SPIN

Jest zapewnienie na piśmie. Hala się buduje

redakcja wtorek, 29 października 2013, 23:28 Siedlce

Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego uczniowie dwóch siedleckich szkół „Samochodówki” i „Ekonomika” już w przyszłym roku szkolnym będą mieć zajęcia w-f w pełnowymiarowej hali sportowej.

– Mamy pisemne zapewnienie ministerstwa sportu, że jeszcze w tym roku umowa o przyznaniu około 2 milionów dotacji na inwestycję zostanie zawarta – mówi skarbnik Siedlec Kazimierz Paryła. Reszta, czyli 4 mln zł będzie pochodzić z budżetu miasta. – Hala powstanie do końca przyszłego roku. W tym miasto przeznaczy na  inwestycję około 2 milionów – dodaje. Teren, na którym powstanie hala  już dawno został uporządkowany  ogrodzony i ogrodzony.

Kazimierz Paryła podkreśla, że inwestycja była bardzo potrzebna. Z obiektu będą korzystać uczniowie dwóch siedleckich szkół „Samochodówki” i „Ekonomika”, w sumie około 2 tysięcy osób.

– Pierwsza szkoła w ogóle sali gimnastycznej nie ma, a druga ma naprawdę maleńką. Skorzystają na tym także sami siedlczanie, bo będzie to pełnowymiarowa sala idealna także do rozgrywania meczów piłki ręcznej – podkreśla.

Przypomnijmy, że warunkiem wykonania inwestycji było pozyskanie pieniędzy z ministerstwa sportu. Zanim miasto dostało taką gwarancję już rozstrzygnęło przetarg. Bardzo korzystnie, bo hala ma kosztować 5 982 222 zł. Będzie można w niej rozgrywać mecze praktycznie każdej halowej dyscypliny. Widownia będzie mogła pomieścić ok. 300 kibiców.

9 komentarzy

 1. Janko Muzykant dodano 9 lat temu

  Patrzę i podziwiam. Tylko pozazdrościć. Piękna perspektywa. A teraz łyżka dziegciu..do włodarzy naszego miasta jak przy tym poparciu wspaniałej budowy sali gimnastycznej ma się dziadostwo Żółkiewskiego, czy nieremontowana z powodu braku finansów Kolejówka. Przecież to widać jak na dłoni, który Dyr. Szkoły i której jest 'podnóżkiem' prezydenta.

 2. PiSior dodano 9 lat temu

  Też się zastanawiam w imię czego Kudelski składa hołd lenny Dobijańskiemu. Od lat skutecznie marginalizowali jego zabiegi o budowę tej hali, a teraz nagle taka budowa w obecnej sytuacji budżetowej? Przecież nie z takich pieniędzy miasto rezygnowało jak jakieś tam 2 mln. Hmmm – zgoda na budowę za milczenie i posłuszeństwo?

 3. Andrzej dodano 9 lat temu

  Spin powinien się nazywać "ściek". W komentarzach sami frustraci – każde posunięcie władz miasta jest "be". Wyjrzyjcie prze okno – pogoda piękna – uśmiechnijcie się do siebie i nie wylewajcie żółci na ekran. Pozdrawiam.

 4. do Andrzeja.. dodano 9 lat temu

  Komentujący to nie frustraci, a SPIN to nie Trybuna Ludu. Mylisz palec z ……..

 5. Janko Muzykant dodano 9 lat temu

  Do Andrzeja
  To ty jesteś frustratem z UM. Po prostu jesteśmy realistami a nie włazidup….

 6. Żółkiewszczak dodano 9 lat temu

  Panie Skarbniku Kazimierzu Paryło,
  Zrobimy zrzutkę w naszym Liceum na remont, ponieważ nie mamy takich układów aby dołożyło nam Państwo, może zrzucą się Siedlczanie, którym jak wynika z różnych opinii i komentarzy również zależy na tym żeby tak zacne i historyczne Liceum wróciło tam gdzie jego miejsce. Panie Kazimierzu dołóżcie proszę resztę tak jak zrobiliście to w "Samochodówce". Dlaczego Pan tak omija w swoich finansowych planach naszą szkołę, czym zasłużyliśmy sobie na takie traktowanie? Dlaczego nasza wspaniała młodzież nie może cieszyć się takimi warunkami jak inni uczniowie w Siedlcach? Dlaczego muszą gnieść się w tej ciasnocie na Sokołowskiej? Czym sobie na to zasłużyli? Jak gloryfikujecie inne szkoły swoimi środkami pieniężnymi to róbcie to przynajmniej cicho i bez tych bezsensownych komentarzy i wywiadów, bo to potęguje przykrość, złość i kolejne rozczarowania wśród wszystkich Żółkiewszczaków.

 7. pogus dodano 9 lat temu

  Hale jest albo będzie budowana, a nie "się buduje".

 8. ... dodano 9 lat temu

  Taaa, uczniowie Samochodówki i Ekonomika, już widze jaki dostęp będzie miał ekonomik -.-

 9. .. dodano 9 lat temu

  Ekonomik ? Z jakiej racji ? Oni mają salą w porównaniu do samochodówki która w tej chwili wcale nie ma…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?