SPIN

Recital piosenki francuskiej w Sali Białej

Aneta Borkowska czwartek, 14 listopada 2013, 16:25 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 17 listopada (niedziela) o godz. 17. na koncert z cyklu Niedzielny Salon Muzyczny. W Sali Białej widzowie usłyszą „Sous le ciel de Paris”, recital piosenki francuskiej w wykonaniu Oli Troczyńskiej.

Program recitalu obejmuje największe przeboje piosenki francuskiej z ostatnich 50 lat. Zapierające dech w piersiach, ekspresyjne piosenki Edith Piaf przeplatają się z prostymi melodiami Yves Montand’a i Joe Dassin’a, nastrojową Patricią Kaas i Carlą Bruni, aż do współczesnych brzmień w stylu Pink Martini i Zaz.

Ola Troczyńska – wokalistka obdarzona głosem o charakterystycznym soczystym i głębokim brzmieniu. Świetnie porusza się w klimatach muzyki smooth – jazzowej jak i piosenki literackiej. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (dyrygentura chóralna).
Laureatka wielu festiwali i przeglądów muzycznych m. in.: Konkursu Piosenki im. Agnieszki Osieckiej, Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie, Festiwalu Tańczące Eurydyki im. Anny German w Zielonej Górze; dwukrotna laureatka „Szansy na sukces”. Ma na swoim koncie współpracę z zespołami Desorient, Des Moines, Kameleon.
Od 2008 roku towarzyszy Kabaretowi Moralnego Niepokoju w ich programach i realizacjach telewizyjnych. Współpracowała także z warszawskim Teatrem Dramatycznym przy spektaklach „Obsługiwałem angielskiego króla”, „Alicja”, „Glisssando”.  Od 2012 r. prowadzi Studio Piosenki w Centrum Kultury Izabelin.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 oraz Sienkiewicza 63.

MOK (reklama)

2 komentarze

  1. kalendarzowy dodano 8 lat temu

    Patrząc na kalendarz to 17.10 jest jeszcze Iwona księżniczka Burgunda w sali teatralnej, warto dodać

  2. senior dodano 8 lat temu

    Wspaniały koncert!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?