mam pensję w okolicy średniej krajowej; czy uważasz nadal, że są to "wygórowane pobory"?

 5. a... dodano 8 lat temu

  A to ciekawe , pan prezes swiadomie lamie prawo i jest winien bez kary. A co z funduszem za rok 2013 panie prezesiku ?

  • ndru dodano 8 lat temu

   powyższa odpowiedź odnosi się oczywiście do "ja"

 6. ndru dodano 8 lat temu

  "Jednak ja w placówce podejmuję decyzje o zdrowiu oraz życiu ludzi" – nie no, jak słucham takich słów Pana Prezesa, to nie mogę się powstrzymać od śmiechu… podejmuje decyzje o życiu ludzi…, oj, dobre, dobre…
  to po "kiego gwinta" lekarze w szpitalu?

 7. siedlce dodano 8 lat temu

  A czy szpital już zarabia, w sensie nie zwiększa się dług – może ktoś wie?

 8. Mariusz dodano 8 lat temu

  Może Pan Prezes zamiast leczyć w szpitalu zacznie tam sprzedawać cukier, bo chyba na tym trochę lepiej się zna – a właściwie na czym on się nie zna, przecież to specjalista od wszystkiego, a jego główną kwalifikacją jest przynależność partyjna do PO, co pozwala mu zajmować wysokie stanowiska w różnych branżach – taki wspaniały i wszechstronny. A tak gwoli przypomnienia, jaki był powód "odejścia" Pana Prezesa ze spółki Cukier Polski?

 9. Sławek dodano 8 lat temu

  Coś się nudno zrobiło. Napiszcie proszę, coś nowego o prezesie.

 10. danka dodano 8 lat temu

  A PANie I PAnowie tylko narzekają psioczą opluwają i nic pochlebnego nie napiszą o tym Panu

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?